Rozkaz zabíjet

Akční sci-fi thriller se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je společnost příliš závislá na technologiích a staví člověka proti vražedným strojům. Za těchto okolností je elitní vojenská jednotka vrtulníkem dopravena do vzdáleného výcvikového střediska mimo veškerou civilizaci. Zpočátku jednoduchý výcvik se však pro kapitána Bukese a jeho semknutou jednotku brzy promění v děsivý boj na život a na smrt. Mariňáci totiž zjistí, že je ostrov osídlen nepřítelem, který přesahuje lidské pojetí zla. (Cinemax)

Malarkey

Parádní sci-fi jednohubka, která má základ z budoucnosti, ale přitom jde o jasnou vyvražďovačku, kde není moc co řešit. Jediné, co je opravdu třeba řešit, je Vanessa Kirby, která do tohoto filmu sedla jak prdel na hrnec a zkrásňuje tu drsno jednotku, která se snaží přežít uprostřed parádně atmosferických lesů, který jak kdyby vypadly z lesů kolem Starý Boleslavi, kam nejradši na podzim chodím na houby... ()

Gilmour93

Supertvrdá jednotka mariňáků bojuje na opuštěném ostrově s robotickými zabijáky. Nutno podotknout, že tahle synopse zní dementněji, než to ve skutečnosti vypadalo.. Nezapřená inspirace akčními sci-fi kulty osmdesátých let zvýrazňuje nedostatek vlastní invence, casting tvrdých hochů a hochů s prsy není zrovna dvakrát přesvědčivý a atmosféra v jehličnatém lese plném různě se zmenšujících a zvětšujících satelitů neoplývá bůhvíjakou tenzí, ale pokud rezignujíc na jakýkoliv intelektuální stimul toužíte po podobné žánrovce, proč ne? Triky nejsou k popukání (vzhledem k rozpočtu jsou vlastně famózní), větrnými víry tam nerotují paryby a nehraje v tom Casper Van Dien. A to není málo.. P.S.: Pokud si myslíte, že je námět písní vzdálené budoucnosti, podívejte se na stránky americké firmy Boston Dynamics.. ()

Marceloo

Vojenská jednotka sa vyberie na výcvik v oblasti tréningového ostrova. Prostredie je najprv pokojné, ale po malej chvíli sa ocitnú pod palbou neznámeho nepriatela. Z očakávaného tréningu sa tak stáva misia, z ktorej vojaci nemusia vyviaznuť živí. - Sci-Fi horor patrí u mňa k tým menej oblúbeným hororovým subžánrom, aj keď sa občas nájdu výnimky, ktoré ma úplne pohltia. Kill Command sa však takýmto hororom nestal. Je to natočené v pôsobivom prostredí lesa a diváci ani vojaci nevedia, z ktorého svahu prichádza nebezpečenstvo, zabitia sú dostatočne krvavé a postavy a herecké výkony vyzerajú pozitívne. V rámci vizuálneho dojmu je to naozaj perfektné dielo. Je tu však kopa chýb, ktoré môj dojem kazili. Napríklad len malý detial v tom, že vojaci pri tej najväčšej prestrelke nenosia helmy. Každý hororový fanúšik by si mal pamätať scénu z The Hills Have Eyes 2, v ktorej sa člen jednotky vráti pre helmu počas palby nepriatela. To bola samozrejme chyba a velitel povedal, že sa pre helmu nemá vracať, pretože by mu neostala hlava, na ktorú by si ju nasadil. U Kill Command som však nevidel dôvod, prečo by mali byť bez helmy. Je to len minimálny detail, ale vadilo mi to, že po vojakovi strielajú desiatky nezastavitelných robotov a on si tam len tak sedí a vykúka. Pre fanúšikov techniky a hororov odohrávajúcich sa v budúcnosti je to zrejme ideálna volba. + herec z Wrong Turn 3: Left for Dead ()

EvilPhoEniX

Vizuálně velmi slušné béčko s roboty, které má celkem fajn nápad a nenudí, ale až tak moc mě to nestrhlo. Zamrzí, že vojáků je poměrně málo, takže té akce není ve výsledku moc a navíc raději mám roboty proti robotům, takové střílení do železa bez gore moc záživný není. Akce v lese a finále ujde, ale zbytek mě mocc nezaujal. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 5/10 ()

flanker.27

I z tak prostého námětu mohou občas vznikat dobré filmy, jen vzpomeňme na Psí vojáky. Tady to ovšem nemá ani atmosféru, ani nijak sympatické postavy ani moc logiku. Na tu ženskou-kyborga by měly letět od profesionálních vojáků dotazy typu jak jsou odolní, jaká jsou slabá místa, jak dlouho jim vydrží zdroj a tak dále a ono nic. Ani herečtí představitelé příliš nenadchnou, na jejich obhajobu však nutno říct, že vlastně nemají moc co hrát. Pak taky sluší zmínit klasický problém podobných filmů, tedy že zatímco na začátku se nepřátelské droidy jeví takřka nezničitelné, na konci je zbylá trojice vojáků likviduje pár ranami. K dobru lze přičíst snad jen, že na omezený rozpočet to je dost dobře technicky provedené. Není to nějaký odpad nebo film, u kterého bych se vyloženě chytal za hlavu, ale pár odkazů na Terminátora to z podprůměru nevytáhne. ()

• V čase 11:43, kdy vojáci vystupují z konvertoplánu, má sgt. Rory Robinson (Bentley Kalu) přetočený popruh batohu na pravém rameni a zapnutý prsní popruh. O pár vteřin později má prsní popruh rozepnutý a ramenní popruh ve správné pozici. (Globus_Jirka)
  • Film je možné nájsť aj pod alternatívnym názvom Identify. (MikaelSVK)
  • Vo filme sa objavilo 6 verzií robotov (4 bojové jednotky S.A.R., 1 prieskumný dron a 1 humanoidný robot). (fefee)