Celý Hamburg se chystá na letní prázdniny, jen Daniel, učitel němčiny a fyziky, jakoby na blížící se volno zapomněl. Jeho totiž čekají jen 2 měsíce nudy. Nemá kam jet, nemá žádnou přítelkyni, žádné kamarády. (oficiální text distributora)

Juto

Všetko, čo by ste mohli chcieť od road movie: nevšedný zmysel pre dobrodružstvo, víťazne zanedbaný šarm a zmysel pre humor. 7/10 ()

Deverant

Romantická (road-movie) komedie německé provenience. Rozhodně velice osvěžující oproti standartní zaoceánské produkci v tomto žánru (už jen třeba kontroly na hranicích je něco, co se u amerických road-movies moc nevidí - nejede-li se do Mexika). V celku příjemný film a - budapešťská epizoda je tak roztomile a bizarně naivní a Branka Katič tak sexy, že čtyři hvězdy. ()

arnybossy

Uzasny road trip movie, ktory ma uplne dostal. Nesmely zajko Daniel Brunner zazije neobycajnu,blaznivu,nadhernu cestu napriec Europou, aby vyhladal svoju lasku s ktorou stravil len jediny vecer svojho zivota. Ked uz konecne dorazi do ciela, zistuje, ze ta prava bola cely cas po jeho boku. Sobas na madarsko-rumunskej hranici, plavba po Dunaji, ci uplny zaver pod mostom v Istanbule, to je len zlomok z tych chvil, ktore vas urcite chytia za srdce. A nezabudajte, ta najlepsia vec v zivote cloveka je zadarmo, a tym nemyslim to pivecko :) ()

AdaMM

Milá drobnost o cestování, o tom, co se stane, pokud vybočíte ze zajetých kolejí. Dobří herci (moc se mi líbil Mehmet Kurtulus jako Leo), prima kamera - snad jen scénář je až zbytečně prostý, volně nakupené situace bez ucelenější linky... Ale pro mě další z mnoha povedených, lehce "nezávislých" německých filmů druhé poloviny 90. let. ()

Mrkvič

Konečně jsem zjistil, co je to za film, ze kterého pochází nezapomenutelná scéna na hranicích, kde se tak krásně použije světoznámé slovíčko Scheize! Jinak je to ale příjemná roadmovie se sexy holkama (žádné sexbomby, ale obyčejné hezké holky). Kromě zmíněné scény na hranicích si jiné vtipy nepamatuju, ale ten celkový dojem se zapomenout nedá. ()

wer4

nikdy by som nepovedala, že budem mať rada niečo s prívlastkom "deutsch" .. aber, ich liebe dieses Film, Scheisse :)) ()

dANo

V čase, keď som ten film videl prvý krát (Papučová noc počas MFF Bratislava 2002), som prežil jeden z najzaujímavejších zážitkov zo sledovania filmu, keďže mi hlavná postava v mnohom pripomínala samého seba (ešte sa aj volala Daniel:) a tiež som istú dobu prežíval podobné cestovateľské príhody ako on... No proste, nemôžem ináč, ako dať 100%, snáď ma chápete... :o) ()

Master19

Velmi pohodová komedie. Párkrát mi připomněla český "Výlet" i pár dalších filmů, ale i přes tradiční zkreslování reality postkomunistických zemí, potažmo balkánu (zde začínajícího už za Vídní), jsem se docela bavil a beru ji. Za pár momentů a kameramanských experimentů by si možná zasloužila plný počet, ale jako celek na 5* nedosahuje. ()

MencaCZ

Tenhle film mi učaroval už jako "odrostlému dítěti", když jsem ho poprvé viděl. Nyní když jsem ho měl opět možnost sledovat jsem zjistil, že tak jako se nezměnil můj vztah k tehdejším platonickým láskám ze ZŠ (stále jsou platonickými láskami) se nezměnil ani dojem z tohoto příběhu. Parádní mix romantiky, tak trochu bláznivých náhod a lehkého drogového oparu. Ideální letní záležitost ! ()

Heraldika

Kolikrát si tu člověk vzpomene na známý film díky brouzdání po filmografiích apod. A tak tomu je i v tomto případě - tohle sympatické dílko si pamatuji dost dobře a vím, že se mi moooc líbilo. ()

Roby

Nejsem žádným milovníkem německých romantických komedií, kterých německo za rok vyprodukuje docela hodně, ale tenhle film je světlá výjimka. Taková pohodová romantika procházející po celé evropě. Film který mě dostal do kolen. ()

klukluka

Kvůli podobným filmům stojí za to ŽÍT. Od začátku do konce jsem se u něj výborně bavil. Jasně, s mírou pravděpodobnosti si tvůrci absolutně nelámali hlavu, ale tahle schopnost zřejmě dělá z lidí umělce a odlišuje je od zbytku populace. Tahle road movie je fakt těžce v pohodě a to jsem ji viděl nějakých 14 let od jejího vzniku. Za tu dobu neztratila ze svého espritu vůbec nic. Tedy alespoň doufám, že ne. Jinak by to znamenalo, že to kdysi nebyl jen super film, ale film, pro který už nemám superlativy. Bomba! ()

Madluska

Německá romantická komedie? No to zase bude terno, blesklo mi hlavou. Pak jsem si přečetla oficiální text distributora a začalo mě to zajímat. :-) A nakonec jsem si užila hodinku a půl prázdninové pohodičky, která sice nejvíc těžila z toho, co bylo nejméně pravděpodobné (ano, mám na mysli asi milion náhodných setkání, která se nakonec ukázala být stěřejními), ale k létu prostě nějaká ta rozvernost a nadsázka patří, takže proč nevézt mrtvolu v autě a proč se neoddat na bulharských hranicích? P.S. Oni tady fakt zpívali Blue Moon! ()

Giggs

Som veľmi rad, že sa mi už pri slovnom spojeni - nemecky romanticky film - nevybavi Rosamunde Pilcherova a jej dementne pribehy, ale tato super pohodovka. Vivat Akin! ()

Rssa

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Příběh je krásně přímý s jemným nádechem mystična, navíc roadmovie po Evropě (moje cestovatelská vášeň), která má úroveň a skvělé herce. Různá camea (včetně režiséra jako celníka na zapadlé hranici kdesi na Balkánu) jsou taktéž osvěžením tohoto "tureckého" filmu (většina herců jsou buď Němci tureckého původu nebo Turci) německé produkce. 95 % ()

cab

Zapskly ucitel Daniel se jako vzdy netesi na dva mesice prazdnin, kdy jako jediny ze sveho okoli nema zadne plany. Kdyz blesk z cisteho nebe ci osudova nahoda zajisti, ze kvuli jedne divce je schopen cestovat vsemoznymi dopravnimi prostredky s Hamburku az do Istanbulu, je neco ve vzduchu a pricteme-li k tomu fakt, ze po cely svuj vylet je doprovazen slicnou divkou se zamilovanyma ocima, jsou karty celeho pribehu poradne zamichany. 70% ()

Teabag

A docela to ušlo. Obvykle se žánru romantických komedií vyhýbám jako čert kříži, ale tohle nebylo tak zlé. Moritz Bleibtreu a Christiane Paule byli docela fajn a překračování hranic na jihovýchod od nás bylo velmi autentické... ()