Nejnadanější dívka (festivalový název)

She Who Brings Gifts

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey

Zombie snímky jsou cool a tahle záležitost se mě do určité míry líbila. Škoda, té promarněné stopáže a bitek s nemrtvými. Zřejmě byl film přístupný už od 12 let a tak některé "nejlepší" záběry vlastně nejsou vůbec vidět. Škoda. A ten konec to celé zasekl, to už asi film nevěděl jak vybruslit z toho mega průseru. 50%(21.3.2017)

• grizly007

Prvních 10minut to vypadá zajímavě, ovšem brzy film odkrývá karty své béčkovosti hraničící s céčkovostí. Herecký výkony jsou přímo děsivý a nezachrání to ani babochlap G.C., jediný opravdu povedený záběr (horda za plotem) trvá všehovšudy 3vteřiny. Z filmu se v průběhu stane nechtěná komedie, například v momentě kdy se nakazí pomocná sestra a začne tam předvádět jak jí virus hrozně napadá což vypadá dost komediálně stejně jako záchvat dětí ve třídě. O vrčení malé negřice a zastrašování zombie dětí které připomínají obyvatele Chánova ani nemluvim. Další průser jsou masky, protože tomu maskéři tedy opravdu moc nedali. Logika taky hapruje, nakažené vydráždí hlasitý zvuk, což se u zbraní vyřeší tlumičem na to velitel upozorní, problém je však v tom ,že babochlap to tam sype bez tlumiče pistolí a nikoho to nevzrušuje. Pokud někdo v průběhu filmu začne přemítat kolik že vlastně hvězdiček udělí tak závěr musí každýho normálního diváka utvrdit o odpadu, protože to je trapas na entou.(23.1.2017)

Tohle jsem potřeboval. Už dlouho jsem neviděl pořádný zombie film a seriál The Walking Dead mě nemrtvé pěkně znechutil svojí leností a jednotvárností. A o to více si musím vážit tohoto filmu, jelikož má podobné téma, jako Světová válka Z, ale je to mnohem civilnější, osobnější a hlavně zajímavější. The Girl with All the Gifts má hlubokou myšlenku, kterou se nebojí několikrát ukázat, a spoustu z nás jí přehlédne, přes béčkové prostředí filmu a jeho zápletku a je to dost škoda. A díky té myšlence funguje mnohem lépe cynická pointa, ke které to celé směřovalo. Režisér Colm McCarthy odvedl velmi dobrou práci, jelikož ví jak má pracovat s napětím atmosférou, kdy přidat na tempu a kdy zas zvolnit a hlavně, umí vyprávět. Díky tomu k postavám cítíme nějaké emoce, a jejich osud nám není úplně lhostejný. Gemma Arterton je hodně dobrá a její postava mě bavila. Paddy Considine mě velmi příjemně překvapil a jsem rád, že jsem ho mohl vidět ve važnější roli. Glen Close je zde parádní a z jejího projevu občas mrazí v zádech. Přesto mě nejvíce dostala mladičká Sennia Naua, která si doslova ukradla celý film pro sebe a její výkon jen, tak z hlavy nedostanete. Dost mě sedlo, že to není zbytečně přehnané a dost tomu sedí pomalejší rozjezd a pak i následné cestování a hledání jídla. Navíc po dlouhé době jsem měl z nemrtvých nepříjemný pocit a jejich využití ve filmu je alespoň něčím ozvláštněno. The Girl with All the Gifts není nejoriginálnější dílo, ale rozhodně je na tolik zajímavé, abyste mu věnovali trochu pozornosti a pokud vás chytí trailer, tak do toho běžte, ale čekejte komorní příběh, než zombie horor.(23.1.2017)

Zas po dlhsej dobe zombie film, ktory na tuto temu nazera z vedeckej stranky. Takze sledujeme zakladnu na ktorej sa deju pokusy so zombie/clovek hybridmi. Ale netrva to dlho a vsetko sa poserie a zachrani sa len mala skupinka, ktory zvysok filmu nudne bludi po okoli az dôjdeme k ironickemu ale zabavnemu zaveru. Postavy su dostatocne zaujimave a aj celkom hviezdne obsadene. Glenn Close by som v tomto zanri nikdy necakal. Akcie nie je vela, ale ked na nu dôjde tak je tiez kvalitna. Dockame sa par originalnych napadov ohladom zombie, ktore ale pre divakov serialu Z Nation az tak velmi originalne nie su. Najväcsi problem je, ze po naslapanom uvode tempo prilis zvolni a az do zaveru sa nic poriadne nedeje. Ako 40 minutova epizoda serialu Z Nation by to bola pecka. Ako 110 minutovy film to je prilis rozvlacne. Vysledok je sice trochu netradicny ale bohuzial priemerny zombie film. 6/10.(22.1.2017)

Nést se to celý v duchu tíživýho úvodu (prvních 35 min) a parádního finále (cca posledních 20 min) - tím spíš jako drama - byla by to pecka podstatně větší a v rozpočtu by zbylo na epičtější vizuál i masky. I tak je "The Girl with All the Gifts" výborná jednohubka plná parádního soundtracku, slušný atmosféry, dobrýho příběhu (v rámci zombie žánru), ale hlavně a především skvělýho herectví od představitelky Melanie (Sennia Nanua).(18.1.2017)