Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

saaaky

Opět se potvrzuje talent J. Binoche a opět mohu tento film zařadit mezi ty lepší. Film příjemné kombinuje napínavý děj a tradiční romanci, doplněnou ještě o těžký život a pomluvy a nepřejícnost okolí. Působivé herecké výkony, slušná režie, to vše stačí k dobrému výkonu a mým čtyřem hvězdičkám v konečném hodnocení :) ()

Zewla

Tenhle film je skvělý. Určitě vás očaruje svím romantickým nádechem s všudypřítomnou čokoládou. Herecké výkony jsou dokonalé, viděla jsem ho když mi bylo asi 8 a jediné co jsem si z toho pamatovala bylo: Pak že nevím na co je pánev!!! Teď se mi líbí ta scéna jak tam Roux donese tu krůtu nebo co to je a ani nevím proč. Když se nudím pustím si tento film, je to jeden z mála filmů na který se můžu dívat pořád dokola a vůbec mi to nevadí. Takže pokud jste ještě neviděli, určitě se mrkněte!!!! PS: Pro ty, co nemají silnou vůli doporučuji si ke sledování tohohle filmu vzít ještě aspoň tabulku čokolády nebo tak něco;-D ()

lapatata

Moc se mi líbila Juliette Binoche a již tradičně také Judi Dench. Jde o klasické drama, které díky pomalejšímu spádu trochu nudí a proto je to u mě pouze za tři hvězdy. K lepšímu zážitku by prospěla kratší stopáž a vtipnější scénář. I tak to ale určitě stojí za zhlédnutí. ()

Deth

Film poukazuje, že aj niečo tak malé, ale lahodné ako je čokoláda dokáže vyriešiť problémy a obmäkčiť aj tie najtvrdšie srdcia. Hoci nie všetkým to je zo začiatku pochuti nakoniec vďaka čokoláde nájdu novú cestu. Herecké obsadenie je vynikajúce a všetko ide tak ako má. Príjemný film pri ktorom dostanete chuť na čokoládu. ()

majka0007

Johny Depp :) Keď som si prvýkrát zapla tento film, proznávam, bolo to len kvôly Johnymu. Ale kým sa napokon po takmer hodine konečne objavil, aj som na neho zabudla :D Ale každopádne veľmi pekný príbeh :) ()

hyde1987

Díky panu Hallströmovi se mi zadařilo u tohoto kousku zkonzumovat přes kilogram čokolády, na mé váze se to sice nějak neprojevilo ovšem pak mi nebylo zcela volno ale stálo mi to za to :-)))) ()

Arassuil

Po shlédnutí filmu jsem si to malé městečko naprosto zamiloval, jen ho celé přemístit do Champagne nebo Toskánska, poněvadž čokoládu moc nemusím. Co se týče filmu, měl jsem strach, že z toho zase bude nějaká přeslazená romantická katastrofa, ale nedopadlo to tak špatně. Myslím, že tomu pomohl i Johnny, který se objevil až v závěrečné fázi filmu. Tudíž ta začáteční a prostřední fáze byli celkem fajn a naprosto mě uchvátila postava Judi Denchové, mám ji v paměti především jako upravenou a elegantní M, takže stará a zahořklá Armande byla překvapením. A musím pochválit i hudbu a režii. Závěrem jen říct, že na konci jsem dostal hroznou chuť na inckou čokoládu s chilli - a to už něco znamená. ()

DorianGreene

Pokud se podíváte na Čokoládu mimo vánoční svátky, určitě si připravte do zásoby kvalitní hořkou pochoutku a trochu chilli. Tak mocný smyslový vjem tento příjemný snímek vyvolává. A nejenom ten. Nevtíravým způsobem přibližuje, jak je těžké odolat pokušením, ať už smyslovým či rozumovým, jak dokáže "severní vítr" v podobě majitelky čokoládovny provětrat zatuchlé a pruderní kouty jednoho maloměstečka, napravit několik lidských vztahů i křivd. Film Čokoláda, který se v lecčems velice podobá československému snímku Až přijde kocour, si rozhodně v budoucnu zopakuji. Nebudu však mít na stole vánoční cukroví jako poprvé, ale kvalitní horkou čokoládu v hrnku se špetkou chilli... ()

BlackMolla

Nevěděla jsem, co od tohoto filmu čekat, a možná právě proto mě tolik překvapil. Zajímavé městečko, zvláštní příběh žen "cestovatelek" a kouzla čokolády. Nenudila jsem se a pořád čekala, jak to vlastně dopadne. A opravdu to skončilo jinak než jsem čekala, ale konec dobrý - všechno dobrý! ()

happy.lenulka

Hezky natočený příběh. Jediná výtka - knížka je (jako snad vždy) mnohem lepší. Oceňuji výbornou J. Bioneche, úžasnou J. Dench a také výborného J. Deppa. ()

Linsang

Film, na kterém jsem si vytvořila závislost skoro jako na čokoládě :-) Nádherná Juliette Binoche, neodolatelný Johnny Depp, svérázná Judi Dench a ze začátku pěknej hajzlík Alfred Molina. Zkrátka bezchybný casting. Krásná hudba, fotogenické prostředí tradičního francouzského městečka a opravdu velmi fotogenické čokoládové výrobky... A i toho happy endu jsme se nakonec dočkali, takže nemám připomínek. I když by někdo mohl říct, že to se vší tou čokoládou a romancí bylo až přeslazené, mě se tedy nezdálo. Ve svém řebříčku ulepených cukrkandlových filmů mám úplně jiná dílka. Za pět hvězd. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy