Reklama

Reklama

Jejich nejlepší hodina a půl

(festivalový název)
  • Velká Británie Their Finest (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Být ženou ve Velké Británii za druhé světové války, ženou milující, ženou pracující, ženou mravnou a zároveň ženou šťastnou je nemožné. Catrin (Gemma Arterton) se právě takovou ženou snaží být. Přes všechnu snahu žít nerušeně se svým vyvoleným jí osud připraví krásný, ale přesto trpký život scénáristky válečných propagandistických filmů. Její nadšení a láska k filmu brzy přeroste v lásku romantickou. Život je ovšem plný nečekaných zvratů a spletitých cest, a tudíž ani Catrin není ušetřena. Film nevypráví spektakulární akční příběh pilotů RAF a jejich milostných strastí ani příběh hrdinů a nerozlučných kamarádů na život a na smrt, kteří sdílí vše, dokonce i dívku jejich snů. Přesto vás film ponoří do atmosféry války kruté a nemilosrdné a s notnou dávku nadsázky a špetkou britského humoru vám vřele vyjeví příběh skutečné ženy se skutečným životem a velice inspirativním a dojemným koncem. (I.ball)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (59)

kajas 

všechny recenze uživatele

Že letos uvidím dva filmy o Dunkerku, to by mě teda ani ve snu nenapadlo ;). Po rozpačitějším úvodu se rozjede zajímavý vhled do zákulisí příprav propagandistických snímků, který podporují dobře zvolení herci (Claflinovi sekne dokonce i knírek, Nighy je hvězdou vždy a všude bez ohledu na velikost jeho role), výprava a hudba. A protože za hudebním doprovodem nestojí nikdo jiný než Rachel Portman, dojde v závěru i na dojetí. Jedno z nejmilejších překvapení KVIFF 2017. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,POTŘEBUJEME PŘÍBĚH, KTERÝ INSPIRUJE NÁROD“... /// Jak se dělal film v časech, kdy bylo všechno podřízený válce. (A taky o vztahu dvou lidí ve filmovým ansáblu.) Sympatická Gemma Arterton a okouzlující Bill Nighy v příběhu plným tragédií… Co si filmovej divák může víc přát? Snad jen radost, dojetí a vítězství života nad smrtí. Čekal jsem komedii a vona z toho vylezla dojemná romanťárna. A ten závěr…já snad napíšu nějakej (dobrej (samozřejmě…) scénář. Mít možnost sledovat v kině všechny ty emoce z mojí hodiny a půl, za tu námahu stojí! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2009 napsala Lissa Evans, neznám. 2.) Tenhle Dunkerk byl trapně válečnej! 3.) Thx za titule „tkimitkiy“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Reklama

Streeper 

všechny recenze uživatele

Skvělý a originální film o zákulisí natáčení válečného romantického filmu, aby odlehčili právě probíhající válku. Je to vtipné, zajímavé a smutné. Herecké výkony úžasné a herci navíc úžasně vybrané. Akorát hlavní role, kterou ztvárnila herečka Gemma Arteton mi moc neseděla, je možné, že to bylo samotnou herečkou. Dokázala bych si do hlavní role představit někoho se slavnější tváří. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Takovéto filmy jsou příjemný odpočinek od depresivních artových. Tento je fajn starosvětská podívaná, které se dnes už příliš netočí.Obrazy válečného zmaru v sobě ale nenesou žádnou tíhu, slouží spíše jako atraktivní kulisa k břitké konverzační kanonádě suchého britského humoru. Film je taková směs komedie, dramatu i romance. Příjemná nostalgická a výpravné dobová podívaná. Hraje zde hodně slavných britských herců. Film si zábavně pohrává s motivem ženské emancipace. Jejich nejlepší hodina a půl je ovšem klasická ansámblová komedie, která nestojí na příběhu tří čtyř charakterů. Výraznou úlohu tu má dobrých deset postav. Je to příběh lidí, kteří filmem žijí a kteří jsou ochotni pro co nejlepší výsledek ze sebe vymáčknout to nejlepší. Jak se filmu poměrně úspěšně daří vyhnout sentimentalitě, tak jsou všechny ony veselé historky z natáčení prošpikované nenápadným patosem, oslavujícím film jako magické médium, jehož síla se přenáší na diváky nejen v dobách válečných. ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Film je spracovaný podľa rovnomenného románu spisovateľky Lissy Evansovej, ktorá si názov filmu zobrala „To bola ich najlepšia hodina" z prejavu ktorý predniesol Winston Churchill v poslaneckej snemovni 18. júna 1940. Išlo o jeho tretí prejav, ako sa dostal k moci. Zhodnotil v ňom porážku Francúzska, ale aj porážku britských vojsk v Dunkirku. Prejav bol prípravou na obranu britského impéria. Tento vojnový film na rozdiel od iných filmov z 2. svetovej vojny sa nezaoberá víťazstvami ani porážkami v tvrdých bojoch. Zameriava sa na život obyčajných ľudí a nosnou ideou filmu je, že hrdina nemusí byť vždy iba vojakom. Nakoľko takmer každý chlap v Británii je na fronte, to znamená že pracovné miesta v továrňach prevzali ženy. A to je cieľom tohto propagandistického filmu, zameraného na ideologickú vojna, na zvyšovanie morálky, keď žena nasadená v Dunkirku zachraňuje vojakov hrdinov, žena plní výhradne mužské úlohy, ale naďalej plní úlohu ženy. Miluje, smeje sa, plače, snaží sa byť ženou mravnou, ale aj šťastnou. Ale medzi jednotlivými leteckými náletmi nie vždy sa jej podarí všetko splniť podľa predstáv. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (3)

  • Natáčalo sa vo filmových štúdiách Pinewood a taktiež na pobreží Walesu. (MikaelSVK)
  • Film mal premiéru 9. decembra 2016, na 13. medzinárodnom festivale v Dubaji. (chesterko)

Reklama

Reklama