Žena

• Švédsko The Wife (více)

Za každým úspěšným mužem stojí skvělá žena – a vy teď máte tu čest ji poznat. Joan Castlemanová (Glenn Closeová) je oddaná, prudce inteligentní a stále velmi půvabná kráska, zkrátka dokonalá manželka. Čtyřicet let strávila ve stínu svého charismatického manžela Joeho (Jonathan Pryce), jehož hvězdné spisovatelské kariéře obětovala svůj talent, sny i ambice. Celou tu dobu s humorem a grácií sobě vlastní přehlížela jeho nevěry a výmluvy na "umění". Díky tomu je však jejich manželství plné životních kompromisů. Teď se Joe chystá převzít Nobelovu cenu za svou uznávanou a plodnou tvorbu. A Joan se náhle ocitá na pokraji zhroucení. Stanout tváří v tvář největší oběti svého života a tajemství manželova úspěchu bude pro Joan jako rána z milosti. (Cinemax)

BOURQUE

„Manželka“ na prvý pohľad vypadá na jednoduchú drámu, ale v skutočnosti v sebe skrýva viac. (Nekonečná) láska (a úcta) ženy, ktorá dokáže zakryť všetky hriechy manžela, „umelca“. Medzi nimi nevera a plagiátorstvo sú najkritickejšie. Hlavne tá druhá spomínaná vec dostane väčšie slovo. Film v prvej polovici je spíš pasívnym a nie príliš presvedčivým výstupom hercov/herečiek. Akoby sa všetko chystalo na nejakú veľkú záverečnú scénu. To aj dostaneme v predposlednej scéne, kde hádka medzi manželkou a manželom vyvrcholí. Príde bod, kde už žena prestane tolerovať tie veci, ktoré celý život tolerovala. G. Close hrá presvedčivo a razantne, ale až v druhej polovici. Tá prvá patrí spíš jej dcéry A. Starke aka mladá G. Close. Nomináciu G. Close na Oscara chápu a vážim si. Škoda, že film nedokázal lepšie spojiť scény odohrávajúce sa v minulosti a v súčasnosti. P.S.: Film Slova bol hlbším zážitkom. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Vabr

Brácha opět nebyl doma, a tak jsem zabrouzdal na sever a zkusil Ženu - bylo to drama, jak má být! Děj, který je už od počátku zajímavý, je velmi poutavý, a čím déle jsme v něm, tím více se rozmotává ono tajemství a pointa, kterou chceme od něčeho takového právě vidět - na povrch vyplouvají staré křivdy, ústupy a shody a neshody. Sledujeme hlavní hrdinku, která musí zvládat tohle šílenství, které ji celý život sžírá, a manžela, který není ani zlý, ani hodný, ale je v takovém postavení, v jakém je. Oba hrají výtečně a jejich postavy byly uvěřitelné. Kamera a soundtracky samozřejmě skvělé. Nejlepší ze všech scén byla beze sporu ta s poděkováním - zde jako by to všechno totálně krachlo, totální emocionální výlev. To vše asi k plusům. Bohužel mám i dvě výtky, které mi zabraňují snímku udělit plný počet. Zaprvé, obsahově film lehce strádá. Vše by bylo super až na toto, určitě. Film má skvělý námět, jen je problém, že chybí třeba ještě jeden zvrat, jedna další srdceryvná scéna, jedna hádka. Něco tomu poté zkrátka chybí. Zadruhé, konec. Po scéně s poděkováním záživnost filmu značně upadne, mohli na tom trochu více zapracovat, aby to tam nebylo tak nijaké. Vyhodnocení: Celkově však spokojenost a přidávám do sbírky skvělých severských dramat! ()

Primavera

Glen Close hrá každým pohľadom, prežívaním svojej úlohy manželky, ktorá dokáže oveľa viac, než jej dovolí literárna spoločnosť znevažujúca ženské autorky, než jej dovolí láska k mužovi, ktorý dokáže menej ako ona... Možno ma to zasiahlo ako ženu trochu viac, lebo tento film je určite ťažšie stráviteľnejší pre mužov. Ale s trochou nadhľadu by sa to mohlo páčiť aj mužom, lebo nie je každý taký slaboch ako Joe Castleman. Dobre urobená psychosonda do vzťahu dvoch zaujímavých ľudí. ()

Maximilianus

Výborná psychologická dráma, ktorá naplní očakávania. Trošku mi takú komornosť narúšali prestrihy do minulosti (ktoré navyše považujem za mierne zbytočné, najmä vzhľadom na fakt, že je jasné, aký vzťah medzi sebou hlavné postavy majú), ale v tomto prípade som ich zároveň aj vítal a celkom osviežovali dej. Hlavne ich nebolo veľa a sľúžili iba na to, aby každý pochopil o čo ide. Jonathana Prycea som nemal rád ako vrabčáka v Game of Thrones, ale odvtedy ma presviedča o svojich hereckých kvalitách a postupuje po rebríčku obľúbených hercov. Samozrejme na famóznu Glenn Close nestačí, ale aj tak je radosť vidieť týchto dvoch pokope. 7,3/10. ()

Mkartaylas56

Čekal jsem převážně nudné a suše podané drama, které jsem po pravdě shlédnul jen díky opěvované Glenn Close, která zvítězila na Golden Globes a zároveň ji většina řadí mezi největší aspirantky na zisk oscara. No a po shlédnutí jsem lehce překvapen, protože snímek The Wife není vůbec špatný. Ano, jak jsem čekal tak jde o velmi klidné a místy bohužel i pomalu odsýpající drama, které má ale potřebný spád, zajímavý vývoj postav a celkem dost emotivní konec, který mě upřímně dostal. Každopádně to, proč jsem se odhodlal ke shlédnutí filmu byly herecké výkony a já mohu jen a jen potvrdit, že na ty v tomto snímku nedosahuje žádný jiný prvek. Nejen Glenn Close, ale i například Jonathan Price v roli jejího manžela předváděli místy až neskutečný herecký koncert, který výrazně vylepšil můj dojem a nedivím se, že alespoň famózní Glenn je zatím po právu nominovaná a oceňována napříč všemi možnými filmovými galavečery. 65% ()

