Rozkaz zabíjet

Velká Británie, 2016, 99 min

Steven Gomez

Steven Gomez

Simon Dennis

Snímek „Kill Command“, kdyby to byla jen studie, kde by se prezentovaly triky, dám tomu 100 %, ale natočit něco s tak nádhernými triky a dát tomu tak obyčejný příběh, to mi přijde jako mrhání zdroji. Ale svému účelu to posloužilo, tady se prezentovali lidé, kteří umějí dělat skutečně skvělé roboty. Klidně bych se na takové díval více, ale chtělo by to prostě mnohem lepší scénář.(9.9.2016)

A mě se to líbilo, tečka :) Ano, nápaditost s ohledem na tnu podobných příběhových námětů pramalá, ale jako již zde vyřčená "žánrová jednohubka" mi to přišlo dobré. Lacinost prostředí (les, co se nemusí renderovat ani stavět v ateliéru, a nenáročné zchátralé rozpadlé paneláky) jednoduše skryta co by tréninkové prostředí a efekty s CGi se také povedly. Příjemné, očekávaně nenáročné a na pokuk velmi slušné podívání. ~~~ PS: Horor ve filmu skutečně nehledejte, žádný tam není, jde jen o klasické "posral se nám experiment" ve sci-fi kabátku.(28.5.2016)

• matestlust

Tenhle film má veliký potenciál, parádní provedení, nápad, hudbu i triky, ale o to víc smutné je, že vše toto není využité na 100%. Film má pár opravdu super momentů, ale ty jsou pouze výplní nekonečna hluchých míst a nudy. Sci-fi stránka funguje, ale po, zhruba, 15 ti minutách je vidět, že film má směřovat spíše k té béčkové části a tak by to taky mělo být. Bohužel jsou scény kdy se nic neděje ve značné přesile s těmi akčními, které jsou sice fajn, ale je jich proklatě málo. Takže celkový looking filmu bohužel nepostačil k tomu, abych se dostatečně pobavil, jak se u dobrých sci-fi akčňáku sluší. Veliká škoda.(17.12.2017)

• Piri

Chobotina. Pretlak Predátora a Votrelca, čo sa týka najmä charakteru jednotlivých postáv, vyústený cez kohútik ala Číslo 5 žije. Robot, ktorý nadobudne vodcovský zápal pre slobodu(?) svojich robotických bratov a naláka ľudí do svojej pasce. Buuu. Ešte scéna s boss robotom na schodoch ako vystrihnutá zo stop-motion sci-fi filmov ala Robocop, žeby uctenie starej klasiky alebo neschopnosť animátorov?(3.2.2018)

Člověk versus stroj. Další sci-fi snímek na poli střetu lidských vojáků a válečných robotů. Nastala opět robotí filmová éra? Celý tento snímek je viditelně značně nízkorozpočtový, ale na speciálních efektech si dali tvůrci opravdu záležet. Hambou je však především scénář, který mohl být daleko více dějově propracovanější. Když se příběh shrne, vlastně ani není o co stát. Armádní jednotka je v rámci výcviku vysazena na jednom ostrově, kde se vše zvrhne v zoufalý boj o život. Inteligence nepřátelských robotů přesahuje všechny možnosti, což dalo vzniku mnohých otázek. Nejdůležitější je však jen jedna. Kdo za tím vším stojí? Originalitu pochopitelně nelze vyhledávat. Návrhy vzhledu robotů jsou do posledního detailu vytvořeny nápaditě a bitevní scény nevypadají nijak zle. Nejlepší na celém tomto projektu je hudba. Dlouho taková nebyla slyšet. I přes přílišnou jednoduchost a levnost se tedy zdá být snímek slibný. Ruku na srdce, víme jak by to dopadlo točit tohle Asylum nebo SyFy.(8.6.2016)

• - Film je možné nájsť aj pod alternatívnym názvom Identify. (MikaelSVK)

• - Vo filme sa objavilo 6 verzií robotov (4 bojové jednotky S.A.R., 1 prieskumný dron a 1 humanoidný robot). (fefee)