Formule!

Driven

Formula!

Akční / Drama / Sportovní

USA / Kanada / Austrálie, 2001, 108 min

Popravdě jde o jeden z těch slabších filmů, ve kterých se objevil Sylvester Stallone, ale rozhodně se na něj dalo dívat. Scénář samotný není žádný zázrak a Renny Harlin je slušný režisér, ovšem tady hrály jasný prim scény ze závodů. Ještě donedávna jsem byl velkým fandou F1 – teď už ne, ale o to víc jsem si tento kousek dokázal vychutnat. Nebo snad jen proto, protože samotný příběh na mě moc velký dojem neudělal. No a dámy, tak ty zde byly opravdu luxusní…(20.11.2018)

• Lima

Rozporuplné pocity. Na jedné straně režijně dokonale zvládnuté závodní scény, na straně druhé Slyův scenář, plný klišé, který si neodpustil takové "perly", jako např. stíhací scéna v ulicích Tokia. Renny Harlina je mi líto. Je to znamenitý režisér, ketrý by si zasloužil dobré scenáře a trochu toho štěstí, aby se zase vrátil na výsluní. A Slye je mi líto taky. Mám pro něho slabost. Pokusil se o nového Rockyho a nevyšlo to. Že by už definitivně labutí píseň?(1.12.2002)

Celkově nemusím filmy ze závodního prostředí,ale musím uznat,že Formule se docela povedla.Baví mě zápletka,baví mě hodně Stallone a o nic méně Til Schweiger.Film má dobrou napínavou atmosferu,pěkné efekty...Na druhou stranu se zde snaží hodně hrát na city,což já osobně nikdy neměl ve filmech rád...No,ale 3.5(13.2.2008)

Rozpočet $94miliónovTržby USA $32,720,065Tržby Celosvetovo $54,744,738║ Tak toto bolo dosť zbytočné mútenie vody, a dokonca aj pri takom priemernom autíčkovom filme ako Rýchlo a zbesilo je to úplne nevýrazné, a priestrel nastal aj pri hereckom obsadení. A na vyše za takú prkotinku vysoliť taký rozpočet, tak to už je fakt odvaha a hlavne keď to točí potápač drahých filmov ako je Renny Harlin. /30%/(22.5.2005)

• Derek

je obdivuhodné, že tento film aj keď má neuveritelne tupý scenár nie je tak hrozný a dá sa vydržať sledovať, hlavne vďaka harlinovej dynamickej réžii. stallone je dosť nevýrazný a ostatný nie sú o nič lepší. jediná dobrá vec na tomto filme je vážne harlinova réžia, ktorý patrí medzi jedných z najlepších akčných tvorcov.(23.3.2004)

• - Meno postavy, ktorú hrá Cristián de la Fuente - Memo Moreno - je kombinácia mien dvoch skutočných pretekárov série CART, Mema Gidleyho a Roberta Morena. (m.a.t.o.)

• - Ve filmu se objevují všechny vozy ze sezóny CART 2000/2001. (Dawid199)

• - Původně chtěl Stallone natočit životopisné drama o legendárním brazilském jezdci Ayrtonovi Sennovi, který tragicky zahynul roku 1994. (hippyman)