Síla lásky

Something to Talk About

Sila lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1995, 106 min

Jsou prázdniny a celkem nuda.. a listováním programu jsme narazila na Julii ve filmu který právě začal a běžel.. Zaujal mě, jelikož je z její herecky starší tvorby, a zdál s emi sympatický.. A taky byl, zpříjemnil mi odpolední nudu, žádné zázraky, ani ne nuda, natáčeno v krásném prostředí s koňmi.. A ke všemu jak se tak dívám, natáčel to můj oblíbený režisér, který má ve své filmotéce daleko silnější a dojemnější filmy, což mě ale i překvapilo, že je takovy 'nic film' od něj.. Jinak je to bezva obyčejný film pro nudné odpoledne :-)(4.8.2011)

• kingik

Život Grace Bichonové z městečka na jihu Spojených států amerických se rázem změní, když zjistí, že manžel je jí nevěrný. Rozhodne se ho opustit a odjíždí s dcerkou k rodičům, kde již dříve pracovala na konské farmě svého otce. Po příjezdu k rodičům však zjistí, že není jediná, kdo se potýká s problémy. Když neopatrně prozradí matce otcův dávný prohřešek, začne se otřásat v základech také manželství jejích rodičů. S pomocí svých blízkých dokáží dcera i otec krizi překonat, jejich vztahy se však budou odvíjet v jiných podobách. Námětem snímku o nevěře a znovunalézání důvěry se stal scénář texaské autorky Callie Khouri. Jenže film je tak povrchní a nezajímavý, že mu nepomohli ani Julia Roberts a Dennis Quaid, kteří navíc nepodali příliš uvěřitelné herecké výkony. Zkrátka podprůměrný a nudný film, který není ani komedií ani dramatem. Mé hodnocení: 40%(18.2.2009)

• Agatha

Tak na téhle skoro komedii nebo téměř dramatu mě toho opravdu moc nezaujalo. Ke shlédnutíé mě snad přimělo jen dobré herecké obsazení, které však podává výkony nevalné kvality. Příběh dvou hlavních hrdinů mohl být zasazen kamkoli, ale umístění na jezdeckou farmu mě teda ničím nenadchlo. Scény zaobírající se jezdeckými závody a patáliemi kolem toho jsou naprosto směšné a nezajímavé. Až na ty oně, ty docela ušly. Avšak nějaký další problém tam být musel, protože samotná komplikace vztahu manželů by na film nestačila. Už vůbec se mi nezamlouvala Julia Roberts jako nadšená milovnice koní, jejíž role má zřejmě předvádět Graciny znalosti života koní a všeho kolem toho, ale scénář to podle mě bere jako samozřejmost a nějaký hlubší vztah Grace k jejímu povolání jsem nezaregistroval. Pár dobrých okmažiků se ale najde: např. povedené nakopnutí Kyry Sedwick do citlivých míst záletníka Dennise Quaida, promluva Geny Rowlands ke svému kdysi také záletnému manželovi Robertu Duvallovi nebo působivý taneček útředního páru. Ale jinak - kde nic, tu nic.(12.4.2008)

Klasické rozvláčné romantické drama s nestorkou tohoto žánru Julií Roberts. Jednoduchý scénář i zpracování, nic převratného pod Sluncem. Vlastně není co vytknout, protože nemám pocit, že by si film hrál na něco víc, než na co doopravdy má. Julia Roberts k sobě opět nafasovala herce bez charismatu, který působí jako ňouma, a tak nejvyrovnanějším partnerem jest jí Robert Duvall. Ovšem, sami si udělejte obrázek o tom, o jak velkém herectví může být u tohoto filmu řeč, ať již u kohokoli. Tím nejzajímavějším, co mi Síla lásky nabídla, je pro mě skutečnost, že spoluautorem hudby je sám veliký Hans Zimmer.(21.1.2011)

Vzorná matka, dcera i manželka Grace Binochová právě na zasedání dobročinného spolku pourážela jeho ctihodné členky, zveřejnila jejich nevěry a odkráčela středem sálu žít si svůj život. Asi by takový krok nikdy neudělala a hrála by svou příkladnou roli dále, ale pohled na jejího manžela Eddieho, veřejně oslintávajícího jinou ženu, ji donutil k akci. Zpitomnělý Eddie se samozřejmě rychle plíží k rodinnému krbu vše urovnat, ale přítomnost rozzuřeného Graceina bodyguarda, v podobě loajální sestry Emmy Rae, ho asi bude stát víc, než jen setkání jeho rozkroku s její hbitou dolní končetinou.(5.9.2009)

• - Film sa mal pôvodne volať "Grace Under Fire", ale tvorcovia prišli na to, že už 2 roky existuje seriál s týmto názvom. (Smok)