Collateral Beauty: Druhá šance

• Austrálie

Romantický / Drama

USA, 2016, 97 min

Will Smith nám zase trpí. Nedávno to schytával coby nigerijský přistěhovalec, který ukázal na rizika hráčů amerického fotbalu, ve Štěstí na dosah vykreslil otce, kterému osud hází klacky pod nohy, v Sedmi životech byl zase sžíraný chybami z minulosti. Nyní jsou jeho oči snad ještě smutnější. Tklivý příběh, půltucet hereckých hvězd, přeplácaný guláš. Brzy totiž na scénu přijde plán, kdy Smithe jeho kolegové mají dotlačit k tomu, že je prostě blázen. A najmou si herce, kteří jim k tomu pomůžou. Ale bacha, dělají to proto, že už zkusili leccos a Smithe mají vlastně rádi. A nechtějí, aby svou netečností položil společnou firmu. A aby toho nebylo málo, hercům se začnou svěřovat se svými bolístkami. Smith mezitím trpí. A divák tak trochu s ním. Závěrečné dějové odhalení, no, překvapí. O zbytku raději moc nepřemýšlet. A ano, přijde na řadu i rakovina. Dokonale prázdný film.(3.3.2017)

"Nezapomeňte, že život jde dál a je krásný." Tak na to se snadno zapomíná při brodění v slzavém údolí plném zoufalých rodičů mrtvých dětí. Kdybych jen tušil, o co tady půjde, tak bych si s Howardem určitě nešel pobrečet a stavět domino, ale holt mě tam zákeřně nalákala prvoligová herecká sestava. A když už jsem tam byl, tak jsem se mezi odrážením útoků na slzné kanálky snažil najít v tom celém něco pozitivního a nakonec jsem se rozhodl, že tím jsou Láska, Čas a samozřejmě báječná Smrt. Asi jim napíšu pochvalný dopis.(8.4.2017)

• Mr.Mike

POZOR! Následující text obsahuje subjektivní hodnocení a může obsahovat spoilery! Pomineme-li neobvyklí začátek, kdy jsme doslova vrženi do děje bez obeznámení s postavami příběhu a jejich situací, mám podezření, že při snaze vejít se do času, režie při střihu vzala víc než měla. Snímek jako takový je koncipován na hlavní dějovou linii a 3 vedlejší, kde vedlejší postavy sami řeší vlastní život. Z těchto 3 je dle mého názoru rozhodně nejlepší linka Helen Mirren a Michael Peña, která v některých pasážích převyšuje hlavní děj. Pak následuje už ne tak propracovaná linka Kate Winslet a Jacoba Latimora, následovaná linkou Keiry Knightley a Edwarda Nortona, která v průběhu sama zmizela :D Na to jak měl snímek raketový start, časem tak zpomalil, až ho zabil samotný závěr, kdy z Willa Smitha udělali schizofrenika. Za mě film byl dobrý, herecké výkony komentovat nebudu... nepoužili tam žádná béčka. Chápu co měl film prezentovat, ale provedení bylo špatné. Ve výsledku mohl snímek vypadat skvěle, ale čas není nafukovací a snaha naplnit ho různými životními situacemi způsobila boj mezi hlavní a vedlejší dějovou linií, čímž to drama ztrácí na kvalitě a já nedostávám žádný impulz, který bě měl nutil film vidět znovu.(22.12.2016)

Od roku 2013 čekám na další kvalitní film mého oblíbeného Willa Smitha. Poslední tři filmy s ním byla docela tragédie, a proto jsem tak rád, že konečně je Collateral Beauty dobrým filmem. A to nejen proto, že Smith hraje naprosto parádně. Spousta lidí sleduje každé Vánoce Lásku Nebeskou (2003). Já si dokážu představit, že tohle je další Vánoční film, který by se mohl každý rok promítat. I přesto, že je hořký a smutný. Úspěšný vedoucí velké firmy (Will Smith) přijde o dceru a ani po třech letech není schopný se s tím vyrovnat. Ovšem jeho kolegové (Winslet, Norton, Peña) mají taky svoje starosti a netečnost jejich vedoucího je přivádí do dalších problémů. Ve stejné době přichází za Smithem tři osoby - Láska, Smrt a Čas. Svými konfrontacemi se snaží navrátit krásu a lásku do jeho života. Film jako takový funguje díky scénáři po každé stránce. Je dojemný a zahraný skvěle. Sice jsem měl někde pocit, že si film až moc přehnaně vynucuje divákovi emoce. Nicméně konec mi dává za pravdu, že je tohle jedno z lepších dramat o životě. Díky skvělým hercům to funguje. Oproti třeba Sedmi životů (2008), kdy film graduje pouze na konci, a celý film máte jasnou představu, jak skončí. Možná to nemá tak hlubokou myšlenku, ale emoce fungují, jak mají a propletenost příběhem mezi charaktery se mi moc líbila. [Csfd projekce19] (80 %)(26.12.2016)

Je to vánoční film. Doják jak prase, na to se potřeba připravit. Ale nápad je to moc dobrý a díky hercům je taky dobře zahraný. Bohužel patosu je víc než je zdrávo, takže Nebe nad Berlínem to fakt není. Přesto je to zvláštní film, jen tak tak nezprasený do plačtivé uslintanosti. Naštěstí se zázrakem podařilo udržet na hraně dobrého vkusu. 75%(1.1.2018)