Rozkaz zabíjet

• Česko Rozkaz zabít (více)
Trailer 3

Akční sci-fi thriller se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je společnost příliš závislá na technologiích a staví člověka proti vražedným strojům. Za těchto okolností je elitní vojenská jednotka vrtulníkem dopravena do vzdáleného výcvikového střediska mimo veškerou civilizaci. Zpočátku jednoduchý výcvik se však pro kapitána Bukese a jeho semknutou jednotku brzy promění v děsivý boj na život a na smrt. Mariňáci totiž zjistí, že je ostrov osídlen nepřítelem, který přesahuje lidské pojetí zla. (Cinemax)

Trailer 3

Acrobat

Ešteže nevysadili študentov, že ?! Či nebodaj Hladové hry v uzavretej aréne ? Našťastie nie. Tuhý boj, s krehkým humanoidom, ktorého zbožňujem, lebo sa oňho zo začiatku starajú ako o kvetinu a pri EMP sa nachvíľu vypne. A má tvar ženy. Kapitán ma zahriakol, aby som sa sústredil, ale ja mu hovorím, že keďže absentuje hudobný doprovod ťažko udržujem koncentráciu. Čistý Predátor. Námetom, všetkým. Podľa všetkého čakáš totálny výplach s mizernými efektmi a mne pripadali tie stroje úplne fajn, hlavne bosovia. Ja by som neprešiel, lebo Identify by bolo - exorcista s puncom škodoradosti. Vanessa odpáľ to, nemáme čas a človek je podstatný. Neskoro precitla čo za hrôzy to môžu byť... a odkaz je v nej. Škoda. Miestami mi chýbal presah na globálnu sféru, kto čo aká vláda, kde v aký účel. Je to uzatvorené ako tunelový DOOM. Ale napríklad niektoré nasvietenia, pozícia ležiacich hercov, prach, svetlo, krv pôsobila tak Districtovsky (9). Priznanie: na začiatku jasná pozícia spodiny, po filme pristihnutie v dobrom rozpoložení, ktoré síce motajú hlavu nelogické načasovanie vysvetľovaní a tak, ale v konečnom dôsledku spokojnosť. Kedy nás začnú vyhladzovať pri tréningu ? (videné 30.06.2016, BDrip) ()

Mrkvič

Od začátku do konce průser. Do chvíle, kdy se elitní vojáci představí v boji, to mělo ještě jakš takš nějakou atmosféru. Od toho okamžiku se ale odehrává převážně nějaká akce a ta je příšerně natočená. Že jsou triky laciné se dá odpustit. Ne ale tak nudné až tupé dialogy, které vyplňují scény mezi střety s roboty. A hlavně ne ty zhovadilosti a pitomosti v akci. ()

SOLOM.

Scifi horory mi nějak zásadně nevadí, pokud se všechno netočí jen okolo mimozemšťanů, nebo nejde o laciné napodobeniny Predátora či Vetřelce. Tady se však jednalo o robotické zabijáky a na to, že šlo o britský film s nepříliš velkým rozpočtem a ani režisér Steven Gomez neoplýval přemírou zkušeností (spíš jde o zelenáče), tak to nakonec nedopadlo vůbec špatně. Viděl bych to na klasickou průměrnou podívanou s několika opravdu povedenými momenty, slušnými speciálními triky a dokonce i vcelku snesitelnými hereckými výkony. Jedinou viditelnější slabinou byl slabší scénář a několik nudnějších pasáží. Což by se ale dalo připsat hlavně na vrub nepříliš velkým zkušenostem režiséra a scénáristy v jedné osobě. I tak jsem si však příchod speciálního komanda do výcvikového ostrovního prostředí docela užíval. Proběhlo letmé seznámení s postavami, dokonce vypotí i několik humorných hlášek a pak už se jde na věc. Počáteční fight se cvičnými roboty se totiž záhy promění v boj o přežití s vychytralou a přizpůsobující se jejich vyvinutou formou, jenž si dala za úkol, lidi prostě vyhubit. Dokonce dojde i na několik pěkně krvavých záběrů, které okořenili jinak převážně akční podívanou plnou střelby a výbuchů. Vanessa Kirby je docela atraktivní děvče, takže se mezi tou bandou vojáků bylo i na co dívat. 50% ()

corpsy

Lesné robotie porno, ale bez odvážnych scén. Myslím tým akciu. Čo urobiť, ak chcete natočiť akčnú sci-fi terminátorčinu, ale nemáte na to rozpočet. Tak proste len nechajte hercov medzi sebou kvákať, sem tam niekto vystrelí ( ale nie často, lebo je to drahé ) a zo zvyšku rozpočtu, ktorý sme ušetrili na cateringu a drahých hoteloch ( moteloch ), natočme záverečnú akčnú scénu ( to vážne? ) a potešme fanúšikov, ktorý si myslia, že vrcholom žánru je TRANSMORPHERS od štúdia The Asylum. ()

*CARNIFEX*

Vycvičená zásahová jednotka je v doprovode humanoidného robota vysadená na opustenom ostrove, aby po dobu dvoch dní prešla kompletným výcvikom prežitia. Takmer okamžite po vstupe do uzavretého priestoru prichádzajú do kontaktu s neznámym druhom robotov, ktorých bez problémov zneškodnia. Neubehne však dlhá doba, a spoznajú pravú tvár protivníka, väčšieho, silnejšieho. Tento počin asi nestál euríčko. Kvalitne natočené, slušné efekty s pomerne hutnou atmosférou či dostatkom akcie v doprovode solídneho soundu. Mám rád scifi, tobôž keď je skombinované s horor žánrom, no viac menej keď je záporákom nejaké monštrum, než "číslo 5 žije". Nie nie, "Kill Command" nie je márny, ale nejak tomu chýba to pravé orechové, pričom sa rozhodne nejedná o horor. Chcelo to zručného majstra so skúsenosťami z podobných počinov, než niekoho kto sa ešte len hľadá. Klobúk dolu že práve nováčik dostal takýto priestor. Ja osobne som sa nenudil, a keby sa dostavilo nejaké to gore, zrejme by aj tunajšie hodnotenie bolo vyššie. Na moje počudovanie, ani takýto druh filmu sa nevyhol nelogickému správaniu, ale to už je zrejme choroba dnešnej filmovej tvorby. Každopádne, na béčkový počin spokojnosť (!), no ako to už býva zvykom, každému podľa chuti - 60% ()

• Film je možné nájsť aj pod alternatívnym názvom Identify. (MikaelSVK)
  • Vo filme sa objavilo 6 verzií robotov (4 bojové jednotky S.A.R., 1 prieskumný dron a 1 humanoidný robot). (fefee)
  • V čase 11:43, kdy vojáci vystupují z konvertoplánu, má sgt. Rory Robinson (Bentley Kalu) přetočený popruh batohu na pravém rameni a zapnutý prsní popruh. O pár vteřin později má prsní popruh rozepnutý a ramenní popruh ve správné pozici. (Globus_Jirka)