Imperium

Impérium

Imperium

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 109 min

Harry Potter and the White Pride. Nikdy bych neřekl, že uvidím známého učně z Bradavic ukazovat, jak je vysoký Hagrid a vyřvávat při tom něco o bílé síle, ale škatulky jsou od toho, aby se opouštěly. Jak se to podařilo klansmanu Radcliffeovi posuďte sami, za mě moc ne.. Infiltrační thriller o FBI volavce, která v hnízdech neonacistických orlů využívá toho, že má oproti nim dvojnásobné IQ a z každé krizové situace obratně vyvázne. Jalový (tím nemyslím, že se mělo zamořit půl východního pobřeží) a přehnaně idealistický závěr nakonec stlačí hodnocení do zapomenutelného průměru. Co se týká rozpočtu této protiteroristické operace, pro Federální úřad vyšetřování byla asi nejnákladnější položka nákup odvykacích žvýkaček pro agentku Zamparo..(8.9.2016)

Radcliffe prostě stoupá. Myslel jsem si, že po Harrym jeho hvězda vymizí, ale naopak se ukazuje, že je schopný zahrát cokoli a daří se mu dokonce vybírat správné role. Příběh se točí kolem různých hnutí a hrdina se snaží najít souvislost s připravovaným bombovým útokem. Film se nedokáže rovnat Kultu Hákového kříže a je brán trošku z jiného úhlu. Scénář tolik nestrhne, ale proměna uťáplého agenta v radikálního nácka je solidní. Možná trošku natahované, ale tahle tématika dokáže zaujmout natolik, aby se člověk nenudil. Za mě velká spokojenost......7/10(2.11.2016)

,,JE JEN JEDNA PODSTATNÁ INGREDIENCE FAŠISMU – VŠICHNI MI UBLIŽUJÍ!...“ /// Tak kampak by se ještě dalo infiltrovat… Ajo! Nácíčci… Introvert, autsajdr, člověk bez kámošů a v kolektivu neoblíbený… jehož výhodou je, že není úplně blbej, vobjevuje a zkoumá fašistický podhoubí USA – skinheads, KKK, Árijská aliance… lidi, pro který je „White power“ přesvědčením (fajn vás poznat). No a pak jsou tady ti druzí… Životní rozpolcenost agentova – jak bejvá zvykem – ovšem žádný zkroušený meditace. Prostě příběh, na kterým je zajímavej ten svět „čistej v duchu i rase“. Ovšem nic víc. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu bojovat za rasu, za čest a vlast. 2.) Chystám se k někomu vlízt. 3.) Thx za titule „kolcak“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(9.6.2017)

Timto filmem spolecne se Swiss Army Man pro me Daniel Radcliffe oficialne prekrocil stin Harryho Pottera. Dobre jsem se bavil, prima atmosfera, gradace, scenar, hudba i cast. Urcite stoji za to si vyhledat dokumenty o realnych souvisejicich tematech a postavach. Dava to filmu zcela novy rozmer. Film mi pripomnel skvely snimek The Believer. Soude dle komentaru nize zustane film spise nedoceneny...(25.8.2016)

Celkom slušný snímok o infiltrovani medzi teroristicku skupinku nacistov. Miestami napínavé no koniec som čakal viacej vygradovaný, moc rýchlo sa to skončilo. Poterova šéfka čo po celú stopaž filmu nechutne žváchala žuvačku!! Ked si niekto vo filme zaslúžil po papuli bola to práve ona. Samotný Poter ma zase vytáčal svojim "spráskaný pes" kukučom. (60%) PS: zrovna tento film je 88 film ktorý komentujem to nemôže byť náhoda. HH(20.10.2016)

• - Na scénaři se podílel i agent FBI, na jehož příběhu je film založen - Michael German. (LilyDeLarge)

• - Produkce k pohybu mezi lokacemi používala kolo. Po skončení natáčení kolo podepsal hlavní hrdina Daniel Radcliff (Nate Foster). Kolo nakonec bylo prodáno v aukci za 2000 dolarů. (LilyDeLarge)

• - Natáčanie filmu začalo 20. septembra 2015 v Hopewell, v štáte Virgínia a pokračovalo na ďalších miestach tohto štátu do 7. októbra 2015. (MikaelSVK)