Nejnadanější dívka (festivalový název)

She Who Brings Gifts

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey

Velmi dobře zachycený post apokalyptický svět, který sužuje houba, měnící lidí v zombie. Zápletka se točí kolem nakažené dívky Melanie a pár postav z prostoru vojenské základny, kde se snaží nalézt lék z dětí trpících touto nemocí, ale na rozdíl od ostatních zombie jsou při smyslech. Od začátku se člověk vžije a fandí ústřední hrdince a na druhou stranu chápe drsné chování lidí na základně. Ve filmu se s postavami velmi dobře pracuje, budují vztahy a mohou se opřít o výborné obsazení. Akce se vydařila skvěle, zombie vymazlené po všech směrech a celkově film vypadá vizuálně dobře. Určitě to chtělo některé pasáže zkrátit, ale vše spěje k povedenému závěru a jako road movie rozhodně nadprůměrný počin......7/10(4.3.2017)

• Gogo333

Náhodou se mi dostala pod ruce kniha, moc se mi do ní nechtělo, protože mě film nijak neoslovil, ale nakonec jsem ji přečetl a dost mě bavila. Po přečtení jsem měl chuť si připomenout film, protože jsem si zněj za ty roky už skoro nic nepamatoval. Už od začátku tu máme několik rozdílu mezi knihou a filmem, ale vesměs jen drobnosti. Postupně se ty rozdíly zvětšují a ke konci je už film někde jinde. Kniha je svižná, akční, brutální a obsahuje pár lechtivých scén. Film nudí, efekty docela slabé, chybějící lechtivé scény a brutalita zamrzí, velké změny oproti knize v závěru spíše k horšímu. Škoda, že se více nedrželi předlohy. 50%(12.5.2020)

Zaujímavý, inteligentný a do istej miery aj originálny zombie horor, ktorý sa okrem bežnej subžánrovej schémy nákaza - premena - útok celkom úspešne snaží aj o nejaký ten hlbší rozmer. Tematicky mi The Girl with All the Gifts trochu pripomínal vynikajúcu Inváziu lupičov tiel z roku 1978. Páči sa mi netuctový štýl režiséra Colma McCarthyho, ktorý to má celé na svedomí a v minulosti zaujal už svojráznym Outcastom. Verím tomu, že keby mal k dispozícii štedrejší rozpočet než 5 miliónov dolárov, tak by sa s týmto námetom dokázal rozšupnúť do veľmi zaujímavých kontúr.(12.5.2017)

Tenhle přeživší život mezi zombií nákazou tu ještě nebyl pořádně ztvárněn za nápad určitě palec nahoru. Malá černošská holčička, které měla jednou kočičku docela ušla, ale zbytek osazenstva byl nesympatický a nebyl tam nikdo komu bych vyloženě fandil a chtěl bych, aby přežil. Samotná pointa byla taková odfláknutá až nudící a spící zombie ve stoje mi připomněly sebe na Velikonoce v 16-ti letech. Dávám 60%(12.4.2019)

• Psychor

Jakožto zdejší hororový expert nemám zombie subžánr příliš v oblibě, jelikož jsem nucen téměř pravidelně udělit velmi nízké hodnocení. Ne jinak tomu bylo i u snímku Girl with All the Gifts, na který bych si pár dnů po projekci již zřejmě vůbec nevzpomněl, kdyby k němu tedy Cristobal Tapia de Veer nezkomponoval tak znamenitý soundtrack, jehož ústřední hypnotická skladba doslova penetruje divákovu mysl. Horor začíná slibně. Divák musí chvíli čekat na vodítka, která mu umožní základní orientaci v příběhu, což napomůže k vybudování uspokojivé atmosféry nejistoty. Jenže snímek se z hororového hlediska nijak nevyvíjí, naopak stagnuje a opravdový fanoušek žánru tak bude z výsledku nepochybně zklamán. Girl with All the Gifts ode mě obdrží pouhé dvě hvězdy a nezbývá než doufat, že pranostika "Jak na Nový rok, tak po celý rok" tentokrát ve své předpovědi selže. V opačném případě by nás po hororové hojnosti roku 2016 letos čekalo období hororového sucha.(1.1.2017)

• - Doktorka Caldwell (Glenn Close) ve filmu říká, že proměnu lidí v zombie má na svědomí houba Ophiocordyceps Unilateralis. Tato houba skutečně existuje a přezdívá se jí „zombie houba“. Avšak nenapadá člověka, nýbrž blanokřídlý hmyz. Především pak mravence rodu Camponotus. (efenberger)