Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Guran

Film měl rozhodně větší potenciál, než jeho režisér předvedl na plátně. Herci mi sedí, až na Afflecka, u kterého mi vrtá hlavou, proč takový neschopný herec pořád dostává role. Dle mého názoru, on prostě hrát neumí. Jeho kolegyně Anna Kendrick mohla dostat více prostoru, těšil jsem se na zamilovanou dvojici, které se však nedočkáte. Snad tuhle roztomilou ženu v budoucnu uvidíme v mnohem prestižnějších rolích. S J.K. Simmondsem se po skvělém výkonu ve Whiplashi roztrhl pytel a dobře se v každém jeho dalším filmu poslouchá. V příběhu jsem byl chvílema trošku zamotaný, ale skládačka nakonec bude vyřešena. Jak jsem řekl, příběh měl potenciál, který však mohl být natočen lépe. Film se považuje za akční, přitom akce v něm moc není a spíše se zde točí časová smyčka okolo této akce. Špatná režie, špatný hlavní herec. Toto jsou faktory, které ovlivnily mé hodnocení na 3/5. Průměr. Film neurazí, nenaštve, částečně pobaví, ale žádná pecka. Pokud takhle bude Affleck předvádět i Batmana v Justice League, tak si ho v komentáři mnohem více vychutnám, než tady. ()

intro

Tady musím napálit plný počet. Skvělá akční podívaná. Perfektní Benn Affleck. Doporučuji, podobně kvalitně dobrých filmů moc už totiž nevzniká. ()

Romeroo

Role jako kovaná pro nejslavnější herecké poleno za velkou louží! Konečně dal někdo Benovi roli co mu sedne na 101% a vypadá to celé téměř dokonale. V letošním roce pro mě top film. Scénaristicky v pohodě, akce velmi dobrá, celkově to šlape jak má ( mix akce a drama ). Návrat ke kořenům výborně zpracovaného thrilleru, který se v současné době vytrací jako jedovatý pšouk na čerstvém vzduchu. ()

boombang

Film o autistovi s armádním výcvikem, který nechce nechávat věci nevyřešené (a to v obou kontextech). Affleck je - konečně - herecky parádní, Anna dostatečně roztomilá a Simmons bonus. Natočeno je to celé velmi poutavě a tak staromilsky, jako by to Ben i režíroval. Dávám plnou palbu - jinak si mne Christian najde a zúčtuje se mnou. ()

angel.CZ

Máte rádi skládačky ? Tady si teda užijete, od slabšího krimi začátku po thrilerový prostředek až k akčnímu konci kde se vysvětlí pár věci, které vám nedochazejí od začátku, nebo se na ně furt ptáte. Zasadil bych více oken do dětství Christiana a možná méně účetní hantýrky. Vadila mi ke konci při akci muž na muže trošku roztřesená kamera, ale to jsou chybičky co se dají odpustit. Z příběhu toho moc říct nejde, protože by si to někdo vyložili jako spoiler. Za mě 75% ()

CaladanChmur

Jestliže je tu plno šitek s 3* hodnocením tak místo 4 hvězdiček dám pět......po strašně dlouh= době opravdu kvalitní béčkové ( myšleno námětem apod.) dílo... máte rádi introvertní tvrďáky? Loosery co překvapí?...a omáčku okolo? jděte do toho.. opravdu přelvapení ()

XXXXXXXX

Tady se povedlo jenom jedno: přestřelky. Všechno ostatní příběh, chování postav, logická posloupnost a sympatické vystupování, asi zůstalo jen na papíře. Škoda. Tenhle ten typ přestřelek s citovým přesahem, se nám tu v poslední době rozlezl jako mor. Tak snad to příští rok Baba Jaga 2 zachrání. ()

