Robot-monstrum (festivalový název)

Wyott Ordung

Jack Greenhalgh

Phil Tucker
  • liborek_

Tady fakt nejde jinak... U Woodových filmů jsem se alespoň celou dobu srdečně smál, ale u tohoto snímku mi na začátku vykouzlila úsměv pouze Ro-manova vizáž a to bylo vše... Dál už jsem jen kroutil hlavou, co všechno filmový pás snese... Tímto končím svou sérii ultrašpatných filmů, kterými jsem si zpestřoval závěr roku 2007 :-))(1.1.2008)

Neuvěřitelný bizar, který však překvapivě není tak blbý, jak by se mohlo zdát z reakcí ostatních. Zrovna u tohoto filmu tak platí více než kdy jindy, že nejlepší je udělat si názor sám a nedat se strhnout pověstí, která film provází. Ó jistě, možnost vidět jeden z údajně nejhorších filmů všech dob samozřejmě naláká a ze studijních důvodů jsem si ji nemohl nechat ujít, ale stejně - podle mě je to jen nafouklá bublina. Za sebe mohu říci, že jsem se při sledování hodně bavil, což pro mě byla velká úleva. Ten film je "jenom" überzlý, trapný, naivní, debilní a všechno ostatní, ale není ani v nejmenším nudný - díkybohu za to, protože zrovna nudy jsem se dost obával. Sledovat tuhle pakárnu je vážně prdel, protože je to tak špatný, až je to dobrý. A když si vezmete dobu vzniku v éře studené války, minimální rozpočet a skutečnost, že - SPOILER ALERT! - je to celé jen snová fantazie malého kluka, odrostlého pravděpodobně na brakové četbě, tak ten film najednou dostává úplně nové rozměry. Protože z pohledu toho malého kluka celý ten šílený děj obsahuje přesně to, co patří ke správnému dobrodružnému sci-fi příběhu, tak jak by ho chtěl prožít každý malý kluk vychovaný pokleslou četbou pro americké teenagery (u nás plnily obdobnou roli tzv. rodokapsy), a vysmívat se tak příběhu možná vůbec není na místě. Něco jiného je samozřejmě šílené technické zpracování, děsivě trapné dialogy, toporné herecké výkony a směšná dramatická hudba, ale jako celek mi přijde adekvátní ohodnotit tento film 3 hvězdami, tak trochu natruc tomu převažujícímu buď-anebo hodnocení, kdy většina lidí hodnotí buď odpadem (který mám vyhrazen pro vzácné případy extrémně špatných filmů, jaké točí třeba Troška), nebo 5 hvězdičkami (které mám vyhrazeny pro nejlepší filmové počiny historie, jaké točil Antonioni, Kubrick, Fellini, Hitchcock, ad.) - dát tomuto filmu 5 hvězd nebo odpad je podle mě dost nefér vůči filmům, které si taková krajní hodnocení zaslouží stokrát víc.(6.3.2014)

• Eddard

Děsivé. Děsivé, když si uvědomíte, že ve stejnou dobu se hráli v kině Wyllerovi Prázdniny v Římě... Smál jsem se, ale někde uvnitř jsem byl spíš vyděšený z představy, že to skutečně někdo myslel vážně. "I am ordered to kill you... I have to do it with my hands." Spaste se kdo můžeš. 0%(9.12.2006)

• showxman

No tak to je něco! Konečně jsem po letech sebral odvahu si tento bez nadsázky bezprecedentní superskvost pustit a pochopil jsem zdejší hodnocení divoce oscilující mezi odpadem a pěti hvězdami. Není se co divit, že se režisér pokusil po tomto "velkolepém" snímku odstřelit. Evidentně mu ale páchání sebevraždy šlo stejně jako točení filmů. Musím nechat bez hodnocení, protože tohle je opravdu "náser" jak se patří, na nějž sem civěl s otevřenou pusou asi tak jako na přehlídku Victoria's secret fashion show. PS: Mým tajným snem je vidět tento unikát ve 3D. Kdyby někdo věděl o nějaké možnosti, ať se neprodleně ozve!(26.6.2013)

• rawen

Ale no tak! Film je sice natočen někde v lomu, mimozemšťani jsou hrozně směšní a člověk neví, jestli jde o roboty nebo živé bytosti, film je plný bublin, šutrů, debilních hudebních znělek a je dětsky naivní a působí směšně, on se ale celý ten spektákl na konci vlastně ospravedlní (nechci spoileřit) --- a celkově tedy jde spíše o dětské scifi někam do Studia kamarád po boku Spadla z oblakov... Rozhodně to není nejhorší film, je to prostě jen naivní pitomost. 2/10(23.1.2010)