Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

megajalec

Tvorcovia Cesty do fantázie mali fakt ohromnú fantáziu, takže to fantazijné aj prišlo, len bohužiaľ, pre mňa nie fantastické. Ale originalita, nekončiace nápady, to sú veci, ktoré u mňa pridávajú na hodnotení bod a tým pádom to je za štyri ()

Shley

Mistrovké dílo od Hayaa Miyazakiho. Úžasná animace, zábavný a napínavý příběh, zajímavé postavy. 10/10 ()

Rediik

Jak se říká - fantazii se meze nekladou. A tady to tak rozhodně je. Miyazaki je prostě neuvěřitelný! Úžasný film, na který se ráda koukám znovu a znovu. ()

nikkittka

Ocenila jsem,obdivovala,ale nepodlehla.Přesto mě Miyazaki velmi zajímá a určitě se do jeho tvorby někdy s chutí zakousnu. ()

Mickey17

Hayao Miyazaki je neuveriteľný človek, ktorý má neuveriteľne veľkú fantáziu, čo dokazuje v každom svojom filme. Je škoda, že jeho diela nie sú vysielané častejšie v televízii, pretože rozprávky zo západu hravo prevyšujú vo všetkom. Nádherná je znova Hisaishiho hudba, neviem sa rozhodnúť, či je krajšia táto temná a romantická melódia alebo tá dobrodružnejšia z Mononoke, každopádne klobúk dole. ()

lobo87

Prvá skúsenosť s Miyazakim dosť rozporuplná. Krásny vizuál a gejzír scenáristických a režisérskych nápadov a pritom podľa mňe neprehľadný a nezaujímavý príbeh. Nuž čo, Miyazaki asi nie je pre každého, ale pri ďalšej príležitosti si jeho film pozriem zase a možno nabudúce mu prídem na chuť... 60% ()

elCarda

V tomto dile "Stareho pana" se seslo vsechno co od animovane dobrodruzne pohadky ocekavam. Pribeh, ktery neustale graduje az do "prekvapiveho" konce. Hltal jsem kazde policko s nemym uzasem nad imaginacnim darem autora. Hudebni stranka filmu vyce nez dobre sekunduje vizualnu. Jednim slovem - Ach... ()

Don Kryspin

Film plný imaginace, poetiky, fantazie... Hýří tak velkým množstvím nápadů, že by z nich jiní filmaři splácali třeba čtyři celovečerní filmy. Mnoho a mnoho drobností, detailů, kouzelných maličkostí - spousta z nich se jen tak mihne a zmizí, ale nabudí imaginaci diváka. Film se mi moc líbí, ale nemůžu se bohužel zbavit pocitu, že chápu snad jen čtvrtinu z těch drobností. Vnímám je jako fantaskní detaily, ale myslím, že to asi budou nějaké odkazy a kulturní narážky na něco, co každý Japonec dobře zná. Variace japonské mytologie, japonských pohádek, japonských pověstí... něco, co my neznáme a tak ty narážky nedokážeme vyluštit. I tak je ten film super a stojí za vidění, ale bylo by určitě parádní vidět ho očima Japonce. ()

Anez99

Pět hvězdiček dávám opravdu málo filmům, ale tohle je taková moje srdeční záležitost. Cesta do fantazie byl můj první anime film a díky němu jsem propadla do světa anime a film si totálně zamilovala! Nápad, kterým film kypí a k tomu pěkná hudba..:-) Postavy jsou navíc sympatické a velmi pěkně vytvořené. ()

muti

vizual tradicne skvely, Ghost Town a Kami Bathhouse boli skvele, ibaze mi tam chybala postava typu Calcifer, alebo Turnip. tiez to bolo zasadene do pre mna az prilis sintoistickeho sveta plneho zvlastnych duchov, ktori robia random veci a spravaju sa totalne zvlastne, nehovoriac o ich motivoch preco a zaco. ake je vlastne ponaucenie z tohto pribehu? ano je to slabsie ako Mononoke ale to znamena aj slabsie hodnotenie. edit: http://9gag.com/gag/aRgKKq7 ()

Marwe77

Jeden z trojlístku úžasných filmů od Mijazakiho.... cesta do fantazie je úžasná pohádka pro všechny malé i velké, mladé i dospělé, milovníky anime i odpůrce.... krásná animace a dokonalá hudba pana Hisaišiho!!! a silný příběh kde pozorujeme jak se z rozmazlené holčičky stává samostatná dívka.... tohle by měla být povinnost, samozřejmě v Japonštině :) ()

nikus120

Nikdy by som si nemyslela, že by sa mi anime nejak páčilo. Ale Hajaova tvorba je proste dokonalá čo sa týka príbehu, prostredia a pre mňa hlavne geniálnych postavičiek. Tento človek má prvotriednu fantáziu to sa musí uznať. Páči sa mi jeho detailnosť a originalita, ktorou tento film prekypuje. Určite si treba pozrieť aj jeho ostatné tvorby. ()

aluska1991

Originální dílo. Myslím, že jsem se ani chvíli nenudila, ale nemůžu hodnotit výš, možná právě kvůli až přílišné originalitě. Vlastně jsem celý film sledovala s očekáváním, že začne dávat větší smysl a spojí se v jakýs takýs celek. A tak jsem čekala a čekala a najednou byl konec filmu. A to na tom bylo i nebylo to parádní. Pěkné tři hvězdičky. ()

Limetka_M odpad!

Sakra, dejte mi ty drogy, na kterých si tvůrci frčeli, když tvořili toto dílo. Neuvěřitelně bizarní - ale takovým způsobem, že mi z toho bylo těžce úzko, nelibo a místy jsem přemýšlela, jestli jsem se zbláznila já nebo autoři. Asi mě to tak sťalo, že jsem v tom neviděla ani náznak hlavy či paty. Tohle byl zážitek, který ve mně vyvolal opravdu vlnu depresí a úzkostí na měsíc dopředu. Tohle duchovno se mi vážně nelíbí. Už nikdy více. A když vidím tak vysoké hodnocení, tak si sem ten odpádek klidně dám. Jen tak mimochodem - anime mám ráda. ()

amlik

Skvělý, chytlavý snímek, který je doslova nadopovaný tvořivostí, on již samotný název sám napovídá nebo spíše určuje, že boduje právě na poli fantazie. A to tak silně, že se za svůj název nemusí stydět. Ba naopak, neznám větší "výlet do fantazie", který by byl vhodný jak pro dospělé, tak pro děti - rozumějte bez drog. K tomu tak moc široké spektrum rozmanitosti postav, až je problém si je všechny po čase vybavit. Zbytečné dále popisovat, lepší doporučit okamžité zhlédnutí, pokud tedy ještě váháte. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz