Reklama

Reklama

Rok 1956 - stará věznice Creedmore. Jako jeden z posledních zde byl popraven Charlie Forsythe a to za vraždu, kterou nespáchal. O vězňově nevině věděl obávaný dozorce Ethan Sharpe. Pravda o Charliem Forsythovi zemřela tedy spolu s ním na elektrickém křesle a byla pochována, dokud se brány creedmorské věznice nezavřely navždy... Děj se dále odvíjí v současnosti. Přeplněná nápravně výchovná zařízení donutí správu věznic, aby nařídila opět otevřít železná vrata Creedmoru. Novým šéfem je jmenován Ethan Sharpe. Ze záhrobí se vynoří neklidný duch nespravedlivě popraveného vězně a zanechává za sebou krvavou stopu. Duch Charlieho Forsytha touží po pomstě... (Intersonic)

(více)

Recenze (58)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Psychopatický říďa Lane Smith, co má nervy v hajzlu a bulve valí ve stylu Samuela L. Jacksona vs. libový Viggo, před nímž se ve vězeňských sprchách skláníte pro mýdlo s toužebným očekáváním. Mohl to být souboj ve stylu Frajera Lukea, kdyby se do všeho nepletl zlý duch s modrými světlomety a paní, co ten rok stihla obdivovat i He-Manovy naolejované bradavky.. Úvod se zelenou mílí vedoucí do výroby škvarků v plynové komoře(!) navnadí a pak už jen sledujeme něco, co je sice často nechtěně vtipné, ale bezelstně baví svou obskurností. Toho ektoplazmatického mukla se státnicemi z elektrotechniky by nezkrotil ani doktor Peter Venkman! ()

tron 

všechny recenze uživatele

Akonáhle niekto nakrúca horor s väzňami, je takmer isté, že o problémy núdza nebude (Shocker, Votrelec 3). Väznica je čestnou výnimkou. Nie geniálnou, ale poctivou a solídnou áno. V Hollywoode debutujúci Renny Harlin s mizerným rozpočtom, zato so začínajúcim Viggom Mortensenom (a skúseným riaditeľom basy Laneom Smithom), zrežíroval atmosférický horor úžasne voňajúci po 80. rokoch. Harlinovi sa to zapáčilo a v nasledujúcich rokoch nakrútil viacero ďalších hororov (NOČNÁ MORA NA ELM STREET 4, ZRADNÁ HLBOČINA). Okrem toho zruinoval Carolco Pictures, ale to je iný príbeh. Scenár je neobjavný, miestami blbý (vo väznici to občas vyzerá ako zraz bývalých spolužiakov po rokoch, kde sa po večeroch hrá country na gitare a riaditeľ raňajkuje toasty s väzňami a usmievajú sa na seba), ale silná (miestami až pekelná) atmosféra a drsné scény robia svoje, vylepšujú to. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Fajn intersoňácká duchařina o síle pomsty (a světel a elektřiny), kde strašidelný dům nahradila věznice (v reálu turistická atrakce). Jinak Harlinův americký debut a jeho přípravka na NOES 4, co se týče efektového hororu. A efekty má VĚZNICE opravdu pěkné a krvavé. Za zmínku také stojí dobře obsazení muklové a Lane Smith jako ředitel věznice je skvělý hajzl. Co bych ale klidně postrádal byla postava vězeňské psycholožky a celá její linie. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Jeden z lepších Harlinových snímkov zo začiatkov jeho kariéry. Hlavne keď uvážime, že sa mu v poslednom čase akosi nedarí. V podstate ide iba o jednoduchú hororovú béčkovú zábavu, v ktorej si jeden nespravodlivo popravený väzeň vybavuje svoje účty. Musím uznať, že niektoré vraždy boli celkom dômyselné a aj efektné, tiež atmosféra miestami nebola zlá, ale to je asi tak všetko čo tu dokáže zaujať. V rámci nenáročnej hororovej zábavy čistý priemer. 60/100 ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Po letech jsem jednu hvězdu přidal už s přihlédnutím k výrazně slabšímu Stínu smrti (1988). Věznice má pěknou atmosféru, obstojné gore a slušné herecké výkony - Lane Smith se snad jako psychopat musel narodit, mladý Aragon se zabíhá a pohledná Fieldová sice moc prostoru nemá, ale je sympatická.Jedna z nejhezčích scének je s ostnatým drátem a následným překvapením šéfa věznice. Rozpálené cely dají vzpomenout klasickému hororu Jáma a kyvadlo a modré blesky (módní záležitost ve filmech 80.let) mají žně. Nechybí ani černá magie! ()

Galerie (10)

Zajímavosti (7)

  • Do úlohy Burka bol zvažovaný aj Thom Matthews. (misterz)
  • Väzenie, v ktorom sa film natáčal, je bývalé štátne väzenie vo Wyomingu. Poriadajú sa tam pravidelné denné exkurzie, pričom veľa vecí od natáčania v roku 1987 je nedotknutých a stále v pôvodnom stave. (misterz)

Reklama

Reklama