Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

cityman

To co je v tomhle filmu hlavní není Stallone, ale formule! A kdo formule rád, užije si tenhle film dosytosti. Jen blázen by od tohle filmu očekával vynikající herecké výkony nebo nadupaný scénář. To jediné co je v tomhle filmu nadupané jsou formule a jeijich nekonečné honičky, které bravurně režíruje jeden s mistrů akce Renny Harlin. ()

Skalda

Závody a bouračky sou prima - bohužel si myslím, že kdyby v tomhle filmu hrál kdokoli bylo by to úplně jedno. Vyjímkou je Til Schweiger. Který snad jediný se tváří že něco hraje (uhraje). A ještě jedna věc - po shlédnutí tohoto filmu jsem ještě víc začal nesnášet Tupé blondýny ... ()

willis

Stallone nejen že neví jak vypadá profibox, ale neví ani jak vypadají závody formulových vozů. Závody jsou tak přemrštěný a nesmyslný až jsou směšný(záchrana z jezírka, předjíždění v posledním závodě "ty zprava, já zleva"), havárky jsou sice efektní, ale takhle by za sezonu umřelo několik set lidí, včetně diváků. A to kritizuju jenom závody, to co se děje mezi nima nestojí vůbec za řeč. ()

dezert

Velmi dobrý film, s totálně nadupanou režií Rennyho Harlina a Stalloneovým "Rocky" scénářem, převedeným do 21. století. Po několika shlídnutích vynikající film, i když scénář je vykrádačka a hloupost, i když dialogy ve scénáři jsou ještě větší hloupost a všechny scény, který se neodehrávají na dráze, by se mohly vystřihnout (kromě honičky v Chicagu). Tohle je vlastně takovej předchůdce Rockyho Balboy, protože s ním má několik stejnejch bodů, a to dost podstatnejch. Každopádně nářez, neprávem propadnutá a pozapomenutá věc. ()

lucinka.md

Parádní film z prostředí závodů F1. Je to sice trošku pohádka, ale v tomto případě to zas až tak nevadí... Bylo by to za tři, ale čtvrtou hvězdičku přidávám za Branderburga, kterému to v závodní kombinéze neskutečně sekne a kvůli kterému se na Formule vždy ráda znovu podívám :-) ()

bohemia_regent odpad!

„My kluci, co spolu chodíme, vlastně teda spíš jezdíme v těch autech, možná vypadáme na první pohled jako zastydlý puboši, který ani nevěděj, jestli o ty motoristický Lidušky, který se kolem nich pořád motaj, maj zájem, anebo nemaj. Když ono je to těžký, ty holky jsou takový pěkný a hlavně chytrý, skoro jako my. Ale když někdy hrozí, že se kvůli některý z nich pohádáme, tak to pak radši sedneme do těch svejch formulí, chvíli se proháníme nočním městským provozem a pak to zapíchneme uprostřed křižovatky, vyměníme si nějaký ty životní moudra, a zase je všechno oukej. A nejvíc oukej to je, když někomu z nás jde o kejhák, to ho pak vytáhneme třeba i z hořícího auta, a do dalšího závodu jdeme zase o něco moudřejší a úplně proměněný, protože zapomínáme na soutěživost a radujeme se spolu se soupeřem, kterej nás o milimetry porazil a stal se mistrem. Jo, a ten kluk Harlinů, kterej to o nás tak pěkně natočil, udělal dobře, že nezůstal ve Finsku. Tam by mu hrozilo, že by dopadnul jako ten jejich Kaurismäki a točil by o houmlesákách a jiný podobný filmy, který nemaj vůbec žádnej smysl, protože jim tady u nás ve Státech skoro nikdo nerozumí. Harlin točí filmy, který jsou... prostě ze života. A když na sobě nepřestane pracovat, tak se jednou možná uplatní dokonce i v reklamě.“ ()

mira007

Taková oddychovka , vizuálně barevná veselá, ale Stallone jako pilot formule? Asi by se tam nevešel ani do kokpitu, ale je to lepší nebrat vážně. Til Schweiger sympaťák, Stacy Edward sympaťanda, Gina Gerschwin šmrncovní a Burt Reynolds ... Burt Reynolds už starej. ()

laepus

To snad ani nemůže nikdo myslet vážně, že tohle je formule a sedí v ní metrákový jezdec :) ale pro amíky dobrý, vlastně možná pro ně ne, oni mají rádi ještě obskurnější automobilové závody než je formule... Na mě to působí jako osmdesátkový (možná devadesátkový) film natočený o 10 až 15 let později. Kdo nevěří, hraje tam Burt Reynolds, co chcete slyšet víc... ()

MacGyver

,,Driven" je v niektorých momentoch ešte naivnejší a nadnesenejší ako zvykne byť väčšina hollywoodskej produkcie (a to už je čo povedať...:/ Keby bol Renny Harlin trochu umiernenejší a nevyžíval sa s takou neskonalou obsesiou v pekelných výbuchoch, haváriách a ultra spomalených záberoch formúl letiacich vzduchom, ak by pridal trochu bežného filmového pseudo-REALIZMU (kedysi to zvládal s prehľadom...), mohol vzniknúť regulárny film nielen pre fanúšikov motorizmu... ()

hell_boy

Tento pokus o film se snad nedá ani filmem nazvat. Scénář je snad nejblbější, co jsem kdy zažil. Herci jsou zoufalí, ale nejtrapnější snad je, že se tento "skoro film" snaží tvářit vážně a přitom vypadá jako parodie na úrovni Cobry 11. Ruce pryč. ()

jednaveta

Stallonův rozvolněně klišovitý scénář nepřežil čelní srážku s Harlinovým technicistním perfekcionisem a nezájmem o postavy. ()

RomanHyde

Hrůza a děs. Táži se, zda-li byli tvůrci při smyslech, když vytvářeli tuto tristní podívanou a kdo na to dal peníze, čím byl přesvědčen, aby několik desítek milionu dolarů nasypal do "Formule"? Tohle, si myslím, že je jednoznačně nejhorší film Silvestra Stalloneho, který je jinak můj velký oblíbenec a na kterého nedám dopustit. Tento film není hoden ani TV NOVA a to už něco znamená! ()

Kratoc odpad!

Ten film byl celý jeden velký omyl. Scénář psal asi nějaký člověk vždy před danou scénou a nejspíše jich bylo několik, takže nikdo vlastně nevěděl co bylo řečeno předtím, ale to nevadí, protože to stejně byly úplné nesmysly. Do toho hot girl a záběry aby to bylo co nejvíce cool. Na tohle lidi do kina nechodili ani před patnácti lety, natož dnes. P.S. Aha, tak ten chudák, který psal scénář, byl sám Sly. Tak pak je to jasný ;) ()

Vitaminy

Ano, scénář je docela stupidní, silný řeči jsou nějak mimo mísu, občas se monoposty chovají jak ve sci-fi filmu a chybí tomu slza štěstí na konci. Ale aspoň se objevil úsměv od ucha k uchu, když božský Sly přeskočil s autem v zatáčce Bo Brantenburga a pomohl tak k vítězství mladíčkému Jimmymu. Užívejte si jen atmosféru a moc nepřemýšlejte. Závody samotné se díky bohu povedly Renny Harlinovi natočit na jedničku a opravdu místy mi až mrazilo až v rozkroku. PS: Slyi nakonec jsem rád, že si do toho šel. Jen škoda, že s tebou vyjebal Bernie Ecclestone. ()

kaze

Myslím, že tento film dieru do sveta neurobí. Stalloneho by tam bol nahradil ktokoľvek iný, ale fanúškovia formuly si prídu na svoje ()

jorgus

Spousta krasne nasnimanych aut ktere jsou obaleny tou nejchatrnejsi moznou dejovou zapletkou:)Nezada si to tri hvezdicky?:) ()

Chino

Člověku se ani nechce věřit, že autora takového scénáře okamžitě nezbaví svéprávnosti. Nepatřím mezi příznivce formulí a to je asi důvod, proč nedávám odpad... ()

mala_kea

Sylvester si nedá říct. Když má jednou šanci natočit celkem solidní sportovní kousek, vždy to musí něčím zvorat, jako jsou přehnané scény, trpané dialogy, nudná zápletka. Zde bylo všechno docela průměrně, ale když přišla bouračka a formule letěla vzduchem a spadla do vody, už jsem měl jasno. To samé na konci, když mu odešla guma a on si v klídku dojede do cíle. Formule nebyl prostě dobrý nápad, jak do závodů nutně vtlačit nějaký ten akční prvek. Z počátku celkem solidní, ke konci děsná stupidita ()