Komorná

• Jižní Korea Agasshi (více)

Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Dobře promyšlený plán ale začíná hatit vášeň, která mezi dvěma dívkami zahoří. Brzy navíc přestává být jasné, kdo koho ve skutečnosti podvádí. Příběh bestselleru Zlodějka spisovatelky Sarah Waters do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století převedl jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook a vytvořil dynamický thriller plný zvratů prodchnutý podmanivou erotickou atmosférou. (Aerofilms)

A_Shearer

Kamera perfektní, jenže tahle vizuální manýra naroubovaná na kýčovitou červenou knihovnu je plochá až hanba. Předvídatelný děj nemá smysl komentovat. Kdyby v případě erotiky zůstalo u scén á la broušení zubu, hodnotil bych o poznání výš, jenže třeba poslední scéna byla úplně zbytečná a nicneříkající. Je možné, že šel Park po tarantinovském vzoru na ruku kinodivákům bažícím po násilí a šukajících holkách, ze všeho nejvíc mi ale přišlo, že si padesátiletej strejc toužil natočit pár explicitních scén s nahejma mladičkejma holkama. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že ten uslintanej stařík byl vlastně sám Park... ()

QeeBee

Poměrně dlouhá stopáž, místy jsem se musel ošívat v sedačce, jak jsem začal nudit. Můj dámský doprovod to označil za nepovedené lesbo-porno :-D. ()

borboleta

Od východoasijského filmu se očekává určitá dávka divnosti. To pak člověk nemůže být překvapený, když na tu divnost (a lehkou úchylnost) skutečně dojde. Příběh je ale promyšlený a lokace a výprava jsou obzvlášť krásné. Občas jsem měla tendence dívat se na to jen jako na jednotlivé obrazy a ne jako na film. Navíc je příjemně osvěžen nepříliš četnými, ale o to vtipnějšími momenty. Obávám se ale, že nejvíc a na opravdu hodně dlouho si budu pamatovat erotické scény, které jsou natočeny tak otevřeně, popisně a dlouze, že jsem si u toho připadla, jako na školení o lesbickém sexu. Tohle jsem skutečně tak podrobně vidět nepotřebovala a nepříjemný pocit divnosti tím byl ještě umocněn. Kdyby se sexuální pasáže trochu prostříhaly, hned by se film zkrátil o půl hodinu a to by mu jen pomohlo, na konci už je fakt docela dlouhý. Těžko hodnotit hvězdičkami, nakonec ale dávám 3,5. ()

Chinoranyi

Zajímavá zápletka, nicméně tušitelná. Pěkné provedené, celkem odpočinkové dílo s dávkou erotiky (pro někoho). Znovu se ale na film asi nepodívám. ()

samo151

Od filmu som v principe necakal nic a o to viac som bol uneseny. Pre mna osobne je to jeden z najlepsich scenarov tohto roku a drzal si moju pozornost skoro cely cas (utekala len pri nekonecnych zobrazovaniach a popisoch sexu snad vsetkych druhov - ale treba ze neposobili silene a skutocne boli integralnou sucastou filmu, takze nic proti). Prva a druha cast su napisane vyborne. Tretia cast ma uz bavila menej, ale beriem ju ako kratke a nutne vyvrcholenie deja. Po technickej stranke taktiez filmu nie je co vytknut. ()

rowdyy

Nevím čím to je ale jihokorejský filmy mají štávu. Příběh,romantiku,výtečnou kameru,krásu žen,poutavost kde i 144 minut uteče jako voda. Chan-wook Park je prostě mistr.95% ()

yvides

Uchvatna vyprava, fascinujici pribeh, stale napeti, snad trochu prilis krvavy konec, ale preci jen v souvislostech pribehu odpovidajici a ucelny, skvele lesbicke sceny. Jsem nadseny. ()

majlika3

Prop mě to bylo zajímavé, první část filmu, je o romantice a intrikách, druhá půlka filmu je korejský softcore P s druhým pohledem, na ten stejný příběh...Závěr... Happyend, aspoň pro holky. ()

lineker

Trojjediný reciprocitní příběh o vášní a její naplnění, silně šmrncnutý lesbickou erotikou. Proč ne? Park do britské předlohy přidal některé asijské ingredience a výsledek byla poživatelná směska, citů, vášně, podlosti, humoru a samozřejmě úchylností. To, že to celé nechal Park v divákovi dozrát, tak aby v poslední půlhodině spustil tu pravou jihokorejskou šou budiž filmu ke cti. ()

Axlle

Je zajimave sledovat jak stejny pribeh natoci Korea a Anglie. Ve verzi anglicanu Fingersmith. Nikdy by me nenapadlo, ze takhle rozdilne zeme natoci stejny scenar.. ale jo, proc ne? Korejska verze je asi o neco lepsi, uz jenom z toho duvodu , ze je to jeden film a ne jako Fingersmith rozdeleny do dvou casti. ()

DarkDRAGONS

Vhodné pre ľudí, čo majú rádi lesbické porno. O tom je celý film a o nude, inak nič moc. Jedná hviezdička aspoň za snahu z toho spraviť niečo čím to nie je. ()

opatstviolov

Film Komorná skončil hluboko pod mým očekáváním. První část byla solidní, ale pak už jenom samá nuda. Z filmářského hlediska ale slušná práce. 5/10 ()

Ivett.Motion

Jo, první hodinu člověk neví, která bije a má chuť to vypnout a vysrat se na to, jenže to rozuzlení bylo nad mé očekávání. Ten moment, kdy všechno začne dávat smysl a děj začne zapadat do sebe, je jednoduše uspokojivý. Jenže ten moment překvapení funguje pouze při prvním zhlédnutí, při druhém už člověk pozoruje spojitosti a detaily. Rozhodně je to jeden z nejlepších filmů s lesbickou reprezentací a svým původem odbourává zábrany a stereotypy v poměrně homofobní Koreji. ()

1308boddah

Naprostá nuda a ztráta času. Žádný děj, jen zbytečné lesbické scény dvou asiatek, které mají hádám na svědomí tak vysoké hodnocení. Naštěstí viděno doma, takže šlo nudné scény přeskakovat a film tak trval místo otřesných 144 minut jen otřesných 60 minut, i to bylo až moc. Jedna hvězda za docela pěkné kostýmy a kameru. ()

krysarr

Nejsem ani patnactileta, ani sedesatileta nepouzivana, abych film od starsiho slinťábra asi plne docenil. Nicmene remeslna pracicka dobra... ()

adelfilm

Tak tohle jsem vůbec nečekala. Celé zamotané, ale se šťastným koncem. Líbila se mi výprava samozřejmě. Nápad na příběh velice zajímavý... ()