poster

Robot-monstrum (festivalový název)

 • USA

  Robot Monster

Sci-Fi

USA, 1953, 66 min

Režie:

Phil Tucker

Scénář:

Wyott Ordung
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  odpad!

  Jedním slovem neuvěřitlené. Stačí kožich gorily, helma potápěče a máte mimozemšťana. Pár několika minutových záběrů, které použijete hned několikrát a máte hodinový film. Stoprocentně přehrávající herce, šílenou hudbu a máte o zábavu postaráno na celej den (jako parodie jednozačně na pět hvězdiček)...(15.12.2002)

 • showxman

  No tak to je něco! Konečně jsem po letech sebral odvahu si tento bez nadsázky bezprecedentní superskvost pustit a pochopil jsem zdejší hodnocení divoce oscilující mezi odpadem a pěti hvězdami. Není se co divit, že se režisér pokusil po tomto "velkolepém" snímku odstřelit. Evidentně mu ale páchání sebevraždy šlo stejně jako točení filmů. Musím nechat bez hodnocení, protože tohle je opravdu "náser" jak se patří, na nějž sem civěl s otevřenou pusou asi tak jako na přehlídku Victoria's secret fashion show. PS: Mým tajným snem je vidět tento unikát ve 3D. Kdyby někdo věděl o nějaké možnosti, ať se neprodleně ozve!(26.6.2013)

 • Johnny Violent
  odpad!

  Měl jsem takové nutkání dát Robot Monster plný počet. Přeci jen, byl to nejzajímavější film z celého našeho nočního maratonu s přáteli, během kterého jsem film shlédl a dlouho jsem se u žádného filmu tak nenasmál. Gorila s webkamerou na hlavě neustále vylézá z jeskyně, pouští obří bublifuk a volá střídavě posledním lidem na planetě (kteří bydlí v nějakém kamenolomu nejspíš přímo nad jeskyní robot monstříka) a střídavě svému great-one. Neuvěřitelně debilně zahrané postavy, hrozivě praštěné, ale naprosto vážně míněné monology a záběry, které se objevují nejméně třikrát nebo čtyřikrát za film. Otec rodiny má zázračnou knihu, která během vteřiny mizí a zase se objevuje, robotí opičák se nakonec zamiluje a je zničen robotickým-gorilím Diem, který zemi rozmetá bleskem a všechno vrcholí soubojem pravěkých plazů, kteří jsou ve dvou naprosto stejných scénách představeni na začátku i na konci filmu. Čert ví, jak to zapadá do děje filmu, ale jedno je jisté: nedivím se, že se režisér Tucker chtěl po premiéře filmu zabít, na jeho místě bych to udělal taky. Ještě že to celé byl jen sen.(8.5.2010)

 • Lima
  odpad!

  "Pane doktore, asi takhle - viděl jsem prapodivnýho týpka v kožichu (asi to byl mimozemšťan), jak nukleárním útokem zlikvidoval veškeré lidstvo na Zemii. Přežilo šest lidí - děda, babka, klučík, holčina, nějaká kost a libovej seladon. A voni byli poslední hrozbou pro jiný týpky v kožichu někde na ňáký jiný planetě. A tak ten v tom kožichu (ne, nebyl to Leoš Mareš) chodil furt ňákou pustou krajinou , aby je dostal. A řeknu vám, bylo mi ho dost líto. Furt chodit pěšky v tom kožichu. Proč se třeba nesvezl? Má atomovky, má vesmírnej koráb a přitom musí supět po kopcích? No řekněte, pane doktore, je to normální? Ale bez citu nebyl, ne ne. Von se zamiloval, do tý kosti. A tak šel po ní. A vona jak utíkala s tím playboyem, tak hrozba nehrozba, zabouchla se do toho seladona (ne do toho s tím kožichem) a naplánovali si líbánky. Sice nevím, kde je chtěli trávit, ale taková cesta rozbořenou Paříží spojená s prohlídkou mrtvol, to by nemuselo být špatný. Ale to já jenom tak fantazíruju...A taky jsem tam viděl plazmovou obrazovku z papundeklu a u ní asi ňákej magor foukal do bublifuku, protože tam poletovaly bubliny, ale nevím proč. Jo, a taky se tam mihly pravěcí ještěři a ....Au! Au!Já si nevymejšlím. Já to viděl, pane doktore! Pusťte mně, já nechci injekci! Prosím! Pomoc......"(31.8.2003)

 • Vančura
  ***

  Neuvěřitelný bizar, který však překvapivě není tak blbý, jak by se mohlo zdát z reakcí ostatních. Zrovna u tohoto filmu tak platí více než kdy jindy, že nejlepší je udělat si názor sám a nedat se strhnout pověstí, která film provází. Ó jistě, možnost vidět jeden z údajně nejhorších filmů všech dob samozřejmě naláká a ze studijních důvodů jsem si ji nemohl nechat ujít, ale stejně - podle mě je to jen nafouklá bublina. Za sebe mohu říci, že jsem se při sledování hodně bavil, což pro mě byla velká úleva. Ten film je "jenom" überzlý, trapný, naivní, debilní a všechno ostatní, ale není ani v nejmenším nudný - díkybohu za to, protože zrovna nudy jsem se dost obával. Sledovat tuhle pakárnu je vážně prdel, protože je to tak špatný, až je to dobrý. A když si vezmete dobu vzniku v éře studené války, minimální rozpočet a skutečnost, že - SPOILER ALERT! - je to celé jen snová fantazie malého kluka, odrostlého pravděpodobně na brakové četbě, tak ten film najednou dostává úplně nové rozměry. Protože z pohledu toho malého kluka celý ten šílený děj obsahuje přesně to, co patří ke správnému dobrodružnému sci-fi příběhu, tak jak by ho chtěl prožít každý malý kluk vychovaný pokleslou četbou pro americké teenagery (u nás plnily obdobnou roli tzv. rodokapsy), a vysmívat se tak příběhu možná vůbec není na místě. Něco jiného je samozřejmě šílené technické zpracování, děsivě trapné dialogy, toporné herecké výkony a směšná dramatická hudba, ale jako celek mi přijde adekvátní ohodnotit tento film 3 hvězdami, tak trochu natruc tomu převažujícímu buď-anebo hodnocení, kdy většina lidí hodnotí buď odpadem (který mám vyhrazen pro vzácné případy extrémně špatných filmů, jaké točí třeba Troška), nebo 5 hvězdičkami (které mám vyhrazeny pro nejlepší filmové počiny historie, jaké točil Antonioni, Kubrick, Fellini, Hitchcock, ad.) - dát tomuto filmu 5 hvězd nebo odpad je podle mě dost nefér vůči filmům, které si taková krajní hodnocení zaslouží stokrát víc.(6.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace