Reklama

Reklama

Biřmování

  • Česko Víkend s tátou (více)
Trailer

VOD (1)

Osmiletý Anthony má strávit víkend se svým biologickým otcem Waltem, Anthonyho rodiče jsou totiž rozvedení. Příčinou rozvodu byla Waltova závislost na alkoholu. Teď však Walt abstinuje a se svou závislostí úspěšně bojuje. Má to ale těžké, z doby, kdy pil, se potýká s nedostatkem peněz. Walt je tesař a usilovně shání práci, aby zaplatil účty a své dluhy. Walt Anthonyho vyzvedne od Anthonyho matky, Bonnie, a jede s ním do místního baru, kde si ale nechce dát skleničku. Má zde dohodnuté setkání se zadavatelem nové práce. Zatímco Anthony čeká v autě, z korby náklaďáčku neznámý zloděj ukradne Waltovi bednu se speciálním tesařským nářadím. Od této chvíle se otec a syn snaží nářadí najít. Walt kvůli tomu navštíví několik známých místních zlodějíčků. S hledáním Waltovi a jeho synovi pomáhá i Waltův kamarád, Otto, který je ale ještě větším zoufalcem, než je samotný Walt. Hledání ovšem není vůbec jednoduché. Waltovi se při něm rozbije jeho staré auto a pro neplacení nájemného je z jeho dnešního domova vystěhován. Naštěstí Bonnie se svým novým partnerem odjela z města, a tak se Walt dočasně nastěhuje k Anthonymu a Bonnie do domu. Je to dům, který kdysi patřil Waltovi a který on sám stavěl. Walt nesnese, v jakém stavu dům je, a tak zde provede několik malých oprav. Celou tuto dobu se otec i syn snaží mezi sebou vybudovat nové pouto... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Nevím tedy, jakého chytráka napadlo zařazení tohoto snímku do žánru "komedie", k tomu má The Confirmation totiž hodně daleko. Poctivé nezávislé drama o vztahu taťky, který bojuje s chlastem a jeho malým synkem. Clive Owen zvládne jakékoliv role a malý Jaeden Lieberher má velký talent. Připomínal mi trochu Tobeyho Maguirea. Alespoň mě trochu uklidnilo, když jsem zjistila, že postavu Billa Denbrougha v připravovaném To, má ztvárnit právě on. Snímek s příjemným obsazením a dobrým scénářem. Mám ráda filmy, kde ze sebe slavní herci dokážou shodit ten pozlacený Hollywoodský plášť a stát se na nějakou dobu "obyčejnými" postavami v "malých velkých filmech", u nichž se nehraje na mega rozpočet. Skromné snímečky, které dokáží pohladit po duši a navodit příjemné pocity. ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

Americký neorealismus jako remake Zlodějů kol? Ne tak docela, ale má ××× Silné herecké výkony obou hlavních představitelů, příjemný storytelling, upřímný tah na pointu, která stejně jako všechno ve filmu není přehnaná... a ukliďnující režii. Opravdu mi bylo líto, že přišly závěrečné title, a ten supr víkend skončil. ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Popsat a hodnotit film jako The Confirmation je velmi těžké, jelikož ať to udělám jakkoliv, pokaždé to bude velmi subjektivní pohled, což tedy platí samozřejmě pro každý jednotlivý komentář k jakémukoliv jinému filmu, ovšem pro tento typ podívané to platí víc než kdykoliv jindy. Ten snímek je totiž na jednu stranu docela upřímně o ničem. Táta má po rozvodu na víkend syna a prožívají spolu takové malé, nepříliš výrazné dobrodružství, při ,,honbě´´ za tátovo ukradeným nářadím. Zápletka tudíž nic moc, o nějakém spádu se pak nedá prakticky hovořit už vůbec, celé je to strašně poklidné a opakuji, obsahově tak trochu o ničem. Jenže, na stranu druhou, to ještě neznamená, že se jedná o nekvalitní filmový zážitek. Ten slabší obsah je totiž v mnoha ohledech nahrazen prvky, které to potenciálnímu publiku dostatečně vynahrazují a ve výsledku dělají Biřmování vážně příjemným filmovým zážitkem, který sice určitě není určen pro každého, a zvlášť mainstreamoví diváci budou již po pár minutách breptat, nicméně vnímavější divák bude jistě spokojen. Oslovit ho totiž může nejen množství přesvědčivých emocí, ale i velmi působivá atmosféra, mnoho výrazných postav a postaviček, nečekaně vtipné, respektive odlehčené momenty, ale funkční jsou i ty dramatické, no a vrcholem je pak ústřední herecké duo Clive Owen a Jaeden Martell, mezi kterými funguje neuvěřitelná chemie a jak svými sympatiemi, tak hlavně hereckými výkony drží celý tento film zásadním způsobem nad vodou. The Confirmation by se tak dal nejlépe charakterizovat jako velmi příjemná civilní podívaná, nabízející spíš kvalitu než kvantitu, kde zpracování jasně dominuje nad obsahem. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Film ako zo života. Nenásilné, realistické, pohodové, no pritom dramaticky precítené, hlavne z pohľadu toho malého chlapca, ktorý hral svoju úlohe priam fantasticky. Niekedy stačí malá nepozornosť a veľký problém je na svete... Oceňujem aj to pozitívne vyznenie na záver, vyslovene to sem zapasovalo ako riť na šerbeľ. Na zdvihnutie nálady ako stvorené, aj keď humoru tu teda moc nebolo. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele

SPOILERY: Takhle, je to civilní drama s komediálními prvky. Hlavní herecké duo v podobě malého prcka Anthonyho a Otce Walta maj skvělou chemii a člověka baví sledovat, jakým vývojem prochází jejich vztah. Objevují se i trable, se kterými se musí počítat u postavy, jako je opilec bez práce - exekuce, sebedestruktivita, výkyvy nálad, klopýtání - a však, kvůli malému synkovi se fotřík krotí a tam, kde by jinde samoúčelně prckovi vrazil, mu jen řekne ať raděj zaleze do postele, aby se ho následné ráno zeptal se slzami "uhodil jsem tě?" Anebo s drobákama, kdy si všimne že malej syn je vzal na hambáče, tak v něm dřímá spíš skutečnost, že jsme bez peněz a né výčitky vůči synovi. Písničky jsou dobře vybraný, hlavně funky instrumentálka, prostředí maloměsta nádherný a je to i důkaz, že film aj o hledání nářadí může působit atraktivně. Pár věcí mi přijde nedotáhnutých, ale ani chvilku jsem se nenudil a padlo i pár slz. Clive Owen je fantastickej. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama