poster

Nejnadanější dívka (festivalový název)

 • Velká Británie

  The Girl with All the Gifts

 • Velká Británie

  She Who Brings Gifts

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Najnadanejšie dievča

 • Austrálie

  The Girl with All the Gifts

 • Nový Zéland

  The Girl with All the Gifts

Drama / Horor / Thriller

Velká Británie / USA, 2016, 110 min

Režie:

Colm McCarthy

Předloha:

Mike Carey (kniha)

Scénář:

Mike Carey

Kamera:

Simon Dennis

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AppleCore
  ****

  Nést se to celý v duchu tíživýho úvodu (prvních 35 min) a parádního finále (cca posledních 20 min) - tím spíš jako drama - byla by to pecka podstatně větší a v rozpočtu by zbylo na epičtější vizuál i masky. I tak je "The Girl with All the Gifts" výborná jednohubka plná parádního soundtracku, slušný atmosféry, dobrýho příběhu (v rámci zombie žánru), ale hlavně a především skvělýho herectví od představitelky Melanie (Sennia Nanua).(18.1.2017)

 • Rodriguez
  ***

  Zombie snímky jsou cool a tahle záležitost se mě do určité míry líbila. Škoda, té promarněné stopáže a bitek s nemrtvými. Zřejmě byl film přístupný už od 12 let a tak některé "nejlepší" záběry vlastně nejsou vůbec vidět. Škoda. A ten konec to celé zasekl, to už asi film nevěděl jak vybruslit z toho mega průseru. 50%(21.3.2017)

 • malylada
  ****

  Velmi dobře zachycený post apokalyptický svět, který sužuje houba, měnící lidí v zombie. Zápletka se točí kolem nakažené dívky Melanie a pár postav z prostoru vojenské základny, kde se snaží nalézt lék z dětí trpících touto nemocí, ale na rozdíl od ostatních zombie jsou při smyslech. Od začátku se člověk vžije a fandí ústřední hrdince a na druhou stranu chápe drsné chování lidí na základně. Ve filmu se s postavami velmi dobře pracuje, budují vztahy a mohou se opřít o výborné obsazení. Akce se vydařila skvěle, zombie vymazlené po všech směrech a celkově film vypadá vizuálně dobře. Určitě to chtělo některé pasáže zkrátit, ale vše spěje k povedenému závěru a jako road movie rozhodně nadprůměrný počin......7/10(4.3.2017)

 • tron
  ***

  Spoilery. Hlavným mínusom tohto inak vydareného filmu je dlhá stopáž. Postavy sú klišé (hlavná hrdinka ma svojím naivným idealizmom dobre štvala, ale kompenzoval to sympaťák Paddy Considine alias Andy Wainwright – nie Andy Cartwright - z Jednotky príliš rýchleho nasadenia), ale zásadný problém je práve v takmer dvojhodinovej stopáži. Jej vinou postavy postupne hlúpnu a konajú značne predvídateľne (nesmie chýbať zrada v skupine a ani úžasný moment, kedy hrdinovia nájdu pojazdný, namakaný obrnený transportér a namiesto jeho použitia jedného spomedzi seba pošlú von, aby pešo hľadal konzervy). Negatívne vnímam i prehnane pomalý úvod, ktorý vyzerá ako niečo z Carrie. V tomto maraste očakávateľných zvratov sa topia drobné, žáner jemne inovujúce detaily, aj príjemne nekompromisný krvavý prístup. Bizarnú korunku tomu nasadzuje vedľajšia dejová línia s deťmi, ktorá sa končí úžasne WTF. Škoda, že si tvorcovia nevyriešili autorské práva a nepomenovali to O 28 mesiacov, pretože ako súčasť Boyleovej série by to bolo o chlp zaujímavejšie, než ako samostatný film.(21.2.2017)

 • grizly007
  odpad!

  Prvních 10minut to vypadá zajímavě, ovšem brzy film odkrývá karty své béčkovosti hraničící s céčkovostí. Herecký výkony jsou přímo děsivý a nezachrání to ani babochlap G.C., jediný opravdu povedený záběr (horda za plotem) trvá všehovšudy 3vteřiny. Z filmu se v průběhu stane nechtěná komedie, například v momentě kdy se nakazí pomocná sestra a začne tam předvádět jak jí virus hrozně napadá což vypadá dost komediálně stejně jako záchvat dětí ve třídě. O vrčení malé negřice a zastrašování zombie dětí které připomínají obyvatele Chánova ani nemluvim. Další průser jsou masky, protože tomu maskéři tedy opravdu moc nedali. Logika taky hapruje, nakažené vydráždí hlasitý zvuk, což se u zbraní vyřeší tlumičem na to velitel upozorní, problém je však v tom ,že babochlap to tam sype bez tlumiče pistolí a nikoho to nevzrušuje. Pokud někdo v průběhu filmu začne přemítat kolik že vlastně hvězdiček udělí tak závěr musí každýho normálního diváka utvrdit o odpadu, protože to je trapas na entou.(23.1.2017)

 • - Doktorka Caldwell (Glenn Close) ve filmu říká, že proměnu lidí v zombie má na svědomí houba Ophiocordyceps Unilateralis. Tato houba skutečně existuje a přezdívá se jí „zombie houba“. Avšak nenapadá člověka, nýbrž blanokřídlý hmyz. Především pak mravence rodu Camponotus. (efenberger)