Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

jlevcik

Pravděpodobně nejlepší film s Johnym Deppem ve vedlejší roli. Perfektní zážitek z filmu doplňuje skvělá hudba. Tleskám tvůrcům. ()

Kacenka_73

Málokdy se mi stane, abych se na film podívala okamžitě ještě jednou… milé herecké výkony, krásné zpracování sladkého příběhu a neodolatelný film, o kterém jsem patnáct let nevěděla… :-) ()

Bublushka

Romantika sladká jako její název. Film, který okouzlí hlavně ženy a já jsem ráda jednou z nich. Je škoda, že většina mužů a spousta žen film zatracují. Je totiž dokonalý. Vše je skvěle psychologicky promyšleno, nic není nepravděpodobné a vše je tak krásné. Na Čokoládu se dá koukat stále dokola a vždy se tam najde něco nové, co vám film dá. Tak je film plný. Obsahuje mnohá poučení, lásku, krásu a pravdu. Film má spád, zajímavou zápletku a chytré dialogy. Herecky si se vším také všichni poradili a film se tak stává ještě uvěřitelnější. Snad žádný film ve mě nevyvolá tolik skvělých pocitů a tak silnou chuť na čokoládu. Vřele doporučuji. ()

Jirkacek

Kdo by neměl rád čokoládu, že ? Ale co tu pochutinu, kterou zfilmoval režisér Lasse Hallström roku 2000 ? Bude sladká, hořká, s oříšky či bez, bílá nebo černá ? Odpověď jsem dostal jednoho večera, když jsme si doma film pustili. Fakt, že se děj filmu začal odehrávat v tradiční francouzské vesnici, kde se za posledních sto let život vůbec nezměnil, mne vůbec neodrazoval, spíše naopak. Atmosféru starých časů prostě miluji !!!! S potěšením a sladkým úsměvem na tváři jsme tedy sledovali, jak Juliette Binoche a její úžasná a nádherně zařízená cukrárna mění zakořeněný postoj a názory místních obyvatel. Ano, musím konstatovat, že tato Čokoláda chutnala sladce jako pomsta ( za středověké názory lidí ) s malým nádechem hořkosti ( když zemřela stará babička ). V této Čokoládě jsme našli několik chutných oříšků ( v postavě kterou ztvárnil Johnny Depp ) i několik nechutných rozinek ( v podobě starosty Alfreda Moliny ). Je to poněkud zvláštní film s ponurou i veselou atmosférou, netradičními postavami a scénářem, což jistě stojí za kapku horké čokolády vaší pozornosti. Nejen protože vše dobře dopadlo a jelikož nám Čokoláda nakonec chutnala, uděluji jí tři hnědé hvězdy ***. ()

DavidAAAA

Tak jsem skouknul Čokoládu a napadá mne, že Hallström je asi jeden z mála, ne-li jediný tvůrce, který natočil remake svého vlastního filmu, neboť co jiného je Láska na kari než remake Čokolády? Pozměněné obsazení a trochu děj, ale jinak stejné prostředí, podobný příběh.. Prostě o tom, jak cizák se k Francouzům nastěhuje a vnucuje jim svoje vnímámí světa. A že tady to měla čokoládová kráska honě těžký. Otevřít si podnik přímo před vraty kostela v prostředí plném zkostnatělých věřících. Ale i přes všechnu nepřízeň opět vše v dobré se obrátí a režisér nás jako vždy vším příjemně, něžně provede za doprovodu úchvatného hudebního podkresu. A jen tak mimochodem, osobně toto považuji za nejkrásnější roli Johnyho Deepa ze všech.. ()

Kellyyy

Tento film stojí za shlédnutí. Velmi zajímavá je dějová linka - moc mě to bavilo. Je to trochu netradiční film, něco podobného jsem zatím ještě neviděla - o to zřejmě asi autorovi šlo. Juliette Binoche - klobouk dolů, skvělé herecké obsazení a moc se jí to povedlo. Zřejmě i kvůli ní mě tento film tak bavil. ()

Prepperka

Tenhle film žeru se vším všudy. Miluju Francii a vše s ní spojené, miluju Deppa, miluju čokoládu, miluju hudbu která to vše podbarvuje, a miluju i to pomalé tempo vyprávění, je to takový balzám v tom dnešním rychlém světě. A miluju i to donucení hledat správný okamžik kdy se v životě zastavit. A i donucení hledat kompromis mezi věčným rozporem: dělat co je správné a kde už začíná svoboda (moje i druhých). Za mne plná palba, neměnila bych na filmu nic. Ani po několikátém zhlédnutí. ()

ricardo2803

Zajímavý a příjemný film s dobrým obsazením. Má to moc příjemnou atmosféru a pokaždé když se na to koukám, musím mít po ruce aspoň jednu tabulku čokolády. ()

andreas_tool

Miluju tenhle film, stejně jako čokoládu. Juliette je naprosto okouzlující a Johnny ve formě. Třešničkou na dortu je Trinity (Carrie-Ann Moss) a Judi Dench. Pětihvězdičkový oddych. ()

Sofie94

Jeden z nejmilejší naivních happy end filmů který jsem kdy viděla. Jak kilogramy čokolády prolomí ledy, zlepší sousedské vztahy a pomohou pookřát i tomu nejzahořklejšímu hraběti. ()

ravo2

Extrémně nerealistický scénář. Starosta je bůh, který rozhoduje o tom, kdo má s kým kamarádit, kde má nakupovat a co má kněz kázat v kostele. Konec samozřejmě předvídatelný. ()

monika.lavri

Film pro pohodový večer, dostanete velkou chuť na čokoládu a opět uvěříte, že dobrem se dá lidstvo napravit..., než vás v realitě opět někdo podělá. Kdo chce vidět pohodový film, tak určitě sáhněte po tomto. ()

MatoPalkes

Moja váha je dôkazom že čokoládu skutočne zbožňujem a neviem z akého dôvodu som roky zanedbával tento doslova sladký film. Možno pridať trochu viac chilli a bolo by to ešte chutnejšie. V mini súbojoch s filmami Pravidlá moštárny (rovnaký režisér) alebo Pleasantville (trochu podobná téma) je ale Čokoláda až tretia. ()

peproch

Do městečka (Francie 50.léta Xxstol) přichází tajemná Vianne a usazuje se zde s dcerou (jakoby vypravěčka příběhu) a otevře obchod s magickou čokoládou, která mění charaktery i vztahy lidí. Protivníka má v místním starostovi, hraběti. Který vede počestný smutný život, osamělý a řídí vše i místní církev. Hlavní je tu komediální příběh a jistá laskavost filmu (skoro jako láska na Kari) ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy