Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Hlavními postavami melodramatického příběhu jsou manželé Eddie a Grace Binochovi, žijící zaběhnutým životem v malém jižanském městečku. Den, kterým příběh začíná, vypadá stejně jako řada předchozích, ranní zmatky při spěšném odchodu do práce vyvrcholí tím, že Grace zapomene doma dcerku Carolinu a musí se pro ni vrátit. Žena pracuje na jezdecké farmě svého otce a hned po příjezdu musí řešit problém s otcovým rozhodnutím závodit v blížících se dostizích s koněm Jamieho Johnsona, což znamená, že nebude moci jet jejich jezdec Hank a je to právě Grace, kdo mu to má sdělit. Zdaleka to však není to nejhorší, co ten den ženu čeká. Cestou domů totiž zahlédne manžela, jak se na ulici líbá s neznámou blondýnou. A když pak najde jeho vzkaz, že se vrátí později, naloží dceru do auta a vydá se ho hledat. Objeví ho v restauraci ve společnosti neznámé ženy a přátel, ztropí mu scénu a odejde z domu na farmu. Když za ní Eddie druhý den přijde, ukáže se, že žena ho sice stále miluje, nemíní mu ale nevěru odpustit a manželé se proto rozejdou ve zlém. Grace se zhroutil svět a tak se snaží najít způsob, jak se vyrovnat se skutečností, kterou si nedokázala představit. Vyzkouší vše, co jí kdo poradí. Na radu staré tety Rae uvaří nevěrnému manželovi jídlo, po kterém se mu udělá špatně, bohužel se tak stane ve chvíli, kdy se zdá, že spolu manželé najdou společnou řeč a domluví se v dobrém. Na radu své starší sestry Rae si zase vyjde na rande s kamarádským Jamiem, ale po příjemném večeru se s ním nakonec nevyspí. Její krize značně poznamenává její okolí a když v neopatrnosti prozradí matce dávný otcův prohřešek, což způsobí, že se její rodiče ocitnou v podobné situaci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

castor 

všechny recenze uživatele

Zklamaná manželka Julia Roberts v komediálním dramatu muže, který jako jeden z mála evropských tvůrců dobyl Hollywood, který rád vypráví o lidských emocích, který se rád upíná k samotářům, outsiderům i snílkům a který vždy dává přednost spíš postavám před zápletkou. Julia, těžko se prosazující v klanu chovatelů koní, oddaná manželka a spolehlivá členka dámského spolku, svými kroky při řešení manželské krize dodává odvahu i své dlouho trpělivé matce. Ženské postavy tady holt mají jednoznačně navrch. Výborná Kyra Sedgwick, solidní dialogy, tu a tam přitažené za vlasy, po letech ideální tak na nedělní odpoledne. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Jak je vidět, tak každý člověk má nějakého toho kostlivce ve skříni. Od Lasseho bych čekal něco víc, než jen tuctový romantický film, který se sice snaž být vtipný a dramatický, ale vůbec mu to nejde. Hlavní příčinou je scénář. Ten je naprosto k ničemu, jelikož nic nedrží pohormadě, dialogy jsou sice občas celkem povedené, ale ve většině případů dosti banální. Ani režisér takového formátu, prostě nedokáže udělat ze špinavé vody víno, i když se snaží. A tak jedinou kladnou věcí je zde kromě režiséra pouze Dennis Quaid, který hraje narozdíl od Julie alespoň trochu přirozeně a zajímavě. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

80% drama, 15% romantika, 5% komedie aneb přitažlivé vztahové filmy s romantickou linií se Hallström naučil točit až později. Tady můžeme sledovat spíš bezradný pokus o vzpouru hrdinky proti "aristokratické" třídě a jejím zásadám, pročež jsem toho názoru, že zasazení někam do devatenáctého století by bylo rozhodně zajímavější než zde použitá stylizace. Dějově se to vyvíjí tak jak od obdobného snímku čekáte, což nemusí být na škodu, ale hlavní dvojice podle mě postrádá takovou tu chemii, a závěr mi přijde naprosto laciný. A navíc, jakkoliv mě těšila mladá Kyra Sedgwick, jsem se většinu času zoufale nudil. Tenhle film prostě po zásluze zapadne, protože kromě obsazení nemá nic, čím by si zasloužil pozornost. 60% za herecké výkony - kterým by ovšem více slušelo, aby byly využity v lepším snímku. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Příjemný a nenucený příběh ze života o naprosto obyčejných lidech mezi námi, kteří hrají ne vůbec obvyklí, spíš naprosto skvělí herci jako jsou Julia Roberts, Dennis Quaid a Robert Duvall. Co se týče příběhu jako takového, tak vypráví o koníčcích. Mně koníčci nic moc neříkají, ale líbí se mi herci. Nicméně nadšenec do herců a koňů tento film bezesporu ohodnotí ještě o stupeň líp. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Filmy, točící se okolo koní a dostihů mi nikdy moc neseděly (čestnou výjimku tvoří dvojice Zaříkávač koní - žádné dostihy - a Seabiscuit), tady jde o parkur, tak jsem byl ochoten přivřít jedno oko, z tohoto prostředí jsem ještě film neviděl. I když jsou koně v Síle lásky jen okrajově, do příběhu zasahují celkem zásadně (hlavně v poslední půlhodině) a kupodivu mi to nevadilo. Celý film tak příjemně utekl, ani jsem nezaregistroval že už uběhlo sto minut a koukal jsem na závěrečné titulky. Nic to ale nemění na tom, že jsem od Lasse očekával trochu více než jen klasickou romantiku. Díky bohu alespoň za solidní obsazení. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Film sa mal pôvodne volať "Grace Under Fire", ale tvorcovia prišli na to, že už 2 roky existuje seriál s týmto názvom. (Smok)

Reklama

Reklama