Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

haWranka

Opravdu hodně zvláštní film. Musím objektivně uznat, že je velmi kvalitní. Grafika, hudba, to je krásné. Příběh je promyšlený. Bohužel na mě už to asi bylo moc střelené a měla jsem chvílemi dost problém to brát "vážně". Dávám tedy 4 hvězdičky, ale je to o fous. ()

Polnoch

Najlepší popis tohto filmu je už len samotný názov - Cesta do fantázie. Tento film je jedna nádherná cesta do fantázie, každý moment tejto rozprávky je čarovný a úžasne to dopĺňa nádherný soundtrack. Zážitok vidieť. ()

M__

„Já vím, je to tu pro tebe těžké“ // Nesobeckost ve světě sobectví. Když člověk z americké či evropské produkce viděl od každého žánru něco a začíná pociťovat jistou nudu, sáhnout po Ghibli studiu se zdá jako naprosto skvělý krok. Krásná animace a skvělý příběh zaobalen do „kouzelného“ světa duchů, kde není vše tak černobílé jak by se mohlo zdát. Je jedno jak starý divák je, tohle si musí zamilovat každý, kdo tomu dá šanci. 100 % ()

Abdul

...je opravdu cestou do fantazie. Zatopené koleje, poskakující lucerna, všemožně vykreslené (povahově i animovaným zpracováním) postavy, pohádkový děj, atd... To všechno jsou s dechberoucím dějovým vypočítáním ingredience, jež pasují tento filmový počin k dokonalé a chtěné regeneraci všech lidských smyslů. Jeden z nejlepších snímků na plátně vůbec. Je tak dobrý, že bych tvůrcům s radostí vlepil pusu s vděkem, že ho pro nás, diváky, vytvořili. Úžasné a klobouk dolů!!! ()

Allegro.g.

Poslední báječný film velkého vypravěče. Oceňuji hlavně rafinovanost, komplikovanost, ale zároveň lyriku a krásu světa, který Miyazaki utváří v každém filmu. Tohle je film z kategorie nejkrásnějších snů. ()

CGP

okouzlující svět božských lázní se všemi svými bizardními postavičkami, nádherný příběh, k tomu typická hudba, jedním slovem fantazie...extra dalekosáhlý smraďoch mě jednoduše dostal :) ()

Lokran

překrásně hravý a nápady překypující animák s neobyčejně pozitivním vyzněním a pěkně vyprofilovanými charaktery. 95% ()

Miksa

Nedávno jsem se trochu více ponořil do japonských anime a musel jsem nakonec zvednout tomuto snímku hodnocení o jednu hvězdičku. Řekněme, že jsem si prostě zvyknul na jinou kluturu a styl vyjadřování. Stejně je to ale taková horší čtvrtá hvězdička. Jsou i daleko lepší, aprávě od Miyazakiho. ()

Tythan

Dávám čistou pětku :) a kdybych mohla tak dám možná ještě víc. Určitě tomuhle filmu patří ode mne plus za úžasný sazičky :). Je to krásnej příběh, kterej opravdu představuje širokou a neomezenou fantazii všech tvůrců tohoto filmíku. Když jsem ho viděla poprvé napínavě jsem čekala, co bude následovat, co se zvrtne, kdo se ukáže jako dobrý přítel a kdo jako koumavý, zlomyslný padouch. Opravdu mě to strašně moc bavilo, je to totiž jako v neuvěřitelném smu, úplně vás to vtáhne, teda pokud máte alespoň trošku oblibu v tomto typu filmu. ()

Uhura

Tenhle film se pro mě stal srdcovou záležitostí hned při prvním shlédnutí (a že jich potom bylo ještě spoustu!). Je nabitý dětskou fantazií a sny, které se volně kombinují s japonskými pohádkami a legendami a vy se nestačíte divit, jak se do jednoho filmu může směstnat tolik dobrých nápadů. ()

stiewe

Hayako Miyazaki patří určitě k nejlepším režisérům anime na celym světě. Žádný jeho film nebyl pro mě sklamáním.. naopak. Po princezně Mononoke asi nejlepší kousek který mě dostal svou výpravou, opět originálním příběhem a skvělými animacemi. Taky bych chtěl zažít svou cestu do fantazie.:) ()

Bezmenny

Napriek tomu, že som na to polovicu času pozeral nechápavo sa mi to strašne páčilo. Alebo, možno práve preto. Najväčší úsmev vyvolalo big Baby premenene na škrečka a behajúce v kolovrate. A naozaj sa oplatí pozeraťv japončtine. ()

polonius

Krásná , i když pro děti asi dost strašidelná záležitost. Synek po shlédnutí trochu hůř spal , a ráno mě pořád šmátral po obličeji..... ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz