Imperium

Imperium

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 109 min

Na jednu stranu to celou dobu drží pozornost a zaplouvá do zajímavých vod hrdých nácků v US, ale bohužel to zůstává dost při zemi a vrcholí komorně, jako thriller bez pořádnýho dramatu. Radcliffe podal hned poté, co shodil vlasy a dalo se na něj dívat, docela přesvědčivý výkon - pokud se přenesete přes ten věčný výraz ublíženýho štěněte. "This should have been a noble creature..." Expecto Zyklonum!(20.8.2016)

Zajímavý pohled do prostředí nacistických přívrženců v USA, který korunuje slušný herecký výkon Daniela Radcliffa. Imperium má však jednu velkou chybu, a tou je nedotažený a mdlý scénář, který zde způsobuje spousty hluchých míst či zcela zbytečných scén. Až na tento podstatný detail film dokáže v rámci svých možností slušně strhnout a zabavit. „For evil to triumph, it only takes good men... to do nothing.“(5.9.2016)

Plusy: presvedčivý Daniel Radcliffe, dobré typy hercov stvárňujúcich skinhedov, agentov FBI a rasistov (byť mocným hollywoodskym producentom, obsadzujem Chrisa Sullivana do každého tretieho filmu) a dosť napínavé okamihy, kedy tuhne krv v žilách. Mínusy: viaceré postavy a dejové línie šumia do stratena a nakoľko je scenár dosť podriadený realite, odpyká si to napríklad finále, ktoré je veľmi komorné (ale nakoniec možno, svojím spôsobom, o to napínavejšie).(2.1.2017)

Radcliffe prostě stoupá. Myslel jsem si, že po Harrym jeho hvězda vymizí, ale naopak se ukazuje, že je schopný zahrát cokoli a daří se mu dokonce vybírat správné role. Příběh se točí kolem různých hnutí a hrdina se snaží najít souvislost s připravovaným bombovým útokem. Film se nedokáže rovnat Kultu Hákového kříže a je brán trošku z jiného úhlu. Scénář tolik nestrhne, ale proměna uťáplého agenta v radikálního nácka je solidní. Možná trošku natahované, ale tahle tématika dokáže zaujmout natolik, aby se člověk nenudil. Za mě velká spokojenost......7/10(2.11.2016)

Stopařův průvodce rasismem po USA. Bylo interesantní sledovat různé směry této ideologie v americkém hnutí. Jako mainstreamový (částečně psychologický) thriller je to natočeno dobře. Daniel Radcliffe to zvládal uvěřitelně uhrát. Daleko horší to bylo s jeho řídícím důstojníkem. To byl nejotravnější činitel Impéria. Celkově zvládnuté drama, co si zaslouží diváckou šanci. 71%.(4.9.2016)

• - Na scénaři se podílel i agent FBI, na jehož příběhu je film založen - Michael German. (LilyDeLarge)

• - Natáčanie filmu začalo 20. septembra 2015 v Hopewell, v štáte Virgínia a pokračovalo na ďalších miestach tohto štátu do 7. októbra 2015. (MikaelSVK)

• - Produkce k pohybu mezi lokacemi používala kolo. Po skončení natáčení kolo podepsal hlavní hrdina Daniel Radcliff (Nate Foster). Kolo nakonec bylo prodáno v aukci za 2000 dolarů. (LilyDeLarge)