poster

Dunkerk

 • Velká Británie

  Dunkirk

 • Nizozemsko

  Dunkirk

 • Francie

  Dunkerque

 • USA

  Dunkirk

 • Slovensko

  Dunkirk

 • Austrálie

  Dunkirk

 • Nový Zéland

  Dunkirk

Akční / Drama / Historický / Válečný

Velká Británie / Nizozemsko / Francie / USA, 2017, 106 min

Externí recenze k filmu (20)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Intenzita, frontální atak na divákovy smysly, je v tomto málomluvném snímku Nolanovou hlavní zbraní. Režisér si je vědom možností média, s nímž pracuje a využívá ho na sto procent. Práce s obrazem a jeho měřítkem a nervním zvukem se stává součástí konceptu, jak nově nahlédnout na žánr válečného…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Keďže snímke chýbajú výraznejšie či silnejšie charaktery, divák nemusí byť na ich osudoch a peripetiách až tak emocionálne zainteresovaný. Nolan to však úspešne nahrádza tým, že najmä v prípade pozemnej a námornej línie je divák ako keby medzi vojakmi a mnohé si prežije priamo s nimi vďaka účelnému…" (více)

 • Comicbox.eu ****

  "Film je pro mě docela zklamáním, protože mám Christophera Nolana hodně rád a čekal jsem od něj něco jiného. Můžeme doufat, že si příště vybere zajímavější námět. On je skutečně ten režisér, kterému studio dovolí natočit cokoliv. Film by se mohl líbit válečným fanouškům, mezi které se neřadím.…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) *****

  "Dunkerk nabízí neobvyklou podívanou inspirovanou skutečnými událostmi. Je až skoro neuvěřitelné, že se něco takového doopravdy odehrálo. I když si ze začátku můžeme říkat, co to je sakra za film a můžeme se z něj cítit lehce nesví, tak postupem času tomuto dílu propadneme a naprosto se ponoříme do…" (více)

 • Dailyoffline.cz (Lukáš Řezník) *****

  "I kdybyste nechtěli, tenhle film musíte jako fandové filmu vidět. A nejlépe v IMAXu. Filmový materiál má stále něco do sebe a Nolan i kameraman Van Hoytema o tom vědí. Hudba je třešničkou na dortu." (více)

 • EuroZprávy.cz ****

  "Nečekejme tedy přesnou rekonstrukci událostí mezi 27. květnem a 3. červnem 1940, jak už bylo řečeno, ta by ani nešla, snad jedině ve formě seriálu. Nolanovi se podařilo vytvořit patřičnou atmosféru, k níž budou mít někteří výhrady, nebudou se jim zdát i drobné historické prohřešky nebo totální…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "Zastánci "klasické" filmové hudby budou jistě brblat, že takovýhle přístup k soundtracku je líný, nekreativní, a že je to vlastně podvod, protože když je scéna doprovázena třeba hlasitým rytmickým basem, který se stále zrychluje, tak to v divákovi prostě musí vzbudit napětí a nervozitu, jako čistě…" (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) *****

  "Strach a úzkost, jsou emoce, které ve vás vyvolá tak sebejistě málokterý film. Solidní nervy drásající podívaná jenž vás od samého začátku vtáhne do děje a pustí až na konci, kdy s oněmělým úžasem sledujete, jak probíhá záchrana tisíců lidských životů." (více)

 • Filmpress.sk (Erik Binder)

  "Niekomu môže chýbať viac krvi, ale aj bez nej sa podarilo tvorcom vytvoriť dostatočne uveriteľnú dokumentárnu atmosféru a surovosť. Otázkou zostáva, či nie je vojnová historická tematika nehodná mozgu, kde sa to hýri tak premyslenou fantastikou ako u Nolana, ale to je iba vec vkusu. Ku cti tvorcom…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Je to tak, že filmy Christophera Nolana se pravidelně řadí k nejlepším filmům roku, přičemž Dunkerk není výjimkou. Výhoda pro Nolana spočívá v tom, že tentokrát má se svým filmem lepší šance i v útoku na oscarové nominace. A není to jeho nejlepší film, ani to není nejlepší válečný film všech dob,…" (více)

 • Gorilla.cz (Tomáš Poštulka) *****

  "Hlučné, velmi sebevědomé, vypravěčsky místy zmatené a komplikované, ale s nesmírnou bravurou odtočené válečné mistrovské dílo hodné Nolanova jména. Na velkém plátně podívaná, jejíž obrazy nevyženete z hlavy, a která vám po velmi dlouhé době dá připomenout sílu filmového obrazu jako takového. A taky…" (více)

 • Kameraalitera.cz (Jiří Valášek) ****

  "Ten pocit, že by vlastně jenom stačilo k IMAX plátnu natáhnout ruku a vtáhlo by vás to dovnitř, je fyzický natolik, až to zařezává do sedačky. Ty obrazové výlety z válečného pekla jsou něco, čemu by nepomohla ani armáda velmi dobře placených trikařů. Pro jednou se tedy opět ukazuje síla poctivé,…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Při svém tažení za precizností možná Nolan dosahuje řady dílčích úspěchů, ale obětoval u Dunkerku příliš mnoho, než aby mohl být film považován za plastický a pohlcující obraz války, neřkuli jeho nejlepší dílo." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Nolan to tedy znovu dokázal. Jeho Dunkerk je výjimečná, mohutná, produkčně gigantická podívaná, která vám ukáže válku v podobě, v jaké jste ji ještě neviděli. Esteticky vycizelovanou, fotogenickou, ale zároveň těžkou, zničující a jaksepatří bolestivou. Je to film naprosto sebejistě se držící svého…" (více)

 • NaFilmu.cz *****

  "Všichni herci hrají ve filmu fantasticky. Také o to se Nolan postaral. Tom Hardy jako letec RAF je pak naprosto famózní. Těžko říct, zda je to tím, že Nolan umí své herce tak dobře vést, nebo tím, že si do filmů vybírá lidi, kteří by mohli číst i telefonní seznam a bylo by to zajímavé (to je případ…" (více)

 • Novinky.cz (Věra Míšková) ****

  "A protože tu nejsou hlavní postavy, nejsou tu ani odbočky do jejich soukromých životů, které zpravidla nechávají diváky na chvíli odpočinout od válečné vřavy a jsou tím vstřícnější vůči širšímu spektru diváků. U filmu Dunkerk si publikum, které bude asi převážně mužské, neodpočine ani na chvíli,…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Christopher Nolan a jeho precizní portrét jednoho z důležitých momentů pro spojenecká vojska v 2. světové válce. Řemeslně téměř dokonalá podívaná, která nemá v tomto ohledu slabé místo, jejíž jediný větší problém je fakt, že trojenost, mechaničnost a s ní spojená i poněkud netradiční vyprávěcí…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) *****

  "Nolanův redesign hollywoodského blockbusteru na zas trochu jiný způsob a svým způsobem opět revoluční. Místo intelektuálního velkofilmu s velkými herci přichází s vlastní představou o válečném/katastrofickém snímku, kde oni velcí herci hrají v celé té mašinérii záměrně malé role. Obří a hlasité…" (více)

 • Sme.sk (Boris Cíferský) ****

  "Azda doposiaľ nikdy nemal Christopher Nolan bližšie k Oscaru, než má po Dunkirku. A je mu naklonená aj história, keď si cenu pre najlepšieho režiséra za posledných dvadsať rokov už trikrát odniesli režiséri vojnových filmov. Bude Christopher Nolan štvrtý? Odpoveď prinesie čas. Každopádne, jeden z…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ****

  "Dunkerk je neuvěřitelným audiovizuálním zážitkem, který vás na začátku pohltí a vyplivne až na břehu Anglie. Intenzita a styl vyprávění je v hollywoodských blockbusterech nevídaný, stejně jako obraz a soundtrack. Jedinou výtkou tak zůstává netečnost k postavám, která je však zjevným autorským…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace