poster

Manifesto

 • Austrálie

  Manifesto

 • Německo

  Manifesto

 • Slovensko

  Manifesto

  (festivalový název)

Drama

Austrálie / Německo, 2015, 130 min

Scénář:

Julian Rosefeldt

Producenti:

Julian Rosefeldt

Střih:

Bobby Good

Scénografie:

Erwin Prib

Kostýmy:

Bina Daigeler
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • kaylin
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale vnímám snímek "Manifesto" spíše jako takový experiment, který je zajímavou ukázkou toho, jak je možné pojmout film, stejně jako je ukázkou toho, jak je možné hrát. Cate Blanchett je zde jako chameleon a je to ona - nikoli myšlenky - proč stojí za to na snímek kouknout.(26.1.2018)

 • kristianzen
  ****

  Taaaaak určitě!(25.10.2017)

 • Sentido
  **

  Bez kontextu je to celý rigidní, prázný a k nevydržení. Byť šikovně nalíčený, zahraný i nasnímaný.(17.10.2017)

 • Qeo
  ****

  Manifesto není film pro každého. Já sám jsem z něj měl velice smíšené pocity. Na druhou stranu ve ě ještě teď rezonuje a to jsem asi tak z 90 % ničemu nerozuměl. Druhý den jsem ale začal googlovat a nejenom, že jsem zjistil, že má závažné nedostatky v historii umění, v historii všeobecně, ale hlavně se mi začalo pomali spojovat vizuální orgie, společně s hereckým výkonem Cate Blanchett. Je úžasná! Hltal jsem každé její slovo, každý její výraz, pohled nebo gesto. Je to pro mě paní herečka se vším všudy.(30.1.2018)

 • watteville
  *****

  Na úvod jen, neviděla jsem film ale expozici, kde hrálo všech 13 krátkých snímků zárověň. Občas se přihodí, že vám někdo řekne: "Pojď půjdeme na výstavu, hraje tam Cate Blanchett, zosobňuje různé ženské osudy..." No, a pak sedíte na lavičce před plátnem a nestačíte se divit. Je možné, že hluboký zážitek, který mi poskytla série krátkých filmů, pramenil zejména z překvapení, urputné snahy pochopit a pak občasného rozpoznávání útržků a vět. Každopádně, je to audiovizuálně fascinující a až geniální ve chvíli, kdy všechny filmy splynou, v okamžiku manifestu, v jedno velké kolektivní vědomí.(2.1.2018)

 • doMchek
  **

  Celkom úderné metamorfózy, ktorým by osožilo viac duševnejšieho či duchovnejšieho rozmeru na úkor toho vcelku dekadentného pseudointelektualizmu, napriek tomu, že tento sám osebe môže byť účelovým nástrojom výpovede.(2.11.2017)

 • ciapok

  na Cate sa veľmi rád pozerám, ale tento kúsok ma tak nekonečne nudil. Nie, nie som nekultúrne hovädo, ale téma sa požiera sama ... cisárove nové šaty ... kto nerozumie analýze umierajúceho umenia je primitív ?? Osho raz povedal ... hádžte perly sviniam ... ok(13.11.2017)

 • dalen
  ****

  Manifesto by som neoznačil za drámu, ale za art film. Obsah môže byť pre niekoho náročný na pochopenie, každopádne výkon Cate Blanchett je absolútne úžasný.(7.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace