The Hive

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 93 min

• J*A*S*M

Evil Dead znásilněný potenciálně dobrým sci-fi nápadem, kdy bohužel zůstalo jen u toho potenciálu. Pokud na The Hive něco zaujme, tak docela poctivá maskérské práce, ale jinak je film až smutně nevyužitou příležitostí, která se sice snaží vypadat cool a sexy, ale ve výsledku je spíš směšná. Zvlášť ve chvílích, kdy hlavní hrdina, hraný až překvapivě špatným hercem, promlouvá před počmáranou zdí sám k sobě a dumá, what the fuck is going on.(30.9.2015)

Vzhledem k tomu, jaký je to béčko, to mělo povedenej námět. Souhlas, že začátek byl trošku guláš, ale všechno to mělo svůj důvod. Stačilo jenom vydržet, mě docela zaujal ten nádech tajemna všude kolem. Postupně ty vzpomínky a nápovědy začaly dávat smysl, všechno se rozklíčovalo a nebyl z toho vůbec špatnej film. Určitě ne čistej horor, ale pořád lepší to takhle naaranžovat do sci-fi thrilleru než po stopadesátý dělat filmy o zombících, kde nikdo nezná původ vzniku nebo kde se to masakruje bez nějakýho hlubšího příběhu. Tenhle virus měl původ, měl důvod, měl svý pravidla. Točej se mnohem větší sračky, co zasloužej odpad.(28.2.2018)

Po čtyřiceti minutách jsem měl sto chutí to vypnout, smazat a vyhodit i s košem. Koukat se na dorostence a dorostenky blbnoucí s dětma na táboře fakt nemusim. No ale pak to začalo být docela zajímavé. Prostřihy do jiného místa a času začaly dávat smysl a vyústily v docela dobrý nápad, postavy přestaly být na pěst a o pozornost si hlasitě říkala i práce maskérů. Najde se i pár celkem hutných scének, které mají nejblíže k posedlým hororům a to mě baví. Jen je škoda, že se tu vedle kameramana zbláznili i střihač s osvětlovačem, což mi lezlo docela na nervy. Ale jinak celkem koukatelný průměr. 50%(18.4.2016)

Rozhodně sympatický a pozitivní je pokus na klasické a již tradiční virózní (a nebojme se říci rovnou zombie virózní) téma naroubovat možná ne čistě originální ale rozhodně zajímavou zápletku (už ne tak pointu - je tam jedna část, která mi prostě logicky nesedí). Což se může zdát velmi dobré, i v případě, že razantní složkou celého filmu je v podstatě paranormální romance. Negativem pak je, že se divák stejně nezbaví toho divného pocitu viděného a všedního. Tento podivný mix viruszombie-cabinfever-twilight-sci-fi-horroru se ale poměrně povedl (palec nahoru maskérům za ty oči). Jen i mě přijde divné, že se mi to líbilo více jako romantické drama než jako horror.(19.9.2016)

• maddy

Je iba úplne minimum filmov ktoré nedopozerám do konca a aj pri tých sa vždy zdržím hodnotenia. The Hive je výnimka, pretože toto sa skutočne nedalo. Takto zmätený a nekonzistentný horor som už dlho nevidel. Nápad ktorý jemne variuje Evil Dead (remake) by nebol na zahodenie, rovnako ako slušné masky, dokonca má The Hive aj niekoľko potenciálne slušných scén. Prečo potom ten odpad?! Jednoducho preto lebo celý film totálne zabíja dementný strih a výstavba deja, kde sa neustále absolútne nezmyselne strieda aktuálne dianie s nič nehovoriaci flashbackmi takmer každú druhú sekundu a takto to pokračuje po celý film. Každá scéna je narušená zbytočných prestrihom a tak sa tu nedá budovať žiadna atmosféra, strach, užiť si jednu jedinú scén a nakoniec je celý The Hive vyslovene trápenie dopozerať, lebo nedokáže ani na chvíľu udržať pozornosť. Nie, ďakujem, skutočne ma nezaujíma čo sa tam po prvej hodine ďalej dialo. CELKOVO: 0,5* (1/10)(23.10.2015)