Pan Church

• USA Mr. Church (více)

Píše se rok 1971 a malá Charlie žije se svou matkou Marií v Los Angeles. Jednoho dne se probudí a zjistí, že v kuchyni jejich domu je cizí muž − černoch − a vaří snídani. Matka jí řekne, že je to pan Church, a od této chvíle bude jejich kuchař. Charlie se přítomnost cizího člověka nejdřív nelíbí, postupně však přichází na chuť nejen jeho kuchařským výtvorům, ale začne oceňovat i jeho zájem a péči – díky panu Churchovi například objeví knihy a rozkoš z četby. Charlie netuší, že pana Churche jim v závěti odkázal bohatý bývalý milenec její matky − na šest měsíců, protože to je předpokládaná doba jejího dožití, Marie má totiž rakovinu. Nakonec ale žije ještě celých šest let a mezitím se z pana Churche stane nepostradatelný člen rodiny... (TV Nova)

kolly13

Ani jedna pitomá hláška, pouze hluboký klid vyzařuje s Murphyho a dodává tak filmu grácii, řád a vážnost s pousmáním. Můžu film hodnotit jako milý a hluboký zároveň. ()

Radek273

Snímek, který po dlouhé době ukázal, že Eddie Murphy umí hrát, a to i role vážnější. Snímek jako takový zajímavý a kvalitní rozhodně je, avšak i když by se předem dalo očekávat, že nebude mít přímo veselý průběh, nese se zármutek, stres a zádumčivost naprosto celým filmem, kompletním dějstvím. A to je možná na škodu. Přeci jen, když se narodí dítě, když se jde na ples, když se jí báječná snídaně, oběd, večeře,.. to vše mělo působit radostně. Avšak právě ona vážná linka trvá a trvá a trvá. Divák je tak zavalen tíživou atmosférou a marně hledá možnost na chvíli si od ní odpočinout. ()

petbet1

75%. Pan Church si celý život chránil svoje súkromie a hlavná hrdinka si nikdy nedozvedela, že jeho prave meno je Axel Foley. ()

VktrCZ

Přestože nejsem kdejaký milovník silných dramat a vyhledávám spíše hloupé superhrdinské jízdy, tak kurde, tohle bylo silný! Od eddieho Murphyo, kterého znám od hlavně z prašťených komedií, kde se usmívá od ucha k uchu bych něco takhle precizního opravdu nečkal. Pan Church je opravdu skvělý příběh. Strašné se mi líbí ten nápad, provedení, Jazzový styl a hlavně ty emoce, které jsem u toho zažil. Na konci slzička ukápla... ()

PTuranyi

Príjemný ľudský príbeh dievčaťa vyrastajúceho so slobodnou matkou avšak s osobným kuchárom. Pán Church však nie je len kuchár. Je knihovník, hudobník, skrátka všetko čo mladé dievča k výchove potrebuje aj keď nechce. Film nie je žiadna veľká dráma a hlavnou myšlienkou je len to, že každý niekoho potrebuje. Pri dobrej produkcii a slušných hereckých výkonoch na dobrý film viac netreba. 75% (Zvláštne je, že Charlie nechá učiť ju šoférovať Eddieho Larsona, chlapíka ktorý musí doživotne chodiť autobusom, lebo opitý havaroval a nepoučil sa ani toľko, aby si pri výuke zapol pásy.) ()

Broen

Tak tohle mě hodně překvapilo. Po zjištění, že se zde ukáže slavný Norbit Eddie Murphy, jsem čistě ze zajímavosti chtěla film vidět. Více takových rolí pro něj. Možná po pár desetiletích se konečně najde. Netušila jsem, že by mu dokázala taková role padnout na tělo. Krásný film. ()

VaxMarkus

Nic lepšího jsem od něj neviděl. Vynikající film, ale pořád mi vrtá hlavou, odkud bral peníze, aby mohl to co dělal dělat. ()

rengers

Příběh vypráví neobyčejný život o obyčejných lidech.Děj filmu se pomalu rozjíždí do duševní hloubky hlavních hrdinů. Poukazuje na to, že rodina a láska je všude kolem nás, jen je třeba více naslouchat a rozhlídnout se kolem sebe! ()

as-minor

Milá, komorná dráma s jednoduchým príbehom. Avšak to, čo sa deje na plátne, konkrétne herecký koncert oboch hlavných aktérov, je z hľadiska kvalitatívneho výstupu filmu úplne zásadné. Taktiež som bol absolútne šokovaný s akou gráciou dokáže obyčajný príbeh svojmu obecenstvu zvestovať dôležité posolstvo. Tá prezentácia potreby niekam patriť, akožto zásadnej ľudskej potreby je tak neuveriteľne silno, no zároveň decentne vykreslená až zatajujete dych. Magická atmosféra rodinného kruhu, láska ako významný psychologický fenomén, to sú práve aspekty na ktorých film stavia svoj úspech. A vďaka svojej skromnosti a uveriteľnosti nachádza a možno i nejakým spôsobom zachraňuje mnohé stratené duše topiace sa vo vlastných telesných schránkach. Ak sa mám priznať, tak ja som doslova hltal každé „sústo“, ktoré mi tento príbeh ponúkol. Takže za mňa plný počet. ()

HMTD

Opravdu skvělí a dojemný film. Skvělé herecké výkony snad od všech herců. Já nechápu proč tak skvělí film nemá dabing po čtyřech letech, ale i tak jsem rád že jsem ho viděl a i slzička ukápla. ()

Vlkopec

Tenhle film by nemusel být špatný, kdyby nebyl celý vystavěný na prvoplánový slzopudný efekt a postavy byly aspoň trochu ze života. Co nepatří do prostého schématu příběhu, to neexistuje. I tak je tam pár slušných okamžiků, ale opravdu jen pár - jinak bohužel červeno-růžová knihovna. ()

Xmarc

Nezvyklá role Eddie Murphyho a i když je v něm asi trošku moc toho patosu, tak umí pohladit, navíc všichni dobře zahráli a film má celkově velice dobrou atmosféru. Celkově překvapení převažující hodnocení na plný počet. ()

Petbrick

Film, který si získal mou pozornost od začátku až do konce. Eddie Murphy zde odvedl jako pan Mr. Church vynikající práci! Tento filmový počin, donutí člověka zamyslet se nad spoustou věcí v dnešním zkaženém světě. ()

Pierre95

Stejně jako Renée Zellweger a její Dítě Bridget Jonesové, tak i Eddie Murphy po delší herecké pauze se vrací ve velkém stylu! A to tak, že by si za tuto roli zasloužil minimálně nominaci na Oscara! Herecky překvapila i Britt Robertson. Film je úžasný, dojemný, vtipný, místy i tajemně temný a zasloužil by si větší pozornost. Jestli hledáte kvalitní drama ze vším všudy, jste tu správně! ()

dragon'88

Nakoniec "len" stylova pocitovka, niekomu to tlacenie na pilu rozhodne nesadne, ale krasne sa to pozeralo a krasne sa to precitovalo. Som rad za kazdy takyto starosvetsky pocin, ktory sa nehanbi ukazat ako moze vyzerat tento nedokonaly svet. Brooklyn sedi neohrozene na trone, ale Mr. Church ukazuje aj viac pozitiv a slnka. 3.5* ()

Konev

emma53: lépe bych to nenapsal, je to úplně přesné...asi je to tím, že jsme skoro stejný ročník. DOBRÝ ročník! ()

BStone

Vážně jsem myslel, že mě Eddie Murphy už nepřekvapí. Naštěstí překvapil, a mile, včetně ostatních herců a režie 75% ()