Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

eMeMko

Dle traileru se jedná o poklidný snímek lesní rodiny, která po tragédii je nucena vyrazit do víru velkoměsta. Výsledný snímek je však mnohem víc. Chvílemi se jedná o filozofický dílo, který řeší špatnost systému a společnosti, následně jsme svědky momentů, ze kterých mrazí, nicméně vše je proloženo okamžiky, které jsou na jednu stranu bizardní, ale na tu druhou strašlivé. Já osobně bych tento film nazval filozofickou tragikomedií dohnanou do extrému. Vy výsledku to však celkem funguje. Nutno říci, že na tom mají lví podíl herecké výkony. Bylo příjemné vidět zase Vigga Mortensena jak dokazuje, že hrát opravdu umí (jen si vybírá filmy, která mají smysluplný scénář), nicméně jeho filmové děti držely laťku také vysoko. Každé z nich bylo povahově jiné, přesto ani jedno z nich nebylo ve filmu (co se týče času na plátně a replik) zanedbáno. Dialogy dávají smysl, rozhodně nejsou jen hloupé plkání a celkově scénář nemá nejmenší chybku. Technicky je vše také na výbornou, takže plný počet nedávám jen kvůli zbytečně oddalovanému konci (zhruba třikrát jsem měl pocit, že daná scéna je ideálním zakončením). Bonus pro dívky: Pokud chcete vidět Aragornův penis, tento film nesmíte minout. ()

petrsponar

Jedním slovem,PARÁDA přesně takovýhle film jsem si přál a to se mi splnilo už v na začátku filmu jak loví toho srnce je dechberoucívšechno naprosto promyšlené... Viggo Mortensen byl ve své roli dokonalí a zahrál to bravůrně a byl to také jediný herec kterého jsem z celého filmu znal.Mě se na tomto filmu hlavně líbylo to jak to bylo napsané scénář dialogy mezi různými postavamy,ale to jak Viggo vychovával své děti v lese bylo naprosto zajímavé.Z tohodle filmu vyzařuje respekt a porozumění a bylo to natočeno bez digitálních efektů to je také velké plus....Už nevím co bych ještě napsal jedině to že kniha džunglí překonána Tohle je náš svět/Captain Fantastic je u mě za tím nej film roku....P.S i takovýhle obyčejný film může být naprosto senzační....doporučuji.... ()

IZFNP

Na rovnakú tému zas trochu iná rozprávka, plná citu i pochopenia pre vlastné postavy a ich svet, ktorý sa bije s tým, na ktorý je bežný divák zvyknutý. Príjemný filmík, ktorý chytí za srdce i za bránicu a hlavne nad ním človek dokáže i rozmýšľať. ()

2CRAZY

Oslavu magorství a trockistickou komedii nastavující zrcadlo fašistickému konzumismu.. to beru. Škoda snad jen příliš zidealizovaného pohledu na život v divočině, standartní indie formy a klasicky amerického "Happy Family." konce. ()

bubazx

Jeden z nejemotivnějších filmů na jakém jsem byl. První polovina filmu taková pohodová komedie o dvou odlišných společenských světech, ale pak se to zvrtne. Z kina jsem odcházel vyšťavenej jako nikdy. Vigga nominuju na oskara. ()

aDDix

Obcas vtipne, obcas lehce dojemne, otec sympatak, deti kouzelne, vsichni ruku v ruce vzdoruji tomu zlemu vne jejich komunity. Nicmene nekde vzadu se vtira myslenka, jak tenka a krehka je hranice mezi touto idilickou skupinkou a zaviranim svych nedospelych dcer do sklepa,mamipulaci a podobne ... ()

Madeleine.o

SPOILER Chvilkama zkrátka až příliš ''americký'' - viz. holčičí rádoby doma ušitý outfity, který vypadaly jak když se Abercrombie & Fitch snaží vytvořit fakt hodně green kolekci. Konec na můj vkus příliš přímočarej, school bus, seriously? A ten jejich vypíglovanej rádoby přírodní domeček, znovu, seriously? Lidi žijící v lese zkrátka vypadaj jinak, o dětech ani nemluvě, stačí se na ně jet podívat do lesních školek. Tyhle vizuální detaily mě v opravdovosti rušily. Ale na konečnej dojem z filmu neměly vliv, protože jsem byla dojatá a zasažená příběhem jako už dlouho ne. Film, kterej velmi čistym, otevřeným způsobem vypráví o tom specifickým typu síly, kterej můžeme najít jenom v rodině. A ve výsledku je jedno, jestli v lese nebo v obrovský vile. ()

Jadro

Konečne sa dostávajú do popredia aj naturálne "roadtrip movies". Matt Ross krásne poukázal na našu "jedinečnú" dobu, kde je všetko prirodzené chtiac či nechtiac vystavované posmechu, alebo resp. odporu. Jedným krásnym príbehom ukázal nespojiteľnosť dvoch svetov a obhájiteľnosť návratu k prírodným živlom. Lepšie obsadenie si predstaviť ani nedokážem. Dokonalá súhra naturálnosti, citov, lásky a nebojácnosti. 95% ()

Enelya

Podmanivé záběry krajin, skvělé herecké obsazení a úžasný soundtrack! Ke konci filmu jsem si sice připadala jako když koukám na klip Kelly Family, ale vlastně proč ne?! 85% ()

pafka

Neuveritelne ojedinele vypraveni, originalni a rekl bych, ze nikde nevidene. Snad jen konec jsem jiz nekde videl - Kelly family. Obdivuji detske herce, Viggo byl k poznani az za cas. Dej vas nenechal chvili v klidu, stale jste cekali da dalsi vyvoj. Skvely pribeh, kde v hlavni roli byla laska k detem. ()

NeMiQ

zaujímavý námet, dobrý začiatok, ale postupne sa celý dej zvrháva v úchylnú a pošahanú hippie somarinu. trailer zaujal, ale samotný film nemilo sklamal. me negusta ()

DuMonT

Krásny snímok o sile rodinného puta ako aj o vnútornej sile a láske. Taktiež o relatívne funkčnej alternatíve, ktorá môže hraničiť zo šialenstvom - záleží od vnútorného postoja diváka. Pre mňa príjemné prekvapenie. ()

Blazis34

Tak zaprvé, já v tomto díle cítím naprostou lidskost, velkorysost a pravé přátelství. Líbilo se mi jakou cestou se jejich otec vydal a i když se to muselo po čase zastavit, věřím že na konci filmu, kdy děti šly do školy z nich byly lepší, samostatnější a životu připravenější lidé, než třeba ti dva maniaci na tabletu a počítačových her. Nemám velké výhrady proti dnešní moderní době, jen říkám že některé věci by byly opravdu lepší, kdyby se daly vrátit zpět či se daly omezit. I když je jasné, že ona rodina by dnes těžko takto fungovala a následná socializace by nebyla vůbec jednoduchá, koukal jsem na to, jako kdyby to opravdu pravda byla. A líbilo se mi to. I když ano, vyhrábavat rukama na hřbitově rakev není to nejetičtější. Ale férové jednání, mluviti upřímně a pravdivě je cesta k lepší osobnosti. Pak by se nemuselo tolik přetvářet, lhát a dělat podrazy. Opravdu nevím, jak na to tvůrci přišli, ale mě se nápad a jeho zrealizování moc líbilo a je to pro mě originální snímek, který v dnešní době milionu natočených dějů, už není lehké natočit. Jedná se opravdu o nezávislý film, který má svůj svobodný názor, jenž nikomu nevnucuje. Stejně jako otec dětí, který je prototyp svérázného člověka, který se rozhodne žít svobodně, navzdory státu a společnosti. Doufám, že nejednoho přiměje se zapřemýšlet o podstatě svobody, rodičovství, rodinné toleranci s porovnáním se skutečným (nejen americkým) světem. Strhávám procenta jen za pár scén, které se tam nehodily nebo byly daleko od reality. Jinak za mě velké ANO, dávám 85%, lepší čtyři hvězdy. ()

swinevenca

Očekávané lesní hipísáctví Aragornovy nové rodiny se po počátečním rituálu až moc zidealizovalo. Přestože si myslím své o bojové a sexuální výchově pro sladké osmileté děti, to k tomuhle životu asi patří. Což se o filozofii a šprtání ústavy říct nedá, a bohužel to není jediný tematický zádrhel. Dojemná smrt matky se přetavila v road trip s cílem spláchnutí nebožky buddhistky do záchodu a především přetahovaná o děti byla scénáristicky děravá, nedomyšlená a přes kritiku konzumní společnosti vyústila v příliš jednoduché zařazení do ní. Paradoxně jen rodinná pohřební ceremonie byla tou oslavou života, kterou jsem čekal od celého filmu a která snad přidává i hvězdu navíc. Ne že by mě nepobavila rodinná výchova formou misí, ukázka apatičnosti dnešní mládeže nebo momentky střetávání s civilizací, ale jestli jsem pochopil, co tím chtěl básník říci, neřekl to podle mě zas tak dobře. ()

baclajean

"Fantastický" bude zaslúžený a trefný prívlastok k tomuto filmu, ktorý veľmi výrazným spôsobom núti k zamysleniu a zároveň vie pobaviť, no aj stisnúť hrdlo. Je veľmi málo filmov, ktoré ma oslovili tak, ako Captain Fantastic, ihneď radím do top10, vlastne do top5. Viggo nesklamal, ako ani jeho "deti". Guns N Roses na záver, lepšie o vymyslieť naozaj nemohli. Dosť bolo chválenia, Happy Noam Chomsky Day! ()

dudo24

Jedna rodina proti chorým hodnotám a spôsobom zvyšku sveta. Super ukážka toho ako by mal vyzerať edukačný systém ktorý učí deti kritickému mysleniu, ako by sa ľudia mali starať o svoje telo, ako sú dievčatá schopné takisto ako chlapci a ako naša civilizácia stratila poznanie prírody. A tiež dôležitý odkaz čo som si zobral z konca filmu, že ľudia nemusia žiť odrezaný od zvyšku sveta aby tieto hodnoty udržiavali. "We don't hate Nana and Grandpa, but the rest of their tribe are fascist capitalists." ()

Stumbleine

Co k tomu říci. Párkrát mě to dojalo, ale v závěru jsem si říkal, že bude přeci jen lepší když ty děti raději nechá u dědy)) ()

lobo87

Tento film ma vyslovene chytil za srdce. Polemizovať nad morálkou a správnosťou takéhoto spôsobu života je určite zbytočné, ale vzhľadom na to, ako dnes žijú deti by som sa pripájal na stranu Bena. Krásne, atmosferické a dojímavé. Niekoľko silných momentov zakončených zimomriavkovými Guns´N´Roses. Fantastický Viggo.. 85% ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz