Reklama

Reklama

Transformers: Probuzení monster

 • USA Transformers: Rise of the Beasts (více)
Trailer 6

Autoboti a Decepticoni nejsou jedinými Transformery, kteří se mezi námi skrývají. V hlubinách amazonského pralesa už tisícovky let tiše přežívá druh Maximals, který si jako pozemské krytí zvolil zástupce zvířecí říše. Bohužel se v naší sluneční soustavě objevila hrozba, která je původně vyštvala z jejich domoviny – Unicron, nemilosrdný požírač všeho živého. Příběh nových Transformers se odehrává v devadesátkách, v době, kdy Optimus Prime ještě nebyl ten pravý lídr ostřílený četnými bitvami na život a na smrt. Aby dokázal po boku Maximals čelit existenční hrozbě, bude muset nejprve zkrotit své ego a respektovat vůdce „zvířecích botů“, Optima Primala. Transformers se navíc budou muset vypořádat s tím, že se o jejich existenci dozvěděli dva obyčejní smrtelníci, Noah a Elena, oba dost šílení na to, aby jim pomohli v bitvě s mnohem silnějším nepřítelem, i když na to nemají parametry. Přece jen jde o jejich planetu. (CinemArt)

(více)

Zajímavosti (26)

 • V dřívějších verzích filmu se více odkazovalo na události z filmu Bumblebee (2018), včetně scény, kde Bumblebee ukazuje Primeovi fotografii, kterou nosí sebou a na které je zachycen spolu s Charlie Watson (Hailee Steinfeld), aby zdůraznil svou víru v to, že lidé jsou dobří. (mikki089)
 • Film je přímým pokračováním Bumblebee (2018) a odehrává se sedm let po jeho událostech v roce 1994. Příběh filmu má na tento jen malý dopad, s výjimkou toho, že je zde etablováno, že Autoboti jsou od svého příjezdu uvězněni na Zemi. Zatímco čekají, až Noah pronikne do muzea, Optimus Prime a Bumblebee vedou rozhovor, který odkazuje na Beeho čas strávený s Charlie Watson (Hailee Steinfeld). (mikki089)
 • Film představuje debut Apelinq, velmi neznámého Transformers charakteru, který byl vytvořen jako speciální edice hračky pro Transformers fanouškovskou konvenci BotCon v roce 2000 organizátorem události Glenem Hallitem. Postava byla také částečně inspirována samotným Hallitem a v komiksech byla zobrazena jako inženýr. Původní hračka Apelinq byla přebarvenou verzí Optimus Primala v podobě Transmetalu. V souladu s tím je i CGI model Apelinqa v tomto filmu pouze mírně upravený Optimus Primal. (mikki089)
 • Nárazník Scourgeho je zdoben odznaky, které získal od svých zabitých nepřátel. Odznaky pocházejí z různých frakcí ze světa Transformers: Autobot, Decepticon, Maximal, Predacon, Mercenary, Terrorcon a Wrecker. (mikki089)
 • Část děje filmu je inspirována televizním seriálem Beast Wars: Transformers (od r. 1996), kde vystupují potomci Autobotů a Decepticonů, Maximalové a Predaconi, kteří se proměňují v různá zvířata a tvory. (KGBelik)
 • Alternativním režimem Optima Primea v tomto filmu je nákladní vůz Freightliner FLA z roku 1987. (KGBelik)
 • Hlavní natáčení započalo 7. června a skončilo 20. října 2021. Točilo se v amerických městech Albuquerque, New York City a Los Angeles. Dále se filmovalo na Islandu, v kanadském Montréalu nebo Londýně ve Velké Británii. Filmaři též navštívili Peru, konkrétně se točilo v ruinách Machu Picchu a ve městech Tarapoto a Cuzco. (fiLLthe3DD)
 • Keď Elena (Dominique Fishback) číta online časopis o starovekých artefaktoch, jeho autori majú priezviská Takara a Tomy. Toto sú mená dvoch hračkárskych spoločností (zlúčených v roku 2005), ktoré vyrábajú a navrhujú transformery v Japonsku. (Arsenal83)
 • Prvý film Transformers, ktorý nemá žiadnych Decepticonov. Namiesto toho sú všetci darebáci Terrorconi. (Arsenal83)
 • Peter Cullen mal v čase uvedenia tohto filmu 81 rokov, čo z neho urobilo druhého najstaršieho herca, ktorý dal hlas Transformerovi. Najstarším je George Coe, ktorý nahovoril Wheeljacka v Transformers 3 (2011) a v čase jeho vydania mal 82 rokov. (Arsenal83)
 • Prvý trailer zaznamenal za prvých 24 hodín viac ako 238 miliónov zhliadnutí online, čo je viac ako ktorýkoľvek iný film, ktorý Disney neuviedol, s výnimkou filmu Spider-Man: Bez domova (2021). (Arsenal83)

Související novinky

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (více)

Reklama

Reklama