Spalovač mrtvol

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina - zaměstnanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako mrtvoly a její přeměny v prach a popel. Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou ideologií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí. (Bontonfilm)

LuckyK

"Z komína stoupá k nebi dým a v něm se vznáší Rudolf Hrušínský " (Xavier Baumaxa - "Nazijazz"). Tenhle film je kult a proto není divu, že inspiroval i další nové umělce (výborně Buránku!). Je až neskutečný, jak si jeden jediný herec může přivlastnit celý film a odtáhne ho od začátku do konce. Nikdy jsem pateticky nevzíval mistry, ale teď chápu ten obdiv k tomuto herci (i Herzi). Jediný film, na který jsme šli povinně se školou, ale i nepovinně místo hospody (nebo po hospodě:)). Rakvičku nebo věneček? ()

CZECHYa

Rudolf Hrušínský alias Karel Kopfrkingl ve filmu Juraje Herze je jedním z nejlepších počinů československé filmové školy. Minimum násilných scén, ale myšlenková zrůdnost hlavního hrdiny ve vás zanechá mráz na pěkných pár hodin. Celý film je dosti morbidní, ale znova bych se na něj asi nekoukal, protože bych si zřejmě zkazil prožitek z tohoto nádherného psychologického filmu. 5* ()

Chladek

Tento film mě naprosto fascinoval. Nejen, ale hlavně stojí na R. Hrušinském, který předvedl jeden z jeho nejlepších výkonů. Téže poklona panu scénáristovi za vynikající práci. Hrušinského monology a nečekané fráze jsou vynikající, a ohromné. 5* nedám jen proto, že to není asi film, který si budu pouštět každý den. ()

Mikus

Tak to je klasika. Nejlepší český film 60. let (možná nejlepší vůbec) a že v 60.letech vzniklo podle mě to nejlepší z filmové tvorby naší země.Tohle dílo prostě nemá cenu komentovat,je bezchybné,děsivé,úžasné.... ()

(fjw)

Exceletní Rudolf Hrušinský! Tento film patří mezi ty nejlepší filmy co v česku vznikly. Prostě pravý filmový zážitek! ()

mrLotus

Rok 1968,Juraj Herz,Rudolf Hrušínský,Stanislav Milota,Zdeněk Liška.Hlavní protagonisté,kteří navždy ,,Spasili,, Československou kinematografii. ()

radimartin

[Literární předloha: Ladislav Fuks - Spalovač mrtvol] Nejlepší český film. Jedno z nejlepších ztvárnění knižního příběhu s nejdokonalejším hereckým výkonem Rudolfa Hrušinského. Exelentní černobílé ztvárnění. ()

Vitjasrk

Jeden z nejlepších filmů československé kinematografie. Jakto, že už dneska nikdo takhle točit neumí?! Zlatá 60. léta, a to říkám i přesto, že jsem se narodil o 25 let později:-) Navíc si myslím, že Hrušínský za to měl dostat Oscara:-) ()

Bratr

Když jsem v dokumentu o Juraji Herzovi slyšel z jeho úst, že bere tento svůj snimek jako černou komedii, úplně mně zamrazilo. Já se držel madel křesílka od začátku dokonce, film je naprosto nechutný, desivý, bere člověku chuť do života, protože ví, že něco takového se může stát. Rudolf Hrušínský je slizkost sama a v mých očích vrhl Spalovač mrtvol trochu té temné pachutě i do hercových dalších rolí. Na druhou stranu je uhrančivý a divák musí přemýšlet cože to je na našem světě špatně, proti čemu je nutné se stavět, pro jaké principy by měl žít. ()

smrtubohem

Mrtvolně mrazivý film, v němž vytvořil Rudolf Hrušínský jednu ze svých nejlepších rolí. Fakt pecka, na kterou nelze zapomenout. ()

Toumyk

Tento film je zkrátka magický. Přitahuje i odpuzuje zároveň. Krásně jsou tam vykreslené jednotlivé typy postav, zkrátka psychologický román. Karel Kopfrkingl je postavou nejfenomenálnější. Jeho psychika je tu prokreslena do nejmenších detailů vidíme jeho dobrou i jeho zlou stránku...poté co se z obyčejného člověka změní v člena fašistického hnutí. Film plný metafor a alegorie, který by měl alespoň 1x za život shlédnout každý. ()

Saljack

Tak tohle je one man show Rudolfa Hrušínského. Nejlepší z filmu byla kamera, která předběhla dobu. Ze začátku jsem si říkal zda je to komedie, ale od půlky se vše změní a nastoupí drama. Rudolf Hrušínský zde uchvátí diváka svým uměním, skoro celý film je totiž pouze jeho monolog.Mile mě překvapil malý Kraus. Našel jsem jenom jednu chybu, ale ta mi tento skvělý kousek zkazila a to byl vlezlí Menšík. Vůbec nevím co tam dělal a jako by toto dílo chtěl potopit. ()

Jebak8

Unikl mi konec, ten jsem prospal, takže jestli to někdy uvidím celé, třeba změním svůj nároz, slyšel jsem, že konec je nejlepší... Prozatím 50% pro Hrušínského. ()

Zemřel herec Jiří Hálek

22.06.2019

Karlovy Vary odhalují program

Karlovy Vary odhalují program

17.04.2019

54. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech včera odhalil netradiční plakát a částečně taky hlavní program. Festival se bude konat od 28. června do 6. července a jak už je tradicí… (více)