Imperium

Imperium

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 109 min

• Triple H

Jednohubkovité a jednoduché, ale celkom pozerateľné. Pomohol by menej televízny vizuál a pomerne ťažko uveriť aj, že Radcliffe by so svojou konštrukciou bez problémov zapadol medzi hlavohruďovité vyholené hlavy. Ale s Toni Collette im to dokopy tak zvláštne seklo. Mali by si zahrať učiteľku sexu a jej žiaka, to by im sedelo perfektne.(27.5.2017)

Hodně zajímavá premisa, která slibuje pohled do hlavy Martina Konvičky a dalších, film však zůstává na povrchu (jsou to náckové a jsou hloupí a zlí, jeden z nich je chytřejší a je to nacista - intelektuál, ale je taky zlý) a nejde pořádně do hloubky. Děj je přímý jako pravice každého vlastence z SPD a ani na vteřinku neuhne z vytyčeného směru. Není to ale dlouhé a na jedno zkouknutí to zabaví.(26.8.2016)

• DwayneJohnson

Jedná věc je nad slunce jasná, Danielovi to v Bradavicích s kouzelnickou hůlkou seklo mnohem víc. Ale není to jen jeho vina. Největší díl tohoto veskrze průměrného filmu nese prachbídný scénář, kvůli kterému nejsem schopen jít aspoň na ty tři hvězdičky. I když Toni to pořád velice sekne. Bohužel však ne filmově, tak si těch 63 procent strčte za klobouk, protože Dwejn to dneska vidí zase jinak. Já dy dá dy dá.(5.9.2016)

Začnu jako Tuax. Já jsem spokojený. Pokud z toho oškubete určitou snahu na(š)roubout strach na rozdílné větve, dostanete zase trochu jiný pohled do světa lidí. Věřících lidí a jejich přesvědčení, u kterého nezáleží na staří ani na inteligenci. Radcliffe je schopný a už se nemůžu dočkat Švýcaráka. Srovnávat to s nedabovaným Kultem hákového kříže by nebyl dobrý nápad a ruka se vám z toho taky nejspíš neztopoří, ale šanci bych tomu dal. Tři.(8.9.2016)

Daniel Radcliffe, navždy spjatý s jednou až hystericky populární postavou, si pečlivě vybírá, do čeho půjde. A většinou jsou to okrajové látky, respektive žádné cukrkandlové příběhy nebo rodinné komedie. Prostě z kouzelnického chlapce očividně roste dost slušný herec. Tohle nicméně není nijaké neotřelé povídání, ale klasická story, kterak se jeden polda musí infiltrovat do nějaké nebezpečné skupiny. Oním poldou je intelektuální dychtivý hošan, který vypadá, že zrovna vylezl z akademie, kolegové si ho dobírají, jenže on se do případu vloží sakra důkladně. Při pronikání mezi bandu hrdých nácků si bere všechny karty do ruky a jenom vytahuje trumfy. Věříme mu, když mu teče do bot, věříme mu, když si získává jednotlivé členy neonacistické organizace. Místy hodně napínavé, jindy zbaběle mdlé. A přehnaně idealistické. Nejvíc ovšem asi mrzí, jak z nás dělají tvůrci blbce, respektive jsou mnohdy až polopatičtí. Atmosférou a herecky nicméně fajn.(9.9.2016)

• - Natáčanie filmu začalo 20. septembra 2015 v Hopewell, v štáte Virgínia a pokračovalo na ďalších miestach tohto štátu do 7. októbra 2015. (MikaelSVK)

• - Na scénaři se podílel i agent FBI, na jehož příběhu je film založen - Michael German. (LilyDeLarge)

• - Produkce k pohybu mezi lokacemi používala kolo. Po skončení natáčení kolo podepsal hlavní hrdina Daniel Radcliff (Nate Foster). Kolo nakonec bylo prodáno v aukci za 2000 dolarů. (LilyDeLarge)