Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Cherry_Bomb

Od prvého pozretia som si tento film zamilovala a zaradila ho medzi svoje obľúbené. Mesto, ktoré žije svojím stereotypom a striktnými pravidlami, kde nie je dovolené vyčnievať z radu. Toto všetko zmení jedna sebestačná silná žena, ktorá sa tam prisťahuje a otvorí si čokoládovňu. Príbeh, ktorý vás povzbudí, dojme, pobaví a samozrejme vzbudí chuť na čokoládu. ()

Joe16210

Skvělí herci, kouzelný příběh a úchvatná hudba. :) Největším pozitivem celého filmu je ta atmosféra malého městečka a téma čokolády. A to hvězdné obsazení. ()

hackstolle

Ale jo, proc ne. Jen nechapu, kdo vybiral dabing pro Johnyho Deppa. Ten se mi opravdu nelibil. Vazim si pana Stastneho, ale Sasa Rasilov se proste k Johnymu hodi lepe. ()

Bifftekk

Romantika s chutí čokolády, která dokáže najít v každém z nás trochu vášně pro jedno jediné sladké sousto. ()

Pitryx odpad!

Pokud to bylo určeno dětem, asi se ukousaly nudou. Mně se líbilo pouze městečko jako takové. Jinak je to velmi nudná slátanina. 201310230000/0000 ()

kslaww

Krásný film kde se odráží lidské vlastnosti a zmanipulovanost lidí věřící boha,..špetka humoru dodává šmrc ()

Guran

Na film jsem se díval hlavně kvůli Deppovi, avšak mě film vůbec nenadchl. Oblíbený Depp se ve filmu snad objeví až po hodině filmu, to bych ještě překousl, kdyby film byl kvalitní, ale od začátku hluboká poezie doprovázená nudnými dialogy a né moc upoutanými hereckými výkony a navíc je děsně nezáživný. Chvilkama jsem byl i zmaten, nevěděl jestli je to poezie, komedie, nebo romantika. Já osobně bych z tohoto námětu, kde s větrem přijde do malého městečka cizinka a rozběhne zde svou cukrárnu udělal spíše thriller, než tuhle blbost, kde z filmu nedostanete nic kromě chuti na čokoládu a že jsem tu chuť měl obrovskou! ()

adamix

Čokoláda je krásny romantický film, pri ktorom som stále dostával chuť na čokoládu. Zábery, ktoré ukazovali, ako hlavné hrdinky pracovali s čokoládou, ma mučili. A to je práve dobré. Režisér Hallström mal aspoň istotu, že tento film ohodnotí každý dobre. Herci gradujú v plnej paráde. Juliette Binoche v roli skromnej Vianne je perfektná herečka, o tom niet pochýb. Od Deppa veľký výkon nečakajte, on je tu len na doplnenie deju, než na rozuzlenie. Ale hodí sa sem. Dench je na svôj spôsob dobrá, takisto aj ,, Trinity '' sa sem hodí a aj krásna dcérka Vianne. No zato tu máme Alfreda Molinu, ktorý hrá svoju rolu až moc kruto, no nakonci, keď dostane zdravý rozum, mu to všecko odpustíte. Film je obklopený príjemnou hudbou, skvelými hercami, krásnym prostredím a výbornou čokoládou, čo viac si priať ? Niekomu film príde moc ako dráma, a preto ohodnotí film trochu horšie a niekomu príde film zas moc romantický a to môže byť rovnaké. Ja tam ale vidím z každého rožka troška. I keď tej romantiky medzi Deppom a Binoche je tam trochu pomenej, na filme to nič zlé nerobí, pretože väčšiny romantiky a citov je v čokoláde. Dosť príjemná oddychovka od Hallströma, pri ktorej sa vám budú zbiehať slinky. Ja som moc spokojný. U mňa 5* a 90%. ()

Jehan

Pozoruhodně úžasný a komplexní film mistra Hallströma, který se asi dokáže vcítit do jakéhokoliv prostředí tím nejsympatičtějším způsobem. A když má k tomu při ruce mezinárodní hereckou extraligu, co chtít více? ()

Xpojntman

Volnomyšlenkář: Snězte dnes moučník jako první. Vaše chuťové pohárky vám poděkují. Stejně jako Julliette Binoche Johnnymu Deepovi. ()

DassemUltor

Táhne se to jako velbloudí hovno. Přesně ten film který když skončí, tak cítíte tu úlevu, že můžete jít spát. Žádný děj, o nic tam nejde. Na konci nějaké to mega poselství. Johnny ještě pěkně mladej. Ale prostě to jde, ten good vibe cejtim a mám chuť na čokoládu. Ale tenhle film znova až tak za 20 let ()

Martin.Tokos

Tak jako jo. 3/4 filmu byly perfektní. Blablabla zlá radikální cirkev vs čoko lady. Sympatické postavy, Depp zamlada všecko OK. Posledních 25 minut ale uběhlo strašně rychle. Postavy se začaly chovat strašně nelogicky jenom aby to vedlo k rychlému pohádkovému konci. Filmu by prospělo buď o půl hodiny víc... Nebo nenatahovat začátek...4* ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 62%, Audience Score - 83% | FDb.cz - 78.9% | Nemálo přeslazený film, přesto velmi příjemný se skvěle udělaným městečkem i s excelujícími herci a byť je mírně přetáhlý na to, aby si celou dobu dokázal udržet naši pozornost, bavil nás. Holt není lehké tento snímek zařadit do nějaké kategorie či žánru, protože nic podobného jsme snad ještě nikdy neviděli! Na škodu je výborná, ale trestuhodně nevyužitá hudba naší oblíbenkyně Rachel Portman. Ale co si budeme říkat, "Pravidla" jsou v úplně jiné filmové dimenzi. 75% ()

hrumsrt

Jedna velká reklama na pořádnou kakaovou tabulku! Svým způsobem nádherný film plný fajn herců a perfektní hudby. Jenže mě i jako běžná čokoláda uspávalo...  Johnny je fajn, ale jako hlavní lákadlo Vás snímek musí zklamat. 50% ()

PlysovyMacko

Čokoláda ako metafora hriechu. Keď mladá žena príde do malého mestečka a otvorí si obchod s čokoládou, spôsobí medzi miestnou komunitou rozruch. Ide o ten typ filmu, kde miesto toho aby hlavnú hrdinku zlynčovali, tak s nou nakoniec oslavujú. Film ma trochu nudil. A všetci povinne čokoládu. ()

shade000

Sladké ako čokoláda. Neskutočne krásne francúzske mestečko a vynikajúce herecké obsadenie. Film na dobrú náladu... ()

majk_n

Tak tohle bylo pro mě rozhodně milé překvapení. Trvalo dlouho než jsem se k tomu nechal přemluvil. Krásné pohlazení po duši ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy