Rozkaz zabíjet

Velká Británie, 2016, 99 min

Steven Gomez

Steven Gomez

Simon Dennis

Tak s hororem to má pramálo společného, ale jinak se jedná o celkem zábavnou jednohubku. Zápletka je prostá. Speciální komando mariňáků s biobotickou pozorovatelkou jede na tréninkový ostrov, kde si to má nanečisto rozdat s partou robotů, ale záhy se ukáže, že to bude načisto, protože strojům ruplo v programu. Cílem tak je přežít, v čemž má vojákům vedle zbraní pomoci i ona biobotka, která je na roboty napojená. Hodně se tu běhá a střílí, děj dává jakž takž smysl a navrch baví i fajn obsazení s Vanessou Kirby a Thure Lindhardtem. S vypnutým mozkem úplně v pohodě. 60%(26.5.2016)

• rukay

Nízkorozpočtový akčňák - inspirovaný asi vším možným - ke kterému mne přitáhl poměrně zajímavý trailer. Herecky to není taková žumpa, jako je člověk u podobných pokusů zvyklý, a musím uznat, že sem tam mne film i docela bavil. Škoda, že kromě těch dobrých scén to přetéká i záplavou WTF momentů, a dějových lapsů všeho druhu, které příběh spolehlivě svrhávají do tenat odpadních pásových produktů. Dialogy mají klasické expoziční problémy a často se potýkají i se zjevnou debilitou - pardon, drobný neintelektuální přebret, chtěl jsem říct "nesmyslností". Postavy jsou většinou nepředstavené a velké procento jich očividně plní pouze úlohu kanónenfutr. Prostředí mne sice docela bavilo, stejně jako několik málo zajímavých nápadů, přesto jednoznačný kandidát na přibalení blicích pytlíků k DVD zdarma. Jen pro tu umírněnou stopáž nakonec dávám přiměřené 2**. Být film ještě o kus delší, setnu to klidně do Odpadu!(6.12.2016)

• Trustme

Pravděpodobně nejnudnější akční film, který má v názvu, žánru a rodném listu AKCI. Slušné zvukové efekty, pěkné military prvky, robustní střelba. Děj a zpracování na úrovni budgetové PC střílečky ruské provenience. Diletantská režie, námět a sterilní postavy v "hereckém" pachtění v podzimním lese, kde veškerý horor tropí nezbedné chodící kulomety. Ztráta času.(7.1.2017)

Super jednohubka, byť se to tváří céčkové, tak roboti sou solidně zpracovaný, přestřelky parádní, ta finální logicky vede a postavy jedou přesně podle toho, jak se očekává. Čekal sem od toho trošku víc, mohl tam být větší důraz na hororovou stránku, nějaké to výraznější násilí by taky neuškodilo a celé to mohl být o trošičku víc tajuplnější. Ale což hlavní záporný robot - pan krvavej je super, a hlavní dvojice funguje dobře. Je tedy fakt, že sem si celou dobu, myslel že hlavní hrdina je Kevin McKidd, a až v titulcích sem zjistil, že neni, ach ti Britové. Film má občas hluchý místa a určitě by si film, zasloužil o trošku víc péče, ale na jedno zhlédnutí to jde.(6.11.2016)

• RedRose

nápad takový průměrný... nízký rozpočet by nevadil, ale celkově u toho málo přemýšleli... chvíli droidy kosí (téměř) poslepu a co rána to tuhý droid a jindy zase spousta ran a droid nemá ani škrábanec... celkově takové nevyvážené... nebýt tohoto tak bych snad i hvězdu za snahu přihodil, protože za málo peněz je to solidní film... takto 47%(18.1.2017)

• - Film je možné nájsť aj pod alternatívnym názvom Identify. (MikaelSVK)

• - Vo filme sa objavilo 6 verzií robotov (4 bojové jednotky S.A.R., 1 prieskumný dron a 1 humanoidný robot). (fefee)