Oči mé matky

• Česko Očima mé matky (festivalový název) (více)

Bývalá portugalská chiruržka učí na odlehlém statku svou dceru Franciscu anatomii, aby se nenechala vyvést z míry smrtí. Jednoho odpoledne však tajemný návštěvník děsivým způsobem naruší idylu Franciscina rodinného života. Nejenže mladé dívce způsobí hluboké trauma, ale také probudí k životu její zcela jedinečné povahové rysy. Přestože Francisca lpí na svém stále mlčenlivějším otci, dívčina osamělost a narušená povaha se po letech propojí a její touha po kontaktu s okolním světem získá výrazně temnější podobu. (Cinemax)

Khalesi

Keby nebolo na začiatku scény s kravskou hlavou, hodnotila by som kľudne plným počtom, pretože atmosféra bola skutočne mrazivá. Bolo zaujímavé sledovať, ako sa pre zmenu ľudia ocitajú v situáciách, ktoré sú bežné a každodenné na bitúnkoch a vo veľkochovoch. Páčilo sa mi väznenie obetí v reťaziach v stodole aj oslepovanie či odstránenie hlasiviek, ktoré sa bežne praktikuje vo vedeckých laboratóriách na bezbranných zvieratách. Za spomenutie stojí aj fakt, že hlavná hrdinka nemala voči vlastnej krutosti žiadne výčitky svedomia a neprejavila nad svojimi činmi ani minimum ľútosti, presne ako ľudská spoločnosť vo vzťahu k zvieratám. ()

malylada

Tak trošku jako Já, Olga Hepnarová se zde snaží tvůrci o originalitu a hlavní hrdinka je v podstatě stejný psychopat. První půlku na mě film působil jako pokus o art horor s nějakým hlubším významem, což se minulo účinkem a docela dost nudí. Od půlky se přitvrzuje a horor zanechává zneklidňující pocity, ale pořád málo na to, aby to vyzdvihlo lepší hodnocení......5/10 ()

Seabeast

Dějově strohý, syrový a artově zpracovaný horor. Na celém pojetí mě fascinovala černobílá kamera a zasazení příběhu na odlehlý venkov se stodolou, která skrývá svá temná tajemství. Jinak toho The Eyes of My Mother moc nemá, co nabídnout než jen dekadentní vykreslení nešťastného života jedné dívčiny, která to odmalička neměla jednoduché. Chyběl mi tu žánrový přesah, který by více rozvedl psychologický aspekt hlavní postavy a také atmosféra nebyla tolik silná. Takhle je to akorát jen "sledování bizarního příběhu", který díky kratší stopáži nepůsobí nastavovaně či unyle. Ovšem na první počin Nicolase Pesceho se jedná o nadstandardní dílo, jež má možnost oslovit okrajově naladěné publikum a poskytne vám trochu neobvyklý zážitek. ()

kaylin

Americký snímek „Oči mé matky“ je vlastně takovým nikoli klasickým snímkem o tom, jak se lidská duše dokáže zvrtnout a jak může být odporná, i když se na první pohled tváří nevinně. Snímek ukazuje i to, jak nás utváří to, co na nás má vliv, ale i to, co pochází z vnitřku a co prostě nedokážeme ovládnout. Jako studie pádu člověka to vlastně není vůbec špatné. ()

stration

Velice hnusný, černobílý snímek, který sází hlavně na syrovost, téměř dokumentární look a pozvolné tempo. Budí ve vás pocit hnusu a zmaru. Kamera schválně není přítomna největším hrůzám a tvůrci chtějí, aby si je divák domyslel. O to je film tísnivější. Není to zrovna můj šálek krve, ale chladného to diváka rozhodně nenechá. ()

AlistairMir

Kdo má rád filmy jako Lidská stonožka 2, bude nadšenej, Tentokrát tu místo psychopata máme psychopatku bydlící na samotě u lesa. Pro mě je tohle přesně ten druh filmu, kde chápu veškerá hodnocení, já bohužel pro mě, patřím do té skupiny, co se drtivou většinu času nudila. Hlavní herečka předvedla dobrej výkon, pár znepokojujících momentů tam bylo, ale nevtáhlo mě to a jen jsem čekal, až to skončí. ()

TheDon

Ne. Fakt jsem se na to těšil. Hájp jako prase. Trailer jsem neviděl. Komenty nečetl. A? Netušil jsem, že budu hodinu a čtvrt koukat na rádoby artovou sračku s neuvěřitelně stupidním příběhem, bez jakýhokoliv lepšího nápadu. Nedá se tomu ale vytknout solidní atmoška a psycho Kika. Jinak bohužel kužel. Tohle mě minulo o světelný roky. Jak už píče ŠestejSun, sick & boring. 30% P.s.: konec rozhodně odfláknutej... ()

peiton

Wau tak ja som celú snímku ani nedýchala.Tak realistické možno a kruté zároveň až to trhá srdce.Snímok odohrávajúci sa v oblasti totálneho vidlákova s jednou psych.narušenou jedinkou umocňuje ťaživá komorná atmosféra.Chcela by som vypichnúť psych.stránku veci,žiadne krvavé jatky tu nečakajte!Toto bol väčší masaker ako hektolitre krvi.Takýto materiál je daleko kvalitnejší,hlavne stúpa v mojich očiach ak vychádza aspoň z trochy realneho predpokladu.Vôbec by som sa nečudovala ak by sa podobnosť tohto príbehu pretavila do reality niekde v nejakej diere v zapadákove. ()

dubinak

Tohle byl vskutku podivný art, i když ne zas tak moc. Na druhou stranu byl velmi uklidňující a znepokojivý zároveň. Další adjektivum by asi bylo nenáročný, avšak depresivní. Zkrátka ve mně The Eyes of My Mother vyvolalo hodně smíšených kontrastních pocitů. Že by to byl ale kdovíjak originální, šokující počin se asi říct nedá. Vizuální stránka je vyřešena velmi dobře a kryje tak řemeslné nedostatky. Řečnit se tu moc taky nemusí, za všechno mluví činy spáchané hlavní hrdinkou, které v divákovi vyvolají spoustu otázek a dají málo odpovědí. Každopádně na doporučení to může být asi jen pro okrajové publikum. ()

bizz_mjc

Psajko, a bizár. Pohled pod roušku narušeného jedince, který prahne po lásce a přátelství, jen to neměl od mala jednoduché? Víc v tom asi nehledat. Jinak fajn zvrácenost. ()

stitch7

Budu hodný a filmu přilepším, když jde o debut. Cítil jsem se opravdu nepříjemně, stopáž úplně akorát. Určitě to ale není snímek pro všechny... ()

Tft

Nicolas Pesce snad stylověji svoji kariéru odpálit nemohl. Nebál bych si říct, že vytáhl hned ze začátku eso z rukávu a spolu se Zachem Kupersteinem za kamerou berou útokem cenu za nejstylovější horor posledních let. Film má sice pouhých 76 minut, přesto si se vším dává na čas a rozhodně nepůsobí uspěchaně, možná až na finále, ale vzhledem k té krátké stopáži se do dá i vcelku pochopit. Dlouhé záběry, poklidná práce s kamerou a přesto, že toho nejhoršího nás Nicolas Pesce ušetří a z přímého vraždění nám ukáže jen jediný záblesk, dokáže diváka znepokojit mnohem více právě tím, že nám ukáže až následky těchto činů a jejich dopad na hlavní hrdinku. Velké plus filmu taky za to, že věří divákovi a jeho představivosti a pokud se naladíte s filmem na stejnou notu dostane se vám velmi lehko pod kůži. Černobílá tomu sluší a některé části filmu jsou jako vystřižené z učebnice o práci se světlem. Film z černobílého formátu ždíme maximum a volba točit právě tímto způsobem jen dokazuje režijní cit Nicolase Pesceho. Kika Magalhaes v hlavní roli naprosto skvělá a ten její mrtvý pohled mě bude ještě dlouho strašit, crazy eyes indeed. Ještě jednu věc musím vyzdvihnout a to práci se zvukem, protože to drnčení řetězů, zvuk bodání nože a celkový soundmixing podtrhuje atmosféru filmu naprosto dokonale. Velmi působivá premiéra pana Pesceho a nemůžu se dočkat jeho dalšího projektu. 82% ()

netahlo odpad!

Klasika. Nejakej zfetovanej retard prevede na platno svoje predstavy a mistni znalci umeni to hned vyzenou do cervenych cisel. Jsem rad, ze jsem svym hodnocenim pomohl tuhle sracku z tech cisel dostat. ()