Ikedar

Veľké prekvapenie nielen pre milovníkov literatúry. Ani by som netvrdil, že ide o nejakú festivalovku, pretože The Wife je veľmi pozeratelný a zábavný film, ktorý uteká ako voda. A to, že Glenn Close hrá minimalisticky a pritom geniálne ani nemusím po toľkej chvále všade vôkol ani spomínať. ()

Ukrizku

Zápletka je zřejmá od začátku, první půlka se vleče, ale celkově solidní gerontologická studie upřímného partnerství a objetí v rámci skrytého boje manželských obětí. ()

iz67

Konečně film. To, kde se tvurcum podaří, bez logickych kotrmelcu, sdelit něco, co vas zasahne. Film umira, protoze tohoto neni jiz (vetsinou) davno schopen. Ale tady se to stalo, a mně se to moc libilo. ()

solisoli

Psychologická dráma v noblesnom prostredí, dosť pritiahnuté za vlasy. Vďaka skvelému podaniu Glen, ktorej takéto herecké role sú priam šité na mieru. Tento patetický príbeh mi pripadá, ako plagiát trochu o inom žánrovom dramaturgickom deji popri niekoľkých pozmenených prvkoch. Takáto skutočnosť nie moc pozitívne pôsobí na hodnotu ponúknutého diela. ()

PamelaJJK

Poklidně plynoucí snímek, jehož klid je jen zdánlivý a pod povrchem bublá silné drama, které postupem času nabývá na intenzitě a síle. Zajímavý příběh, správná atmosféra a parádní obsazení. A nejen hlavních postav. "Manželka" při své civilnosti nenudí a dokonale vás strhne na svou stranu. Glen Close je precizní a dokonalá a hlavně uvěřitelná ve všech emocionálních polohách. Nemám výtek a tak je hodnocení jasné. ()

filmovyfan

Po sedmé to vyjde. Role pro Glenn Close ušitá na míru. Celý film se opírá o její exkluzivní herecký výkon i přesto, že samotná zápletka je vcelku slušná. Update: S Akademií nesouhlasím. Olivia Colman sice ve Favoritce předvedla bravurní minimalistický výkon, ale pořád si stojím za tím, že na Glenn letos nikdo neměl, a tak jí Oscar unikl neprávem, jako už se jí to stalo v minulosti. ()

bonovox

Pôsobivá vzťahová dráma s postupne budovaným napätím a hlavne s výborne hrajúcimi hercami na čele s G.Close. ()

kokofek

Glenn Close ve své excelentní roli.Nevím jestli existují opravdu muži tohoto kalibru.Zřejmě ano a jenom nevíme a nebo se spíš nedovíme podrobnosti.V dnešní době mě napadá jestli Francii nevelí paní prezidentová.Samozřejmě tajně. ()

Capri2016

Výborná psychologická dráma manželského páru - slávneho spisovateľa a jeho oddanej manželky, ktorá manželstvu so slávnym mužom obetovala svoj súkromný život, svoje záujmy a túžby. Vynikajúca Glen Close, ktorá sa v úlohe manželky Joan vrátila v sklevej forme (hereckej a tiež ako keby vôbec nezostarla). U nej je možné vidieť čo znamená hrať minimalisticky - stačí pohľad a ten hovorí za všetko. Výborný tandem dopĺňa dosť zostarnutý Jonathan Pryce v úlohe spisovateľa Joa. Tento "úspešný" muž je prototypom nemakačenka, ktorý sa vezie na vlne úspechu, ktorý si nezaslúži... Bohužiaľ som už stretla aj v skutočnosti viac takých kolegov, kolegýň.... Glen Close získala za rolu Joan Zlatý Glóbus a úplne zaslúžene. Film sa oplatí vidieť hlavne kvôli nej a kvôli dobre vystavanému príbehu, ktorý graduje. ()

Kamil111

Komorní příběh stárnoucího manželského páru, v podstatě studie pro 2 + 2 herce (ti další jsou jejich syn a potenciální životopisec) v prvotřídním hereckém obsazení. Zlatý glóbus dostala Glenn Close plným právem, uvidíme, co Oscaři. Tempo plyne pomalu, ale nikoliv nudně, a pokud se naladíte, ve druhé polovině se vám možná dostane i husí kůže. ()

lenkqudx

Ako žena, ktorá má vo svojom okolí veľké množstvo podobných Manželiek ma tento film veľmi zasiahol a prajem si, aby každá žena s pocitom, že nemôže dosiahnuť viac než len byť manželkou a matkou si pozrela tento citlivý ale zdrvujúci príbeh, ktorý pomáha ženám nájsť ich hlas. ()

stoucly

Proč za tohle nedostala Glenn Close oscara za nejlepší herecký výkon? Rozhodně by si ho zasloužila. Celý film doslova táhne ke snesitelnosti. Už opravdu nevím co by měla hrát jiného. Velké díky za tenhle kousek. ()

91. ročník Oscarů vyhlášen

91. ročník Oscarů vyhlášen

25.02.2019

V noci ze 24. na 25. února 2019 byly vyhlášeny 91. ceny americké Akademie filmových umění a věd. Od roku 2002 se udílí v Dolby Theatre, a letos tomu nebylo jinak. Jedna výrazná věc se ale přeci jen… (více)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)