poster

45 let

 • Velká Británie

  45 Years

 • Slovensko

  45 rokov

  (festivalový název)
 • Austrálie

  45 Years

 • Nový Zéland

  45 Years

Romantický / Drama

Velká Británie, 2015, 95 min

Režie:

Andrew Haigh

Scénář:

Andrew Haigh

Kamera:

Lol Crawley

Producenti:

Tristan Goligher

Scénografie:

Sarah Finlay

Kostýmy:

Suzie Harman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aleee89
  ***

  Rodinné, vztahové drama jak se patří. To mám ráda. S Kate jsem hluboce soucítila. A ten film sám je jako život. Spousta překážek, nejistot, obav, záblesky něčeho dobrého... Žádné extrémní emoce, spíše tlumené drama odehrávající se uvnitř. I když se i tak nemůžu zbavit pocitu, že větší expresivnost by snímku přece jen slušela...(10.4.2016)

 • ambron
  ****

  Ako sa tešiť z výročia, keď sa ukáže, že celý ten čas ste boli pre toho druhého tá druhá a váš doterajší život bol tak trochu klamstvom? Citlivý prístup Charlotte Ramplingovej, jej emocionálne nuansy dávajú jeden z najpozoruhodnejších hereckých výkonov na obrazovke. Cítite všetko, čo cíti jej Kate...(19.2.2016)

 • Snorlax
  **

  Tak copak to tu máme? Zase jeden z těch filmů, kvůli kterým se člověk třese strachy před stářím. Romantika v okoralé skořápce nevydařeného sexu, který je vlastně symbolem všeho, co nyní ústřední pár zažívá. Bohužel mi některé motivy jednání Kate přijdou na hraně psychického zdraví a některé dokonce i za hranou. Zřejmě mám zcela jinou představu o romantice než tvůrci.(8.4.2019)

 • kaylin
  ****

  Krásný film o tom, že stáří není jednoduché, ale přesto může být dojemné a hezké. Silou tohoto filmu je hlavně skutečnost, že je podán s dokonalou lehkostí a citem pro to, aby se nejednalo jen o dojemnou žumpu. Naopak, herecké výkony a vedení režiséra jsou obdobou jinak celkem obyčejného příběhu, který ukazuje, že lidský život prostě obyčejný není.(5.1.2016)

 • JohnMiller
  ****

  Psychologická analýza manželského vzťahu zachytená na jednotku. Nekonfliktný párik sa chystá osláviť svoje 45 výročie svadby. No manžel dostáva nečakane správu o tom, že po mnohých rokoch našli telo jeho zosnulej frajerky ktorá sa stratila v Švajčiarskych horách. Táto správa v ňom vyvolá silné spomienky na bývalú lásku a hlbokú nostalgiu, že manželka začne po čase žiarliť. Manželovi jeho bývalá láska nedá spať a žena si uvedomuje, že bola iba náhradou, náplasťou na pošramotenej duši manžela a keby jeho bývalá nezomrie pravdepodobne by s ňou zostal. Takto sa na povrch vynára otázka či tých 45 rokov života s mužom neboli iba premrhané. Strach a trápenie hlavnej ženskej postavy je aj bez slov herecky dokonale zachytené. Jej výkon si tie dve ceny zaslúžil. Chuťovka pre cinefilných divákov, pre ostatných to má pravdepodobne až príliš pomalé tempo.(8.4.2017)

 • - Představitel Geoffa, Tom Courtenay, pije v mnoha scénách čaj z hrnečku s logem fotbalového týmu Hull City A.F.C, herec je prezidentem fanklubu tohoto týmu. (hansel97)