Daniel Radcliffe (Harry Potter, Žena v černém) se představuje v roli, v jaké jste ho dosud neviděli. Nate Foster (Radcliffe) je mladý, idealistický a vzdělaný analytik, který právě nastoupil do FBI, aby tu bojoval proti zahraničním teroristům. Nate brzy pochopí, že teroristické útoky, které odhaluje, jsou často falešné a mají dva cíle: uklidnit vystrašenou veřejnost a splnit plán. Když jednoho dne objeví pašovanou dodávku Cesia-137, které lze využít při výrobě špinavé bomby, podělí se se svým poznatkem s agentkou Angelou Zamparo (Toni Collette – xXx: Návrat Xandera Cage, Krampus: Táhni k čertu). Ta je přesvědčená, že se jedná o práci domácích neonacistů, a pověřuje Natea úkolem proniknout v utajení mezi členy nebezpečné teroristické skupiny, jež je odhodlaná vyčistit zemi prostřednictvím smrti a zkázy... (Bontonfilm)

Trailer 1

Maynard.

Hmm, Harry Potter jako skinhead? To dává smysl :o) Nebudu popírat, že mě filmy s touhle tématikou berou, a není to tím, že bych s náckama jakkoli sympatizoval. Je pro mě zajímavá sledovat tyhle skupiny fanatiků, který Svět vidí jen jednou barvou. Tady se jako člověk nestačí divit, páč těch hákáčů, vlajek, hajlovaček je tady fakt mraky. Ze začátku mi to připomínalo dokonalý Kult hákovýho kříže, taky se člověk podívá na párty k těmhle uličníkům. A postupně se dostaneš hloubějc a hloubějc až k těm, který už nejsou jen prdlý náckové, který mlátěj přistěhovalce, ale který chtěj dělat teroristický akcičky. No, Harrymu už 100% navždy zůstane nálepka čaroděje z Bradavic, aby taky né. Ale když se mu bude takle dařit a pro svou roli udělá maximum, tak by si tuhle kouzelnickou nálepku mohl jednou se ctí odlepit a říct si, kurňa dyť já sem odehrál skvělý role! Stejně je mazec, žě v Améru můžou takle pochodovat s hákáčema na pažích jako by se nechumelilo :o) ()

TheEvilTwin

Obstojný neonacistický výplach s fajn Radcliffem v hlavní roli, který má za úkol se infiltrovat do teroristické skupiny nácků a rasistů s cílem odhalit bombový útok. Myšlenka jednoduchá, příběhově poměrně přímočaré a herecky neurážející. V průběhu sledování jsem se až tak nestíhal nudit a film dokázal zaujmout, ale po skončení začínám mít trochu pocit, že ve mně film přece jen nevyvolal tolik emocí a napětí, jak bych si přál. Zpětně mi zde chyběl výraznější drajv a pocit strachu o hlavní postavu v cizím prostředí, stejně jako nápaditější prvek, více intrik a zamotanosti děje - v tomhle ohledu byl BlacKKKlansman daleko lepší, ale hádám, že pro fanoušky podobných věcí se nemusí jednat o ztracený čas ani v případě Imperia. ()

Fiftis

Celkovo sa v snímke Imperium spojuje niekoľko vecí, ktoré nás zaujmú a prinútia si ho pustiť. Jednak je to samozrejme Daniel Radcliffe v hlavnej úlohe, pretože nás zaujíma, ako sa vysporiada s niečím diametrálne odlišným od Harryho Pottera. Po druhé sú to námet neonacizmu a práca federálnej polície, ktoré sľubujú vzrušujúce predstavenie. Impériu sa podarí vypracovať aj pár chvíľ napätia, podkreslených hudbou, ktorá zaslúži pochvalu. Výborne zahraný komorný thriller s jedným z najkontroverznejších tém aké sme tu ten rok mali. Scenár si síce dovolil nejakú tú slepú uličku, ale skúsenejší divák sa zmiasť nenechá. Ale aj napriek istej šablonovitosti film šlape ako po masle a po celý čas drží tempo a sem tam prichádza aj s napätím. Radcliffe sa už pomaly zbavuje svojho zaškatulkovania a vyberá si čím ďalej tým viacej zaujímavejšie úlohy a pritom zatiaľ ani jednu z nich nepokazil (narážam hlavne na Horns 2013). Ako jeden z mála filmov si ho pamätám aj po pár týždňoch, čo beriem ako určitý faktor kvality a preto ho doporučujem. ()

movieband

V Radcliffově post-potterovské éře se najde víc filmů, které zahrál líp, ale i tak bych Impérium neřadil vyloženě k těm špatným snímkům. Lehce nadprůměrný možná, ale i tak bych se přikláněl k názoru, že pokud si na film kdy vzpomenu, tak to bude právě kvůli Radcliffovi, protože si mimo něj nedokážu s filmem spojit nic, tak pamětihodného. Za svůj čas film ale film stojí. ()

MatejNosal

Celkom slušný snímok o infiltrovani medzi teroristicku skupinku nacistov. Miestami napínavé no koniec som čakal viacej vygradovaný, moc rýchlo sa to skončilo. Poterova šéfka čo po celú stopaž filmu nechutne žváchala žuvačku!! Ked si niekto vo filme zaslúžil po papuli bola to práve ona. Samotný Poter ma zase vytáčal svojim "spráskaný pes" kukučom. (60%) PS: zrovna tento film je 88 film ktorý komentujem to nemôže byť náhoda. HH ()

• Produkce k pohybu mezi lokacemi používala kolo. Po skončení natáčení kolo podepsal hlavní hrdina Daniel Radcliff (Nate Foster). Kolo nakonec bylo prodáno v aukci za 2000 dolarů. (LilyDeLarge)
  • Na scénaři se podílel i agent FBI, na jehož příběhu je film založen - Michael German. (LilyDeLarge)
  • Natáčanie filmu začalo 20. septembra 2015 v Hopewell, v štáte Virgínia a pokračovalo na ďalších miestach tohto štátu do 7. októbra 2015. (MikaelSVK)