Rozhřešení (festivalový název)

Henkesi edestä

Absolution

Drama / Thriller

Finsko, 2015, 92 min

Napínavé od začátku do konce. Kruté jako sám život. Syrové, přesto plné hudby. Dvě ženy jako jing a jang. Jsou to přítelkyně, nebo mají jít proti sobě. Co dokáže bolest a ublížení, jakou válku rozpoutá neřešení těžké situace. A proč lži všemu jen přitíží. Film o tom jak pracuje karma, co je to karmická odplata. Jedinečné. Nic víc mě za poslední dobu tak nedojmulo. A ten závěr.. Je třeba o něm přemýšlet. Najdete odpovědi proč vše nakonec vlastně dobře dopadlo. Ne podle happy endu.. Ale karma si zkrátka vzala svůj díl přetnula kruh lží a odkrojila si svůj díl odplaty. A dala každé straně okusit pravdu. Tak aby obě strany pochopily, jak se která cítí. Tvůrce a tvůrkyně tohoto příběhu je velcí géniové. Tento film má duchovní směr. Všem velmi doporučuji film někdy shlédnout.(24.11.2018)

Mám ráda podobná dramata, ale k této závěrečné klapce bych výhrady měla. Laura hrála výborně, atmosféra výborná, pomalejší tempo vůbec nebylo na obtíž, spíš naopak jsem se mohla lépe vcítit do postav obou žen, potažmo i kněze. Dle mého názoru ale mají Finové ještě lepší kousky v kapsičce.(18.10.2016)