Collateral Beauty: Druhá šance

• Austrálie

USA, 2016, 97 min

• Mr.Mike

POZOR! Následující text obsahuje subjektivní hodnocení a může obsahovat spoilery! Pomineme-li neobvyklí začátek, kdy jsme doslova vrženi do děje bez obeznámení s postavami příběhu a jejich situací, mám podezření, že při snaze vejít se do času, režie při střihu vzala víc než měla. Snímek jako takový je koncipován na hlavní dějovou linii a 3 vedlejší, kde vedlejší postavy sami řeší vlastní život. Z těchto 3 je dle mého názoru rozhodně nejlepší linka Helen Mirren a Michael Peña, která v některých pasážích převyšuje hlavní děj. Pak následuje už ne tak propracovaná linka Kate Winslet a Jacoba Latimora, následovaná linkou Keiry Knightley a Edwarda Nortona, která v průběhu sama zmizela :D Na to jak měl snímek raketový start, časem tak zpomalil, až ho zabil samotný závěr, kdy z Willa Smitha udělali schizofrenika. Za mě film byl dobrý, herecké výkony komentovat nebudu... nepoužili tam žádná béčka. Chápu co měl film prezentovat, ale provedení bylo špatné. Ve výsledku mohl snímek vypadat skvěle, ale čas není nafukovací a snaha naplnit ho různými životními situacemi způsobila boj mezi hlavní a vedlejší dějovou linií, čímž to drama ztrácí na kvalitě a já nedostávám žádný impulz, který bě měl nutil film vidět znovu.(22.12.2016)

První půlhodinka mě nebavila, děj zasazený do vánočního času, ztráta blízké osoby a pro mě utrpení svatého Šebestiána. Pak začala hrát nádherná písnička od Fink - Looking Too Closely a mě to díky ní chytlo. Will Smith na obrazovce sice krásně trpěl, ale já se bavil plánem najímat divadelní herce v čele s výbornou Helen Mirren. Citová vydíračka to tedy byla, pro početnou část diváků postižených cynismem bude jednoduchým terčem, ale smutné filmy holt na city hrají a ten závěr, měl jsem knedlík v krku a nechtěl bych to nikdy zažít.(5.3.2017)

Tvůrci vyloženě tlačí na diváka, aby za každou cenu brečel jak želva. Jenže když se o něco snažíte tak vehementně, účinek může být opačný. U Collateral Beauty jsem měl pocit, že producenti šli na jistotu. Hvězdné obsazení, dojemný příběh, slzavé téma, jednoduchá zápletka s menším překvapením. Bohužel výsledek by strašně přeumělkovaný a dojem z toho rozhodně nebyl takový, jak asi režisér zamýšlel. Koukat se na to dalo, ale znovu už ne.(23.4.2017)

Veľké sklamanie. Ešte nikdy som nepočul z úst Kate Winslet tak nekvalitný text (a keďže je to moja najobľúbenejšia herečka, bolo mi z toho doslova zle). Úvodné dialógy boli na úrovni slovenských markizáckych seriálov. Aj samotná zápletka bola veľmi triviálna. Film zachraňuje dobrý výkon WIlla Smitha, ten pôsobil snáď ako jediný autenticky. Dojímavý záver som tiež tvorcom nespapal, pritom vzhľadom na danú tematiku sa ma to zrejme mala osobne dotknúť. Je mi však ľúto tej nekvalitnej role pre Kate Winslet, o Keire Knightley ani nehovorím. Ak by v tomto filme nehrala prvá liga, tak si poviem: "Fajn, kvalitné béčko". Ale ten herecký ansámbel iba podčiarkuje, o akú premrhanú šancu išlo... 50 %(18.12.2016)

Asi nemá cenu předstírat, že Collateral Beauty je postaven na citech. Bohužel i na smrti zrovna tam, kde to lidi jako já hodně prožívají. Mám-li ale hodnotit objektivně asi nejvíc se mi líbila postava "lásky" Keiry Knightley, vyrostla z ní krásná herečka. Will byl vždycky opravdovím hercem až na nějaké ty úskoky stranou a tady to jen dokazuje. Velmi pěkná podívaná(4.4.2017)