Nejnadanější dívka (festivalový název)

The Girl with All the Gifts

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey

Obsah příběhu se nezdá nějak originální nebo inovativní, ale je to přesně naopak. Od spuštění snímku do jeho konce Vás nebude přestávat překvapovat. O čem bych se první zmínil je zpracování. Není to obyčejná zombie nákladačka alias Resident Evil nebo podobné. Jedná o kvalitní zombie drama, které ale neporušuje pravidla a tak zde dostaneme správnou verzi brutality i napětí. Co filmu nechybí je zajímavý, emotivní a drásající příběh, který až do svého konce nepřestane udivovat, stejně tak jako inovativní scény v průběhu snímku, kterých bylo dostatek a většinu jsem z toho nikde neviděl. Taková konfrontace před obchoďákem mluví za své. Film dále posouvá nahoru kvalita jednotlivě napsaných postav, stejně tak jako herecké výkony všech zúčastněných. Nejvíc však dominuje právě malá dívenka, která mě svým talentem neskutečně dojala. Film mi prostředím připomínal herni pecku The Last of Us(zasvěcení pochopí).Neskutečné překvapení z Británie. Snímek s drásajícím příběhem, který ještě podtrhují skvělé herecké výkony. Inovativní a velice vítaný přírůstek do tohoto žánru.(14.3.2017)

Líbí se mi postapokalyptické snímky dělané v takovémto stylizovaném duchu. Stejně tak se mi líbí i zdejší myšlenka, která jakoby konečně vysvětluje, jak funguje zombie přeměna (pokud by se uvažovalo o tom, že tenhle film je spjatý se zombie tématikou a nejede si ve vlastním - "houbovitém" duchu), že za všechno může houba, která napadá mozek a tím ovlivňuje chování napadeného člověka a dalším plusem je myšlenka nenarozených mimin, které se přeměnou prokousaly ven z dělohy... Na ty čtyři hvězdy to ještě dá.(2.10.2018)

Zombie blbina v typicky ulítlém britském stylingu. V některých akčních pasážích, kterých je však velmi málo, máte pocit, že koukáte na pokračování kanonády Zacka Snydera z rok 2004, jenomže zakrátko nelze nevystřízlivět. Tempo povážlivě zvolňuje, stopáž se protahuje a děj neví kudy kam. Následuje jedna stupidita za druhou, ale za ten smělý pokus o neotřelý příspěvek do subžánru, za pár babek, proč ne.(28.3.2017)

Zaujímavý, inteligentný a do istej miery aj originálny zombie horor, ktorý sa okrem bežnej subžánrovej schémy nákaza - premena - útok celkom úspešne snaží aj o nejaký ten hlbší rozmer. Tematicky mi The Girl with All the Gifts trochu pripomínal vynikajúcu Inváziu lupičov tiel z roku 1978. Páči sa mi netuctový štýl režiséra Colma McCarthyho, ktorý to má celé na svedomí a v minulosti zaujal už svojráznym Outcastom. Verím tomu, že keby mal k dispozícii štedrejší rozpočet než 5 miliónov dolárov, tak by sa s týmto námetom dokázal rozšupnúť do veľmi zaujímavých kontúr.(12.5.2017)

Spoilery. Hlavným mínusom tohto inak vydareného filmu je dlhá stopáž. Postavy sú klišé (hlavná hrdinka ma svojím naivným idealizmom dobre štvala, ale kompenzoval to sympaťák Paddy Considine alias Andy Wainwright – nie Andy Cartwright - z Jednotky príliš rýchleho nasadenia), ale zásadný problém je práve v takmer dvojhodinovej stopáži. Jej vinou postavy postupne hlúpnu a konajú značne predvídateľne (nesmie chýbať zrada v skupine a ani úžasný moment, kedy hrdinovia nájdu pojazdný, namakaný obrnený transportér a namiesto jeho použitia jedného spomedzi seba pošlú von, aby pešo hľadal konzervy). Negatívne vnímam i prehnane pomalý úvod, ktorý vyzerá ako niečo z Carrie. V tomto maraste očakávateľných zvratov sa topia drobné, žáner jemne inovujúce detaily, aj príjemne nekompromisný krvavý prístup. Bizarnú korunku tomu nasadzuje vedľajšia dejová línia s deťmi, ktorá sa končí úžasne WTF. Škoda, že si tvorcovia nevyriešili autorské práva a nepomenovali to O 28 mesiacov, pretože ako súčasť Boyleovej série by to bolo o chlp zaujímavejšie, než ako samostatný film.(21.2.2017)