Dragon Ball Z: Fukkacu no F

Dragon Ball Z: Resurrection of F

Animovaný / Akční / Dobrodružný

Japonsko, 2015, 93 min

• JohnMiller

Ja neviem, asi som z toho už vyrástol. K Dragon Ballu mám veľmi úzky ale hlavne nostalgický vzťah. Púšťali nám ho ešte v škôlke vychovávateľky, bez srandy, myslím to smrteľne vážne, čo by sa už dneska nemohlo určite stať. Potom som, samozrejme pokračoval, na základke z Dragon Ball Z. Pred pár rokmi som dostal chuť a postupne som si pozrel všetky časti od začiatku, všetkých 291. Niesom fanúšikom anime ani mangy ani nič z Japonska takže treba moje hodnotenie brať z rezervou. Resurrection of F neprináša nič nového, akurát iba krajšiu animáciu, nč viac. V tomto univerze môžete byť rozsekaný a zároveň spálený na popol ale aj tak môžete znova ožiť, ako decku mi vždy vadilo keď hlavné postavy umierali ale aj tak som vedel, že sa vrátia k životu a veru tuto to nieje inak. Nejde o žiadneho nového protivníka ale o starého nepriateľa, ktorého oživia po niekoľko desaťročí po smrti. Ide o úplne klasické klišé podľa pôvodného seriálu. Je tam presne to, čo bolo v pôvodných častiach tak obľúbené a pripadalo mi to, že je to vyslovene točené pre fanúšikov ktorý z toho ešte nevyrástli... Mňa to bohužiaľ obišlo.(20.10.2015)

Občasně nepoitové scény , ale celkově to jde 71%(6.11.2015)