Mune - Strážce měsíce

• Česko Mune (festivalový název) (více)

Aniž by o to žádal, je malý Mune, snílek a šibal, v bájném světě jmenován strážcem Měsíce, tedy tím, kdo přináší noc a bdí nad sny. Mune ale přitahuje katastrofy a omylem umožní strážci temna, aby ukradl Slunce. S pomocí hrdého strážce Slunce Sohona a křehké Ciry se Mune vydává za neobyčejným dobrodružstvím, jež z něj učiní legendu mezi strážci! (Freeman Ent.)

bigmatko

rozpravka ktora potesi nie len oko detskeho divaka ale najde v nej caro aj dospela generacia. nie je to Dysney ani Pixar ale je to na dobrej urovni. pribeh ma svoje kuzlo je to mile, usmevne a poucne. nie je to ale typicky kresleny blockbuster ani komercny hit, ktory bude lamat kasy v kinach. ak mate radi fantaziu v cistej podobe tak v tejto rozpravke ju urcite dostanete. ()

fruitixx

Někde jsem četl vtip... Ptá se učitel ve škole - Co je důležitější světlo slunce nebo měsíce? A odpověď Pepíčka byla světlo měsíce, prože svítí když je tma.. 8) Tak zhruba asi o tomhle je tento film....akorát mohl být vtipnější. ()

Nemezzis

Velká fantazie a originalita, která se v dnešní době dost cení. Děj je prostý, ale pružnost a nápaditost okolního světa dělá z tohohle animáku nadprůměrný zážitek, ani mi nevadilo střídání animace do 2d, ve snovém světě. Nedivil bych se,kdyby postava Muna byla inspirována Orim z blind forestu. ()

Tomulka

Tato pohádka je prostě pohádková. Mystická dojímavá a morálně poučná! Vizuálně velmi lahodící oku. Také jsem velmi rád, že se v této pohádce nezpívá a raději se dokonale propracoval děj. Postavy jsou nápadité. To je vše co u pohádky potřebuji. Těším se na opakované shlédnutí. ()

Stuarrt

Jen co jsem v kině viděl upoutávku, hned mi bylo jasné, že ten film chci vidět v kině. Že mu odpustím slabý scénář i příběh podle pravítka (tak jsem podle traileru u(od)soudil)). Hlavně bude vizuální mlsání. A to přání se naplnilo dokonale. Mlsal jsem a nasával mnohobarevný fantaskní svět. Protože fantazií je film přeplněný, Inspirace Avatarem tu možná je, ale Pangaea obkreslená ne (snad až na svítící květiny noci). Ostatní je cop z mýtů různých kultur, pohádek a představivosti autorů. Zkrátka nádhera a souhlas s Dominique12, print screen bych mačkal jako divý. Překvapení navíc, že sice příběh je jednoduchý a velmi, velmi přehledný, ale funguje. Neohromí a určitě neurazí. 4 hvězdy. 3,5 za vizuál, 0,5 za příběh. P.S.: klidně by mi nevadila klasická animovaná verze použitá ve snových částech po celou dobu filmu. Kdyby se chysatli druhý díl...náhodou :). ()

NoodlesCZ

Nekoná se nic nečekaného, ale přišlo mi příjemné jak naopak (někdy až moc okatě) shazovali těžký fráji ale hlavně agresi tak vůbec. Připadá mi že je všude ranec násilí a bohužel v počinech pro prťata je to už taky samozřejmost, ta myšlenka síly snů a nočních můr mi přišla super na pěkné vyřešení záporáka, kterej zkoušel pěsti, marně :) ...když nad tím tak uvažuju, celkově se asi snažili někde trochu rozvířit jakýsi stereotypy, jen to moc nedrželo pohromadě. Jinak animace mi nepřišla vůbec nepříjemná a ploché kresby sedly ještě lépe! Jak už tu někdo psal, tak jsem v tom také zprvu ihned viděl Ori and the Blind Forest. ()

hanzikk

Celkem podceněný snímek. Námět, zpracování a animace je perfektní. Má to svoje malé chybičky, takže na pět hvězd to není, ale jinak skvělý zážitek u kterého určitě nezůstane jen u jednoho shlédnutí. Na rozdíl od novodobých animáků tento nevsází na velice vtipné vedlejší postavičky, ale spíše na svou roztomilost. Příběh celkově působí tak pěkně nenuceně a vše je takové harmonické a klidné. Skoro bych řekl, že se člověk cítí jak po nějakých prášcích, prostě příjemný snímek. ()

vrch07256732

Originálny a najmä neamerický animák, vizuálne trocha zachádzajúci do surrealizmu (v dobrom slova zmysle) s jednoduchým príbehom dobra a zla posadenom do neskutočne fantazijnej krajiny s celkom originálnymi postavičkami - mne sa to jednoducho páčilo, aj ako protipól k mimoňom, riom a podobnými trhákmi. Jediné čo by som podotkol je až príliš fantazijný svet a celkový vizuál ktorý môže presahovať schopnosť celé to absorbovať pre nejedného malého diváka - nakoniec film je určený pre deti. ()

Firuz

Milý, příjemný a hlavně originální animák. Nepotřebuje ten trochu divný hloupý (nejspíš hlavně americký) humor. Ve výsledku pěkný film s kouzlem. ()

Adushka91

Příběh se mě příliš nedotkl, prakticky od začátku víte co se bude dít a jak to dopadne, ale pro děti to asi funguje. Animace pěkná, postavičky sympatické, ale stačí vidět jednou. ()

leafroller

Předně je velmi důležité říct, že je to pohádka pro malé děti. A z tohoto hlediska ji také hodnotím. To jen tak na úvod. Vždycky se mi líbily pohádky, které nebyly zasazené do lidského světa. Pohádky, se kterými si dal autor aspoň tu práci, že vymyslel nejen příběh, ale i prostředí. Bohužel se takové dají spočítat na prstech jedné ruky. V tomto ohledu je Mune naprosté zjevení. Úchvatná podívaná, přehršel nápadů tryskající ze všech stran, smysl pro detail, prostě všechno. A navíc žádná mrtvola. Padouchy napravujeme a nezabíjíme, to by se mělo dětem vtloukat do mozku. Teď už nezbývá než doufat, že mě nejlepší film roku netrefil hned v únoru, i když v případě Mune bych rozhodně nelitoval. ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu