Nejnadanější dívka (festivalový název)

The Girl with All the Gifts

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey

Velice zvláštní a skličující zombie drama. (Já vím, obvykle všechny zombařiny jsou skličující, ale tady to platí dvojnásob.) No uznejte sami, že když je hlavní hrdinka malá zombie holčička (samozřejmě speciální, kdy umí myslet i mluvit), je to poněkud bizarní. Už jen samotné vyprávění klasickýho příběhu o přežívání je pojat poněkud odlišnějším a více netradičním způsobem, než na jaký je člověk zvyklý z jiných Z. filmů. Nečekejte nějakou nadupanou akci, tenhle film více spoléhá na atmosféru. A i když se to občas trochu táhne, jedná se o zajímavý a dobrý kousek. Hudba je zde bizarní jakbysmet. Slabší 4*(24.1.2017)

Zombie snímky jsou cool a tahle záležitost se mě do určité míry líbila. Škoda, té promarněné stopáže a bitek s nemrtvými. Zřejmě byl film přístupný už od 12 let a tak některé "nejlepší" záběry vlastně nejsou vůbec vidět. Škoda. A ten konec to celé zasekl, to už asi film nevěděl jak vybruslit z toho mega průseru. 50%(21.3.2017)

Na vojenskej základni prebývajú vojaci, ktorí chránia stredisko výskumu detí, ktoré sú nakazené zvláštnym vírusom. Snažia sa pozorovať zmeny ich správania a zistiť, čo spôsobuje ich agresivitu a zmeny správania, čo by viedlo k nájdeniu protilátky. Zo všetkých detí najviac vyniká šikovná Melanie, ktorá je inteligentnejšia ako všetky ostatné deti a dokáže dokonca kontrolovať svoju túžbu po mäse. Po útoku nakazených sú šiesti členovia nútení opustiť základňu. Melanie je medzi nimi a chce im pomôcť, ale dôvera ostatných k nakazenému dievčaťu, ktoré ich môže okamžite zabiť, je nízka. Melanie je však ich jedinou nádejou k prežitiu. - Väčšinou od týchto hororových projektov, ktoré natáčajú velké a známe štúdiá, nič nečakám, pretože vo výsledku je hororových asi 5 minút z celého diela, ale u The Girl with All the Gifts sa o nič podobné nejedná. Ide o pôsobivo napísaný príbeh, v ktorom na mňa najlepší dojem urobila Sennia Nanua. Ako nielen hororový debut, ale aj prvý celovečerný projekt, ide o velmi vydarený výkon. Tie malé, inteligentné a talentované dievčatá s ostrihanými vlasmi v poslednej dobe v hororoch žiaria. Príbeh je napísaný perfektne a neustále je cítiť nedôvera medzi normálnymi postavami a Melanie, ktorá je nebezpečná a nikto nevie, kedy môže prísť chuť na ludské mäso. Zombie nevyzerajú zle a sú extrémne rýchli a krvi je tiež na tento štýl hororu dosť. V neposlednom rade sa mi velmi páčil aj soundtrack, ktorý je intenzívny a hodí sa sem perfektne. Prekvapuje ma, že ho má na svedomí človek, ktorý ešte pre celovečerný film hudbu nikdy nerobil a dúfam, že sa uchytí, pretože má talent a v TV produkcii je ho škoda. Musím spomenúť aj pár negatív, ktorým bolo hlavne pomalé tempo, ktoré mi u hororov so Zombie nikdy nesedí. Taktiež mi nesedel trochu nešikovný záver, v ktorom sa už žiadne masky neukázali a nedostal som odpoveď takmer na žiadnu z mnohých otázok, ktoré pri pozeraní vznikli. Inak je to však velmi dobre zvládnutý projekt. Hovorí sa, že ako na Nový rok, tak po celý rok, takže ak budú všetky horory v roku 2017 aspoň na takejto úrovni, budem velmi spokojný. + herečka z Hansel & Gretel: Witch Hunters + herečka z Vampire Academy(1.1.2017)

• elanius

(21/2017) / Asi bude záležať od konkrétneho diváka, ale film sa pravdepodobne ocitne v škatulke buď atmosferický alebo nudný. Pre mňa to je bohužial tentokrát to druhé. Príbeh nevybočuje z očakávanej zombie klasiky. Gemma Arterton a už legendárna Glenn Close pomohli pozdvihnúť film tesne nad hranicu prepadáku a vlastne sa aj divím, že na tento rutinný hororík prikývli. (4/10)(11.2.2017)

Solidní zombárna, ale v návaznosti na spokojené zahraniční recenze a pro horor nadstandardní imdb hodnocení jsem teda očekával víc. Takovým těm novodobým větším zombie klasikám jako Snyderovu "Úsvitu mrtvých" nebo Boylovým "28 dnům poté" se tahle novinka dívá na záda z velké dálky. Námět je sice nosný, do subžánru přináší některé mile nápadité prvky, ovšem zpracování mu vůbec nic nepřidává. Je to takové režijně / kreativně nemastné, neslané, až to ve mně vyvolávalo dojem lehce rozmáchlejší televizní inscenace. Nyní při psaní komentáře jsem se podíval, co má režisér Colm McCarthy za sebou, a vidím, že dojem byl správný.(6.1.2017)