Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

Trailer

Legas

Kdo má rád ryhlá kola nebo (snad přímo formule), neměl by si tento sportovní film nechat ujít. Je ovšem třeba ho brát s rezervou. Scénář je standardní, nevyhne se klišé ve finále, ale na druhou stranu se nemá Stallone za co stydět. Perlou filmu je ovšem režisér Renny Harlin, který to všechn bravurně natočil. Klidně by mohl suplovat Michaela Baye. ()

sniper18

Je to úplne priemerný športový film so Sylvestrom Stallonom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má ničím zaujímavý príbeh o bývalom pretekárovi, ktorý je povolaný späť, aby pomohol svojmu mladšiemu kolegovi k úspechu. So spracovaním som celkom spokojný, síce kvôli tejto tématike ma film ani raz nedokázal výraznejšie zaujať, ale aspoň sa dokázal vyhnúť úplne nudným miestam a tak sa dá bez problémov dopozerať až do konca. Ale chýba mi tu tá pravá súťaživá atmosféra, za čo môže hlavne absencia záporáka. To by malo byť v tomto type filmu samozrejmosťou. Čo sa týka akcie, tak sa tu nájdu iba naháňačky a až na jednu výnimku iba na športovom okruhu, inak tu už nie je nič. Týchto pretekov je tu pomerne dosť, od reality majú veľmi ďaleko, ale sú celkom dobre natočené a s niekoľkými dobrými zrážkami, takže počas filmu celkom dokážu uspokojiť. A najzaujímavejšia je asi naháňačka cez mesto. Herecké obsadenie je výborné, hlavne Sylvester Stallone, Burt Reynolds a Til Schweiger. Réžia je na tom dobre, čo ani u Harlina neprekvapuje a technická stránka je až na niektoré efekty tiež slušná. Formula nie je zlý film, raz sa pozrieť dá, ale príde mi úplne zbytočný. Toho obsadenia, réžie a aj rozpočtu je pre takýto film škoda. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 52%. ()

honajz

Formule! těží z jedné tajné klukovské vášně pro auta a závody formule 1. Ve filmu sice ve skutečnosti nejde o tyto nejprestižnější závody, ale o jiné, známé jako Indy Car Racing a v Americe více populárnější, ale určitá podobnost se nedá upřít. Příběh vypráví poněkud volně jak o partnerských vztazích jednotlivých závodníků, tak se soustředí i na poměry na závodní dráze. Ústředním motivem pak je souboj nováčka závodů Jimmyho Blye a loňského šampióna Beaua Brandenburga. Do týmu přichází řešit napjaté vztahy zkušený veterán Joe Tanto, který se nejen snaží na závodní dráze, ale i v soukromých rozmluvách pomoci jak nadějnému mladíkovi, tak starému kamarádovi. Děj však slouží spíše k možnosti neustále zásobit diváky dalšími a dalšími závodními sekvencemi, s větším či menším využitím trikových efektů, a výše zmíněnému klukovskému nadšení tak učinit zadost. Žádné větší ambice si snímek neklade, a pokud byste skutečně toužili po filmařsky dobrém filmu z prostředí automobilových závodů, s prokreslenou psychologií postav, sežeňte si raději někde tituly jako Bobby Deerfield, Grand Prix režiséra Johna Frankenheimera či Le Mans. ()

Derek

je obdivuhodné, že tento film aj keď má neuveritelne tupý scenár nie je tak hrozný a dá sa vydržať sledovať, hlavne vďaka harlinovej dynamickej réžii. stallone je dosť nevýrazný a ostatný nie sú o nič lepší. jediná dobrá vec na tomto filme je vážne harlinova réžia, ktorý patrí medzi jedných z najlepších akčných tvorcov. ()

Hakha

Je fajn, že se Renny Harlin pustil k natočení Formule, ale co je mu to platný když je film o ničem a nic nedrží pohromadě. Nejen, že závody jsou přehnané, ale to bych mu odpustil, že se snažil o zábavnost, ale co mu neodpustím, že to zábavné nebylo:) Zápletka úplně o ničem, předvídatelnost a neslanost co film provázel si víc jak 2 hvězdičky nezaslouží, i když Stalloneho mám rád:) ()

• Ve scéně, kdy Beau (Til Schweiger) vybíhá schody, načež promlouvá s Joem (Sylvester Stallone), evidentně nemá v ruce tričko, které má v dalším záběru kolem ruky a obléká si ho. (Dawid199)
  • Ve filmu podobně jako například ve snímku Bobby Deerfield (1977) uvidíme spoustu pilotů, z nichž se někteří objevili i ve skutečné F1. Stalloneho dubloval Mauricio Gugelmin, Kipa Parduea Mark Blundell a za Tila Schweigera zaskakoval Juan-Pablo Montoya. Mimo ně se ve filmu mihli i Mario Andretti, Jean Alesi, Roberto Moreno, Kenny Brack, Gill de Ferran, Jacques Villeneuve či Christian Fittipaldi. (Robbi)
  • V jednom z interview se ptali Sylvestera Stallonea, který svůj film by si přál nikdy nenatočit. Zmínil tento. (Karlos80)