Reklama

Reklama

Transformers: Probuzení monster

  • USA Transformers: Rise of the Beasts (více)
Trailer 6

Autoboti a Decepticoni nejsou jedinými Transformery, kteří se mezi námi skrývají. V hlubinách amazonského pralesa už tisícovky let tiše přežívá druh Maximals, který si jako pozemské krytí zvolil zástupce zvířecí říše. Bohužel se v naší sluneční soustavě objevila hrozba, která je původně vyštvala z jejich domoviny – Unicron, nemilosrdný požírač všeho živého. Příběh nových Transformers se odehrává v devadesátkách, v době, kdy Optimus Prime ještě nebyl ten pravý lídr ostřílený četnými bitvami na život a na smrt. Aby dokázal po boku Maximals čelit existenční hrozbě, bude muset nejprve zkrotit své ego a respektovat vůdce „zvířecích botů“, Optima Primala. Transformers se navíc budou muset vypořádat s tím, že se o jejich existenci dozvěděli dva obyčejní smrtelníci, Noah a Elena, oba dost šílení na to, aby jim pomohli v bitvě s mnohem silnějším nepřítelem, i když na to nemají parametry. Přece jen jde o jejich planetu. (Cinemart)

(více)

Videa (12)

Trailer 6

Recenze (246)

blackJag 

všechny recenze uživatele

Transformeří generika. Noví zvířecí roboti, ani arcipadouch nebo macguffin na tom nic nezmění. Dá se na to mrknout, drobotina, která třebas žádné předchozí transformery neviděla, může být uchvácena, neříkám, ale pro ty, kteří v sérii jedou od začátku, je to jako vidět jedny, vidět všechny. 50% ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Je to vlastně zbytečný film, který ocení asi jen ryzí fandové značky, nebo menší diváci. Už to nemá přesah toho velkofilmu od Michaela Baye. Tím nechci říci, že první Transformers byly oscarové filmy, ale měly něco do sebe - velkolepost, skvělé (ucházející) CGI, fajn postavy a známé herce, přinesly něco nového. Tady se šetřilo - občas efekty byly pofidérní, neznámí herci (vlastně jen dva), málo lokací a finále digi bordel na "louce", aby se nemusely dávat dolárky za destrukci města. Dle mého všichni za chvilku na tento díl zapomenou. Možná je čas přestat značku ždímat. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele

Až na ty počáteční otravné antibělošské žvásty, to nebylo v rámci série tak špatný. Samozřejmě je to stejně chytré, jako kdyby jste námět nechali vymýšlet desetileté dítě. Ale po tolika transformeřích filmech, už musí mít dostatečnou míru nadhledu tvůrci i diváci. Sem tam fórek, jen ztuha vyvažuje utraidiotskou hlašbu ze strany Optimuse...nejkýčnější stupidentity filmového plátna. Ostatní postavy byly vcelku OK, což  není v tak pitomém filmu těžké. Pokud chcete vypnout ...jakože dát mozku úplně odpočinout, tak je TPM v pohodě. Není uspávací, stačí přepnout do módu: svěrače, víčka, 20% audio a 95% video vstup a na 2 hodiny můžete upadnout do řízeného kómatu. Proberete se s neodbytnou touhou zachránit svět, což je jen dobře...on to fakt potřebuje. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[40%] Ještě, že jsem na to nešel do kina. Nebudu zde porovnávat předešlé díly, jen je nutno dodat, že mám tuhle sérii opravdu rád a ani poslední části mi nepřijdou strašné; zkrátka je to takový úlet sázející na dobré efekty a prostě u toho vypnout mozek. Co se týče tohoto nového počinu, tak jsem se skoro po celý čas filmu dost nudil. Ještě tak ta první cca třetina nebyla nejhorší, na nové postavy jsem si celkem zvykal, efekty akce jsou přehledné, ale od druhé půli snímku mě ani ty akční destruktivní sekvence nebavily. Takže neříkám, že je to nějaký ultra brak, ale spíš totální nuda. Ty 2* a 40% je ještě ode mě jako milodar. Zatím nejslabší kapitola téhle ságy … ()

Akira777 

všechny recenze uživatele

Není to nejlepší Transformers film, zdá se že kreslený film z roku 1986 je stále nepřekonán, co se týče Transformers, ale není to nic špatného, dvě hodiny utekli, jako nic. Co mi vadí, doufal jsem ve větší prostor pro Cybertroňany, lidi mě fakt v těhle dílech nezajímají a opravdu nejsou nějak ničim zajimavý ani zde. Noah jako lidská postava však ušel, ale ta holka prakticky mě její linka přišla nudná. Maximálové byli v pohodě Nejvíc měl prostoru Mirage, celkem se mi líbil, jsem rád, že Bumblebee není jedinej s prostorem, Optimus prošel nějakým vývojem byť to bylo trochu neohrabaný, celkově Cybertroňané zde mělí větší prostor než ve filmech Michaela Baye a i víc jak dva měli nějakou osobnost. Na druhou stranu většina Cybertroňanů zde měla jen jednu charakterní vlastnost. Jestli bude nějaké pokračování, tak doufám že se ještě více zaměří na Cybertroňany. Jinak myslím, že na Unicrona je pořád příliš brzo. Takže normálně bych dal maximálně čtyři, ale dám pět abych pár lidí naštval. Ovšem doplním, nejhorší část filmů je asi hudba, Edit: tohoto jsem si na poprvé nevšiml, je tam z 1986  Unicron theme Někdo tady psal, že tohle je adaptace kreslených seriálu, nikoliv stejně jako Marvel, nebo DC i tohle je hlavně podle komiksů, byť kreslený i komiks vznikl podle figurek, tak zrovna Unicron je v komiksech zlým bohem. Navíc komiks vznikl o skoro půl roku dřív než kreslený seriál, byť obojí v roce 1984. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (26)

  • V dřívějších verzích filmu se více odkazovalo na události z filmu Bumblebee (2018), včetně scény, kde Bumblebee ukazuje Primeovi fotografii, kterou nosí sebou a na které je zachycen spolu s Charlie Watson (Hailee Steinfeld), aby zdůraznil svou víru v to, že lidé jsou dobří. (mikki089)
  • Peter Cullen mal v čase uvedenia tohto filmu 81 rokov, čo z neho urobilo druhého najstaršieho herca, ktorý dal hlas Transformerovi. Najstarším je George Coe, ktorý nahovoril Wheeljacka v Transformers 3 (2011) a v čase jeho vydania mal 82 rokov. (Arsenal83)
  • Hlavní natáčení započalo 7. června a skončilo 20. října 2021. Točilo se v amerických městech Albuquerque, New York City a Los Angeles. Dále se filmovalo na Islandu, v kanadském Montréalu nebo Londýně ve Velké Británii. Filmaři též navštívili Peru, konkrétně se točilo v ruinách Machu Picchu a ve městech Tarapoto a Cuzco. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Reklama

Reklama