Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

ypres.bass

Kdo se nepostí s námi, ten se nepostí proti nám! asi tak lze popsat vztah městečka a sukrářky. Městečka jehož život je postaven víceméně jako soustava sterotypů, zaběhnutých koloběhů a především přesudků. Cukrářky která nechodí do kostela[!], nepostí se[!] a má otevřeno v neděli[!] a taky vychovává dceru bez otce[!]. A ještě k tomu ti piráti. --- 90% ()

Saur.us

Film tak ultralaskavý, že by se divák roztekl jako čokoláda a zárověň chvílemi pěkně hořký, jako ta nejtemnější tabulka. ()

TomasKotlant

Zajímavé vizuální detaily nedokáží zastínit prostotu celého příběhu, který je plný vody s malou troškou onoho zázračného kakaa. Chtělo by to přimíchat více poetiky a psychologie postav. Nejvíce se mi líbily ty červené hábity a večerní příběh o kočovné dívce. A pak čokoláda, ačkoliv jsem na ni během filmu nějak ani neměl chuť. Závěr je trochu přeslazený, ale ono už z toho jinak asi vybruslit nešlo. *** Ve zkratce: Čokoláda. ()

Darth Vader

Čokoláda je tak krásně milý snímek, že s hodnocením jsem neváhal od prvních minut! Juliette Binoche je tu v kouzelné roli a s Johnny Deppem tvoří zvláštně kouzelný pár. Romantický film jako stvořený pro hrnek horké čokolady a krbové teplo valící se na vás z kamen. Já měl tu smůlu, že jsem na něj koukal v létě.:D ()

adriane9

Mě to nebavilo..vůbec..Nějak nemohu uvěřit, že Pravidla moštárny a Čokoládu stvořil jeden člověk...Nechytilo mě to tak jako spoustu zdejších uživatelů, sladkost filmu je mi spíš protivná, jediná pasáž filmu se mi vůbec nevybavuje a opravdu nikdy nebudu mít chuť kouknout se znovu.. Rozhodně nepopírám, že herecké obsazení bylo fajn, kvůli Johnymu jsem si film pustila, Juliette Binoche je nádherná a Judi Dench hrála tak opravdově, že dávám 2*, jinak to pro mě ale bylo děsně obyčejné. ()

ladno

Krásne. Jeden z najkrajších filmov vôbec. I o jednej hodine v noci ma dokázal prebrať, príjemne pohladiť, rozosmiať i dojať. Film, po zhliadnutí ktorého som mal hneď chuť pozrieť si ho znova, a znova, a znova... Na takýto filmový zážitok sa len tak ľahko nezabúda. Dokonalú atmosféru vytvára i jemná hudba Rachel Portmanovej, bez ktorej by tento film nebol tým, čím je. Odporúčam tiež zhliadnutie v geniálnom slovenskom dabingu (som síce fanúšik slovenského dabingu, ale tento dabing bol mimoriadny a určite ho ocení i bežný divák). A k tomu všetkému ako čerešnička na torte casting snov - famózni herci a herečky Juliette Binoche, Johnny Depp, Alfred Molina a Judi Dench. Filmové umenie v celej svojej kráse. ()

jasanka

Taková pohádka pro dospělé. Na mě pohužel až moc důraz na "poselství" tematiky, trochu mi i vadilo "předčítání" příběhu. ()

tyna97

Pro takovéhle filmy mám slabost (Pravidla moštárny). Sice se mi to zezačátku nějak nezdálo, ale jak se děj rozvíjel, začalo se mi to strašně líbil. Depp patří k nejlepším hercům a k mým oblíbeným, na něj se prostě nedá nekoukat. ()

Bozvav

Velmi hezký příběh o tom, jak mocná je touha člověka jít za svým snem. Jen je potřeba ho pošťouchnout, třeba i kusem čokolády. Za mne 75%. ()

inachisio

Krásný milý film s pozitivním koncem si vždy ráda pustím. Tento navíc plný čokolády a hudby, skvělých herců a nádherného prostředí, musím hodnotit nanejvýš pozitivně. ()

Warhorr

I když mě takto jednoduchý název trochu odrazoval, dostalo se mi vskutku velkého překvapení. Poutnice a neposedná Binoche se svoji dcerou cestují po Evropě a vždy si vyberou místo, které se jim zalíbí, otevřou si obchůdek s nejrůznějšími dobrotami a na pár měsíců setrvají na místě než jej následně opět opustí. Druhý poutník, Depp, zase putuje s ostatnímí kočovníky v loďkách a brázdí vnitrostátní řeky. Pak nadejde okamžik, kdy na sebe narazí v jednom zapadlém, avšak malebném francouzském městečku, kde není ani jeden z nich moc vřele vítán. Oba tak musí zápasit s nepřízní místních Asterixů a kdo ví, třeba jejich do té doby nekonečné putování provždy jednou i skončí a naleznou svůj klid. Upozorňuji dopředu, že nedoporučuji sledovat film, pokud máte v troubě zrovna celý koláč anebo jste ve stavu ketozy. 5/5. ()

Brtniik

Tento film mě trochu minul i když o něm kde kdo básnil. No, krásné ženy, hrubě nesympatická holčička a ošklivý šlechtic, který musí mít spoustu špatných vlastností (např. určitě vyžaduje "právo první noci", jak jsme se druhdy dozvěděli od presidentského kandidáta) a sám má máslo na hlavě, vč. faráře, který (jak jinak) podkuřuje vrchnosti, mě dost otrávili. Nenadchla mě ani paní, která s dceruškou (obě v převleku za Červenou Karkulku) přitáhne do města se třemi kabelami a ač je v nemilosti, probíhá půst a krám je na nic moc místě, mávnutím proutku vybuduje prosperující cukrárnu přestože víme, že nováček to ve městě nemá zrovna snadné viz klasika: Jak si pan Vorel nakouřil pěnovku. Navíc když to na ni přijde, spadne jí maska světice a amatérské psycholožky, začne mít výbuchy vzteku, vše nechá jak to leží a běží a hodlá táhnout o dům dál a tam (jak jinak) o5 prosperovat. Ještě že se jí pod rouškou noci do krámu vloudili všichni nešťastníci z města a začali cosi kutit a tak by bylo hříchem jim nešéfovat či co. Jak zde někdo napsal, koukat se na to dalo, ale jinak je to děsná slátanina. ()

Kochanski

Tak sladká komedie, že mi z ní bylo krapet ouvej... ovšem skvělý scénář a J. Depp to zachraňují! A A. MOlina při čokožroutské kreaci je prostě k zulíbání :-) ()

Puol

Toľkoto zaujímavých a svojráznych postáv v zaujímavom hereckom obsadení v jednom maličkom francúzkom mestečku sa vošlo Lasse Hallstromovi do jedného utešeného filmu. Nejak som to domotal, ale film sa mi páčil. ()

Marsello

Raz ochutnať čokoládu znamená nezabudnuteľný zážitok. A takýto zážitok mám aj z tohto filmu. Čo je samozrejmosť pre Vianne, je objektom neodolateľnej túžby pre väčšinu ľudí v mestečku, kde nakoniec tejto túžbe podľahne každý. Tento film je pútavý nielen pre jeho samotný názov, ale aj pre skvelé herecké výkony a pútavú hudbu. Najlepšie hodnotenie z mojej strany. ()

HyneX

No, raději se na to podívám ještě jednou, doneslo se ke mně, že jsem to asi nepochopil.. takže své hodnocení v budoucnu upravím... ()

Akana

Filmy Lasse Halströma mi připomínají obrazy starých mistrů. Jsou jasné a přehledné, je příjemné se na ně dívat a přitom člověk nemusí mít obavy, že by se snad z neznalosti kořil nějakému kýči. Je tu hloubka a poezie, které ale nejsou nijak extrémně šifrované a netlačí na mozkovou kůru víc, než je zdrávo. Čokoláda se mimořádně vydařila, má osobitou atmosféru a dar vtáhnout diváka do svého světa. Je o vzepření se zkostnatělým tradicím, ale hlavně o tom, jak je důležité umět si hořký život osladit. ()

agassi68

Pozerať tento film je ako nechať sa unášať morskými vlnami v jemnom vánku na pobreží plnom paliem. A to nie som romantik.. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy