Leia (Saoirse Ronanová), která byla před sedmnácti lety unesena, je jako zázrakem nalezena a vrácena domů ke svým rodičům Marcy a Glenovi Dargonovým. Poté, co ji vychoval její únosce Benjamin McKay, však Leia na svou skutečnou rodinu dávno zapomněla a nedaří se jí sblížit s těmi, kteří ji milují nejvíc. Místo toho touží po Benovi, jediné otcovské autoritě, jakou kdy poznala, a bezpečí sklepa, který po většinu svého života nazývala domovem. Marcy se ve snaze navázat s Leiou blízký vztah uchýlí k zoufalým činům a své manželství odstaví na vedlejší kolej. Když se Marcyino stále nevyzpytatelnější chování začne nápadně podobat tomu Benovu, Leia přemítá o tom, co skutečně znamená být milován. (Cinemax)

Petule3

Nic moc. Na to, že v hlavní roli je Saoirse, což je vynikající herečka, žádná sláva. Čekala jsem pořádný psycho drama a ono furt nic. A potenciál to rozhodně mělo. Škoda. ()

Eddemi

Atmosfera filmu dobra, primerana k situacii. Ze dej plynie pomaly nevadi, kedze s takymito vecami sa aj vyrovnava pomaly, nie su dynamicke a pod. Co mi vsak strasne vadilo - boli rodicia. Ako viem, bol to scenar, ale ten uvod... To bola cista katastrofa. Ako fakt? To, ze potom matke preskocilo - OK. Ale to privitanie a otazka otca: "Porozpravaj nam nieco o sebe..." wtf? Neskutocne ma to rozculovalo. Saoirse bola super ako vzdy, ponala rolu vyborne. ()

DK197

Přiznám se, že tenhle film mě nějak neohromil. Potencionál to mělo, ale jako celek mi to nějak nesedělo a něco mi tam chybělo. ()

Rajca

Je ťažké si predstaviť, aké to musí byť prísť o malé dieťa a žiť dlhé roky v očakávaní, že to možno bol len zlý sen, z ktorého sa človek jedného rana jednoducho prebudí. Ustrnúť celý život v očakávaní a v ilúzii, však môže byť rovnako zničujúce. Práve o tom je aj Stockholm, Pensylvannia. Výborný herecký koncert Saoirse a Cynthie. Kým jedna sa snaží vymaniť zo šialenstva a ilúzie, druhá do neho upadá... Oceňujem zároveň celkovo kvalitný scenár. ()

1308boddah

Čekání čekání a čekání na něco a ono nic. Utahaná nuda s pomatenou matkou a logika se vytratila kamsi mimo. Posledních 10 vteřin se sice pokouší oživit celý film, ale to nestačí. Očividně pokus o psychologické drama, ale ve skutečnosti nerealistická nelogická podprůměrná podívaná. 2 hvězdy alespoň za snahu. ()