Mune - Strážce měsíce

• Česko Mune (festivalový název) (více)

Aniž by o to žádal, je malý Mune, snílek a šibal, v bájném světě jmenován strážcem Měsíce, tedy tím, kdo přináší noc a bdí nad sny. Mune ale přitahuje katastrofy a omylem umožní strážci temna, aby ukradl Slunce. S pomocí hrdého strážce Slunce Sohona a křehké Ciry se Mune vydává za neobyčejným dobrodružstvím, jež z něj učiní legendu mezi strážci! (Freeman Ent.)

Master19

Vytáhl jsem dnes dcerku do kina a vybrala si tento film. Počítal jsem s mimoni, tak jsem byl trochu zaskočen a nepřipraven. A nejspíš to bylo dobře. Byl jsem velmi potěšen "neameričností", co se týká přístupu k animaci a podání příběhu. Velmi se mi líbila nedokonalá animace, která asi nebyla záměrem, ale znouzectností. Nad vším pak ční "snové" pasáže v plochém podání. Co se týká příběhu, jde o takovou směsku, kde objevíme inspiraci v Avatarovi, Jak vycvičit draka a dalších počinech. Ono ale stejně není už moc kde originalitu brát, tak musí divák vzít za vděk vnímáním prazvláštního světa divných postav a divných fyzikálních zákonů. Pokud našinec nedokáže na základě učiva páté třídy zkousnout, že slunce tahá jakýsi kamenný buldok na řetězu kolem planety, neměl by se na tento film raději vůbec dívat, protože to je to nejmenší... Postavy jsou pro přehlednost seřazeny podle přímé úměrnosti: čím roztomilejší, tím hodnější. Hned tak víme, na čem jsme a v tomto směru nemusím nad ničím bádat. Můžeme se tedy bez starostí soustředit na tisíckrát omletý děj - nejslabší figurka na planetě ji nakonec zachrání a získá svou milou. Svíčku. ;-) Není mi úplně jasné, komu přesně (co se týká věku) je tento film určen, ale má tříletá dcerka ho hltala celou dobu, jen při závěrečném souboji si mi vlezla na klín, řkouc: "Kdybych tam byla, tak bych volala tatínku, maminko!" ()

venalce

Zapomeňte na to, že příběh je prostinký právě tak, aby ho děti skously, tohle je prostě nádhera. Fantazii se meze nekladou a tenhle svět je tak víc než kouzelný. Možná je ho až škoda pro takový dětský příběh, tohle by si zasloužilo přinejmenším Pixar a nějakou tu silnější nosnou linku. Nápadů je tu na rozdávání, tenhle svět má neskutečný potenciál, každý zdejší tvor by si zasloužil vlastní příběh. Už dlouho jsem neviděla něco tak krásného a překypujícího fantazií. ()

mandlova

Pecka, opravdu. Dlouho jsem neviděla evropský animák tak dojemně krásný, s propracovanou animací a originálním příběhem. ()

Ripley

CGI animovaný film na kterém je vidět,že není americký.Animace je velice zvláštní a zajímavá.Trochu připomíná anime ve 3D animaci.Ocenil jsem to,že se nedívám opětovně na animované užvaněné zvířátka nebo zkarikaturované lidi,ale že francouzští tvůrci vytvořili nový originální svět s roztodivnými tvory a zajímavou mytologií.Velice příjemný,vizuálně i dějově krásný animák.70%. ()

Mauric

Astronomii na tom své děti asi vyučovat nebudete, ale hravost, nápaditost a překrásné vizuální zpracování si určitě užijete. Grafici se očividně vyřádili, a to nejenom na jednotlivých postavách, z nichž má většina nějakou zajímavou vlastnost. Film se s ničím moc nepáře, a tak ani nevíte, že ta necelá hodina a půl uběhla. Sympatické, milé a příjemně jednoduché. Milovníci Kung-Fu Pandy se navíc mohou těšit na elektroúhoří reinkarnaci mistra Oogwaye. ()

Ixbalanke

Krásná pohádka s hlubokými poselstvími lehce naznačenými, ale pro děti to stačí. Někdy stačí do dětské mysli zasít semínko a časem vyroste... Měsíc a podvědomí jsou spojité nádoby. Podvědomí k nám promlouvá skrze sny. Strachy z podvědomí vylézají i do denního vědomí, pokud se s nimi nepracuje a soustaně se potlačují a zlehčují. Jsem ráda, že se dělají takové moudré pohádky, podobně jako Ledové královstí. ()

