Robot-monstrum (festivalový název)

USA, 1953, 66 min

Phil Tucker

Wyott Ordung
  • liquido26

Po shlédnutí filmů Eda Wooda jsem si myslel, že už mě nic nemůže překvapit, ale to jsem se mýlil. Plan 9 From the Outer Space byl oproti tomuto unikátu oskarovým velkolepým výpravným snímkem. Sice jsem s e během celého filmu tak nějak musel usmívat nad tou naivitou, nelogičnostmi, diskontinuitou některých scén atd., ale to nic nezmění na faktu, že Robot Monster byla ta nejdelší a nejnudnější filmová hodina mého života :-)(21.11.2008)

Mýli sa kto si myslí, že najhoršie filmy točil Edward D. Wood Junior....každopádne ak v Tatrách stretnete medveďa v skafandri s anténkami, okolo ktorého sa budú vznášať bublinky...utekajte ! 0/10(12.2.2006)

• Webb

Komedie, která si dělá srandu sama ze sebe, mj. sled scén nepatřících k sobě, jako by byly vytrhnuty z několika jiných filmů a poskládány k sobě, u nichž každá nová informační hodnota nové scény je v přímém protikladu některé z předchozích. [5/10](3.12.2011)

Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Naprosto vážně uvažuji o Topce, protože sledování Robot Monster budu mít dlouho v paměti jako zážitek s obrovským Zet. Dle mého názoru to strká všechny Edy Woody do...do jeskyně s bublinama. Záchvaty smíchu mnou cloumaly od začátku až do konce. Kdo neviděl, jako by nežil. Pokud se totiž některému filmu má říkat kultovní, tak ať se Robot Monster postaví hned na první místo v řadě a na všechny ostatní pošle smrtící C paprsky, protože tahle opice má prostě lepší počítač. A já sešlu ještěry z Pluta na každého, kdo dal odpad!. Opravdu jsem si téměř jist, že tento film poběží na mém přehrávači ještě mnohokrát. Možná i mnohokrát denně. Slibuji Ro-manovi, že na něj nikdy nezapomenu a chci režisérskou verzi, chci velké plátno a nutně potřebuji kazajku. Cartman jednou řekl:"Právě mi praskla pojistka smíchu."(3.4.2011)

• hippyman

jedná se o a) hodinovou lekci angličtiny pro začátečníky; b) instruktážní video pro studenty herectví/režie/scénáristiky/..., jak se to NEMÁ dělat; c) imbecilního předchůdce Starwars či Planety opic...? tohle už prostě nebylo ani k smíchu... odpad!(20.5.2011)

• - Sci-fi "zetko" s rozpočtom 16 tisíc USD, natočené v nejakom kameňolome za 4 dni. Režisér Phil Tucker sa po uvedení do kín a následných ohlasoch kritiky pokúsil o samovraždu zastrelením. Jeho dielo dnes nesie status jedného z najhorších filmov všetkých čias. (POMO)

• - Původně promítáno ve 3D. (Redswif)

• - Snímek je považován za první film sci-fi žánru se stereofonním zvukem. (facojurka)