Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

PlysovyMacko

Film z prostredia profesionálnych závodov formule. V centre diania sú dvaja protivníci, ktorí okrem súbojov o titul majú spoločnú aj jednu babu. Vzťahy, motivácie a emócie vyznievajú jalovo a nepresvedčivo. Zato scény pretekov sú výborné natočené a zostrihané. Najlepšou scénou je naháňačka formulí v meste. ()

helrohir

Tak toto je jeden z najstupídnejších filmov Slyovej hereckej aj scenáristickej kariéry. Nielen že v sebe násobí všetky možné klišé z oblasti automobilových pretekov, ale vo filme toľko nelogických, absurdných a primitívnych scén a dialógov (vodný aerobik či nočná naháňačka sú top), že to už nie je ani smiešne. Jedinou záživnou časťou filmu sú zábery zo skutočných pretekov. Herecky je tento film jedna veľká tragédia, strih pôsobí dosť amatérskym dojmom a pokusy o použitie špeciálnych efektov tiež nedopadli práve najlepšie. Film je len ďalším dôkazom, že na prelome milénií tápala Slyova kariéra v poriadnom bahne. 30%. ()

seba

Tak naivní a předvídatelné, ale je tak málo filmů o formulích, že i ty špatné musíme optimisticky hodnotit. Zato jedna hvězda a druhá za Tila "Michaela Schumachera" Schweigera. ()

walkingdead

Když se Sly Stallone rozjede s formulí v ulicích, tak i víka od kanálů odlétají... Nevím, možná to není úplně sračka, ale kvůli absurditě záběrů ze závodů nemůžu jít výš. Věřím, že Paul Newman se při sledování těch scén mlátil smíchy a Steve McQueen měl "kliku", že se toho nedožil. ()

Trumper

Iritující hlášky komentátora, špatní herci a scénář, který Stallone nejspíš ani nenapsal, ale vyblil. Mnohem inteligentnější je dokonce i intro z NFS: Most Wanted.___ Jedna hvězdička za efektní (nikoli však realistické!) závody, ta druhá za Slyův nenapodobitelný úškleb. /35% ()

Idealista

U závodu s formulemi obvykle usínám ( většinou jsou v době po obědě, takže není divu ) ,ale při těchto formulích jsem se vážně bavil. Scénář , herci , dialogy jsou tak blbé až s toho bolí huba od smíchu . Akční scény jsou profesionálně zvládnuté , Renny prostě pořád umí . Nechápu tak nízké hodnocení , většina Segalovek s posledních let má ohodně větší hodnocení . Nic proti Segalovi ale Stallone je na tom lépe . ()

dud

Kobra 11 po Stallonovsku - dražší, delší a ještě stupidnější. Scénář se rovná jedné velké hromadě exkrementů a klišé, kde dojde dokonce i na Sylvesterovo chlapské slzy. Bohužel na mě Formule! nepůsobí jako zábavná zhovadilost, která by mě dokázala rozesmát, spíše se mi při sledování filmu objevuje na obličeji kyselý škleb. Jedna hvězdička za ultradementní komentář závodů. ()

djbarrel

Tenhle film je absolutně o ničem. Kde, že je profesionalita dnešního závodění ? No co vezmu si formuli a projedu se městem. No ne ? Každý kdo tomu trochu rozumí ví, že by daleko nedojel. Ale to je stejně jedno. Celý film je nesmysl na nesmysl, intrika na intriku, trapnost na trapnost. Dost dobře nechápu, proč v tomhle Sly vůbec hrál. Jasně možná proto, že je to vlastně jeho film ... Ale ať o tom přemýšlím jak přemýšlím, je to kravina sice vizuálně koukatelná, ale je potřeba u toho vypnout mozek. 15 % ()

Slam7

Ne ne, prostě jako pilot fomule mi moc nesedí...ale to jen co se Slye týče! Jinak poměrně zajímavej příběh o mladíkovi, kterej z počátku nezvládá tlak veřejnosti, médií a největšího protivníka, ale postupně se vypracuje. Til Schweiger je velký plus pro tenhle film, naopak do těch třech "hlavních" ženskejch rolí bych určitě vybral větší krasavice. ()

Marty_cz

Jeden z mála filmů u kterých můžu říct, že před tím než jsem si ho pustil jsem už tušil co zhruba mám čekat, jelikož název nám toho docela dost už prozradí. Nic méně nevadí, posadit do role kde má být respektovaný a charismatický hlavní hrdina se povedlo a Stallone jako vždy zazářil i když v tomhle filmu spíše z po vzdálí. Pokud máte rádi formule a závody, myslím, že by se vám tenhle film mohl určitě líbit. Jestli nemáte rádi formule a závody, tak film nemusíte taky hned odsoudit a zkuste se na něj podívat, jelikož je velice možné, že vás zaujme i přes ten fakt, že to nespadá do vašich zájmů, sice z toho nebudete mít filmový zážitek, ale líbit by se vám to mohlo. ()

Šak

Dinamická režie a pár slušně natočených závodních scén zachraňují Stallonův nevýrazný až podprůměrný scénář..... ()