Síla lásky

Something to Talk About

Sila lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1995, 106 min

Příjemný a nenucený příběh ze života o naprosto obyčejných lidech mezi námi, kteří hrají ne vůbec obvyklí, spíš naprosto skvělí herci jako jsou Julia Roberts, Dennis Quaid a Robert Duvall. Co se týče příběhu jako takového, tak vypráví o koníčcích. Mně koníčci nic moc neříkají, ale líbí se mi herci. Nicméně nadšenec do herců a koňů tento film bezesporu ohodnotí ještě o stupeň líp.(14.9.2014)

Od Lasseho Hollströma bych čekal troche vice - i v roce 1995. Jedná se o takovou klasickou romatickou komedii, který by možná slušelo troche vice vzdoru a vyčlenění hlavní hrdinky proti otci a obecným zásadám. Herecké obsazení je solidní a udržují film na úrovni, že se na něj dá dívat, ale vice od něj nečekejte.(7.1.2016)

Klasické rozvláčné romantické drama s nestorkou tohoto žánru Julií Roberts. Jednoduchý scénář i zpracování, nic převratného pod Sluncem. Vlastně není co vytknout, protože nemám pocit, že by si film hrál na něco víc, než na co doopravdy má. Julia Roberts k sobě opět nafasovala herce bez charismatu, který působí jako ňouma, a tak nejvyrovnanějším partnerem jest jí Robert Duvall. Ovšem, sami si udělejte obrázek o tom, o jak velkém herectví může být u tohoto filmu řeč, ať již u kohokoli. Tím nejzajímavějším, co mi Síla lásky nabídla, je pro mě skutečnost, že spoluautorem hudby je sám veliký Hans Zimmer.(21.1.2011)

80% drama, 15% romantika, 5% komedie aneb přitažlivé vztahové filmy s romantickou linií se Hallström naučil točit až později. Tady můžeme sledovat spíš bezradný pokus o vzpouru hrdinky proti "aristokratické" třídě a jejím zásadám, pročež jsem toho názoru, že zasazení někam do devatenáctého století by bylo rozhodně zajímavější než zde použitá stylizace. Dějově se to vyvíjí tak jak od obdobného snímku čekáte, což nemusí být na škodu, ale hlavní dvojice podle mě postrádá takovou tu chemii, a závěr mi přijde naprosto laciný. A navíc, jakkoliv mě těšila mladá Kyra Sedgwick, jsem se většinu času zoufale nudil. Tenhle film prostě po zásluze zapadne, protože kromě obsazení nemá nic, čím by si zasloužil pozornost. 60% za herecké výkony - kterým by ovšem více slušelo, aby byly využity v lepším snímku.(16.8.2011)

Jsou prázdniny a celkem nuda.. a listováním programu jsme narazila na Julii ve filmu který právě začal a běžel.. Zaujal mě, jelikož je z její herecky starší tvorby, a zdál s emi sympatický.. A taky byl, zpříjemnil mi odpolední nudu, žádné zázraky, ani ne nuda, natáčeno v krásném prostředí s koňmi.. A ke všemu jak se tak dívám, natáčel to můj oblíbený režisér, který má ve své filmotéce daleko silnější a dojemnější filmy, což mě ale i překvapilo, že je takovy 'nic film' od něj.. Jinak je to bezva obyčejný film pro nudné odpoledne :-)(4.8.2011)

• - Film sa mal pôvodne volať "Grace Under Fire", ale tvorcovia prišli na to, že už 2 roky existuje seriál s týmto názvom. (Smok)