Reklama

Reklama

Transformers: Probuzení monster

  • USA Transformers: Rise of the Beasts (více)
Trailer 1

Autoboti a Decepticoni nejsou jedinými Transformery, kteří se mezi námi skrývají. V hlubinách amazonského pralesa už tisícovky let tiše přežívá druh Maximals, který si jako pozemské krytí zvolil zástupce zvířecí říše. Bohužel se v naší sluneční soustavě objevila hrozba, která je původně vyštvala z jejich domoviny – Unicron, nemilosrdný požírač všeho živého. Příběh nových Transformers se odehrává v devadesátkách, v době, kdy Optimus Prime ještě nebyl ten pravý lídr ostřílený četnými bitvami na život a na smrt. Aby dokázal po boku Maximals čelit existenční hrozbě, bude muset nejprve zkrotit své ego a respektovat vůdce „zvířecích botů“, Optima Primala. Transformers se navíc budou muset vypořádat s tím, že se o jejich existenci dozvěděli dva obyčejní smrtelníci, Noah a Elena, oba dost šílení na to, aby jim pomohli v bitvě s mnohem silnějším nepřítelem, i když na to nemají parametry. Přece jen jde o jejich planetu. (Cinemart)

(více)

Videa (12)

Trailer 1

Recenze (243)

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Dvanásťročný Janko by im to celé zjedol aj s navijakom a tešil by sa na ďalšie diely. Tridsaťročný Jano ale už takéto filmy nedáva. Nerozumejte ma zle. Technicky, kamerovo, výpravovo fajn, ale ten zvyšok.... to je proste katastrofa. Milión krát videný dej, milión krát videné zvraty, zhola nič nové. Teda pardón, nové je to, že bieleho človeka už skoro ani neuvidíte, ešte aj nový robot je z Bronxu a nová je ešte jedna fičúra, kedy aj človek dostane cool brnenie (pýtam sa teda, prečo sme to nevideli už pred tým, keďže toto je dejovo zasadené pred pôvodnú sériu?). Zase OP záporáci, zase nesmrtelní hlavní hrdinovia, zase chce niekto zničiť Zem (veď vedľa je oveľa väčší Jupiter, ktorý nikto nebráni) a proste furt všetko dookola. Vážme si prvých Transformerov, kde bol ešte vtip, rozumná minutáž, dobrá akcia a normálni herci. Kino je absolútna zbytočnosť. Dokonca ani 4dx to nedokáže zachrániť. 2 z 5 (predpremiéra, 4dx 2D, cinemacity) ()

drackula 

všechny recenze uživatele

Vcelku zábavná blbina. Na prvé filmy sa to samozrejme nechytá, ale bol to jeden z lepších Transformers filmov. Nič zbytočne prekombinované, zlosyn je jasný od začiatku a hrdinovia získali v Maximáloch zaujímavý upgrade. Nepadol som z toho na riť ale ani ma to neurazilo. Značku Transformers by ale už mali nechať tak. Je to vyžmýkané dávno za limit. 60% ()

Reklama

hroubek 

všechny recenze uživatele

Nakonec je to celkem fajn akční blockbuster, který nabídne dost povedenou závěrečnou půlhodinku. Problém je v tom, že je to místy nudné, hnusné (po vizuální stránce), nezajímavé a docela hloupé. Režisér Steven Caple Jr. se snaží, má nějaké nápady a některé scény nejsou marné. Bohužel po příběhové stránce to nenabízí nic zajímavého a hlavní lidští hrdinové nemají moc charisma. Jako akční výplach na letní večer je to v pohodě, ale nechtějte po filmu cokoliv více, jelikož byste mohli hodně tvrdě narazit. ()

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Máme tu stoupající popularitu hispánských herců a ani Transformers nezůstali pozadu. V druhém z prequelů se tedy s novým hrdinou Noahem vydáváme v devadesátkách na další cestu kolem světa, díky které celá filmová franšíza dává ještě menší smysl. Občas si říkám, jestli by nebylo lepší podobné série restartovat než na ně lepit jeden prequel nebo sequel za druhým a doufat, že se jim v rámci ságy podaří odstartovat novou trilogii... a to tady ještě lákali na možný crossover s G. I. Joe... ach jo. Lidští protagonisté jsou jinak nesympatičtí a vazbu jsem si nevytvořil ani k jednomu z robotů. Padouši jsou ještě horší než Deceptikoni a obecně to působí jen jako předražený animák, na který jste se dívali v sedm hodin ráno než jste šli do školy. Smutné, kam to tyhle značky, ať byly jakkoliv (ne)kvalitní dotáhly. Hodnocení: 35 % ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Probuzení monster je sice zábavnější než poslední Transforers v Bayově režii, ale třeba na sice hloupého, ale ne moc vážně se beroucího Bublebeeho dost ztrácí. Příběh je totiž jen lehce obměněná variace toho co už jsme ve filmových Transformers viděli (a ne jednou) a navíc to celé vypadá dost lacině. Když porovnám vzezření samotných Transformerů u Baye a těch pár co jsou tady, tak ti z Probuzení vypadají zhruba tak jak vypadaly napodobeniny prodávající se kdysi ve vietnamských tržnicích. Nějaká snaha o osudovost a vážný tón je tady pak úplně marná a všechny ty patetické řeči působí spíš směšně. Na jedno podívání tenhle blockbuster z Wishe nikomu neublíží, ale kdyby nevznikl, vůbec nic by se nestalo...50% ()

Galerie (74)

Zajímavosti (26)

  • Alternativním režimem Optima Primea v tomto filmu je nákladní vůz Freightliner FLA z roku 1987. (KGBelik)
  • V dřívějších verzích filmu se více odkazovalo na události z filmu Bumblebee (2018), včetně scény, kde Bumblebee ukazuje Primeovi fotografii, kterou nosí sebou a na které je zachycen spolu s Charlie Watson (Hailee Steinfeld), aby zdůraznil svou víru v to, že lidé jsou dobří. (mikki089)

Související novinky

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (více)

Reklama

Reklama