Dead Rising: Endgame

Horor

USA, 2016, 96 min

Dva roky po akcii Watchtower sa novinár Chase Carter musí opäť postaviť proti americkej armáde. Tentokrát je v ohrození viac ako milión nevinných obetí a on spolu s jeho malým tímom je jediným, kto môže diabolský plán zastaviť. - Rovnako ako prvá časť vydarený Zombie horor, ktorý nemá žiadne vyššie ambície a v podstate to je len presun z bodu a do bodu B, pričom postavám stoja v ceste nakazení a tajný vojenský plán. Všetko ubieha podla klasickej žánrovej schémy a už od začiatku je úplne jasné, kto zomrie, ale keďže je to hlavne o tej akcii, funguje to správne. Chystaná seriálová forma bude podla mňa tomuto konceptu sedieť ovela lepšie. + Patrick Sabongui + 2 herci z Dead Rising + herečka z iZombie + herec z The Ghost of Goodnight Lane, The Ganzfeld Haunting a Zombie Killers: Elephant's Graveyard + herečka z Final Destination 2, Dead Rising a The Magicians + herec z The ABCs of Death 2, See No Evil 2 a The Magicians + herec z Leprechaun: Origins + herečka z The Returned(23.6.2017)

• George Stobbart

V podstate podobná vec ako bol predchádzajúci "Dead Rising: Watchtower", teda rozporuplný akčný ZOMBIE SHOOTER. Akurát sa mi to zdalo trochu lacnejšie natočené, asi im od minula orezali rozpočet. Ináč zábavné momenty striedajú momenty trápnosti, fajn postavy sa miešajú s iritujúcimi mumákmi a takmer každá dobrá scénka je onedlho vykúpená scénkou únavnou. Koho bavil predchádzajúci film, nech si kľudne dá aj tento, na jedno pozretie je v podstate neškodný a komu to nesedelo predtým, tu si dojem nenapraví. U mňa tak ako minule; medzi 2* a 3*, ale keďže si ma to nezískalo ani teraz, ostávam pri ratingu nižšom.(23.6.2016)

• grizly007

Právě jsem dohrál Dead Rising 4 a i když první filmové zpracování bylo strašný, dal jsem šanci i pokračování. Výsledek? naprostá dehonestace značky kterou Dead Rising bezpochyby je. Škoda , že to někdo neveme vážně a nenatočí prvoligovou zombárnu, jelikož tohle déčko , kde se sešla parta laciných antiherců je příšerná amatéřina. Jestlipak Billy Zane v roce 1997 kdy si zahrál výraznou roli v Titanicu tušil. na jakým dně za 20let bude tak hluboko by neklesl ani v tom vraku. .(10.1.2017)

Ubehli viac ako dva roky od vypuknutia nákazy, ktorá zmenila ľudstvo na krvilačné monštrá. Aby toho nebolo málo, oblasť, ktorá je považovaná za najbezpečnejšiu karanténu sa stáva novým cieľom tajného vládneho sprisahania. Pokiaľ majú nič netušiaci nevinný ľudia zostať mimo ohrozenia života, neostáva investigatívnemu reportérovi Chaseovi Carterovi nič iné, ako danú organizáciu spolupracujúcu so samotnou vládou U.S. raz a navždy zastaviť. Už prvý počin ledva dosiahol priemerného hodnotenia, preto celkom nerozumiem načo "toto" pokračovanie. V určitých momentoch zamrzí prevedenie gore i masiek. Je naozaj cítiť, že snímok ťahá za kratší koniec najmä vďaka nižšiemu rozpočtu. "Dead Rising: Endgame" si po celú dobu ide po totožnej línii ako prvotný film. Nijak nevybočuje, neponúka nič navyše, tobôž niečo originálne, čo by stálo za zmienku. Nudiť som sa však nenudil, akčných scén bolo pomerne dosť, a tak sa pri posudzovaní medzi dva-tri prikloním ku kladnému hodnoteniu - 55%(27.6.2016)

• kenkaku

Kdo neviděl #1 bude asi celkem zmatený. Na začátku sice proběhne něco jako pokus o uvedení do děje, ale nemůžu si pomoct, že bez znalosti prvního filmu bych byl toálně v háji (hlavně ohledně motivace chování postav). Proto se odpíchnu práve od srovnání se "Strážní věží". Trikově se šlo nahoru, i masky už vypadají o poznání lépe. Co jsem ale nepochopil bylo nahrazení jedné hlavní postavy tipově totožnou postavou (bez udání důvodu). Díky berličce "mutace viru zombitidy" na verzi dva nám mrtvolky již vesele běhají jejich proměna je zrychlená a chovají se mnohem agresivněji. Výroba zbraní zůstala, zábavnost pro změnu zmizela uplně... Celkově tedy jde o méně zábavný počin v lepším kabátku tedy (s ohledem na to že už minule to byl průměr) jdu o stupeň dolů.(9.1.2017)