Imperium

Imperium

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 109 min

Já jsem spokojený. Co jsem od toho očekával, to jsem taky dostal. Navíc Radcliffe se své role zhostil poměrně suveréním způsobem, což bylo pro film stěžejní, protože ho musel utáhnout sám, ostatní nesekundovali příliš zdařile. Příběhově jinak klasika o infiltraci, tentokrát s trochu větším taháním diváka za nos, takže finální odhalení je celkem působivé a dobře fungovalo. Atmosféra je možná ne úplně napínavá, nebo nějak dechberoucí, je to spíše takové velmi mírné dramatično. Ve scéně u vodopádu Radcliffe hrál vyloženě jen obličejem a přesto ta scéna měla díky tomu svou vypovídací hodnotu, co se mu honí hlavou i hloubku dané chvilkové tíživosti atmosféry. Jinak po celý film a i na konci je to pořád v takovém poklidu s určitým očekáváním: už, už, už? A to prostředí organizací, ve kterém se to odehrává má vždy své kouzlo a nese v sobě napětí pro diváka už jen svou podstatou. Jen škoda, že film toho více nevyužil a že na tom zase tolik nezapracovali. I tak, ale fajn film na zhlédnutí.(27.8.2016)

Radcliffe prostě stoupá. Myslel jsem si, že po Harrym jeho hvězda vymizí, ale naopak se ukazuje, že je schopný zahrát cokoli a daří se mu dokonce vybírat správné role. Příběh se točí kolem různých hnutí a hrdina se snaží najít souvislost s připravovaným bombovým útokem. Film se nedokáže rovnat Kultu Hákového kříže a je brán trošku z jiného úhlu. Scénář tolik nestrhne, ale proměna uťáplého agenta v radikálního nácka je solidní. Možná trošku natahované, ale tahle tématika dokáže zaujmout natolik, aby se člověk nenudil. Za mě velká spokojenost......7/10(2.11.2016)

Daniel Radcliffe, navždy spjatý s jednou až hystericky populární postavou, si pečlivě vybírá, do čeho půjde. A většinou jsou to okrajové látky, respektive žádné cukrkandlové příběhy nebo rodinné komedie. Prostě z kouzelnického chlapce očividně roste dost slušný herec. Tohle nicméně není nijaké neotřelé povídání, ale klasická story, kterak se jeden polda musí infiltrovat do nějaké nebezpečné skupiny. Oním poldou je intelektuální dychtivý hošan, který vypadá, že zrovna vylezl z akademie, kolegové si ho dobírají, jenže on se do případu vloží sakra důkladně. Při pronikání mezi bandu hrdých nácků si bere všechny karty do ruky a jenom vytahuje trumfy. Věříme mu, když mu teče do bot, věříme mu, když si získává jednotlivé členy neonacistické organizace. Místy hodně napínavé, jindy zbaběle mdlé. A přehnaně idealistické. Nejvíc ovšem asi mrzí, jak z nás dělají tvůrci blbce, respektive jsou mnohdy až polopatičtí. Atmosférou a herecky nicméně fajn.(9.9.2016)

Zajímavý pohled do prostředí nacistických přívrženců v USA, který korunuje slušný herecký výkon Daniela Radcliffa. Imperium má však jednu velkou chybu, a tou je nedotažený a mdlý scénář, který zde způsobuje spousty hluchých míst či zcela zbytečných scén. Až na tento podstatný detail film dokáže v rámci svých možností slušně strhnout a zabavit. „For evil to triumph, it only takes good men... to do nothing.“(5.9.2016)

• sochoking

Kvalitné B-čko. Spočiatku som myslel, že sa dej odohráva koncom sedemdesiatych rokoch- súdiac podľa Radcliffeovho outfitu a účesu, ale to nie je jediný nezmar tohto filmu. Druhým je prežúvanie Colletteovej a tretím očividný nedostatok financíí. Ale napätie to má, priznávam, a za to udeľujem jednu hviezdičku.(20.8.2016)

• - Natáčanie filmu začalo 20. septembra 2015 v Hopewell, v štáte Virgínia a pokračovalo na ďalších miestach tohto štátu do 7. októbra 2015. (MikaelSVK)

• - Na scénaři se podílel i agent FBI, na jehož příběhu je film založen - Michael German. (LilyDeLarge)

• - Produkce k pohybu mezi lokacemi používala kolo. Po skončení natáčení kolo podepsal hlavní hrdina Daniel Radcliff (Nate Foster). Kolo nakonec bylo prodáno v aukci za 2000 dolarů. (LilyDeLarge)