Epizody(12)

Ľudské duše po smrti zvyčajne smerujú do neba alebo pekla. Jestvuje tu však aj istá výnimka, týkajúca sa párov, ktoré zomreli v rovnakom momente. Tie sa totiž miesto spásy či zatratenia ocitajú v bare Queen Dequim, v spoločnosti tajomného, bielovlasého Dequima, ktorý svojim hosťom ponúka účasť v hre smrti. V hre, odhaľujúcej doposiaľ vykonané činy, ako aj skutočné tváre postáv. Sám Dequim je napokon posledným arbitrom, ktorý rozhodne, kto prehrá a kto zvíťazí, kto prežije a kto sa už viac medzi živých nevráti. (HDeer)

Sweat55

Dojemná jízda od začátku do konce. Je tomu už nějaký ten pátek, co jsem viděl anime sérii, a tak jsem se chtěl vrhnout na něco doporučovaného a podle hodnocení velmi povedeného. Vybral jsem si Death Parade a jsem za to rád. Ruční kresba je fantastická, mluvím hlavně o scéně s krasobruslením. Scénář opět Japonsky nepředvídatelný, tak jak to oni umí a po dvanáctém díle stříkaly emoce na všechny strany. Jinak jde prostě o klasické anime, u jednoho dílu se smíchy válíte na zemi, abyste u dalšího vypotřebovali balíček kapesníčků. 9/10 ()

DaweForeman

Vzhledem k tomu, že mě zaujala celkem předchozí jednodílovka, tak jsem si od tohohle anime sliboval hodně a nebyl jsem zklamán. Ale na druhou stranu, jsem nebyl ani "úplně" uspokojen - pocitově tomu něco chybělo, abych dal za 5* (nejspíše asi konec, ze kterého jsem si doslova nesedl na zadek). Rozhodně se tu spojila spousta myšlenek, o kterých rád přemýšlím a byly tu dobře podány. O tom celé anime obecně je - nutí člověka přemýšlet. Není tu jasně daná odpověď, kdy každý argument má něco na sobě a že ne všechno je jen černé nebo bílé. Divák svým způsobem jako aribtři v anime se stává určitým soudcem. Člověk se tu tedy vyžije v psychologii a filosofii, dále si užije pěknou porci napětí a očekávání, a všechno je to zabalené do pěkné animace a příhodné hudby. Jediné takové mínus bych bral, že tu není pořádně řečeno o jaký ten "boží soud" se jedná - konkrétně kterého náboženství, protože přece jenom každé to má s tím posmrtným životem a jeho hodnotou trochu jiné. ()

Herr_Karotte

I kdyz nejsem moc fanousek epizodialnich anime, tohle byl krasny pripad, kdy se v kazdem dile dozvite neco malo noveho a ve finalnim dilu se vse propoji a vytvori velice zajimavy a promysleny celek. Velice zajimavy pocin, kdy se pocatecni koncept zda sice trochu ujetej, ale pokud si zvyknete, ceka vas velice dobra a promyslena zabava. Rozhodne doporucuju! Silne ****. ()

Kimkong

Pro mě dosti netradiční anime. Žádné souboje, supersíly a podobně. Příběh se de facto odehrává v jedné místnosti a těží ze vzpomínek lidí, kteří do ní vstoupí. Velkou roli zde hraje hloubání o životě, což umocňuje fakt, že většina příběhů je hodně smutná. ()

kirmakX6on

anime velmi zajímavě rozpracovává možnosti hodnocení lidských duší. Ve speciálních hrách, pomocí kterých soudci hodnotí, nejde ve skutečnosti o vítězství, ale o to, jak se v nich člověk zachová a co projeví. Vzpomínky tvoří jen kontext - není vysvětleno, proč jednoduše nesoudí dle skutků a vzpomínek, ale domýšlím si, že proto, že jak se člověk zachovává v životě je ovlivněno nejen jím, ale i nesmírnou řadou okolností a předešlou historií. Prostředí baru (do kterého každý vstupuje se ztrátou paměti) a několika her tvoří standardizované a pro všechny stejné podmínky a charakter člověka lépe vynikne. Anime je tedy od prvního dílu celkem smysluplně založeno ..a člověk může zkoušet hádat, jak bude každý rozsouzen. Trochu mi ale vadilo, že hned na začátku není řečeno, co je to ta nicota (není to nic hezkého, ale to se dozvíme až skoro na konci). Od východňáků by totiž člověk čekal, že ona nicota (a nikoliv nebe, resp. v podání tohoto seriálu reinkarnace) bude ve skutečnosti onou "odměnou", neboť cílem jejich náboženství je z koloběhu reinkarnací se vyvázat. No, co dál říct. Přestože námět každé epizody je vlastně stále stejný, nuda rozhodně nehrozí. Každý po smrti reaguje uplně jinak, navíc se v průběhu postupně dozvíme i něco o tom, jak celá tato ve skutečnosti obrovská organizace starající se o právě zemřelé, funguje. Do toho velmi slušná animace, jemně melancholická atmosféra a výrazné postavy. Pět hvězdiček ale nedám, protože anime nakonec (byť určité poselství nese) žádnou jasnou prezentaci nějaké pevné morální teorie neposkytuje, spíše jen ukazuje situace, na kterých si člověk může otestovat svou vlastní morálku. 85% ()

Mikkail

[Emoce ★★★★ | Děj ★★★★ | Grafika a hudba ★★★★★] Nádherně zpracovaná filosofie lidské psychiky. Při posmrtném soudu, jenž rozhoduje, zda dotyčný půjde do nebe nebo do pekla, je hezky vidět, co se skrývá v lidském srdci. I oblíbený člověk s takovou tou vyrovnanou a společenskou přetvářkou se začne chovat jako zvíře, když jde o přežití. Tolik k vyčleňování Homo Sapiens Sapiens ze skupiny zvířat. To nejrozumnější na tom ale je, že o osudu člověka nerozhodují jeho činy, ale jeho psychika. Dobré činy může dělat i špatný člověk, kdežto psychiku okamžiku oklamat nelze. A konečně, hudba. Ta je na velice vysoké úrovni a nadšenci do instrumentální hudby si přijdou na své. ()

Oxyk

Velmi zajímavé anime, které Vás chytne a nepustí. Bohužel, některé díly byly slabší, ale i tak jednoznačně skvělý zážitek! ()

dudo24

Veľmi sa mi to páčilo. Skúmanie ľudskej nátury kedy je tá najúprimnejšia a to v bezprostrednej prítomnosti smrti. Filozofické, smutné aj vtipné. Keby boli hlbšie rozoberané hlavné postavy a vzťahy medzi nimi, tak možno by to bolo aj na piatu hviezdu. ()

Teelus

Opening trochu zavádí, neboť v člověku vyvolá představu, že půjde o příběh vtipný a sarkastický, ale místo toho nastoupí anime, které je převážně dost drsné a pohrává si s emocemi diváka. Animace je velmi krásná a stylová. Pokud by se to dalo k něčemu tématicky a stylově přirovnat, tak asi k Jigoku shoujo. Po shlédnutí celého seriálu nemohu jinak, než dát plný počet, po dlouhé době velmi zdařilý kousek. ()

Michal99

Dobré anime na zamyšlení. Soud barmana je občas krutý ale vždycky ukáže pravou povahu člověka a poté ho rozsoudí! Super anime podoručuju všem. ()

Azareth

Toto anime malo celkom zaujímavý štart, po ktorom som sa nemohol dočkať ďalšieho dielu, každou ďalšou epizódou sa to však nezlepšovalo, číže zhoršovalo a záverečné diely už sú vytiahnuté za vlasy. 1* za vizuál a hudbu, 1* za príbeh a 1* za prvú tretinu ()

PanPyzamo

Death Parade je skvělý. Má bezva postavy a celý příběh se točí o... No. Nebudu to moc psát, protože bych se nejspíš dostal do spoilerů. Řekněme, že se zde hrají různé společenské hry, jako například bowling, šipky, karty a tak dále. Zní to možná lehce šíleně, ale není. Tahle recenze vám asi moc nedá. Zkrátka se k tomuto anime nedokážu moc vyjádřit. Snad jen to, že je skvělé a doporučuji. 8/10 ()

Preslav

Tak toto malo ozaj veľkú hĺbku. Veľmi netradičný námet sa podarilo spracovať do brilantnej podoby. Hoci sa jednotlivé časti opakovali relatívne rovnakým, epizodickým scenárom, každý diel bol novopríchodzími dušami zosnulých a ich príbehmi jedinečný a originálny. Zakaždým ma to nútilo premýšľať nad ich osudmi a rozhodnutiami arbitrov. A to mám veľmi rád, pokiaľ sa tvorcom do diela podarí zakomponovať aj nejakú hlbšiu myšlienku a keď to núti diváka premýšľať a hĺbať nad tým, čo videl. Ale takto komplexne prepracovaná psychológia postáv, ich konanie, jednotlivé životné príbehy zosnulých a nosná idea sa len tak nevidí. Navyše, aj keď mal seriál taký smutnejší a depresívny nádych, predsa len bol vlastne pozitívny a vyniesol na povrch tú krajšiu stránku ľudstva. Chvála tvorcom. || Skoro som zabudol, Flyers sa stal jedným z mojich absolútne top openingov :). ()

Dharmma

Povedené anime, ale k dokonalosti podle mě ještě trochu chybělo. Co by si z toho anime divák měl asi odnést? Máme si vážit životů a nemáme právo soudit druhé a měli by jsme se snažit je pochopit. Já sám si myslím, že dokovaď nebudeme schopni pochopit jeden druhého vždy tu budou války, vraždy atp., ale nezacházejme do detailů. 4/5 ()

maneki_neko

Typický příklad seriálu, kde můžeme dokázat, že anime není tak úplně pro děti. Už od začátku je patrné, že dějová linka je čistě psychologického rázu a řeší se zde otázky života a smrti. V každém díle vystupují dva lidé, kteří výtahem dojedou na místo, kde se nachází bar s barmanem. Samozřejmě si nepamatují okolnosti své smrti a občas si někdo z nich ani nevzpomene na vlastní jméno. Každá dvojice nedávno zemřelých se na tomto místě ocitá ve stejnou dobu, protože ve stejnou dobu oba zemřeli. Tajemný barman je poté vyzve, aby si sedli k baru a poslechli si, co mají udělat proto, aby se z tohoto zvláštního místa dostali, jelikož si ještě neuvědomují, že už nejsou mezi živými. Dvojice si náhodně zvolí hru, kterou musí nějak dohrát až do konce, aby pak mohli odejít. Když hru dohrají, každý z nich si začíná vzpomínat na jejich smrt. Jedna z mnoha temných stránek tohoto anime je následné rozuzlení postav, které litují toho, jak zemřeli, koho z jejich blízkých nechali ve světě živých samotné či jak se chovali. Death Parade rozhodně stojí za zhlédnutí, protože si díky tomuto seriálu člověk uvědomí, jak moc je vlastní život cenný. ()

RyuzakiSE

Skvělé originální psychologické anime. Propracované a dojemné. Líbí se mi, že v anime se postupně vše objasňuje a není to jen na jedno brdo. Skvěle si umí pohrát s lidskou psychikou a dohnat k zamyšlení nad tím, jestli by bylo dobré si života začít vážit. ()