Collateral Beauty: Druhá šance

• Austrálie

Romantický / Drama

USA, 2016, 97 min

Tři nejlepší přátelé Willa Smithe jsou nejodpornějšími lidmi, s jakými jsem měl letos tu možnost setkat se v kině (na druhou stranu jeho Howard jako člověk a kamarád taky za moc nestojí). Přesto mě Collateral Beauty nenechala chladným, a to hlavně díky výborně napsaným a podaným dialogům, bez kterých by ta patetická břečka jménem příběh vyvolávala odpor nebo škodolibé pobavení. Takhle to ale kupodivu funguje.(23.12.2016)

Tento film se mi líbil už podle traileru, tak jsem byla ráda, že jsem se dostala na jeho projekci. Překvapivě to bylo celé jinak, než v traileru, což jsem nečekala, ale o to to bylo zajímavější a více se mi to líbilo. Ale pořád mi zůstává rozum stát kvůli konci, který mi tam vůbec nehodil, proto asi nedávám plný počet bodů.(31.12.2016)

• Goldbeater

Vykonstruovaná pohádka, kde si každá z postav sice prožívá svou větší či menší osobní krizi nebo tragédii, nejde však o nic, s čím by si neporadila trojice světaznalých divadelních herců! Scenáristé nejenže spoléhali na citové ždímání diváka, ale ještě těmi několika rozuzleními dělají z diváka rovnou debila. Já při sledování trpěl snad víc než některá z postav.(29.12.2017)

• luka4615

Film má pěknou myšlenku, hrají tam známé herecké tváře, zkrátka má to správné podhoubí, které dokáže zaujmout. Nějak tedy nechápu, proč z těchto ingrediencí vznikl tak neuvěřitelně předvídatelný "cajdák", u něhož emotivní momenty téměř vůbec nefungují. Režiséru Davidu Frankelovi se už od samotného začátku celý koncept filmu "sype" pod rukama, z čehož bohužel vznikla podprůměrná záležitost, která se u mě naprosto minula slzopudným účinkem. Tak snad příště. „Row, row, row your boat gently down the stream, merrily merrily merrily merrily life is but a dream!“(27.2.2017)

Reziser David Frankel /Marley a Ja, Dabel nosi pradu/ natocil len dalsi priemerny film, ktory este v kinach navyse dost zhorel. Vilo Kovac /Enemy of the State/ v hlavnej ulohe cloveka, pre ktoreho uz zivot stratil zmysel, taxa poneviera odnikadial nikam, nic neriesi, mobil ani internet nema ....... ale zobral xebe ludi s dobrym srdcom /to je dolezite konat dobro/ ako kate Winslet /Titanic/, Edward Norton /Kult hakoveho Krize, Birdman/, dalej Helen Mirren /RED/, Michaela penu a aj Moneypenny Naomie Harris. A sympaticke bolo to, ze tito ludkovia sa rozhodli vratit chut do zivota aj Kovacovi. Zaver je dost silny : 69 %(29.4.2017)

• - Počas prípravy Willa Smitha (Howard) na rolu, zomrel jeho otec, Willard Carroll Smith, Sr. Herec uviedol, že práca na filme pôsobila terapeuticky, pretože mu pomáhala vyrovnať sa so stratou. (Astonko)

• - Ve filmu si měla zahrát Rooney Mara, ale z neznámých důvodů se tak nestalo. Ve filmu se měla objevit Rachel McAdams, ale kvůli natáčení filmu Doctor Strange (2016) nemohla. (Spidey3)

• - Film měl původně režírovat Alfonso Gomez-Rejon, který se kvůli neshodám se studiem New Line Cinema režírování vzdal. (MessiM)