Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (CinemArt)

Ace.A.T.L.

Tohle je tajemný, tajemnější a když to neni tajemný, je to zamotaný a zamotanější. Ale, pro mě, správným způsobem. Člověk čeká, dumá, vymejšlí a nakonec pochopí, že celou dobu nechápal. Natálie 85% a celej film šel podle ní. Bavilo mě to a určitě si to pustím znova. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

brasek

Od Netflixu nič dobré nečakaj a to sa tu opäť potvrdilo. Miestami vizuálne pekné, príbeh z jednej strany sa pozerať dal, ale z druhej bol pretkaný netflixovským balastom (Lena a jej život, vzťahy a nevera... naozaj o ničom, dokonca možno to bolo celé rušivé ohľadne samotného príbehu). Pointe príbehu nerozumiem a ani koncu. ()

FireOfFilth

Po přečtení trilogie Jižní zóna jsem se na tento film velmi těšil. Film si podle předlohy Vandermeera bere docela dost, ale jde si vlastní cestou. Vizuál a hudební podkres jsou úžasné. Příběh jako takový není špatný, předkládá různé záhady a myšlenky, na které si ale člověk musí odpovědět sám, podobně jako v knihách. Pro nadšence je dobré si najít na youtube různé teorie či vysvětlení. Film určitě není pro každého, ale já si ho velmi užil. ()

zissou

Předlohu jsem četl a pro dvouhodinový film je to přepracované velmi dobře. Odlišnosti od knihy mi nevadily, naopak bylo skvělé sledovat jiný originální sled událostí (v zóně by se přeci mohlo stát cokoli). Finální myšlenka se knize podobá, ale je též maličko odlišná. Výtvarné zpracování bezchybné. Bohužel k dokonalosti tomu chyběla nevyváženost tempa (hlavně ke konci) a v knize mi přišly lépe napsané dialogy. Každopádně ovšem skvělý zážitek! ()

krachman

Knihu jsem četl a je parádní. Film je knize podobný jen námětem a děj se dost liší. Kupodivu se mi film líbí víc než kniha. Má to super atmosféru a parádní jsou i zmutovaní tvorové a nemilosrdná mimozemská džungle. Určitě doporučuji. ()

BlackAdder87

Příběh není nic extra, hlavní postavy, kromě Leny (Natalie Portman) nejsou moc prokreslené a za celý film se toho o nich mnoho nedozvíme, to samé platí o většině událostí v oblasti X, tady taky nečekejte bůh ví jaké vysvětlení. Celkově bych řekl že příběh tady hraje až druhé housle a slouží spíš k propojení halucinogenních vizí v celek. Přesto se na film dobře kouká a děj ubíhá v poměrně svižném tempu. Když bych to měl srovnat např. Arrival, tak tohle je rozhodně zábavnější, vizuálně úchvatnější a v neposlední řadě barevnější. Tu barevnost bych zdůraznil, protože celý film vypadá jako by ho natáčeli přes kaleidoskop. ()

PunyHumanNo2

Zařadím se ke skupině, která má ráda vyprávění prosté jinotajů, zrovna jako Ron Swanson a jeho Moby Dick, příběh o chlapovi a jeho čiré nenávisti k velrybě. Populární estetika green apocalypse, postavy poplatné západnímu netflix&chill publiku a jeho zálibě v sebepoškozování, psychické labilitě a touze umřít, zkrátka ideální účastníci zájezdu do nevydařené Zóny, ve které selhaly armádní týmy, a která se rychle rozrůstá se a možná pohltí planetu! Ale žádný spěch, v naší skupině expertů jsou chytří vědci, sahají na všechno bez rukavic a trpí ztrátou paměti, protože nikoho nenapadlo vzít si papír a psát si co se stalo uběhlého zapomenutého dne - naštěstí předchozí skupina na ně myslela a zanechala jim dostatek found footage - na rozdíl od našich suterénů, kteří se triviální dokumentací expedice neobtěžují, protože si věří natolik, že budou tou poslední grupou, která rozlouskne záhadu majáku. Don't research, just nuke. Příběh je pro jistotu vyprávěn pomocí flashbacků, abychom minely mohli svést na nespolehlivého vypravěče, a úplně zničili ekonomii postav, neboť se hned na začátku dozvíme, že se nevrátil nikdo... veškeré napětí v tahu. Až jednou přežijí všichni, tak to bude teprve překvapení. Směšné zamumlání o refrakci a Hox genech je snad horší, než kdyby všechno svedli na čaroděje z majáku. Hlavně, že ekosystém vypadá cool a z brázd po žiletce vyrostou kytičky. Nad pobíháním bez ochranného oděvu mávnu rukou, vidět obličej postav je důležitější než jejich zdraví, to, že pacienty hlídají ospalí strážní též, přeci jen záchrana světa nemá až takovou prioritu... ale že není rozpočet ani na svítilny na zbraně? Eh, stejně by byly k ničemu, bo refrakce. Nejzajímavější scénou se tak stává horor zhruba na úrovni populární creepypasty: Holčička si hraje ve svém pokoji a slyší, že jí volá z kuchyně matka. Tak vyrazí ke schodům, aby sešla dolů za matkou. Vtom ji ale uslyší volat z patra: „Nechoď tam! Já to slyšela taky.“ ()

panki9922

Verbal to vystihol brilantne, nie je čo dodať...jeden z tých filmov, kde som ochotný nebrať do úvahy veľké diery v logike z počiatku, pretože film samotný je veľmi pútavý, vtiahne do deja a chcete vedieť viac. Scénu so zmutovaným medveďom som sledoval s otvorenými ústami. 75% ()

Kushina

Skvělý film, který jako první popisuje mimozemskou civilizace úplně jinak. Příchozí jsou oproti tomuto filmu slabí. Je to akční, barvité, má to napětí a opravdu popisuje mimozemskou civilizace jako něco, co vlastně ani samo neví co je. Zkrátka kdo se podívá pochopí :) 70% ()

Majuar

Výborný soundtrack. Natalie Portman hraje úžasně, ostatní herečky velmi obstojně, na rozdíl od Isaaca, který celou dobu jen blbě čumí. Děj se táhne, mutace dobrý (scéna s medvědem je nejlepší na celém filmu), celé to má pesimistický nádech, který by tomu slušel i v závěru, jelikož happyend mě nutil se hystericky smát a tázat se, zda tohle myslí vážně. Bleh. ()

randycz

Jestli chcete vidět divný film, jste tu správně. Logično střídá nelogično. Chvilky napětí střídají zdlouhavé dialogy nudy. Vypořádat se s organismem, který je zdá se být nepřekonatelný jako v případě filmu Život, je zakončeno ne tak drasticky. Výkon Natálie jako hlavní postava ujde, ale víc se tady předvedla Jennifer Jason, které by tu psycholožku jdoucí na jistou smrt uvěřil snad každý. ()

ioope

Nápad dobrý. Prostředí dobré. Natalie Portman dobrá...a to je asi tak všechno. Soundtrack hrozný. Jedna hvězda za snahu. ()

meda2016

Vyjímečný v obraze a chápání. Po shlédnutí 4 hvězdy. Herci a nejvíc herečky mne nijak neohromily, neverbální projev, dialogy a jejich podání také nebudou na ocenění (Mumlo-šeplavý hlas Jennifer Jason Leigh měl doložit její ztrátu životní energie?). Obrazové ztvárnění oblasi X mě nadchlo, dlouho jsem nic tak botanicky krásného neviděl. Krásné a postupně zároveň víc nebezpečné. Záhady a napětí budované úměrně, jak příběh potřeboval. (Chybka opět ve vybavení expedice, žádná ochrana proti kontaminované atmosféře, a mimo zbraně žádné mechanické chránění. Strategie expedic se měla vyvíjet!) ČAS je rozměr a ENERGIE je hmota - i naopak. Jak je fenomén katalyzován, není vysvětleno, čím je, si domýšlíme. Scénář opakovaně připomíná základ života - dělení buněk. Co se děje pak připomíná zrychlené mutace, spojování a zrcadlení nosičů dědičnosti. A otázka, jestli se věc vyřešila? Kdo ví, jaká hrozba zůstala... Jeffrey Scott VanderMeer: Jižní Zóna ("Anihilace" Nebula Award Best Novel 2015; "Autorita"; "Adaptace") Předlohu začínám číst... Slovník říká, že Anihilace je opakem Kreace. ..Čtu novelu a už vidím, že se Alex Garland s předlohou nevyrovnal. Snižuji hodnocení na 3 hvězdy. ...Dočetl jsem - film je pouze plagiát jejího odlesku. ()

jjjerry

Alex Garland prvně zklamal na plné čáře. Kombinace béčkovýho akčňáku hledajícího hloubku Příchozích to nezachrání. Nepomůže ani parta holek (jděte s gender vyvážeností už do háje). Nezachrání to ani stařičká "stále mladá" Natalia Potrman. Věřím, že to v sobě Alex Garland má. Vzapatuje se a pustí se konečně do "Halo" a bude to pecka ()

HennessyVSOP

Za Natalii dávám o hvězdičku víc, než si to objektivně zaslouží. Dějově je to skutečně kravina bez nějakého zajímavého momentu nebo výrazných herců. ()

Kozlowski8

Hezká vizuální podívaná, místy i napínavá, ale taky chvílemi nuda a v jednom kuse iracionální jednání postav. A závěr na mne až moc mysteriózní. Proto jenom průměrné hodnocení. 60%. ()

zazka

Námet ako taký mi prišiel skvelý, ale ten záver...Natáliine baleťácke duo mi až príliš pripomenulo Čiernu labuť, čo je v prípade existencialistického sci-fi dosť nežiaduce... ()

Dr.Abe

Film se mi líbil pro svůj námět. Námět, který jsem původně vymyslel já a oni ho akorát zpracovali. Někdo mi vlezl do počítače. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt