Nejnadanější dívka (festivalový název)

The Girl with All the Gifts

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey

V jedné rovině klasické zombie postapo, ve kterém se skupinka lidí snaží dostat odněkud někam a v té druhé celkem zdařilý pokus o drama s jistým morálním přesahem. Každopádně ať už to vnímáte jakkoliv, neoddiskutovatelným faktem zůstává, že film přináší do žánru několik neotřelých nápadů, ať už je to samotná charakteristika nákazy nebo fakt, že hlavní hrdinkou je výborně zahraná holčička-polozombie, Vůbec casting se vydařil a prvoligové herečky potěšily o to víc, že se v podobných filmech vyskytují jen zřídka. sice by neškodilo tak o dvacet čísel kratší stopáž, ale i tak jsem hodně spokojen. 75%(17.2.2017)

Nést se to celý v duchu tíživýho úvodu (prvních 35 min) a parádního finále (cca posledních 20 min) - tím spíš jako drama - byla by to pecka podstatně větší a v rozpočtu by zbylo na epičtější vizuál i masky. I tak je "The Girl with All the Gifts" výborná jednohubka plná parádního soundtracku, slušný atmosféry, dobrýho příběhu (v rámci zombie žánru), ale hlavně a především skvělýho herectví od představitelky Melanie (Sennia Nanua).(18.1.2017)

Velmi dobře zachycený post apokalyptický svět, který sužuje houba, měnící lidí v zombie. Zápletka se točí kolem nakažené dívky Melanie a pár postav z prostoru vojenské základny, kde se snaží nalézt lék z dětí trpících touto nemocí, ale na rozdíl od ostatních zombie jsou při smyslech. Od začátku se člověk vžije a fandí ústřední hrdince a na druhou stranu chápe drsné chování lidí na základně. Ve filmu se s postavami velmi dobře pracuje, budují vztahy a mohou se opřít o výborné obsazení. Akce se vydařila skvěle, zombie vymazlené po všech směrech a celkově film vypadá vizuálně dobře. Určitě to chtělo některé pasáže zkrátit, ale vše spěje k povedenému závěru a jako road movie rozhodně nadprůměrný počin......7/10(4.3.2017)

Zombie houby, proč ne. Navíc jak je uváděno asi se to hodně snaží držet knižní předlohy, když scénář k filmu sepsal sám autor knihy. Herecky fajn, ken postava umanuté výzkumnice v podání Glenn Close mi vadila, ale jinak dobrý. Má to fajn výpravu, vizuál. Sice toho není nějak extra moc k vidění, ale hráli si s detaily. Přesto vypadá to možná až moc levně, skoro televizně, což to zase i sráží. Hudby jsem si v tom prakticky nevšimnul, pokud v tom teda nějaká byla. Takže nějaký podkres scén, který by zintenzivnil dění se nekonal. Ten seznamovací rozjezd je trochu natahovaný, ale pak už to tak nějak přirozeně plyne, přestože film není adrenalinový, nemá spád, nebo okamžiky nějakého většího napětí. Ale bavilo mě to po celou dobu a to rozporuplné finále má sice svá ale, ale předlohu jsem nečetl. Je to zajímavý přírůstek do postapokalyptického světa vložného do subžánrů zombíků.(24.1.2017)

Nic dobrého nás nečeká, zdá se. Alespoň podle britských tvůrců, kteří předkládají další a docela jiný pohled na zombie apokalypsu, ač se nic intenzivního před námi neodehrává. Prostě tisíce hladových a nemrtvých stále trpělivě čeká na příležitost. A divákovi je jasné, že lidstvo masivně prohrává. Námět není špatný, ale jednoduše mě to nevtáhlo tolik, jak bych si přál. Hlavní dětská hvězda poměrně nesympatická, ale na to jsem si u těch nejmenších herců už tak nějak zvykl. Ale hraje velmi slušně. Trio Gemma Arterton, Glenn Close a Paddy Considine ucházející, jen vztahy mezi nimi nejsou nějak zajímavě rozehrané. Navíc si tvůrci místy nepohlídali tempo. Jinak docela atmosférická jednohubka. Vyjma Snyderova Úsvitu mrtvých ovšem není snad jiného kusu v rámci žánru, který by stál za to si zopakovat.(25.1.2017)