Formule!

Driven

Formula!

Akční / Drama / Sportovní

USA / Kanada / Austrálie, 2001, 108 min

Rozpočet $94miliónovTržby USA $32,720,065Tržby Celosvetovo $54,744,738║ Tak toto bolo dosť zbytočné mútenie vody, a dokonca aj pri takom priemernom autíčkovom filme ako Rýchlo a zbesilo je to úplne nevýrazné, a priestrel nastal aj pri hereckom obsadení. A na vyše za takú prkotinku vysoliť taký rozpočet, tak to už je fakt odvaha a hlavne keď to točí potápač drahých filmov ako je Renny Harlin. /30%/(22.5.2005)

• Lima

Rozporuplné pocity. Na jedné straně režijně dokonale zvládnuté závodní scény, na straně druhé Slyův scenář, plný klišé, který si neodpustil takové "perly", jako např. stíhací scéna v ulicích Tokia. Renny Harlina je mi líto. Je to znamenitý režisér, ketrý by si zasloužil dobré scenáře a trochu toho štěstí, aby se zase vrátil na výsluní. A Slye je mi líto taky. Mám pro něho slabost. Pokusil se o nového Rockyho a nevyšlo to. Že by už definitivně labutí píseň?(1.12.2002)

• Lacike

Mam rad formulove zavody akejkolvek kategorie. Z tych americkych som sice videl len par zavodov, ale ani v nich sa nediali take totalne prehnané kokotiny ako v tomto filme. Necudujem sa, ze s tym zdrapom papiera, ktory Sly velkolepo nazval scenar, ho Bernie Ecclestone poslal do riti, aby nespinil meno Formuly 1. Ale podla komentarov niektorych ludi, ktori si myslia, ze to je o F1, tak sa snazil Bernie neuspesne. No ale k filmu. Zo scenara som mal pocit, ze ho napisalo nejake 8 rocne decko, ktore videlo par starych zavodov z nejakych 70tych rokov a zaroven nema ani sajnu ako funguje cele zakulisie zavodov. Takze sa film sustredi na co najsialenejsie havarie a karamboly na x spôsobov, ktore este viac zvyrazni do absurdna a fyziku alebo logicku trajektoriu letu monopostov prilis neriesi. No a medzitym nam dopraje samoucelne sceny ako nahanacka formuli v uliciach alebo zbieranie minci, ktore nemaju ziadny zmysel. Takze to, ze je Sly stary a prilis tucny na zavodnika je uz najmensi problem. Napriek tomu, ze je film o zavodeni, tak v nom nie je skoro ziadny poriadny predbiehaci manever. Len same kolizie a blokovacie manevre za ktore by dostali zavodnici poriadny trest. Po rezijnej stranke to tiez nie je ziadna slava. Harlin toci zavodne sceny casto v detailoch v ktorych dost striha, takze si ziadny manever nemate sancu vychutnat. Jediny prekvapivy klad filmu je, ze ustredny super v podani Tila Schweigera je normalny čestny zavodnik a nie nejaky zakerny zaporak, ktoreho by nepustili ani na trat. Co sa tyka zapletky ohladom postav, tak v tomto smere to bola tiez dost nuda. Vsetko to su nesympaticke jednorozmerne figurky a paradoxne som fandil iba Schweigerovi. Ako seriozny film to vôbec nefunguje a ked som ho videl prvykrat, tak som bol z neho strasne sklamany. Teraz som ho videl druhykrat a uz som vedel aku absurdnu volovinu od neho ocakavat. Ale aj ked ho budem brat ako tupy a prehnany nerealny film pri ktorom mam vypnut mozog a bavit sa havariami, tak to tiez nie je velka zabava. Havarii tu zas tak vela nie je a zvysne sceny pôsobia WTF dojmom ale zabava to nie je. Nakoniec spomeniem agresivny soundtrack, ktory ma strasne iritoval. Mozno by sa dal z filmu zostrihat parminutovy cool videoklip, ale v celovecernej stopazi to je asi najdebilnejsi a najneznesitelnejsi film aky Sly natocil. 1/10.(11.6.2016)

• MikO_NR_1909

K športovým filmom mám zvláštny osobitý citový vzťah a ku Stallonovi úzke puto. Tento film nemá ale ani základné myšienkové korene. Disponuje plejádou hustých zvratov a hlučných "cool-how" efektov, ale tie iba kazia akúkoľvek snahu priniesť divákovi tú pravú jazdu. A "výkony" 90-tich% "hercov" je kapitala sama, takisto ako umelohmotný rukopis režiséra.(23.10.2013)

• Martin741

Renny Harlin-a a jeho filmy som nikdy s oblubou nevyhladaval, a tento Formule nie je vynimkou. Chatrny dej pochovavaju spatne herecke vykony, kde suverenne vedie Stallone, pricom jeho charakterove herectvo sa rovna katastrofe. A ked uz film nadhodil temu rychlych auticok, tak siahnem radsej po Rychle a Zbesile 1 nez po tejto ubohosti. 5 %(27.3.2013)

• - Herci měli možnost se posadit do tří speciálních vozů poháněných motocyklovými motory Honda CBR o obsahu 900 kubíků. I tak tyhle "atrapy" uháněly rychlostí až 180 km/h. (Robbi)

• - Ve filmu se objevují všechny vozy ze sezóny CART 2000/2001. (Dawid199)

• - Joe Tanto (Sylvester Stallone) i Jimmy Bly (Kip Pardue) jezdí ve voze z týmu Pac West. (Dawid199)