Formule!

Driven

Formula!

Akční / Drama / Sportovní

USA / Kanada / Austrálie, 2001, 108 min

Rozpočet $94miliónovTržby USA $32,720,065Tržby Celosvetovo $54,744,738║ Tak toto bolo dosť zbytočné mútenie vody, a dokonca aj pri takom priemernom autíčkovom filme ako Rýchlo a zbesilo je to úplne nevýrazné, a priestrel nastal aj pri hereckom obsadení. A na vyše za takú prkotinku vysoliť taký rozpočet, tak to už je fakt odvaha a hlavne keď to točí potápač drahých filmov ako je Renny Harlin. /30%/(22.5.2005)

Tak tohle jsem fakt necekal, myslel jsem, ze to bude nejaka sracka, ale nakonec jsem byl mile prekvapen. Samozrejme je to film urcenej jen pro pobaveni, takze se v nem nic hlubsiho nesmi hledat. Pribeh je mirne receno jednoduchej a naivni a je tu jen kuli tomu, aby posouval dej po jednotlivych zavodech. A o tech to je a ty jsou fakt skvele natoceny. Ne ze bych se kdyz nejsou zavody nudil, precejen Harlinova rezie je dostatecne svizna (spolu z hudbou), ale ty zavody jsou o moc lepsi. Vyborne natoceny (skvela kamera) a slusny triky, i kdyz je misty videt jak sou pocitacovy. Hlavne zavod v Nemecku a posledni zavod stoji za to. Herci jsou prumerny, ale vypadaj vcelku slusne, tak neni co resit a Kip Pardue je docela podobnej Kimi Raikonnenovi. Stallone je tu bohuzel jen v mensi vedlejsi roli, ale mozna to je dobre, protoze se furt tvari dost krecovite. Nejvic se mi libil Til Schweiger, ten byl asi nejlepsi. I kdyz ma film skoro dve hodiny, tak jsem se vubec nenudil a musim dat vysoke hodnoceni.(16.10.2005)

Skvely videoklip, prolozeny story, kterou bych na zachode pri bohulibe cinnosti vymyslel take. Nastesti akcni sceny, ktere divakovi neznaleho problematiky nejednou vyrazi dech, prevazuji. Ale... rikam bohuzel je tohle VELICE slabe od rejzi, ktery byl kdysi velmi nadejny. Uz jsem si zvykl na tragedie.....(27.7.2002)

• korbitch22

Tak tomu se říká slušný fail! :-) Scénaristicky naprosto prázdné,unylé a bezduché.Postavy mají neskutečne idiotské dialogy a neskutečně si svým jednáním protiřečí.Naprosto nezvládutelná dramaturgie,za boha nemůžete sympatizovat ani sjednou postavou,jelikož sou každou chvíli,na jiné dějové straně,chvílí stím,chvíli zase stím.Neexistuje tady žádný náboj rivality a Kip Pardue,je snad nejhorší herec na planetě :-( Tohle je teda Stallonova veliká ostuda a co se týče Harlina,ten to zachránil aspoň trošičku dobrou akcí a velice tomu pomohl úžasný hudební výběr.Jenže to stačí tak na 108 minut dlouhý videoklip a né celovečerní film.Opravdu mizerný kus filmové práce... 10%.(11.3.2011)

Blíží se konec sezóny, a stále ještě není rozhodnuto. O titul budou bojovat dva závodníci: chladný a přesný Beau Brandenburg (Til Schweiger), a mladičký Jimmy Bly (Kip Pardue). Ten ale nepříliš dobře nese obrovský nárůst popularity, a tak majitel týmu Carl Henry (Burt Reynolds) zpět do týmu zve bývalého jezdce a starého pardála, Joe Tanta (Sylvester Stallone). Ten by měl mladému Jimmymu ukázat, jak se s svými problémy vyrovnat a Beaua Brandenburga porazit ... Vzhledem k tomu, že formulky mám rád (i když na natáčení přímo Formule 1 nedostali filmaři povolení), tak jsem k filmu trochu benevolentnější, a nad scénami, kdy závodníci "ukradnou" formule z přehlídky, aby si dali závod po městě dokážu přivřít oko (navíc v té Emerice maj asi lepší silnice, páč na našich silnicích je to o utržení kola i s teréňákem). Příběh je tak trochu naivní, ale vše vynahrazují nádherně dynamické scény ze závodů (i když s těmi výbuchy to Renny Harlin trochu přehnal). Hezké bylo, jak jsou jednotlivé závody natočeny i s balastem okolo (polonahé dívky, šlapající muzika, a tak)..(16.2.2010)

• - Ve scéně, kdy Beau (Til Schweiger) vybíhá schody, načež promlouvá s Joem (Sylvester Stallone), evidentně nemá v ruce tričko, které má v dalším záběru kolem ruky a obléká si ho. (Dawid199)

• - Meno postavy, ktorú hrá Cristián de la Fuente - Memo Moreno - je kombinácia mien dvoch skutočných pretekárov série CART, Mema Gidleyho a Roberta Morena. (m.a.t.o.)

• - Herci měli možnost se posadit do tří speciálních vozů poháněných motocyklovými motory Honda CBR o obsahu 900 kubíků. I tak tyhle "atrapy" uháněly rychlostí až 180 km/h. (Robbi)