Celý Hamburg se chystá na letní prázdniny, jen Daniel, učitel němčiny a fyziky, jakoby na blížící se volno zapomněl. Jeho totiž čekají jen 2 měsíce nudy. Nemá kam jet, nemá žádnou přítelkyni, žádné kamarády. (oficiální text distributora)

mat.ilda

Musím se prohlídnout, zda někde nejsem potrhaná - smíchy... Takže můj názor na komediální linku už znáte, romantika odtažitá natolik, že se musela podepřít dobře nafocenými momentkami, jako celek chaotické a atmosféru nenakopnul ani fádní soundtrack... Chabý pokus o evropský hit sezóny 2000, kde bych na pochvalu navrhla jen vynechávky pubertálních vulgarit a příjemné herce... pokud se naučíte nevnímat ty dva slimáky, co má Moritz pod nosem :-), mně se to tedy každým jeho filmem daří lépe a lépe... ()

claudel

Fatih Akin nejspíš neopustí nikdy moji TOP 10 režisérů za nedostižné Gegen die Wand, i kdyby se mi od něj už nic jiného nikdy nelíbilo. Možná ovlivněn nesmírnou sílou prožitku z Gegen die Wand jsem se nechtěl dlouho pouštět do jeho dalších filmů. Zkusil jsem lehkou letní komedii V červenci, která mě utvrdila v tom, že je Akin obrovský talent a kromě totální depky a bizarního humoru je schopný natočit i pohodovou a úsměvnou road movie s neskutečně mladým Bleibtreuem a roztomilou Paul. Melancholik ve mně křičí po dalším Gegen die Wand, extrovert spokojeně vrní u Im Juli. Bis bald, Fatih :-) ()

evapetra

Docela milá a vtipná německá komedie. Vlastně spíše německo-turecká vzhledem k režisérovi a některým hercům.Jednou vidět ale stačí. A většinou nenáročné dialogy dobře poslouží k procvičení němčiny. ()

Ištván87

Německou kinematografii jsem dřív moc nemusel. Zřejmě pod tlakem seriálů typu Kobra 11. Nicméně občas se přemluvím, a na nějaký ten německý film kouknu. A z těch, které si určitě pustím znovu, má většina jedno společné. Hraje v nich Moritz Bleibtreu. Tenhle chlapík má buď tak skvělý čich na dobré filmy, nebo je jen tak strašně populární, že ho automaticky obsazují do tolika dobrých filmů. Ať se jedná a Baader Meinhof Komplex, Experiment, nebo právě romantická komedie Im Juli, tento herec je pokaždé trochu jiný a pokaždé naprosto přesný. Takže sečteno a podtrženo: Klepání na nebeskou bránu, Lola běží o život, V červenci, Experiment, Baader-Meinhof Komplex. Sbírka německých filmů s ním se docela rozrůstá, nehledě na to, že se občas objeví i v některém lepším zahraničním filmu (Mnichov, Světová válka Z). Vedle Thomase Kretchmanna a Tila Schweigera asi můj nejoblíbenější německý herec. A abych to nezakecal, tak V červenci je velice příjemná road-movie romantická komedie s vynikajícím Moritzem Bleibtreuem, nádhernou a sympatickou Christiane Paul, prapodivně sympatickým Mehmetem Kurtulusem a ve vedlejší milé roli se objeví Jochen Nickel, známý coby Rollo z filmu Stalingrad. ()

Terminus

Ze zajímavého výchozího nápadu tematizujícího osud a jeho ovlivnitelnost se stává souhrn nepravděpodobných historek okořeněný o etnickou různorodost (hlavní postavy cestují z Německa do Turecka). Základ etnické diversity leží zajisté v národnostním původu režiséra, jehož rodiče pocházejí z Turecka. Akin dosáhl výrazného úspěchu o několik let později, když v Berlíně vyhrál jeho film Proti zdi . ()

NinonL

Pohodová road movie, které přicházíte na chuť s každou další scénou. Putování zprvu nemotorného učitele z Hamburku do Istanbulu, aby se tam setkal s dívkou, kterou skoro nezná. A cestou potkává další dívky i další muže, každý má něco do sebe a každý Daniela něco učí, o něco obohacuje. Po všech těch krvácích a politických thrillerech vskutku dobrý film. ()

kareen

Příjemná road movie o cestě z Hamburgu do Istambulu, při které si užijeme mnoho zábavných a mnohdy i vtipných příhod, jakou je třeba automobilová honička v Budapešti, nebo pašování mrtvého strýčka přes hranice. K tomu ještě romantika, pohodová muzika a spousta svérázných lidiček, které hlavní dvojice potkává při svém putování Maďarskem, Rumunskem nebo Tureckem a je z toho letní oddechovka jak vyšitá. Jediné co mi vrtá hlavou je, jak se mohla tak skvělá dívka, jakou beze sporu Juli je, zamilovat do tak nudného trouby a suchara, jakým je pro změnu Daniel. To se ovšem týká jen charakteristiky postav, herci samotní hrají výborně a podařené závěrečné milostné vyznání mě jako duši romantickou velice potěšilo. ()

pevico

Skvělá road movie u které jsem se bavil od samého začátku až do konce...navíc oko potěší obzvlášť pohledná Ch. Paul :o) ()

italka63

Takový filmík na pohodu, trochu místy nereálný, ale vtipný. Protože scéna na rumunských hranicích neměla chybu, dávám čtyři hvězdičky za sympatického Moritze jako bonus. ()

