Robot-monstrum (festivalový název)

Wyott Ordung

Jack Greenhalgh

Phil Tucker
  • Cimr

Film dobrý takovým tím ed-woodovským způsobem, to jest dílo tak příšerné, až vlastně roztomilé. Špatně je tu úplně všechno - kdyby jen hloupé kostýmy a speciální efekty, nějak bych to zvládnul, ale když hapruje i ta nejzákladnější logika takovým způsobem, že se i žák třetí třídy musí smát, pak není něco v pořádku. Jeden příklad z mnoha - vědec klade celé své rodině na srdce, aby se nevzdalovali z opevněného domu, protože tam jedině na ně monstrum, které zničilo všechny lidi na planetě, nemůže. Ale když za ním přijde jeho dcera, že se chce vdávat, tatínek ji oddá, načež ji pošle ven. A mladá dvojice jde se smíchem pobíhat po louce... Přehlídka podobných absurdit, navíc obohacená o neuvěřitelně trapnou pointu. Jednoduše velmi, velmi, velmi špatný film. Doporučuji!(7.10.2012)

• L_O_U_S

Opravdový úlet. Tenhle film nemá nic, co by se dalo pochválit - snad až na pohlednou Claudii Barrett. Postavy se vrhají do nesmyslných činností, mimomezšťan polovinu délky filmu šteluje knoflíky na dřevěné desce, občas někdo jen tak umře a dozvíme se, že vůdce emzáků si rád hraje s elektrickými obvody. Za skutky hodné vytesání do kamene lze taky považovat vložení přestávky do hodinového filmu nebo nápad s opičím oblekem a akvárkem na hlavě. Tohle se dá omluvit snad jen tím, že možná šlo o film pro děti. Opravdu horší než Woodovy prasárny. (560.)(22.5.2010)

• Lima

"Pane doktore, asi takhle - viděl jsem prapodivnýho týpka v kožichu (asi to byl mimozemšťan), jak nukleárním útokem zlikvidoval veškeré lidstvo na Zemii. Přežilo šest lidí - děda, babka, klučík, holčina, nějaká kost a libovej seladon. A voni byli poslední hrozbou pro jiný týpky v kožichu někde na ňáký jiný planetě. A tak ten v tom kožichu (ne, nebyl to Leoš Mareš) chodil furt ňákou pustou krajinou , aby je dostal. A řeknu vám, bylo mi ho dost líto. Furt chodit pěšky v tom kožichu. Proč se třeba nesvezl? Má atomovky, má vesmírnej koráb a přitom musí supět po kopcích? No řekněte, pane doktore, je to normální? Ale bez citu nebyl, ne ne. Von se zamiloval, do tý kosti. A tak šel po ní. A vona jak utíkala s tím playboyem, tak hrozba nehrozba, zabouchla se do toho seladona (ne do toho s tím kožichem) a naplánovali si líbánky. Sice nevím, kde je chtěli trávit, ale taková cesta rozbořenou Paříží spojená s prohlídkou mrtvol, to by nemuselo být špatný. Ale to já jenom tak fantazíruju...A taky jsem tam viděl plazmovou obrazovku z papundeklu a u ní asi ňákej magor foukal do bublifuku, protože tam poletovaly bubliny, ale nevím proč. Jo, a taky se tam mihly pravěcí ještěři a ....Au! Au!Já si nevymejšlím. Já to viděl, pane doktore! Pusťte mně, já nechci injekci! Prosím! Pomoc......"(31.8.2003)

Jaj bylo tam snad úplně všechno co do správnýho SF filmu patří i nepatří (dobře často vyhrávalo to za druhý). Emzáci, Dinosauři, Bubliny, Svatba, Děti (to hlavně do SF nepatří), "Humor" a nechtěný humor... bohužel CSFD neumí dávát hodnocení "Něco mezi Odpad! a 5*" tudíž diplomaticky zvolím za 3. Bylo to zlé, ale neskutečně zábavné zároveň(7.5.2009)

• Tom Hardy

Jedním slovem neuvěřitlené. Stačí kožich gorily, helma potápěče a máte mimozemšťana. Pár několika minutových záběrů, které použijete hned několikrát a máte hodinový film. Stoprocentně přehrávající herce, šílenou hudbu a máte o zábavu postaráno na celej den (jako parodie jednozačně na pět hvězdiček)...(15.12.2002)

• - Záběry dinosaurů a zemětřesení pocházejí z filmů One Million B.C. (1940) a Lost Continent (1951). (PanCitron)

• - Snímek je považován za první film sci-fi žánru se stereofonním zvukem. (facojurka)

• - Sci-fi "zetko" s rozpočtom 16 tisíc USD, natočené v nejakom kameňolome za 4 dni. Režisér Phil Tucker sa po uvedení do kín a následných ohlasoch kritiky pokúsil o samovraždu zastrelením. Jeho dielo dnes nesie status jedného z najhorších filmov všetkých čias. (POMO)