Imperium

Impérium

Imperium

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 109 min

Taka poucna exkurzia do nacistickych organizacii v sucasnom USA, ktora ale v ziadnom ohlade nejde prilis do hlbky a ani nie je nejak nekompromisna. Napriek zavaznej teme to nakoniec pôsobi dost neskodne a zaver je dokonaly happyend. Tvorcovia si mali zobrat priklad zo slov jednej z postav. Ked chces na nieco upozornit, tak by si to mal urobit svojimi cinmi a nie len prazdymi kecami. A v tomto filme vsetci ti nacisti len naprazdno kecaju. Nedôjde ani na to najprimitivnejsie zmlatenie nejakej mensiny. Zabavnym vrcholom filmu je odhalenie hlavneho kecala, ktory ma svoju vlastnu show na internete. Takze hlavnym plusom filmu je pre mna prekvapivo Daniel Radcliffe, ktoreho prilis nemusim ale s vyholenou hlavou a tragickym pohladom pôsobi dost uveritelne. 6/10.(27.8.2016)

docela sem se těšil až uvidím jak se Harry dal k náckům,ale musím uznat že výsledek je lehce rozpačitý.Téma je fajn,Radcliff i přes štěněčí výraz hraje celkem slušně,ale to je všechno.Celkem bych očekával mnohem větší drive a naléhavost,ale to Imperium prostě nemá.Zkraje je to vlastně dost uspávací (určitě na tom má podíl i ne moc dobře zvolená hudba) a i po přechodu hlavního hrdiny k nacistům se nic moc nezmění.Tempo je hodně rozkolísané a je místy problém udržet pozornost.Potenciál tu každopádně je,ale druhý Kult hákového kříže se nekoná....60%(21.9.2016)

• Kingjiri

Na zajímavý a napínavý scény se dostane jenom v případech, kdy je Radcliff mezi náckama s holejma palicema a kanadama. Jenže postupem času se děj soustředí výhradně na moderátora náckovskýho radia v obleku nebo tatínka, kterej postavil svejm dětem dům ve stromech, aby se mohli schovat před invazí neárijců, přičemž oba pronášej nudný a rádoby chytrý kecy. Fakt si nedokážu představit, jak dutý náckovský palice respektujou takovýhle "autority". Ale nejen kvůli tomu mi Imperium přišlo dost přitažený za vlasy a hlavně jsem se často nudil.(23.10.2016)

Myslím si, že film nepotrebuje vždy len veľa peňazí zainvestovaných do projektu na to išlo. Daniel Radcliffe je veľmi talentovaný herec a myslím si, že v tomto filme veľmi dobre všetko dokazuje. Je zaujímavé sledovať ako sa jeho postava mení a vyvíja spolu s jeho tajnou misiou. A myslím si, že jeho herecký výkon a jeho postava Nata sú najlepšie elementy filmu. A nakoľko sa film sústredí hlavne tam, myslím si, že to funguje veľmi dobre. Aj ostatní herci sú celkom fajn. Toni Collette tu nemá takú dobrú rolu ako mala minulý rok v Glassland, ale aj tak mám pocit, že je celkom okey. Ostatné postavy... možno by sa na ne mohol film trošku viac sústrediť no na druhú stranu mám pocit, že sa dozvieme o každom celkom dosť a záverečný twist je celkom dobrý. Viem si predstaviť k filmu sa vrátiť, má veľmi dobrú myšlienku, veľmi dobrý film rovnako k tomu, v akom svete dnes žijeme a je vidno, že napriek menšiemu budgetu to chceli urobiť poriadne. Ja si myslím, že film je hodný vášho času. Čeknite si ho. Hodnotenie: A-(3.1.2017)

D. Radcliffe jako tajnej agent FBI, kterej infiltruje neonacistickou buňku, působí sice trochu komicky (on prostě pořád vypadá jak malý děcko, nedá se nic dělat), nicméně snahu mu nemůžeme upřít. Zbytek castingu se naopak povedl, protože některý z nich potkat v civilu, stejně bych měl asi obavy. :D Ale jinak je to vcelku průměrná kriminálka, kde se nestane nic extra zajímavýho, jinýho, převratnýho - taková ta klasika, kdy nováčkovi nikdo moc nevěří, hlavní nadřízenej je proti všemu, ale nakonec stejně uzná, že ten postup ve vyšetřování vlastně zase tak špatnej nebyl. Trochu to teda zabíjí ten konec, kde jsem furt čekal, že se ještě něco stane, ale to se nedá nic dělat.(9.7.2018)

• - Na scénaři se podílel i agent FBI, na jehož příběhu je film založen - Michael German. (LilyDeLarge)

• - Produkce k pohybu mezi lokacemi používala kolo. Po skončení natáčení kolo podepsal hlavní hrdina Daniel Radcliff (Nate Foster). Kolo nakonec bylo prodáno v aukci za 2000 dolarů. (LilyDeLarge)

• - Natáčanie filmu začalo 20. septembra 2015 v Hopewell, v štáte Virgínia a pokračovalo na ďalších miestach tohto štátu do 7. októbra 2015. (MikaelSVK)