Hedy

V alternativní realitě se z Rain Mana stal více komunikativní člověk se schopnostmi profesionálního zabijáka. Dokonce ani Batman roli hlavního účetního nijak nepoškodil. Film nebyl za začátku žádný zázrak. Do tři čtvrtiny se snažíte přijít na co o co tam přesně jde. Když se ale všechno vyjasní ukáže se že film je mistrovské puzzle. Pokud si ale neumíte dobře dát kousky puzzle dohromady bude pro vás film nepochopitelným zámotkem flashbacků a scén s policajty. Jedna z nedokonalostí bylo že na můj vkus se děj docela dost táhl. Akce byla skvělá a jediné co na ní bylo špatné je že ve filmu jí bylo zoufale málo, kdyby jí tam bylo třeba dvakrát víc tak bych se nezdráhal dát filmu hvězdičku na víc. Jinak se mi film moc líbil. Takže za mě 4 hvězdy. ()

phasek

Konečně role, která sedla Affleckovi. Vzhledem k jeho kamenné tváři, nebo chcete-li totálně nepřítomnému výrazu, zahrál tohohle autistu výborně. Až by člověk řekl, že tenhle chlap je opravdu nějak postiženej, protože snad v každé roli, co jsem ho viděl, má tenhle ksicht :-) Ať už je Batman, nebo Wolf, stále stejně tupej výraz. Vlastně ho nemám ani moc rád a jeho filmy si pouštím vždy s dostatečnou psychickou přípravou. Naštěstí jsem se na tenhle film včas připravil a tupého výrazu jsem si moc nevšímal. Nezkazil jsem si tedy film Affleckem a celkem jsem se bavil. Tedy hlavně akcí. Snad všechny scény super natočený a hned jsem si vzpomněl na svá mladá léta, kdy akční hrdina kosil jednoho zakuklence za druhym a skoro se mu nic nestalo. Snad se pan Kamenná tvář trochu polepší, a v příštím filmu pronese i nějakou hustou hlášku a pokusí se o drsňácký úsměv. ()

ratpile

Zvlastni kombinace zanrovky ala John Wick a fascinace genialnim autistou ve stylu Ciste duse. Jedno i druhe bavi, dohromady spolu, v zaveru ovsem, s dost vykonstruovanym scenarem, nepusobi vubec tak chytre, jak se v prvni polovine muze zdat. Nicmene, celou stopaz jsem se dobre bavil a 120 minut uteklo jako nic. ()

Switchbackqt

Už podle traileru jsem tušil, že to bude pecka a heleme se, ona to pecka je - a jaká. Film je jedna velká emocionální jízda, která si svým střídavým tempem získá člověka už ze začátku. V hlavní roli B. Affleck, který trpí autismem, má mozek génia a když na to dojde, tak i zbraně mu nedělají problém. Příběh hraje velkou roli, tudíž bych teda doporučoval dávat pozor od začátku do konce - jinak by Vám dost možná něco ušlo:) O zápletku samozřejmě není nouze. Ben si mně prostě získává čím dál víc a tahle role mi na něj dokonale seděla. Za mně určitě jeden z nejlepších filmů roku -> 9.5/10 ()

dzberry

Největší problém Bena Afflecka je (herec) Ben Affleck. Netvrdím, že každý nešťastník s Aspergerem v zádech by měl být hrán podle toho Hoffmanovic, to vůbec ne, zásadní potíž je v tom, že ten Affleckův zůstal jen na papíře, ve scénáři... Ostatně stejně jako všechny další postavy. Film bez života, film, který nevyvolává emoce, dějová pustina. Překombinované prořídlé puzzle s odrbanými rožky... ()

jayman

Mám nervy. A preto posudzujem ten film v kontexte jeho potenciálu. A ako taký je podľa mňa sklamaním. Autistická rovina nie je využitá vôbec, stáva sa len nástrojom legitimizácie geniality hlavného hrdinu, ktorý - ako tu niekto už poznamenal - je Čak Norris 2. Akčné scény sú super, zápletka nie je úplne na zahodenie, ale má ďaleko od geniality - ten predposledný twist som uhádol v polovici, ale ten posledný ma príjemne dostal. Jedno šťastie, že Affleck je výborný. Mám tomu hroznú chuť dať 3, kvôli tomu (ne)autizmu, ale nakoniec dám 4, jayman sa nad vami zmiloval, máte šťastie, vy hajzli. ()

vieriX

Po dlouhé době akční film který krásně kombinuje akci a děj, kde opravdu nejste schopni předvídat. Ben Affleck hraje skvělé a jeho mimika jakož to lehkého autisty je hodně uveritelna. ()

fordhont

Thriller jak má být. Chytrost a chladnokrevnost v kombinaci s akčností. Ben Affleck velmi snesitelný, příběh velmi zajímavý, akce nekompromisní. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)