Duotone28

lubim road movie...tento do nich zapada presne...ale akurat mi az tak nesadol. Nechcem povedat ze bol zly, ale ako keby mu nieco chybalo,resp.mi nieco vadilo...nevim, mozno deutche porn sprache:)...ale tod uplne jedno...proste pozriet sa dal, dlzkou nevadil, a little bit zabavil... ale hodnotenim len priemer,3 nazdar ()

hygienik

Asi najlepšie roadmovie aké som kedy videl. Zaujímavé, romantické, občas nejaké tie režisérske ozvláštnenia, hra s kamerou. Eňo ňuňo. Christiane Paul je v tomto filme krásna - vydarená temperamentná personifikácia horúceho letného mesiaca júl.Výhodou je, že narozdiel od ostatných filmov sa tu Akin nezaoberá konfliktnou témou - a hneď je z toho jeho najlepší film. Nech žije letná láska. ()

radektejkal

Komický ryze německý film (Fatih Akin už propadl konzumnímu marasmu a Moritz Bleibtreu byl skutečně nesnesitelný) je jako obvykle o ničem. Multikulturní nesmysl se odhaluje v celé své nahotě: Turkyně mluví spisovnou němčinou (zcela bez rozpoznatelného akcentu – dokonce lépe něž já!), A taky ostatní, včetně Maďarů, jsou pěkná čeládka, ovšem strašně sympatická). Kromě toho se dozvíte spoustu nesporných pravd, které brzy lezou krkem. Ostatně; máte-li plnou peněženku, pak můžete jen s karimatkou a prázdným batohem (nebo i bez nich) randit po celé Evropě... No a Blue Moon tuhle písničku v podání Elvise Presleyho mám skutečně rád) po vykouřeném jointu má kvalitu kopance do zadku... A tak už ani nevím proč mi tento film připomněl dětskou hádanku o koze, kterou učitel matematiky formuloval takto: Koza je uvázána na 10 metrovém provazu, kupka sena je ve 20 metrové vzdálenosti. Jak se koza dostane k senu? Řešení: druhý konec provazu není uvázán. ()

wipeout

Ked vidim pri akomkoľvek nemeckom filme v kolonke žánru romantický, komédia tak ma vždy len strasie lebo sa mi hned vzbavia tony nemeckej produkcie ktorá vypĺňa štvrtky na Pro 7 a Orf1. No ale toto bolo našťastie z úplne iného súdka aj keď filmu chýbal akýkoľvek zmysel pre realnosť, náhody blížiace sa k hraniciam nemožnosti a gíčovosť v určitých častaich. A okrem toho pre mňa nastalo predčasné romantické finále už pri scénach s prekrásnou a divokou Brankou Katic.) ()

Tygrys

Im Juli aneb Turek, Rumun a Maďar kam se podíváš. Všechny holky měly něco do sebe ale Juli (Christiane Paul) byla stejně fakt nejlepší. Já osobně bych ji asi skočil na špek no :) ()

easaque

Akin přináší nezvyklou prázdninovou romanci, která dokáže dobře pobavit, ale jinak je předvídatelná jako spousty podobných. Přesto se snaží přinést něco nového a za to si své 4hvězdy zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

MrPierc

Skvěla road movie komedie, kde se nevinný učitel dostane až do Turecka a zažije tolik věcí, že tomu ani sám nemůže věřit (co by taky dělal přes dovolenou v Hamburku, nejnudnějším městě Evropy :-)) . Film se houpá v lehkém rytmu evropského podnebí a jsou tu skvělé hlášky: To je droga ne? Ne! Je to jen brko - To z nás děla dementy. Chceš říct, že jsem dement? // Řeší se tu samozřejmě i matematické úlohy, které jsou pro cestu životně důležité - např. jak velkou rychlostí musí jet Dacia, aby přeskočila 25 m řeky? 96,41 Km/h! Christiane Paul i Bleibetrau jsou skvělí. ()

lakikaki

Dobrý film, povedal by som, miestami vtipný, miestami napínavý - film ako stvorený na oddych. Réžia miestami bezchybná, kamera skvelá. Myslím, že 4x* vystihuje tento film celkom dobre. ()

Pajky3

Příjemná německá road movie, které jsem se trochu bál právě kvůli jazyku ve kterém je. Nebylo proč, sice to nebylo nějak extra nečekaného nás nečeká, ale přesto jsem se několikrát přistihnul při přihlouplém úsměvu. Celá ta cesta byla správně šílená, krásně všechno zapadalo. V tomhle filmu je snad první hezká němka, kterou si pamatuju - Juli. A dvojici dotváří pravděpodobně nejlpší německej herec Moritz Bleibtreu. Nezbývá než doporučit ()