Lovely.Bones

Jsem osobně rád za každý ne-americký animák, který je pořádně odvedený (tudíž, nemluvím o filmech typu Malý dráček Kokosáček). A tady máme jeden z těch povedených kousků. Čekal jsem naprostou bombu. Dostal jsem něco, z čeho jsem měl podobný pocit, jako z Brendana z Kellsu. To může být pro někoho ohromné doporučení, ale pozor. Spíš než nádhernou animaci, to má originální animaci. Ta je sice velice kvalitně udělaná, ale nemá ten ,,bum" efekt. Příběh se mi zdá až moc ,,ne-dětský". Je moc přeplácaný a matoucí. Mohu doporučit, ale nemá to na titul Nejlepší animák roku, jako jsem čekal. Novým kandidátem je Snoopy ve filmu ;-) ()

filipvrbik

Evidentní snaha o Avatar pro děti. Je to moc barevné, s hezkou animací, netradičním nápadem, ale když dva dělají totéž, není to totéž. Má to sice jen 85 minut, ale i tak jsem se stihl častokrát nudit, a pořád jsem koukal, kdy to skončí a to není dobré znamení. Francouzi prostě umí líp komedie, než animáky, ale budiž, svého diváka si to jistě najde, ale nebudu to já...40% ()

Hapretor

Ono to je opravdu divné, nudné a nevtipné. Animace je svým způsobem zajímavá a pár vychytávek se tu dá najít, ale je jich málo, ... nemá to šmrnc ... a tou kreslenou snovou dimenzí to zabili totálně !!! - nepobavilo, zklamalo. (... IMHO ... ve světě, kde jsou děti i dospělí rozmazlení Pixarem, toto nemá šanci). ()

BOURQUE

Samotný príbeh ako aj postavy sú v podstate poriadku, ale ten výsledok je trošku pod priemerom. Zrnka humoru alebo vtipu tu skoro nie je vidieť a vážne situácie zase nie sú dostatočne „vážne“ zobrazené. Zatiaľ 2 hviezdičky. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Crixus

Tak pro mě docela příjemné překvapení. Když jsem viděl každý týden v kině trailer na tenhle film, tak jsem si myslel co to nebude za blbost. Ale včera jsem prostě potřeboval vypnout a to mi jde nejlépe v kině, tak jsem si řekl že zkusím tuhle pohádku. Nelituji! Pobavila. Zaujala. Potěšila. A animace ve snech se mi strašně líbila. Možná na to zajdu ještě jednou, než to stáhnou z kin. ()

MIRAS133

Velmi vydařený animák, který zaujme především příběhem. Tahat se se sluncem a s měsícem napříč zeměkoulí a strážit je. To musí být tvrdý oříšek. Je zde velmi zajímavý svět a dobře udělaní tvorové (noční i denní). Navíc přítelkyně našeho nočního kamaráda svíčka je také velice dobře vymyšlená. Když ji budete chtít umlčet, můžete prostě jen zhasnout :D Opravdu stojí za vidění. 4* ()

Maniik88

Priemer. Niektoré veci potešili viac, ako zaujímavé prostredie, trochu iná grafika, mytológia a iné potešili menej, ako miestami slabší príbeh, menej vtipné. Ale pozerateľné a deťom sa bude páčiť. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Trošku jednodušši animace a není to žádný trhák plný vtipu jak je zvykem, ale moc pěkná pohádka s hezkým fantazijním prostředím. ()

dkas

Už dlouho, pokud vůbec kdy, jsem neviděl něco tak jiného, zvláštního. Příběhově se nejedná o nic moc nového, ale jinak jsem se nestačil divit! Co tvůrci dokázali vymyslet, klobouk dolů. Ani v nejdivočejších snech by mě některé věci opravdu nenapadly (třeba svíčka). Animace taky super, postavičky jsou hodně zvláštní, ale je to spíše ku prospěchu věci. Za mě tedy obrovské nadšení, hlavně za originalitu. Kdo neviděl, nepochopí ;-) ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu