Popelka naruby (TV film)

Midnight Masquerade

Popoluška naruby

Romantický

USA, 2014, 82 min

Vskutku šalamounsky odvedená předělávka známé pohádky vsazená do současnosti v televizní produkci. V české distribuci pod názvem ´Popelka naruby´ a to zřejmě proto, že se vlastně jedná o Popeláka. Originální název snímku by se však dal přeložit jako ´Půlnoční maškaráda´, ale vkusnější by byl ´Půlnoční maškarní ples´. Ale proč českým divákům ihned nenaservírovat, čemu je příběh tak podobný. Inu, proti gustu žádný dišputát. Romantický příběh se odehrává především v právnickém prostředí, avšak vyvolená dívka právě jednoho mladého právníka je z oboru zcela jiného. Setkají se na maškarním plese, kde to vlastně všechno začne. Scénář skutečně vypadá jako inspirovaný známou pohádkou a s onou látkou si scénárista vskutku velice zajímavě pohrál. O romantickou komedii se však nejedná. O čistě romantický film už ale ano. Romance se nese po celou stopáž a vkusným plynulým vyprávěním není hluchého místa. Takřka rodinný film určený spíše pro dívčí či dámské divácké publikum.(24.9.2017)

• JohnMiller

Priznávam sa, nevidel som to dokonca. Stačila mi približne jedna tretina na to aby ma to vyštvalo z obývačky rovno do postele a tak mi to pokazilo večer. Nestačí, že to doslova znásilnilo príbeh popolušky ale s postavami ako slizkým Christopherom Russelom to zničilo aj tú nebadateľnú časť žánru. Nazvať toto romantickým filmom je trocha odvážne. Ale hovorím, nevydržal som dokonca takže možno tá prvá hodina bola iba sarkazmus a dokonca z toho tvorcovia vytvorili geniálny skvost.... Hehe, možno.(5.11.2017)

• pepo

klasická TV cajdákovina, ktorých je milión 3/10(16.10.2019)

• chrispe

Příběh o Popelce zase jinak, nebo respektive o Popelákovi, zasazený do právnického prostředí. Film nic nenabízí a taky nic nedává. Strašně mi to připomínalo vánoční průměrné až podprůměrné snímky, akorát tam nic barevně neblikalo, nehrály koledy ani vánoční písně a stromeček tam taky nebyl ani jeden (no... to bych asi neodpřísáhla). Přiznávám se, že pozornost jsem tomu věnovala tak napůl oka, doopravdy mě to nezaujalo, ale jako kulisu k práci na PC jsem si to nechala. Herecké obsazení naprdlačku. :-)(29.9.2017)

Tak tahle skoroharlekýnka patří jednoznačně k línému nedělnímu odpoledni. Je to totiž čistá platonická romance, kde herci jsou celkem úhlední, sympatičtí, lotra poznáme na první pohled, což je značná úleva od běžného života. No a po poznámce "zazvonil zvonec" nám ještě řeknou, jak kdo dál dopadl — zavřeli ho? vzali se? vystudoval? vyhrála? kdo je vrah?(22.10.2018)