Rozkaz zabíjet

Velká Británie, 2016, 99 min

Steven Gomez

Steven Gomez

Simon Dennis

Vojenská jednotka sa vyberie na výcvik v oblasti tréningového ostrova. Prostredie je najprv pokojné, ale po malej chvíli sa ocitnú pod palbou neznámeho nepriatela. Z očakávaného tréningu sa tak stáva misia, z ktorej vojaci nemusia vyviaznuť živí. - Sci-Fi horor patrí u mňa k tým menej oblúbeným hororovým subžánrom, aj keď sa občas nájdu výnimky, ktoré ma úplne pohltia. Kill Command sa však takýmto hororom nestal. Je to natočené v pôsobivom prostredí lesa a diváci ani vojaci nevedia, z ktorého svahu prichádza nebezpečenstvo, zabitia sú dostatočne krvavé a postavy a herecké výkony vyzerajú pozitívne. V rámci vizuálneho dojmu je to naozaj perfektné dielo. Je tu však kopa chýb, ktoré môj dojem kazili. Napríklad len malý detial v tom, že vojaci pri tej najväčšej prestrelke nenosia helmy. Každý hororový fanúšik by si mal pamätať scénu z The Hills Have Eyes 2, v ktorej sa člen jednotky vráti pre helmu počas palby nepriatela. To bola samozrejme chyba a velitel povedal, že sa pre helmu nemá vracať, pretože by mu neostala hlava, na ktorú by si ju nasadil. U Kill Command som však nevidel dôvod, prečo by mali byť bez helmy. Je to len minimálny detail, ale vadilo mi to, že po vojakovi strielajú desiatky nezastavitelných robotov a on si tam len tak sedí a vykúka. Pre fanúšikov techniky a hororov odohrávajúcich sa v budúcnosti je to zrejme ideálna volba. + herec z Wrong Turn 3: Left for Dead(27.7.2016)

• Yancl

Akční scifko .. jak lákavě to zní, minimálně pro mé uši. A k tomu jako bonus terminátoři vs speciální jednotka ? No pecka, říkám si. První minuty se na mě film tváří né "béčkově", ale spíš "céčkově" ... tak čekám, dávám tomu šanci a ono se to stále nechce rozjet. Efekty pěkné, ale žádné prokreslení postav, hlubší příběh, ani detailnější akce. Tudíž ani žádné napětí nebo hororová atmosféra. Bohužel, z mého pohledu tohle příliš nevyšlo. [30%](12.1.2017)

Mám moc rád filmy o skupince lidí, kterým hrozí nebezpečí a nějakým způsobem jsou na cestě idealně přírodou. Často se to týká vojáků právě jako v Kill Command, které sice působí jako čisté béčko, ale efekty by strčil do kapsy kdejaký blockbuster. Bohužel to je asi všechno co film může zajímavého nabídnout. Scénář je hodně jednoduchý a vesměs jde jen o to, zabít všechno co se hne a jediné oživení do filmu přináší Vanessa Kirby. Její postava je naprosto dokonalá, přináší určité tajemno, lehké neshody vznikající mezi skupinkou a nevíte po většinu filmu jakou roli zde vlastně hraje a či se jí má člověk obávat nebo naopak. Navíc je i pastvou pro oči, kor když rozsvítí své modré tech oči. Z celého filmu tak vychází, že je to typický film pro chlapy u kterého nemusí přemýšlet. Akce, akce, vulgarity, akce, hezká holka a zase akce... nic víc.(30.5.2017)

Parádní sci-fi jednohubka, která má základ z budoucnosti, ale přitom jde o jasnou vyvražďovačku, kde není moc co řešit. Jediné, co je opravdu třeba řešit, je Vanessa Kirby, která do tohoto filmu sedla jak prdel na hrnec a zkrásňuje tu drsno jednotku, která se snaží přežít uprostřed parádně atmosferických lesů, který jak kdyby vypadly z lesů kolem Starý Boleslavi, kam nejradši na podzim chodím na houby...(20.8.2017)

|59%| Béčková akční sci-fi parádička, která mě vcelku bavila po celý čas. Příběh tu je opět na béčkové poměry jednoduchý, ale nemá žádnou slabinu. Dokonce tu i občas zafunguje atmosféra, asi tak do ½ filmu. Samozřejmě chybí napětí, nepředvídatelnost, nějaká ta chytlavost aby mě zajímalo, jak vše dopadne – avšak to se nestalo, ale nevadí. Akce? Té je zde přiměřený dostatek – je rozložená po celém snímku. Natočena je dobře, kamera je v pohodě, samozřejmě tu je pár digi efektů, ale to mi nepřekáží. Herci jsou ok, včetně vylepšené ženy. Robůtci jsou pěkně vytvořené. Nuda tu rozhodně nehrozí. Hudba je poměrně vydařená. 1/3 filmu se rozbíhá, ale docela solidním tempem. 2/3 filmu trochu tempo zbrzdí, ale furt se dá na co koukat. A ta 3/3 coby finální část už toli nezaujme, ale akce tu je dostatek. Mírně nadprůměrný béčkový počin, který aspoň na to 1 shlédnutí zabaví.(17.6.2016)

• - Film je možné nájsť aj pod alternatívnym názvom Identify. (MikaelSVK)

• - V čase kolem 17:00–17:30 sgt. Robinsonovi (Bentley Kalu) v záběrech mizí a objevuje se batoh na pravém rameni. (Globus_Jirka)

• - V čase 11:43, kdy vojáci vystupují z konvertoplánu, má sgt. Rory Robinson (Bentley Kalu) přetočený popruh batohu na pravém rameni a zapnutý prsní popruh. O pár vteřin později má prsní popruh rozepnutý a ramenní popruh ve správné pozici. (Globus_Jirka)