Síla lásky

Something to Talk About

Sila lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1995, 106 min

Vzorná matka, dcera i manželka Grace Binochová právě na zasedání dobročinného spolku pourážela jeho ctihodné členky, zveřejnila jejich nevěry a odkráčela středem sálu žít si svůj život. Asi by takový krok nikdy neudělala a hrála by svou příkladnou roli dále, ale pohled na jejího manžela Eddieho, veřejně oslintávajícího jinou ženu, ji donutil k akci. Zpitomnělý Eddie se samozřejmě rychle plíží k rodinnému krbu vše urovnat, ale přítomnost rozzuřeného Graceina bodyguarda, v podobě loajální sestry Emmy Rae, ho asi bude stát víc, než jen setkání jeho rozkroku s její hbitou dolní končetinou.(5.9.2009)

Jak je vidět, tak každý člověk má nějakého toho kostlivce ve skříni. Od Lasseho bych čekal něco víc, než jen tuctový romantický film, který se sice snaž být vtipný a dramatický, ale vůbec mu to nejde. Hlavní příčinou je scénář. Ten je naprosto k ničemu, jelikož nic nedrží pohormadě, dialogy jsou sice občas celkem povedené, ale ve většině případů dosti banální. Ani režisér takového formátu, prostě nedokáže udělat ze špinavé vody víno, i když se snaží. A tak jedinou kladnou věcí je zde kromě režiséra pouze Dennis Quaid, který hraje narozdíl od Julie alespoň trochu přirozeně a zajímavě.(21.6.2006)

• Agatha

Tak na téhle skoro komedii nebo téměř dramatu mě toho opravdu moc nezaujalo. Ke shlédnutíé mě snad přimělo jen dobré herecké obsazení, které však podává výkony nevalné kvality. Příběh dvou hlavních hrdinů mohl být zasazen kamkoli, ale umístění na jezdeckou farmu mě teda ničím nenadchlo. Scény zaobírající se jezdeckými závody a patáliemi kolem toho jsou naprosto směšné a nezajímavé. Až na ty oně, ty docela ušly. Avšak nějaký další problém tam být musel, protože samotná komplikace vztahu manželů by na film nestačila. Už vůbec se mi nezamlouvala Julia Roberts jako nadšená milovnice koní, jejíž role má zřejmě předvádět Graciny znalosti života koní a všeho kolem toho, ale scénář to podle mě bere jako samozřejmost a nějaký hlubší vztah Grace k jejímu povolání jsem nezaregistroval. Pár dobrých okmažiků se ale najde: např. povedené nakopnutí Kyry Sedwick do citlivých míst záletníka Dennise Quaida, promluva Geny Rowlands ke svému kdysi také záletnému manželovi Robertu Duvallovi nebo působivý taneček útředního páru. Ale jinak - kde nic, tu nic.(12.4.2008)

Filmy, točící se okolo koní a dostihů mi nikdy moc neseděly (čestnou výjimku tvoří dvojice Zaříkávač koní - žádné dostihy - a Seabiscuit), tady jde o parkur, tak jsem byl ochoten přivřít jedno oko, z tohoto prostředí jsem ještě film neviděl. I když jsou koně v Síle lásky jen okrajově, do příběhu zasahují celkem zásadně (hlavně v poslední půlhodině) a kupodivu mi to nevadilo. Celý film tak příjemně utekl, ani jsem nezaregistroval že už uběhlo sto minut a koukal jsem na závěrečné titulky. Nic to ale nemění na tom, že jsem od Lasse očekával trochu více než jen klasickou romantiku. Díky bohu alespoň za solidní obsazení.(26.12.2008)

Taková solidní trochu romantika, trochu komedie, trochu drama, které neurazí ani výrazně nenadchne. Slušně natočené (protože Lasse Hallström? - možná), se slušným výkonem Julie Roberts. Jisté chybky tam byly. Třeba bylo sice pěkné, že malá Caroline si nakonec splnila sen v podobě startu na vysněném koni, ale neměla by před tím na něm do úmoru trénovat?? No ale co už, já se nenudil, ale přesto to na čtyři nedosáhne, dávám velmi slušné tři *. A jinak je to moje sedmisté hodnocení a komentář č. 499:).(29.1.2017)

• - Film sa mal pôvodne volať "Grace Under Fire", ale tvorcovia prišli na to, že už 2 roky existuje seriál s týmto názvom. (Smok)