poster

Klub (festivalový název)

 • Chile

  El Club

 • anglický

  The Club

 • Slovensko

  Klub

  (festivalový název)

Drama

Chile, 2015, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brylin
  ****

  Jakkoli je pro mě téma krize katolické církve v Chile vzdálené, musím ocenit jak technickou a řemeslnou stránku filmu, tak výkony hlavních představitelů a precizní režii. Rovněž poslední třetina filmu - pokání a hříchy, které mu předcházely, mě zaujala a musím přiznat, že takové rozuzlení jsem nečekal. Na pomezí tří a čtyř hvězd.(8.7.2015)

 • Anderton
  ****

  Na prvý pohľad melancholická a meditatívna atmosféra prímorského mestečka v Chile. Lenže tu zrazu do toho začneme počúvať reči o sťahovaní predkožky a striekaní semena na tváre od kňazov. O túto "zábavu" sa stará miestny podivín s niekoľkými veľmi zaujímavými spomienkami na hrejivé detstvo s ľuďmi, ktorí zasvätili svoj život bohu a nezištnému pomáhaniu ľuďom. Výsluchy kňazov, ktorí sa obhajujú argumentami že homosexuál prežíva hlbšie lásku, pretože sex medzi mužom a ženou je iba za účelom počatia dieťaťa. V záverečnej časti nasleduje nepredvídateľný zvrat a pokiaľ vám dovtedy tu boli viacerí cirkevní hodnostári svojim chovaním nesympatickí , verte, že sa dá zájsť ešte ďalej.(31.7.2016)

 • sestrad
  ****

  Nic pro romantické duše. Zatímco Spotlight je víc o novinářích, tenhle jde mnohem víc k podstatě toho, jak otřesná může být morální perverze, která se odívá do náboženského jazyka. Je to fakt hrozná podívaná a blbý je, že film je sice fiction, ale je celkem nepopiratelný, že v Chile vědí, o čem to točili. Víru v Boha ten film určitě zdravému člověku nevezme, je to víc o nemocnejch lidech (není tam postavy, která by nebyla psycho) a neschopnosti čelit pravdě.(3.1.2017)

 • Marigold
  **

  Neobhajitelně přepjatá forma, odporný vizuál, sklon k vydírání, zkratkovité psychologizaci postav a populistickým řešením morálních dilemat. Neuvěřitelně otravná postava Maradony, kterého v mládí sodomizoval farář, což se na něm podepsalo tak, že běhá po venkově a květnatě popisuje chuť spermatu a procedurálnost polykání žaludů. Byl jsem dojat od pat až po předkožku. Z mého pohledu obrovské selhání oblíbeného filmaře. #kviff2015(12.7.2015)

 • Ice123
  odpad!

  Tak tohle bylo opravdu to nejhorší co jsem kdy na MFFKV viděl. Nudný zdlouhavý a prázdný scény jsou prokládány naprosto (promiňte mi) debilním dějem. Byly jsme tam čtyři a všichni jsme se shodli, že je to naprostá kravina. Tohle opravdu nedoporučuji. Lidé, kteří tohle doposavaď hodnotily (75%) předpokládám, že zastávají názor, že film je složité pochopit a má svojí hloubku, kterou musíte číst mezi řádky. Můj názor? Takhle to dopadá, když si někdo chce hrát na Mozarta, ale sotva zahraje Tichou noc...(7.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace