Wally

Moc hezký film...těžké téma, ale přijatelně zpracované...příběh skvěle vygradovaný...zajímavé dialogy a hvězdné obsazení. Přiznám se, že mne uchvátilo to pojetí zosobnění Smrti, Lásky a Času. A i když je závěr lehce předvídatelný, tak se vás stejně dotkne. Vlastně ani nevím, proč dávám jen 4*... ()

Loki_Six

"You know, a day is long as hell. I'm abundant. I'm a gift. Even while you're standing here talking shit, I'm gifting you, and you're wasting it. On what? I mean, what is this? Huh? You know, I should be the one that's writing angry letters." ()

jakeer

Veľké sklamanie. Ešte nikdy som nepočul z úst Kate Winslet tak nekvalitný text (a keďže je to moja najobľúbenejšia herečka, bolo mi z toho doslova zle). Úvodné dialógy boli na úrovni slovenských markizáckych seriálov. Aj samotná zápletka bola veľmi triviálna. Film zachraňuje dobrý výkon WIlla Smitha, ten pôsobil snáď ako jediný autenticky. Dojímavý záver som tiež tvorcom nespapal, pritom vzhľadom na danú tematiku sa ma to zrejme mala osobne dotknúť. Je mi však ľúto tej nekvalitnej role pre Kate Winslet, o Keire Knightley ani nehovorím. Ak by v tomto filme nehrala prvá liga, tak si poviem: "Fajn, kvalitné béčko". Ale ten herecký ansámbel iba podčiarkuje, o akú premrhanú šancu išlo... 50 % ()

Hanys_

Párkrát jsem si během filmu vzpomněl na Reign over me se Sandlerem, který ale není až tak ubulený, a i přesto že se nemůže chlubit takovým hereckým dream teamem, tak je vlastně ve všem lepší. Holt Frankelovi ta sázka na slzy u mě zase nevyšla. ()

HArna

Chjo, hrajou v tom dobří herci(až na Smitha, ten někdy až moc chce oskara), ale ta pointa nebo zápletka mě vůbec nebavila, Přišlo mě absurdní, že někdo takto vymyslí plán jak pomoci příteli. Já chápu, že osobní tragédie tohoto rozměru je na kůlku, ale tohle mě místy přišlo spíše směšné než dramatické. Naštěstí do patří do kategorii filmů, na které si za dva týdny vůbec nevzpomenu. 40% ()

Pttak

Hóódně smutný film u kterého mnoha lidem ukápne slzička. Každopádně, ale bezva nápad se třemi postavami (smrt, čas, láska) a supr hvězdné obsazení. Pro mě milé překvapení v tomhle žánru. ()

Norino12

Nečakal som až tak dobrý film ako som dostal. Príbeh plný emócií, ktorý vás prinúti zamyslieť sa trochu viac nad životom. Kvalitné herecké obsadenie, ktoré však nedostalo až tak veľa priestoru ako by mohlo, každopádne aj to málo bolo fajn a k celkovej spokojnosti mi to úplne stačilo. ()

orkadimenza

Jeden kamarád mi na soutěži říkal, že když někdo popřeje před soutěží hodně štěstí mnoha lidem, tak pak to jeho přání ztrácí hodnotu. Raději se má popřát jen pár známým, aby ty přání hodnotu neztratily. A stejné to je i s moudrými proslovy v Collateral Beauty. Trailer mě hodně nalákal, protože těch řečí tam bylo přiměřeně, ve filmu ale bylo patetických keců přehnaně a i přes tolik skvělých herců (4 zástupci z místní TOP 20) mě nedokázaly zasáhnout u srdce. Jsem si jistý, že film potřebuje opakovaná zhlédnutí (pro vstřebání všech mouder) a je dost možné, že ho docením až v pozdějším věku, zatím to je pro mě bohužel zklamání, čemuž napomohl i zbytečný závěrečný převrat, který popírá veškerou logiku vidění. ()

Kejt.lin

Takže za prvý, díky těm chytrým hlavám, kterým to došlo a neměly potřebu překládat název COLLATERAL BEAUTY. A teď k věci. Málokdy se mi stává, že bych nepředvídala konec..s tím si tenhle film dal trochu na ČAS..každopádně pro LÁSKU boží, vždyť ten film nebyl o SMRTI, ta je moc jednoduchá..poprat se s ŽIVOTEM, to je zkrátka horší..paradoxně jsem nejvíc neobrečela konec, ani smutnej příbeh..já řvala u těch zatraceně pravdivejch mouder..ohraná písnička? Jasně, že jo..ale víte co je nejtěžší? přijmout ten fakt, že to tak opravdu je, že to platí...vztáhněte si to na zažitý situace, na vzpomínky, myšlenky..au ..ono to pak bolí..emoce jsou svině..no a pak se teprv poserete, při tom uvědomění..a když vám to dojde rovnou v kině, tak už tam..pak jen tak sedíte a při titulkách s rozmazanejma očima si řikáte "jako vážně?"..já jen - díky za ten scénář a dokonalou rozehranost! ..a při týhle příležitosti bych si se zakrytejma očima mohla už konečně písemně přiznat, že moje paměť neni jedna z nejlepších , jasně to už vim dávno.. (a ano, k podstatě toho co tu teď píšu se dostanem možná ještě dneska)...Horší je to psát na tenhle web, když se ta moje mizernost týká i filmů..bohužel mám jedinečnou schopnost zapomenout leckdy i film (včetně jeho názvu), který se mi vážně líbil a o to hůř i toho, který ve mě něco zanechal - navzdory tomu pak stačí jeden obrázek a zase je vesmír v rovnováze.. (nicméně dost zbytečných keců kolem a kolem).. Já tím jen chtěla říčt, že tady obrázek nebudu potřebovat - přeberte si to jak chcete.. ()

Patrik256

Rozpočet_ 36 milionov dolarov // Tržby _ 88.2 miliona dolarov // Tržby v ČR* _ 3 208 500 Kč // // Diváci v ČR _ 22 346 // Tržby v USA* _ 7 102 085 $ (3 208 kin) ()

peetriss

Je pravdou, že Collateral Beauty se pokouší vymáčknout z diváka emoce občas poněkud na sílu, přesto si mě dokázal získat pro své nesporné kouzlo, myšlenky, zajímavá slova a právě ony emoce na pomezí lásky, času a smrti pod uhlazenou taktovkou režiséra Davida Frankela. Velkým plusem je velmi silný casting, ze kterého vypíchnu zejména skvělou dvojici dam Naomie Harris a hereckou jistotu Helen Mirren. Film to určitě není zdaleka dokonalý, ale oněch dvou hodin jsem v žádném případě nelitoval. 70% ()

Asmodin

Úžasný monology, překvapující děj, obsazení prostě dostane každého, kdo někdy ztratil. Ani jsem si nevšimla, kdy mi ukápla první slza, ale nakonci jsem měla mokré tričko. ()

Mr.Mike

POZOR! Následující text obsahuje subjektivní hodnocení a může obsahovat spoilery! Pomineme-li neobvyklí začátek, kdy jsme doslova vrženi do děje bez obeznámení s postavami příběhu a jejich situací, mám podezření, že při snaze vejít se do času, režie při střihu vzala víc než měla. Snímek jako takový je koncipován na hlavní dějovou linii a 3 vedlejší, kde vedlejší postavy sami řeší vlastní život. Z těchto 3 je dle mého názoru rozhodně nejlepší linka Helen Mirren a Michael Peña, která v některých pasážích převyšuje hlavní děj. Pak následuje už ne tak propracovaná linka Kate Winslet a Jacoba Latimora, následovaná linkou Keiry Knightley a Edwarda Nortona, která v průběhu sama zmizela :D Na to jak měl snímek raketový start, časem tak zpomalil, až ho zabil samotný závěr, kdy z Willa Smitha udělali schizofrenika. Za mě film byl dobrý, herecké výkony komentovat nebudu... nepoužili tam žádná béčka. Chápu co měl film prezentovat, ale provedení bylo špatné. Ve výsledku mohl snímek vypadat skvěle, ale čas není nafukovací a snaha naplnit ho různými životními situacemi způsobila boj mezi hlavní a vedlejší dějovou linií, čímž to drama ztrácí na kvalitě a já nedostávám žádný impulz, který bě měl nutil film vidět znovu. ()

Jaro_slav

Z tohole „feel good“ filmu o vedlejší kráse, jehož hlavním smyslem je rozbulet ženský v sále, jsem si odnesl něco dočista jinýho: potvrzení svý domněnky, že Keira Knightley je nová Helen Mirren. Potěšení vidět ty dvě ve společnym filmu plus záběry na NYC plus hezkej soundtrack mi stačilo – čtyři rudý, idyž jsem „tu zásadní“ pointu věděl s předstihem. ()

H4ku11

V hodnotení som pri tomto filme veľmi subjektívny, objektívne to za moc nestálo. Tá myšlienka je super, ale vôbec to nebolo tak úžasne prevedené ako som si predstavoval. Napriek tomu dúfam, že keď si raz pre mňa príde pani Smrť, bude to s tvárou Helen Mirren. ()

Milky.

Standardní vánoční ždímačka slz a peněz se třemi hodnými sudičkami. Aby to někoho nalákalo víc, než klasické televizní vánoční filmy, narvali tam nejlepší herce, které se jim povedlo zaplatit a teď si honí triko, že to díky tomu můžou pustit v kinech. Žádné překvapení, film se tváří strašně oduchovněle a hluboce, ale je plytký, prvoplánový a plný hezkých keců. Předpokládám, že si zavolali psychologa, aby jim pomohl s životními moudry. Dojmout to umí, ale není to nic jiného než komerční kalkul a jediný cíl filmu. Níc víc než jednoduchou přeameričtěnou dojičku v tom nečekejte. A bavilo mě jak v přeplněném New Yorku vždy uzavřeli celou ulici a křižovatku, aby Will Smith mohl bezpečně jet po cestě na kole. ()