Ostrovní zprávy

Ostrovné správy

The Shipping News

Drama / Romantický

USA, 2001, 107 min

Herecké výkony jsou bez debat, ale bohužel nejsou tím jediným, co dělá film zajímavým. A zde mi bohužel připadal scénář strašně nezajímavý a styl vyprávění mě moc neupoutal, spíš docela nudil.(10.3.2006)

Lase Hallström přichází s poutavým příběhem o lásce, uzdravení a znovuobjevení schopnosti žít. Ostrovní zprávy jsou příběhem podle románu, oceněného Pulitzerovou cenou, spisovatelky Annie Proulxové. Scénář: Robert Nelson Jacobs. Kamera : Oliver Stapleton. Soundtrack k filmu nahrál a zmixoval Robert Fernandez.(23.5.2011)

• MartinezZ

100 minut čekání, až se konečně něco začne dít a hle - ony titulky. A bohužel ani kvůli těm hercům to není potřeba vidět, prostě tam jen jsou a ve výsledků zbyteční, stejně jako film. Filmová trága.(19.3.2014)

Osud smutného chlápka (s vizáží mého oblíbence Kevina Spaceyho), který si na nehostinném ostrově srovnává v hlavě svůj život, mne sice docela zaujal, ale pobavit mne nemohl. Melancholie stříkala z obrazovky všemi směry, ale mně chyběl občasný vtípek, který by snímek učinil pro mé oči koukatelnějším.(6.12.2008)

Veľmi príjemný, hrejivý filmík zo života s krásnou atmosférou a prírodou okolo. Obdivujem scenáre, ktoré svojou nevšednou jednoduchosťou a zároveň nevídanosťou dokážu zaujať. Väčšia dramatickosť v tomto filme ako romanickosť, čo je poznať už po prvej polhodinke. A strašne sa mi páčil Rhys Ifans, škoda, že mu nieje poskytnutých viac príležitostí na filmy. Ďalší z filmov, na ktorý potrebujete vystihnúť ten správny okamih správnej nálady. 80%.(8.6.2006)

• - Scéna, ve které je Kevin Spacey ve vodě, byla natáčena v nádrži v Newfoundlandu (normálně se používá pro testování lodí). V nádrži je běžně studená voda z Atlatického oceánu, proto pro pohodlí Kevina Spacyho musela být napuštěna teplou vodou. (Xixao)

• - Quoyleova dcera Bunny byla ztvárněna trojčaty Alyssou, Kaitlyn a Lauren Gainerovými. (michael2684)

• - Gordon Pinsent, který ztvárnil postavu Billyho, se na Newfoundlandu narodil. Diky tomu pomáhal velkému množství herců s přízvukem, včetně Kevina Spaceyho (Quoyle) a Judi Dench (Agnis). (novoten)