Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

gogo76

Zručné, ale cez to všetko stále priemerné remeslo od R. Harlina, ktorý má už tie lepšie časy za sebou. Prial by som mu po tých neúspechoch čosi, čím by si napravil reputáciu. Predsa je to režisér, ktorý nám daroval pár slušných filmov. S. Stallone je iba jedna z hlavných postáv a preto ani zďaleka na seba nestrháva najviac pozornosti, ale do kolektívu zapadol slušne. Film 60%. ()

Skejpr odpad!

NE! NE A NE A NE! Todle ignorovat. Kravina největšího kalibru, popírající jakékoliv fyzikální zákony a realističnost, bez špetky napětí, s postavami tak plochými a prvoplánovými, že je to až k blití, a ta scéna, kdy formule vyletí do vzduchu zpomaleně, a pod ní podjíždějí jiné, a ona pak ťukne něčím o jednu, která pod ní podjíždí a odlítne půl kiláku.... Zvedá se mi kufr,jen si na to vzpomenu. ()

Shakers

Sly sa mi moc ako pretekár do formule nehodí, za to jeho rola mentora mu sadla, to je niečo čo dokáže zahrať. Problém je len v tom, že je tu tak trošku na vedľajšej koľaji, kedže Til Schweiger a nevýrazný Kip Pardue to majú viac priestoru. Dalo sa na to pozerať, ale kto čaká, že si pozrie film od Slye bude sklamaný, kedže on tu veľa priestoru nemá, napriek tomu tu bol on to najlepšie s filmu. A možno par soundtrackov ešte. 50% - 2* ()

tron

To je proste Stallone. Večný bojovník, omlátená pouličná bitkárska doga raz za rok vyhlasujúca „končím“, aby sa o mesiac vrátil a udieral päsťami do stola. O svojom veľkom príbehu z prostredia formúl bohužiaľ sníval tak dlho, až nápad zjavne vyschol a stratil originalitu. Nepomáha ani béčkarský kasting (Burt Reynolds? Kip Pardue? Til Schweiger? Brent Briscoe? To ako vážne?) a sterilná, nudná réžia Renyho Harlina, ktorý bol zjavne ešte v šoku zo svojich prepadákov Ostrov hrdlorezov a Zradná hlbočina. Vzniklo uchádzajúce remeslo, ktoré od vyložene ospalej rutiny zachraňuje práve mäsitý Sly a ďalší z jeho uličných monológov na tému mužská povaha. Divákov snímka vôbec nezaujímala, stála 94 miliónov a celosvetovo ich zarobila o 40 miliónov menej (!). ()

fannah

Perfektně natočený film, bohužel trošku divný scénář. Sylvester Stallone se možná do všeho až moc pletl :-D ale to dělá celý život. Myslím že Renny Harlin se opět nemá za co stydět. Tenhle film má docela docela docela dobré efekty, a líbil se mi střih. Ten byl naprosto originální. Hvězdičky dávám za Ginu Gershon, Burta Reynoldse, Rennyho Harlina a za Formule... ()

• Režisér Renny Harlin je ve filmu vidět jako závodník, který bere svého syna do parku. (Karlos80)
  • Hudbu k filmu zložil Brian Transeau (známy pod prezývkou BT), ktorý sa podieľal aj na komponovaní hudby k ďalšej snímke o automobilových závodoch - Rýchlo a zbesilo (2001). (m.a.t.o.)
  • Stallone zahájil práci na tomto projektu již v roce 1997. (hippyman)