Pasáček Jirka (TV film)

Pohádka

Československo, 1975, 38 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Princezna sice kost, ale kvuli chovani ji mel pasacek kopnout do prdele a bylo by to za ctyri hvezdicky!(17.4.2021)

• otík

Černobílá kulisová pohádka, která těžko dokáže dnes zaujmout. Příběh prostého pasáčka, který je tak hodný, že až k princezně přijde, zaujme tak maximálně vílami v průhledném oblečení. Jinak skutečně nemá pohádka co nabídnout.(20.8.2018)

• IvonaK

Pohádka nebyla nudná ale ten konec mě těžce zklamal. Ona ho chtěla zavřít do věže, byla na něj protivná a on si ji ještě vzal? Láska je vážně slepá. :-( Jinak bylo pěkné vidět jakou kulisáci měli snahu když ještě nebyly počítačové efekty.(20.1.2018)

Pohádku zachraňují především pěkné písničky. I díky tomu se třeba líbila mé dceři. Ocenila i skřítky. Jinak mě ale fascinuje, jak si filmaři nedali žádnou práci s kulisami. Proč je pozadí úplně černé, nad tím skutečně zůstává rozum stát.(19.4.2021)

Milá pohádka, pěkné písničky s texty Pavla Kopty. Jen to klasické pohádkové "poučení" se jaksi vytratilo. Nepříjemná a rozmazlená princeznička a její přímo hnusné chování k pasáčkovi nenajde v závěru pohádky žádné vytrestání, ale naopak oba splynou ve vzájemné shodě.(19.4.2021)