Collateral Beauty: Druhá šance

• Austrálie

Romantický / Drama

USA, 2016, 97 min

• chelseaman22

Film beze smyslu. Úplná zbytečnost postavená na hereckém neUMU černé eminence Holywoodu, jejíž potomci jsou odporné tlačenky. Jediné, co lze vyzdvihnout je herecký výkon Helenky, která film zachraňuje. I přes divácky přívětivou metráž nebylo vůbec lehké udržet inkriminovaných 97 minut pozornost. 35%(15.3.2017)

Od roku 2013 čekám na další kvalitní film mého oblíbeného Willa Smitha. Poslední tři filmy s ním byla docela tragédie, a proto jsem tak rád, že konečně je Collateral Beauty dobrým filmem. A to nejen proto, že Smith hraje naprosto parádně. Spousta lidí sleduje každé Vánoce Lásku Nebeskou (2003). Já si dokážu představit, že tohle je další Vánoční film, který by se mohl každý rok promítat. I přesto, že je hořký a smutný. Úspěšný vedoucí velké firmy (Will Smith) přijde o dceru a ani po třech letech není schopný se s tím vyrovnat. Ovšem jeho kolegové (Winslet, Norton, Peña) mají taky svoje starosti a netečnost jejich vedoucího je přivádí do dalších problémů. Ve stejné době přichází za Smithem tři osoby - Láska, Smrt a Čas. Svými konfrontacemi se snaží navrátit krásu a lásku do jeho života. Film jako takový funguje díky scénáři po každé stránce. Je dojemný a zahraný skvěle. Sice jsem měl někde pocit, že si film až moc přehnaně vynucuje divákovi emoce. Nicméně konec mi dává za pravdu, že je tohle jedno z lepších dramat o životě. Díky skvělým hercům to funguje. Oproti třeba Sedmi životů (2008), kdy film graduje pouze na konci, a celý film máte jasnou představu, jak skončí. Možná to nemá tak hlubokou myšlenku, ale emoce fungují, jak mají a propletenost příběhem mezi charaktery se mi moc líbila. [Csfd projekce19] (80 %)(26.12.2016)

Myšlenka silná, ale zpracování kapinku pokulhávalo.. Tvůrci sází na jistotu na úkor předvídavosti.. Těží z pathosu maximum a sází na jedničkové obsazení.. Willa Smithe jsem dlouho hrát neviděla a tady celkem přehrával.. Tak nějak "vyrostl" ze svého těla.. Trojka "andělů" byla složená opět ryze marketingově.. Helen Mirren byla jediná opravdu skvělá.. Kate Winslet byla v příběhu vyloženě do počtu.. A Edward Norton se opět po dlouhé době někde mihnul.. Možná, kdyby byl "Collateral Beauty: Druhá šance" více artový a méně popíkovský, tak by stál za lepší divácký prožitek.. Trošku mi to přišlo jako mix skvělých "Sedm životů" a né moc skvělých "Andělů všedního dne".. Prvoplánově divácky líbivý počin.. 4 hvězda za příběh..(18.4.2017)

Jasně, je to doják, jasně, má to z vás vymačkat nějaké ty emoce a hromadu slz, ale prostě se to v mém případě povedlo. Na jednu stranu je to dáno výborným hereckým obsazením, kde mě bavil každý herec, na stranu druhou pak i překvapením v ději, které jsem tak nějak prostě nečekal, o to víc mě dostalo.(27.3.2017)

Milujem nápadité filmy, ktoré ma nenútene dostanú do sféry plnej úvah. Ktoré disponujú čarom myšlienky zo života. Ktoré napriek smutnému osudu hlavných postáv, dokážu vyvolať iskierku nádeje pre krajšiu budúcnosť. A tak ma napadá jedna pomerne od-veci otázka, patriaca skôr do oblasti polemiky. O čo je "Moonlight" so svojou "prihriatou" tematikou "ľahko" osolárkovaných vagabundov lepším snímkom? Respektíve z pohľadu zásahu do emócií, "bolestivejším", než "Collateral Beauty"? No kurva o NIČ. Je jasné, že dôležitú úlohu zohralo v tomto prípade herecké obsadenie, no "dle mého", táto téma samotného diváka rozhodne viac zasiahne, než šermovanie dvoch jazykov, ktorým láska nepriala už v období záškoláctva. Človeku je až "smutno", čo za kokotov rozhoduje o udeľovaní cien, ktoré sa navždy zapíšu do "análov" filmovej tvorby. Čo za rok 2016, platí zrejme doslovne. Že??? Hodnotenie trošku prepálim, no ale prečo nie ...(1.3.2017)

• - Ve filmu si měla zahrát Rooney Mara, ale z neznámých důvodů se tak nestalo. Ve filmu se měla objevit Rachel McAdams, ale kvůli natáčení filmu Doctor Strange (2016) nemohla. (Spidey3)

• - Počas prípravy Willa Smitha (Howard) na rolu, zomrel jeho otec, Willard Carroll Smith, Sr. Herec uviedol, že práca na filme pôsobila terapeuticky, pretože mu pomáhala vyrovnať sa so stratou. (Astonko)

• - Herečka Keira Knightley hraje ve filmu postavu se jménem Aimee Moore. To pochází z francouzského slovesa aimer, takže její jméno znamená více milována. (MessiM)