Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Plavan

Úžasný příběh o zarputilosti a touze jít si za svým cílem. Severní vítr je krutý. Všechno mi do sebe zapadlo, takže bez výčitek *****. ()

Peenugirl

Bolo to sladké ako čokoláda a príjemne strávitelné pre citlivé duše... Všetko vyrieši trocha dobrej vôle a sladké pokušenie...80% ()

shinlove

Ano, je to film, který člověka baví a pohladí po duši. Ano, ústřední dvojice + fanatický starosta a babička Judi Dench jsou skvělí. Ale není to film, který by byl vyloženě mým šálkem kávy, v tomto případě spíš šálkem čokolády. Všichni z tohoto filmu padli na zadek a já se nejsem zcela jistý proč. 3* ()

2sistem

Romantické sladké drama nejen pro ty, co mají řádi čokoládu. Tahle pochoutka je prostě smyslnost, vášeň, láska, život, hřích, .... a hlavně droga!!! :-) ()

chlievik

Celkom milý film, trošku nerealistický, trošku priehľadne romanticky patetický, lebo v realite to takto presne nevyzerá, ale ono to tak muselo byť spravené, aby to bolo trošku rozprávkové, nie príliš dramatické, s dobrým koncom, kde láska a dobro zvíťazí, kde vľúdne vysvetľovanie je vždy spôsobom ako zmeniť zlých na dobrých. Kde moralisti aj tak budú musieť uznať, že svet nie je o ich konzervatívnych smiešnych sebanásilníckych pravidlách, ale o pôžitkoch, ktoré si môžeme a máme dopriať, a tým sa myslí aj sexualita, hoci v tomto filme je to priamo metaforizované na čokoládu. Skvelé herečky, v tom čase ešte nie hviezdy, skvelé prostredie v malej nenápadnej dedinke, kde nič nie je úplne skutočné, a predsa je všetko tak ľudské a prirodzené. A tak môžeme povedať, že je to pekné. Symbolika nespútanej povahy ľudí, ich sexuality, vášní, lásky, symbolika nespútanej povahy ženy ako veternej vlčice, a aj niekoľkých mužov, ktorí dokážu ženu pochopiť, a preto aj milovať. Príbeh, ktorý sa končí dobre. V podstate milý film, ktorý som náhodne videl v alternatívnom kine pre 12 ľudí, kde som zašiel úplne náhodne, lebo som si chcel vychutnať niečo príjemné, sladké s bozkami frajerky :D a dostal som aj čajík a keksíky (v cene lístku). :-)) ()

BlackVelvet

Kolik asi tak lidi se citi takto svazano v beznem zivote - film krasne ukazuje realitu mestackeho malomesta, s veskerou povrchnosti, predsudky a zaviranim oci i pred domacim nasilim, hlavne ze na povrchu vse vypada dustojne a uhlazene. A velmi kouzelne a pusobive a jemne pak ukazuje stret takoveto reality s realitou jinou, a to nemusi but ani jina dimenze, ani vetrelci a nic takove, ale jen lide zijici jinak, svobodne, volnomysslenkarsky a pritom velmi stasnte. Je to film o vnitrnich touhach, snech, moudrosti co je skryta, ale stejne vypluje na povrch. Vse tu tak krasne funguje, co ma byt romanticke takove je a to bez trapnosti, co ma byt dramaticke je dramaticke, co nas ma dojmout nas dojme. Moc se mne libilo jak se pribeh cely vyvinul, jak to vse chytlo nadhernou snovou atmosferu lehkeho vanku a dalav. Je mne jen lito, ze sem na film sla s popcornem, to byl ode mne epic fail :) ()

Pink_Doll

Vždycky když se na něj dívám, tak dostanu chuť na čokoládu. To jako fakt :) Film na mě působí chvílemi dobrodružně, romanticky, chvílemi i takovou rodinou atmosférou. Mám ráda hudbu, která film provází, je pro mě velmi uklidňující. Po každém dalším shlédnutí Čokolády objevuji ve filmu něco nového a všímám si dalších krásných detailů. ()

Brunetka

Je to romantika, to si přiznejme, ale když je tam Johnny Depp, tak to snad musí vidět každá žena, jako vždy je tam skvělý a tajemný. Film má zvláštní atmosféru, možná je to tím francouzským městečkem a možná taky tou horkou čokoládu, připravenou od Juliette Binoche, kterou byste moc rádi ochutnali. A pak byste ruku v ruce odkráčeli s Johnnym do západu slunce.... ()

Bilbo.cz

Film s dokonale vytvořenou atmosférou malého městečka ovládaného svým starostou.K tomu skvěle postavené charaktery s výborným výběrem herců a jednoduchý ale dobře fungující příběh. Je pěkné, jak Vianne dokonale kontrastuje s okolím, třeba oblečená do červeného cestovního pláště. ()

marcoss91

Náhodné přepnutí programu, které mi udělalo velkou radost. Čokoláda je velmi příjemná romantická 'komedie', která dokáže vzít za srdíčko, ačkoliv se příběhově jedná o banální záležitosti, emočně fungují na výbornou. Většinu času jsem film hltal jako čerstvě udělanou horkou čokoládu a to především díky skvěle zahrané Vianne a vztahu jaký měla ke všem ve svém okolí. Nedostatky vidím v nevyužitém-zastrčeném Johny Deppovi a postavě faráře, který dostal minimální prostor až v úplném závěru filmu. Lepší čtyři. ()

Dory1

Skvělý film! Nejen, že je dobře spracovaný, ale taky v sobě skrývá spoustu moudra. Naoko dokonalé městečko se utápí ve spoustě problémů. Film tak skvěle poukazuje na to, že svět není dokonalý a lidské vztahy se neurovnají jen tak, mávnutím kouzelného proutku. Je potřeba aby si lidé naslouchali, uměli hledat kompromisy a pomáhali si. Důležité je také přiznat svoji chybu. A pokud máte rádi romantiku, tak ani o tu vás tento film neochudí. Já osobně jsem ho viděla alespoň 10x. ()

Mistr119

Rozhodně zajímavé téma ortodoxní nesnášenlivé společnosti vs. ti, kteří do společnosti přinášejí nějakou změnu. :) ()

Colomba666

Miluji, miluji, miluji! Přitom se jedná o relativně banální film, který na mne ale zapůsobil takovým způsobem, že jsem ho doposud shlédla nesčetněkrát. Svobodná matka putuje se svou dcerou po světě a okouzluje obyvatele jednotlivých městeček čokoládovým uměním. Její cestu jí však protne náhlé setkání s okouzlujícím pirátem, který zamíchá kartami jejich osudů. ()

metallius

Film, ktorý svojim názvom vzbudzuje pocit, že jeho nesledovanie nepohne svetom diváka. Podľa môjho názoru veľmi nenápadná snímka, ktorá sa ale v každom prípade oplatí pozrieť.Veľmi oceňujem politický rozmer, ktorý by som zrejme v tomto žánre príliš neočakával a rebélia predstavovaná Vianne ako potrebná pre základ spoločnosti ako ju poznáme divákovi naozaj efektne komunikovaná. Príjemná hudba, zlatá Juliette, ako obvykle dobrý Depp. Jediným problémom ostáva, že druhý krát už po tomto filme nesiahnete, všetky pocity y myšlienky sú absorbované pri prvej projekcii a film pri ďalšom zhliadnutí už nemá čo ponúknuť, čo samozrejme nemusí byť na škodu. Mimochodom, jednoznačne najlepšími protagonistami sú jednoznačne Judi Dench a Alfred Molina!!! 80% ()

radostR

Romantický, originální, emotivní, velmi vkusně vyprávěný film. Skvělý jako moje nejmilejší čokoláda. K nejvyššímu hodnocení přispějí i výborné herecké výkony. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy