The Fundamentals of Caring

• USA The Revised Fundamentals of Caregiving

Ben (Paul Rudd) prožil velkou osobní tragédii a ztrátu. Aby se z ní dostal, rozhodne se vydělávat si peníze jako pečovatel. Jeho prvním klientem se stane 18letý Trevor (Craig Roberts), kterému ani svalová dystrofie nebrání projevovat svoji hlučnou povahu. Máme tu dva hrdiny: jeden je paralyzován citově, druhý tělesně. Společně se vydávají na cestu, aby hledali přátelství i naději. (ČSFD)

BaruM

"Nemůžu se starat o druhého, když jsem se ještě nepostaral o sebe." Film nabízí pohled na každodenní život z několika pohledů, a s příjemným humorem. ()

haWranka

Velmi milá, civilní a povzbudivá podívaná. A to jak zásluhou scénáře, který si z ničeho nic nedělá, tak hlavně díky skvělým hercům. Líbilo se mi, že film umí udeřit na dramatickou a citlivou strunu, ale netlačí na pilu moc, takže se prakticky celou dobu připitoměle usmíváte a na konci máte příjemný pocit. ()

hamir0

Příjemná, možná lehce přeslazená feel-good cíťovka. Paul Rudd nezklamal a Selena Gomez příjemně překvapila. Prostě to sedlo. ()

boombang

Příjemná roadmovie o dvou paralyzovaných, která se mimo jiné zabývá vyměšováním a v níž hraje Selena Gomez - nečekal bych, že obojí najdu v jednom filmu... no, ono je v něm toho vlastně o dost víc. ()

Alex126

Líbí se mi myšlenka a zpráva, kterou chce předat světu. Hodnotím však 3/5, jelikož způsob předání této zprávy není ideální. Některé scény jsou úplně zbytečné či příliš dlouhé, některým je dáváno příliš málo prostoru pro uchopení a některé vůbec nedávají smysl (Benova tragédie). Předloha J. Evisona měla větší potenciál, ale špatný film to není. U filmu se usmějete a možná i zamyslíte, proto za mě 68%. ()

panki9922

Pekný film, kde funguje chémia medzi ústrednými postavami (Rudd, Roberts, Selena). Film nie je nijako inventívny, ale ohromne príjemne sa naňho pozerá, je dobre natočený a dialógy sú svižné a pomerne často vtipné. Hlavnou devízou na to, že sa jedná o americký film je to, že neprináša žiaden ufňukaný, nasilu dojemný záver. Práve naopak, dávkuje výborné scény počas celého filmu a divák si užíva cestu k uzdraveniu hlavných protagonistov, nemusí čakať na nejaké silné finále. Absolútne mi nevadilo pomyslenie, že sa jedná nejakým spôsobom o vykrádačku Intouchables - pretože sa nejedná. Pohodový rodinný film, ktorému to sluší a Selene tiež. ()

Raziel811

Nevím, jak to Paul Rudd dělá, ale má neobyčejný cit pro feelgood filmy. I když víte, jak to celé dopadne, stejnak se díváte dál a zajímají vás životy postav. Mohu jen doporučit. ()

TadashiCZ

Paul Rudd vyhrává hodně svými sympatiemi. Craig Roberts k němu pasuje dobře. Selena Gomez se mi do filmu nehodila, ale ani nijak zásadně nevadila. Děj je svižný, není zbytečně natahovaný a celkově se to velmi povedlo. Jedna z velmi dobrých odpočinkových komedií. ()

Jarvis555

Príjemný film na spôsob nedotknuteľných. Humor funguje veľmi dobre hlavné duo sympatické výkon hercov uspokojujúci. Ak neviete čo si so svoju polovičkou pozrieť toto určite nesklame. 7/10 ()

KcarlosK

Bitter-sweet ride. Trochu se zasmějete, trochu si pobrečíte. Hlavní duo na výbornou. Jen škoda, že tam obsadili to otylé prasátko Gomenu Selez. ()

splaty

Moc hezký komediální road trip. Vtipy slušné, zábava a lidskost dokonalé. Příjemní herci i jejich role. ()

slemrovka

Popravdě jsem čekala blbost, ale bylo to fajn. Musím říct, že i Selena Gomez mě překvapila a nevadila mi. Paul Rudd je sympaťák a jeho vtípky i s tím klukem byly super. Ve filmu jsou i velice emotivní pasáže u kterých jsem i brečela. Ovšem, kdo hledá naprostou dokonalost, tady ji nenajdete. Takový film na pohodový večer s rodinou. Možná taková horší verze Nedotknutelných. ()

Xaphan

Dokopala mě k němu manželka a musím říct, že nelituju, nevyčítám. Celkově kvalitní film, který bych si sám nepustil. ()