Robot-monstrum (festivalový název)

Phil Tucker

Wyott Ordung

Jack Greenhalgh

Phil Tucker

Neuvěřitelný bizar, který však překvapivě není tak blbý, jak by se mohlo zdát z reakcí ostatních. Zrovna u tohoto filmu tak platí více než kdy jindy, že nejlepší je udělat si názor sám a nedat se strhnout pověstí, která film provází. Ó jistě, možnost vidět jeden z údajně nejhorších filmů všech dob samozřejmě naláká a ze studijních důvodů jsem si ji nemohl nechat ujít, ale stejně - podle mě je to jen nafouklá bublina. Za sebe mohu říci, že jsem se při sledování hodně bavil, což pro mě byla velká úleva. Ten film je "jenom" überzlý, trapný, naivní, debilní a všechno ostatní, ale není ani v nejmenším nudný - díkybohu za to, protože zrovna nudy jsem se dost obával. Sledovat tuhle pakárnu je vážně prdel, protože je to tak špatný, až je to dobrý. A když si vezmete dobu vzniku v éře studené války, minimální rozpočet a skutečnost, že - SPOILER ALERT! - je to celé jen snová fantazie malého kluka, odrostlého pravděpodobně na brakové četbě, tak ten film najednou dostává úplně nové rozměry. Protože z pohledu toho malého kluka celý ten šílený děj obsahuje přesně to, co patří ke správnému dobrodružnému sci-fi příběhu, tak jak by ho chtěl prožít každý malý kluk vychovaný pokleslou četbou pro americké teenagery (u nás plnily obdobnou roli tzv. rodokapsy), a vysmívat se tak příběhu možná vůbec není na místě. Něco jiného je samozřejmě šílené technické zpracování, děsivě trapné dialogy, toporné herecké výkony a směšná dramatická hudba, ale jako celek mi přijde adekvátní ohodnotit tento film 3 hvězdami, tak trochu natruc tomu převažujícímu buď-anebo hodnocení, kdy většina lidí hodnotí buď odpadem (který mám vyhrazen pro vzácné případy extrémně špatných filmů, jaké točí třeba Troška), nebo 5 hvězdičkami (které mám vyhrazeny pro nejlepší filmové počiny historie, jaké točil Antonioni, Kubrick, Fellini, Hitchcock, ad.) - dát tomuto filmu 5 hvězd nebo odpad je podle mě dost nefér vůči filmům, které si taková krajní hodnocení zaslouží stokrát víc.(6.3.2014)

• Z0oMb3E

V časoch mýtov a legiend, keď boli starí filmoví bohovia malicherní a krutí dal Phil Tucker nechtiac vzniknúť legende. Konečne som mal tú česť zhliadnuť prvé monster béčko v histórii kinematografie. Na moje počudovanie som sa veľmi slušne bavil, a to nemám veľké pochopenie pre tieto historické snímky. Ako priekupnícke dielo položilo základy a šablónu pre nespočetne veľa nasledovníkov. Absencia logiky, primitívne efekty, otrasné herecké výkony, opakované zábery či detinský scenár to všetko má svoje počiatky práve tu. Navyše príjemná stopáž umožní nahliadnuť do histórie aj ostýchavým nebékovejským panicom bez toho aby si nedajbože začali trýzniť od prezentovanej hrôzy vlastné telá. Ro-manko sa týmto stáva mojím obľúbenou monsterkou. Film zapnúť, hodina nekontrolovaného smiechu, polhodina doznievajúceho smiechu a okamžitý klik na Delete!(8.11.2011)

• Fox85

Hrozné. Nudné. Amatérské. Ale aspoň krátké. ***SPOILER*** Když se člověk dobere až ke konci a zjistí, že to vše byl je chlapcův sen (i když co my víme, Ro-man se "překvapivě" přece ještě na konci objevil... :o), tak tu vyvstává jedna zásadní otázka: Který malý kluk sní o sexuálních zkušenostech svojí starrší sestry, její svatbě a nakonec smrti jejího muže a svojí druhé sestry? To je podle mě práce pro psychoanalitika, ne? ***KONEC SPOILERU***(10.12.2010)

• Lima

"Pane doktore, asi takhle - viděl jsem prapodivnýho týpka v kožichu (asi to byl mimozemšťan), jak nukleárním útokem zlikvidoval veškeré lidstvo na Zemii. Přežilo šest lidí - děda, babka, klučík, holčina, nějaká kost a libovej seladon. A voni byli poslední hrozbou pro jiný týpky v kožichu někde na ňáký jiný planetě. A tak ten v tom kožichu (ne, nebyl to Leoš Mareš) chodil furt ňákou pustou krajinou , aby je dostal. A řeknu vám, bylo mi ho dost líto. Furt chodit pěšky v tom kožichu. Proč se třeba nesvezl? Má atomovky, má vesmírnej koráb a přitom musí supět po kopcích? No řekněte, pane doktore, je to normální? Ale bez citu nebyl, ne ne. Von se zamiloval, do tý kosti. A tak šel po ní. A vona jak utíkala s tím playboyem, tak hrozba nehrozba, zabouchla se do toho seladona (ne do toho s tím kožichem) a naplánovali si líbánky. Sice nevím, kde je chtěli trávit, ale taková cesta rozbořenou Paříží spojená s prohlídkou mrtvol, to by nemuselo být špatný. Ale to já jenom tak fantazíruju...A taky jsem tam viděl plazmovou obrazovku z papundeklu a u ní asi ňákej magor foukal do bublifuku, protože tam poletovaly bubliny, ale nevím proč. Jo, a taky se tam mihly pravěcí ještěři a ....Au! Au!Já si nevymejšlím. Já to viděl, pane doktore! Pusťte mně, já nechci injekci! Prosím! Pomoc......"(31.8.2003)

• dobytek

Tvůrci týhle šílenosti snad museli bejt zhulený, jinak si to nedokážu vysvětlit. Film jsem viděl v rámci pořadu MST3K, kde během filmu pořád někdo vykřikuje "vtipný" hlášky jako "This monkey is schizophrenic." a podobně, takže to byl ještě větší opruz a u filmu jsem v kuse nevydržel dýl než tak 20 minut. Naštěstí je film hodně krátkej, takže jsem to po částech nějak přetrpěl až do konce a teď se můžu chlubit, že jsem viděl největší píčovinu na světě.(1.5.2006)