Nejnadanější dívka (festivalový název)

The Girl with All the Gifts

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey

Zaujímavý, inteligentný a do istej miery aj originálny zombie horor, ktorý sa okrem bežnej subžánrovej schémy nákaza - premena - útok celkom úspešne snaží aj o nejaký ten hlbší rozmer. Tematicky mi The Girl with All the Gifts trochu pripomínal vynikajúcu Inváziu lupičov tiel z roku 1978. Páči sa mi netuctový štýl režiséra Colma McCarthyho, ktorý to má celé na svedomí a v minulosti zaujal už svojráznym Outcastom. Verím tomu, že keby mal k dispozícii štedrejší rozpočet než 5 miliónov dolárov, tak by sa s týmto námetom dokázal rozšupnúť do veľmi zaujímavých kontúr.(12.5.2017)

Upřímně? Čekal jsem více. To už je na tom žánr tak špatně, že i tahle oschlá jednohubka dostává uznání? Má to celkem hezkou výpravu a lokace, celkem sluné herecké výkony a temnou notu. Na druhou stranu hlavní "hrdinka" mě spíš celý film iritovala, než cokoli jiného, a ostatní postavy to moc nezachránily, protože někdo zapomněl, že by jim mohl dát trochu hloubku a zapracovat hlouběji na vzájemné interakci. Navíc k nesympatické a otravné holce tu máme další problém - prapodivná skladba tempa filmu, která poskakovala jako detektor lži při vyprávění Vicky Pollardové. V neposlední řadě celý příběh - obsah filmu - ve mně vyvolal pocit, že jsem zrovna viděl něco, co mělo dvacet minut, a ne skoro dvě hodiny. Ještě teď dumám, jak se jim to podařilo takhle nenápadně roztáhnout. Mám teď trochu pocit, jako když otevřete velký balík chipsů, a v něm, kromě vzduchu, jsou jen dva chipsy. Dal bych dvě hvězdičky, ale za zvolený žánr přivřu oči. Což je mnohem příčetnější rozhodnutí, než tomu dát čtyři hvězdičky za to, že "hrdinkou" post-apo filmu je malá holčička (co je to za dementní komentář?). Každopádně lehké doporučení fanouškům žánru, ostatním jen ve velké nouzi.(3.1.2018)

• grizly007

Prvních 10minut to vypadá zajímavě, ovšem brzy film odkrývá karty své béčkovosti hraničící s céčkovostí. Herecký výkony jsou přímo děsivý a nezachrání to ani babochlap G.C., jediný opravdu povedený záběr (horda za plotem) trvá všehovšudy 3vteřiny. Z filmu se v průběhu stane nechtěná komedie, například v momentě kdy se nakazí pomocná sestra a začne tam předvádět jak jí virus hrozně napadá což vypadá dost komediálně stejně jako záchvat dětí ve třídě. O vrčení malé negřice a zastrašování zombie dětí které připomínají obyvatele Chánova ani nemluvim. Další průser jsou masky, protože tomu maskéři tedy opravdu moc nedali. Logika taky hapruje, nakažené vydráždí hlasitý zvuk, což se u zbraní vyřeší tlumičem na to velitel upozorní, problém je však v tom ,že babochlap to tam sype bez tlumiče pistolí a nikoho to nevzrušuje. Pokud někdo v průběhu filmu začne přemítat kolik že vlastně hvězdiček udělí tak závěr musí každýho normálního diváka utvrdit o odpadu, protože to je trapas na entou.(23.1.2017)

• Psychor

Jakožto zdejší hororový expert nemám zombie subžánr příliš v oblibě, jelikož jsem nucen téměř pravidelně udělit velmi nízké hodnocení. Ne jinak tomu bylo i u snímku Girl with All the Gifts, na který bych si pár dnů po projekci již zřejmě vůbec nevzpomněl, kdyby k němu tedy Cristobal Tapia de Veer nezkomponoval tak znamenitý soundtrack, jehož ústřední hypnotická skladba doslova penetruje divákovu mysl. Horor začíná slibně. Divák musí chvíli čekat na vodítka, která mu umožní základní orientaci v příběhu, což napomůže k vybudování uspokojivé atmosféry nejistoty. Jenže snímek se z hororového hlediska nijak nevyvíjí, naopak stagnuje a opravdový fanoušek žánru tak bude z výsledku nepochybně zklamán. Girl with All the Gifts ode mě obdrží pouhé dvě hvězdy a nezbývá než doufat, že pranostika "Jak na Nový rok, tak po celý rok" tentokrát ve své předpovědi selže. V opačném případě by nás po hororové hojnosti roku 2016 letos čekalo období hororového sucha.(1.1.2017)

Velmi dobře zachycený post apokalyptický svět, který sužuje houba, měnící lidí v zombie. Zápletka se točí kolem nakažené dívky Melanie a pár postav z prostoru vojenské základny, kde se snaží nalézt lék z dětí trpících touto nemocí, ale na rozdíl od ostatních zombie jsou při smyslech. Od začátku se člověk vžije a fandí ústřední hrdince a na druhou stranu chápe drsné chování lidí na základně. Ve filmu se s postavami velmi dobře pracuje, budují vztahy a mohou se opřít o výborné obsazení. Akce se vydařila skvěle, zombie vymazlené po všech směrech a celkově film vypadá vizuálně dobře. Určitě to chtělo některé pasáže zkrátit, ale vše spěje k povedenému závěru a jako road movie rozhodně nadprůměrný počin......7/10(4.3.2017)