Rozkaz zabíjet

Velká Británie, 2016, 99 min

Steven Gomez

Steven Gomez

Simon Dennis

Když už měl jeden já neodbytnou chuť rvát si vlasy v zoufalství nad tím, že koulemi disponující military sci-fi definitivně juvenilizovalo, zteplalo a odebralo se pottratit Divergentně Hladového Endera, přece jen se objevil ve tmě plamínek naděje! Pravda, vykrádáním Vetřelců, Predátora, Terminátora a snad i Hvězdné pěchoty se to ani příliš netají, nicméně s ohledem na to, že od posledně zmíněného páně Verhoevenova počinu se daný subžánr víceméně intenzivně znásilňoval ve prospěch fakanské přítupnosti, mi to přijde spíše jako výhoda. A kulantně mariňácky nahláškovaná, metrobukvic prostá, solidně naefektovaná a zejména nenudící hodinka a půl zábavy alespoň mě rozhodně vždy potěší. Takže s ohledem na uvedené i mhouřím oko nad tím, že elitní mariňácká grupa se zejména v první polovině stopáže chovala jako parta záložníku Lidových milic na cvičení po dvaceti letech a zaokrouhluji nahoru na čtyři celé.(2.12.2016)

Vycvičená zásahová jednotka je v doprovode humanoidného robota vysadená na opustenom ostrove, aby po dobu dvoch dní prešla kompletným výcvikom prežitia. Takmer okamžite po vstupe do uzavretého priestoru prichádzajú do kontaktu s neznámym druhom robotov, ktorých bez problémov zneškodnia. Neubehne však dlhá doba, a spoznajú pravú tvár protivníka, väčšieho, silnejšieho. Tento počin asi nestál euríčko. Kvalitne natočené, slušné efekty s pomerne hutnou atmosférou či dostatkom akcie v doprovode solídneho soundu. Mám rád scifi, tobôž keď je skombinované s horor žánrom, no viac menej keď je záporákom nejaké monštrum, než "číslo 5 žije". Nie nie, "Kill Command" nie je márny, ale nejak tomu chýba to pravé orechové, pričom sa rozhodne nejedná o horor. Chcelo to zručného majstra so skúsenosťami z podobných počinov, než niekoho kto sa ešte len hľadá. Klobúk dolu že práve nováčik dostal takýto priestor. Ja osobne som sa nenudil, a keby sa dostavilo nejaké to gore, zrejme by aj tunajšie hodnotenie bolo vyššie. Na moje počudovanie, ani takýto druh filmu sa nevyhol nelogickému správaniu, ale to už je zrejme choroba dnešnej filmovej tvorby. Každopádne, na béčkový počin spokojnosť (!), no ako to už býva zvykom, každému podľa chuti - 60%(21.5.2016)

• Zombiepod

Spočiatku zaujímavé sci-fi béčko, ktoré nakoniec až tak zaujímavo nedopadlo. Vzhľadom na rozpočet ťažko vyčítať tvorcom trochu slabšie krkolomne pôsobiace efekty, no najväčšou brzdou filmu je v tomto prípade náplň príbehu. Nudná 90 minútová prestrelka s vojenskými droidmi, zbytočnými a nudnými dialógmi, a namláteným záverom, ktorého vyvrcholenie mi bolo úplne ukradnuté. Mierne podpriemerné sci-fi, ktoré si fanúšikov určite nájde, no neprekvapí jediným momentom.(10.3.2017)

Na poměry direct-to-video žánru hodně dobrá práce. Co se ušetřilo na nehvězdnym ale schopnym castingu a skromný výpravě se podařilo pěkně zužitkovat v rámci vizuálu nebo akčních scén. Scénář je žánrová klasika, nicméně i tak se podařilo vtáhnout mě do děje, až jsem se při závěrečnejch titulkách přistih, jak si řikám "to už je konec?". Místama jsem byl taky příjemně napnutej (hlavně díky kameře a osvětlení). Přidal bych snad jenom víc krvavejch scén a pár hlášek jako za starejch časů. Takovýhle béčkový akční scífka mi dneska scházej. Velice milý překvapení na jednu projekci, tři silnější hvězdy.(17.9.2017)

Začátek dobrý, dokud se neví, kdo na "ně" útočí a proč, tak mě to bavilo. Bohužel, s přibývající stopáží se atmosféra vytrácí, jde se do akce a robůtci se začínají objevovat v hojném počtu a to už je průser. Nejen, že wtf momenty se množí geometriální řadou, ale vůbec nikomu nepřipadne divný, že robot co je třikrát větší jak člověk, si v klidu prochází železobetonovýma dveřma s rozměry pro normálního člověka. Podobné Béčko jak Halo - soumrak. ...(28.12.2016)

• - Vo filme sa objavilo 6 verzií robotov (4 bojové jednotky S.A.R., 1 prieskumný dron a 1 humanoidný robot). (fefee)

• - Film je možné nájsť aj pod alternatívnym názvom Identify. (MikaelSVK)