Reklama

Reklama

Rok 1956 - stará věznice Creedmore. Jako jeden z posledních zde byl popraven Charlie Forsythe a to za vraždu, kterou nespáchal. O vězňově nevině věděl obávaný dozorce Ethan Sharpe. Pravda o Charliem Forsythovi zemřela tedy spolu s ním na elektrickém křesle a byla pochována, dokud se brány creedmorské věznice nezavřely navždy... Děj se dále odvíjí v současnosti. Přeplněná nápravně výchovná zařízení donutí správu věznic, aby nařídila opět otevřít železná vrata Creedmoru. Novým šéfem je jmenován Ethan Sharpe. Ze záhrobí se vynoří neklidný duch nespravedlivě popraveného vězně a zanechává za sebou krvavou stopu. Duch Charlieho Forsytha touží po pomstě... (Intersonic)

(více)

Recenze (57)

misterz 

všechny recenze uživatele

Jeden z lepších Harlinových snímkov zo začiatkov jeho kariéry. Hlavne keď uvážime, že sa mu v poslednom čase akosi nedarí. V podstate ide iba o jednoduchú hororovú béčkovú zábavu, v ktorej si jeden nespravodlivo popravený väzeň vybavuje svoje účty. Musím uznať, že niektoré vraždy boli celkom dômyselné a aj efektné, tiež atmosféra miestami nebola zlá, ale to je asi tak všetko čo tu dokáže zaujať. V rámci nenáročnej hororovej zábavy čistý priemer. 60/100 ()

choze 

všechny recenze uživatele

Fajn intersoňácká duchařina o síle pomsty (a světel a elektřiny), kde strašidelný dům nahradila věznice (v reálu turistická atrakce). Jinak Harlinův americký debut a jeho přípravka na NOES 4, co se týče efektového hororu. A efekty má VĚZNICE opravdu pěkné a krvavé. Za zmínku také stojí dobře obsazení muklové a Lane Smith jako ředitel věznice je skvělý hajzl. Co bych ale klidně postrádal byla postava vězeňské psycholožky a celá její linie. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Po letech jsem jednu hvězdu přidal už s přihlédnutím k výrazně slabšímu Stínu smrti (1988). Věznice má pěknou atmosféru, obstojné gore a slušné herecké výkony - Lane Smith se snad jako psychopat musel narodit, mladý Aragon se zabíhá a pohledná Fieldová sice moc prostoru nemá, ale je sympatická.Jedna z nejhezčích scének je s ostnatým drátem a následným překvapením šéfa věznice. Rozpálené cely dají vzpomenout klasickému hororu Jáma a kyvadlo a modré blesky (módní záležitost ve filmech 80.let) mají žně. Nechybí ani černá magie! ()

tron 

všechny recenze uživatele

Akonáhle niekto nakrúca horor s väzňami, je takmer isté, že o problémy núdza nebude (SHOCKER, VOTRELEC 3). VÄZNICA je čestnou výnimkou. Nie geniálnou, ale poctivou a solídnou. V Hollywoode debutujúci Renny Harlin s mizerným rozpočtom, zato so začínajúcim Viggom Mortensenom (a skúseným riaditeľom basy Laneom Smithom), zrežíroval atmosférický horor, úžasne voňajúci po 80. rokoch. Harlinovi sa to zapáčilo a v nasledujúcich rokoch nakrútil viacero ďalších hororov (NOČNÁ MORA NA ELM STREET 4, ZRADNÁ HLBOČINA). Okrem toho zruinoval Carolco Pictures, ale to je iný príbeh. Scenár je neobjavný, miestami možno trošku priblblý (vo väznici to občas vyzerá ako zraz bývalých spolužiakov po rokoch, kde sa po večeroch hrá country na gitare a riaditeľ v pohodičke raňajkuje toasty s väzňami), ale silná (miestami až pekelná) atmosféra a drsné scény robia svoje, vylepšujú to. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/940/ ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Béčková záležitost. Kdysy dávno velitel věznice nespravedlivě usvědčil díky křivému svědectví jednoho mukla druhého mukla a poslal jej na elektrické křeslo. A to neměl dělat. Po letech se znova otvírá věznice ve které se to odehrálo. A do ní se dostávají jak její staronový velitel, tak i onen proradný mukl. Spolu se stovkamy dalších desperátů. A začnou se dít věci. Nehezké věci. Teď už film Věznice moc nevyděsí. Dokonce pochybuju že vůbec kdy děsil. Má to ale celkem spád a dá se na to koukat. Co do strašení, tak to většinou spočívá v tom že "vězení" pomocí nějakých kabelů, ostnatých drátů a podobně znehybní nějakého mukla nebo bachaře a potom jej ve stylu Pinheadových hrátek z Helraisera "utlačuje" dokud není dílo dokonáno a nebožák naposledy nevydechne. Žel bohu tohle se děje míň šasto než bych si přál. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (7)

  • Väzenie, v ktorom sa film natáčal, je bývalé štátne väzenie vo Wyomingu. Poriadajú sa tam pravidelné denné exkurzie, pričom veľa vecí od natáčania v roku 1987 je nedotknutých a stále v pôvodnom stave. (misterz)
  • Viggo Mortensen (Burke) sa počas natáčania jednej scény do svojej postavy tak vžil, že zničil operadlo stoličky - vo filme predstavujúcu elektrické kreslo. (misterz)

Reklama

Reklama