Film inspirovaný životem Garyho Faulknera, coloradského údržbáře, který se při různých příležitostech pokusil dostat do Pákistánu a Afghánistánu s cílem najít vůdce Al-Káidy. Snímek navazuje na komedie Sachy Barona Cohena Borat, Bruno a Diktátor. (Filmbox)

Trailer 1

Indiana

Od režiséra Borata a Diktátora jsem čekal něco trochu jinýho než jsem nakonec dostal. Ne že by to bylo špatný, ale nic moc se tam neděje a když si odmyslim Cageův divnej hlas, tak ta postava je vlastně docela normální a navíc mi občas nebyla moc sympatická. Špatnej film to neni, jen takovej obyčejně výstřední. 60% ()

misterz

Tak predstavte si. Vraj podľa skutočnej udalosti. No kto by to bol povedal, že tento svet je plný takých čudných, prečudesných ľudkov. Síce je to asi pochopiteľné, pretože ľudská rozmanitosť charakterov a ich pohnútok je obrovská, dokonca ktovie či je tomu vlastne niekde koniec. V každom prípade Army of One je bláznivý príbeh o jednom bláznovi, s veľa bláznivými scénkami a bláznivými hláškami. Hrozná blbina, ale určite sa dá na to pozerať. Tu aspoň vidno, čo všetko môže človek dokázať, keď si ide za svojim, hlava-nehlava. Hlavne treba mať pohotové ústa, ktoré sa nikdy nezavrú, len melú a melú. A ľudia často spravia aj nemožné, len aby sa dostali z ich dosahu. 65/100 ()

tron

„Ale ja hovorím o NEFAŠISTICKÝCH autách!!“ Borat bol bomba, Bruno oveľa menšia, ale Dikátorom Larry Charles opäť vysadoll na koňa. Aby nakrútil Army of One. Najslabší film svojej kariéry. Najabsurdnejšie na tom je to, že snímka vznikla na základe skutočných udalostí. To je proste neuveriteľné. Neviem, ako by sa niečo natoľko obskúrne dalo sfilmovať tak, aby sa na to dalo pozerať. Ale Larry Charles ten spôsob nenašiel. Obludný Nicolas Cage v príbehu chorého muža, ktorý rozhodne nemal behať po slobode, ale mala mu byť poskytnutá odborná pomoc. Vôbec neviem, čo si o tom mám myslieť, ale viem, že ma to nebavilo a cítil som sa ako keby som vyfasoval dva roky nepodmienečne v Ilave. ()

malylada

Docela ustřelená záležitost, která se pořád drží v přiměřených mezích, než jsme u Charlese zvyklí. Zápletka o cvokovi, který se snaží odrovnat Bin Ladina je v celku originální a najde si své momenty. Cage hraje Garyho hodně crazy, nicméně mě místy jeho přehrávání otravovalo. Z větší části se jedná o ztřeštěnou konverzačku, která ničím zásadním nevyniká, ale určitě si nezaslouží nálepky podprůměrné komedie. Nakonec to rychle uteklo a nikdy ve mě nepanoval pocit, že bych se nudil nebo byl znechucený.......5/10 ()

Wacoslav1 odpad!

Do prdele co se to děje s těmi komediemi?! Jo, že Nick v kleci už je v píči to je nějakej čas známá věc a průměrnej USS Indianapolis ho v tý záplavě sraček z bahna nezvednul, takže to chápu, ale co nechápu je zmršení takhle solidního komediálního námětu a už vůbec nechápu režiséra. Dělal tohle sakra ten stejnej týpek co natočil Borata a Diktátora??? Jestli jo, tak asi před tím musel prodělat totální lobotomii jinak si to nedokážu vysvětlit. Možná dva až tři dobrý vtipy tu jsou, ale před odpadem to nezachrání. Už jenom z principu.5% ()

• „Army of One“ byl slogan, který používala americká armáda v letech 2001-2006. (Gary)
  • Film byl natočen podle skutečného příběhu Garyho Faulknera, který cestoval do Pákistánu, aby našel Usámu bin Ládina. (Gary)

Související novinky

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a…