Robot-monstrum (festivalový název)

Wyott Ordung

Jack Greenhalgh

Phil Tucker
  • sinp

Přívlastek "kultovní" se získává mnohdy bez znalostí čehokoliv a jen na základě historických souvislostí. Proto známe i dnes kupříkladu právě tenhle film, ve skutečnosti nejapné plivnutí do vody, po všech stránkách věc hodna zapomenutí. V zásadě je hlavně potřeba vytvořit kult, každá dekáda a každý žánr si ho zaslouží. No a Phil Tucker měl to "štěstí", že kolem jeho blbosti prošel už v padesátých letech nějaký ten vzruch, takže všichni zde hodnotící přispíváme k obecné oblibě tohoto filmu i po letech. Víte, já upřímně nevěřím, že Robot Monster je tím nejhorším, co na kameru kdo natočil, jen záhadně ten film přežil (a kolik dlaších podobných už je navždy v prachu). Sranda to je solidní, klišé ve scénáři a nelogičnost nejde obcházet, herci šíleným způsobem neschopní a ten styl.... ten styl! Věřím, že jsou další takové filmy a chci je vidět!(24.3.2006)

[FOD 2014] Ten pocit, když filmový monstrum chodí před plátnem a diváci si hrají s bublifuky, který dostali před projekcí… Ještě že sem si dal před projekcí panáka se sérem proti účinkům kalcinátorovejch paprsků smrti, který vypadalo a nejspíš i chutnalo jako nealkoholickej Iron. Čistě logicky a bez emocí uvažující Romani nakonec nevyhubili posledních 6 přeživších Humanů ani diváky v sále. Taky vám začalo být líto toho vraždícího mimozemskýho monstra, který vypadá jako gorila s helmou z pravěkýho potápěčskýho skafandru s anténkami, když se tak nešťasně zamilovalo? BTW tak si říkám, že neutěšenejch postapo snímků s téměř vyhubeným lidstvem v 50. letech asi moc nevzniklo. Nádherně film vystihla Lindiště.(16.3.2014)

• liborek_

Tady fakt nejde jinak... U Woodových filmů jsem se alespoň celou dobu srdečně smál, ale u tohoto snímku mi na začátku vykouzlila úsměv pouze Ro-manova vizáž a to bylo vše... Dál už jsem jen kroutil hlavou, co všechno filmový pás snese... Tímto končím svou sérii ultrašpatných filmů, kterými jsem si zpestřoval závěr roku 2007 :-))(1.1.2008)

• zelvopyr

Tato významná sociologická sonda vás naučí mnohé, o čem jste zatím neměli ani tušení. Například, že archeologie se zabývá otloukáním jeskynních maleb kladivem a nošením úlomků do muzea k výzkumu. Nebo že svému nadřízenému nejlépe pomůžete udržet disciplínu v rodině, když pěkně svážete jeho mladou dceru (akorát hrozí, že si ji pak budete muset vzít). Nebo že Darth Vader měl jednu dobu v šatníku kožich a tykadla. Přišlo mi to relativně dokoukatelné, i pro tu milosrdnou délku. A identifikoval jsem i pár filmů, ze kterých byly vykradeny záběry. P.S. nejde obhájit hodnocení bez spoileru, dokomentuji v diskusi...(22.4.2012)

Neuvěřitelný bizar, který však překvapivě není tak blbý, jak by se mohlo zdát z reakcí ostatních. Zrovna u tohoto filmu tak platí více než kdy jindy, že nejlepší je udělat si názor sám a nedat se strhnout pověstí, která film provází. Ó jistě, možnost vidět jeden z údajně nejhorších filmů všech dob samozřejmě naláká a ze studijních důvodů jsem si ji nemohl nechat ujít, ale stejně - podle mě je to jen nafouklá bublina. Za sebe mohu říci, že jsem se při sledování hodně bavil, což pro mě byla velká úleva. Ten film je "jenom" überzlý, trapný, naivní, debilní a všechno ostatní, ale není ani v nejmenším nudný - díkybohu za to, protože zrovna nudy jsem se dost obával. Sledovat tuhle pakárnu je vážně prdel, protože je to tak špatný, až je to dobrý. A když si vezmete dobu vzniku v éře studené války, minimální rozpočet a skutečnost, že - SPOILER ALERT! - je to celé jen snová fantazie malého kluka, odrostlého pravděpodobně na brakové četbě, tak ten film najednou dostává úplně nové rozměry. Protože z pohledu toho malého kluka celý ten šílený děj obsahuje přesně to, co patří ke správnému dobrodružnému sci-fi příběhu, tak jak by ho chtěl prožít každý malý kluk vychovaný pokleslou četbou pro americké teenagery (u nás plnily obdobnou roli tzv. rodokapsy), a vysmívat se tak příběhu možná vůbec není na místě. Něco jiného je samozřejmě šílené technické zpracování, děsivě trapné dialogy, toporné herecké výkony a směšná dramatická hudba, ale jako celek mi přijde adekvátní ohodnotit tento film 3 hvězdami, tak trochu natruc tomu převažujícímu buď-anebo hodnocení, kdy většina lidí hodnotí buď odpadem (který mám vyhrazen pro vzácné případy extrémně špatných filmů, jaké točí třeba Troška), nebo 5 hvězdičkami (které mám vyhrazeny pro nejlepší filmové počiny historie, jaké točil Antonioni, Kubrick, Fellini, Hitchcock, ad.) - dát tomuto filmu 5 hvězd nebo odpad je podle mě dost nefér vůči filmům, které si taková krajní hodnocení zaslouží stokrát víc.(6.3.2014)

• - Sci-fi "zetko" s rozpočtom 16 tisíc USD, natočené v nejakom kameňolome za 4 dni. Režisér Phil Tucker sa po uvedení do kín a následných ohlasoch kritiky pokúsil o samovraždu zastrelením. Jeho dielo dnes nesie status jedného z najhorších filmov všetkých čias. (POMO)

• - Záběry dinosaurů a zemětřesení pocházejí z filmů One Million B.C. (1940) a Lost Continent (1951). (PanCitron)

• - Režisér Phil Tucker neměl peníze na kostým monstra, a tak přesvědčil George Barrowse, aby si tuto postavu zahrál. Barrows totiž vlastnil kostým gorily. (Carter21)