Ruka na kolébce

• USA The Hand That Rocks the Cradle (více)

Manželé Claire a Michael Bartelovi čekají druhý přírůstek do rodiny. Při lékařské prohlídce je Claire vystavena nepříjemnému obtěžování ošetřujícího gynekologa. Celou věc ohlásí, v následku čehož doktor Mott spáchá sebevraždu. Manželka doktora Motta, shodou okolností také těhotná, když se tuto informaci dozví, potratí. Rozhodne se pomstít. Pod cizím jménem přijme práci chůvy u Bartelových. Postupně si získá náklonnost obou dětí, podaří se jí zbavit prostoduchého černocha Solomona, pracujícího u Bartelových, stejně tak úspěšně zinscenuje "náhodou" smrt rodinné přítelkyně, která začala tušit podivný původ starostlivé chůvy. Claire se hroutí rodinný život, podezírá manžela z nevěry, ona sama jen o vlásek unikne smrti, ale už tuší, kdo je původcem rozpadu její rodiny. Odhodlá se bít o své děti a muže... (oficiální text distributora)

Horácius

Nevím přesně, čím to, ale z tohohle prostě mrazí, možná když si človek uvědomí, jak snadno se to může stát realitou. Zpracování je překvapivě dobré a R. de Mornay je správný magor a tak budu filmu trochu přát a čtyři hvězdy dám, protože na tu bídu, kterou člověk čekal, bylo první shlédnutí opravdu slušným zážitkem. ()

Mark1983

Viděl jsem upoutávku v televizi a řekl jsem si, že to nemusí být špatné, ale jakmile jsem měl tu příležítost si ten film pustit, byl jsem zklamán, ač skoro celý film je nudný jako klasický televizní snímek ze života na jedno kouknutí. A to, na co divák čeká, se začne dít asi půl hodiny před koncem, a navíc i stopáž, kdy se se film konečně dějově rozjede, je docela slabá, až odfláknutá. Navíc mě rozesmálo, jak ta kreténka řekla, Říkal jsi, že miluješ jen jednu ženu. - A chlap na to, Ale to jsem myslel Claire. - A v další scéně za to odmítnutí mu kreténka dala lopatou po držce. :-D Jinak, co se mého hodnocení týče, se jedná o podprůměrný thriller na jedno kouknutí. ()

Erutan_Revol

Psychologické drama jehož příběh perfektně graduje od začátku do konce. Postavy jsou dobře vykreslené a chovají se a reagují přirozeně. Velmi oceňuji zvraty v ději, kdy jsem nebyl schopen dopředu odhadnout, co hlavní záporačka naplánuje dál, ale stačila vždy jediná scéna s náznakem, bez jakéhokoliv vysvětlení a bylo jasné, co se stane. Takovýhle způsob vyprávění mi v nových z diváků dělajících blbce filmech chybí. Je vidět, že při správném zpracování opravdu stačí málo na pochopení děje a není třeba zbytečných dialogů.  Strhávám jen jednu hvězdu za konec, kde se psychologické drama změní na lekací horror a z hlavní záporačky, jež do té doby děsí svou vypočítavostí a sociopatií se stane nezastavitelný Terminátor. Dalším zklamáním je také český dabing, který má otřesnou zvukovou i hereckou kvalitu, to však neberu jako součást hodnocení filmu. ()

Jiesaj

Vcelku slušně provedený thriller, který se postará o poměrně dobré napětí u většiny scén a o okamžitou nenávist hlavní záporkyně v podobě Rebeccy De Mornay. ()

Konev

Ze začátku to vypadalo jako další film s podobným námětem, ale postupné rozehrání děje a jednotlivých postav mě vcuclo do děje.... ani jsem nedutal... ()

Verhoevenova krvavá kolébka

Verhoevenova krvavá kolébka

01.06.2009

Aféra Thomase Crowna 2, zdá se, zmizela v propadlišti dějin. Paul Verhoeven, který ji měl režírovat, má momentálně volno a může se soustředit na přípravy historické detektivky s Millou Jovovich… (více)